Tagi

bialko tluszcz tkanka watroba tluszcza odchudzac stluszczenie gosia gromadzic dieta

Fora dyskusyjne

zobacz nie potrafie schudnac (16)

zobacz pomoc w ułożeniu diety. (13)

zobacz Pomoc w odchudzaniu - poradźcie (2)

zobacz Waże 110 kg cwicze duzo intensywnie czy dobze jem? (19)

zobacz 17 lat, nadwaga (22)

zobacz czy mięśnie się zawsze regenerują? kiedy spala się tłuszcz? (13)

zobacz dieta hmb (19)

zobacz Dieta/Produkty na mase (1)

zobacz Prośba o interpretacje wyników + poradę (6)

zobacz POWIEKSZONA WąTROBA (5)

zobacz Prosze o pomoc przy opisie (2)

zobacz Problem z trawieniem skrobii (0)

zobacz Brak energii, nerwowość, mdłości. (3)

zobacz duzy brzuch (5)

zobacz niski testosteron jeszcze raz (10)

stluszczenie

gosia, 28-01-2001, 16:09

Ja mam takie male pytanko, bo spotkalam sie ztym terminem juz niejednokrotnie. Mianowicie, co to jest stluszczenie watroby, czym sie objawia i jakie czynniki je wywoluja? Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz

Gosia

Re: stluszczenie | , 28-01-2001, 21:48

In article , gosia wrote:
Ja mam takie male pytanko, bo spotkalam sie ztym terminem juz niejednokrotnie. Mianowicie, co to jest stluszczenie watroby, czym sie objawia i jakie czynniki je wywoluja? Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz

Gosia

Stluszczenie watroby to po prostu ndmierne gromadzenie w niej tluszczu. Normalnie tluszcz stanowi ok 5% masy watroby, jednak w przypadkach patologiczych moze byc go znacznie wiecej. Przyczyny moga byc bardzo rozne: marskosc, otylosc, nadmierne jedzenie, alkoholizm, ciaza, cukrzyca, niedobor bialka w diecie, gruzlica, dlugotrwale leczenie kortykosterydami. Zrodla tluszczu w watrobie sa dwa: tluszcz pochodzacy z pokarmu i tluszcz przetransportowany do watroby z innych tkanek. Jedna z czesciej spotykanych przyczyn w krajach zachodnich jest gwaltowna i niewlasciwie stosowana dieta odchudzajaca. Kiedy tluszcze zmobilizowane z tkanki tluszczowej nie moga byc efektywnie spalone jako zrodlo enegii nastepuje ich gromadzenie w watrobie. Stluszczenie watroby z powodu braku wystarczajacej ilosci bialka w diecie jest jedna z powazniejszych chorob dzieci w ubogich krajach (malnutrition - Kwashiorkor).

Cien

Sent via Deja.com www.deja.com/

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Książka Kucharska. Plan wypłukiwania tłuszczu Książka Kucharska. Plan wypłukiwania tłuszczu

Grupa krwi 0 Grupa krwi 0

Grupa krwi B Grupa krwi B

Dieta kształtująca sylwetkę Dieta kształtująca sylwetkę

Dieta oczyszczająca wątrobę Dieta oczyszczająca wątrobę