Powiązane leki
(opisy)

Disophrol Retard (Dexbrompheniramini maleas, Pseudoephedrini sulfas)

Resoxym (Oxymetazolini hydrochloridum)

Amotaks Dis (Amoxicillinum)

Amotaks (Amoxicillinum)

AzitroLEK (tabletki) (Azithromycinum)

Bactrim (Sulfamethoxazolum, Trimethoprimum)

Curam (Amoxicillinum, Acidum clavulanicum)

Duomox (Amoxicillinum)

Klabax (Clarithromycinum)

Kato Nasal Spray (Pyrlamini maleas, Phenylephrini hydrochloridum)

Tagi

nosowy przegroda nawracac zatoka glowa cura zima powracac antybiotyk zapalic

Fora dyskusyjne

zobacz Prośba o rzut okiem na RTG zatok (11)

zobacz TRUDNOSC Z ODDYCHANIEM PRZEZ NOS PO UDERZENIU (3)

zobacz tomografia zatok (1)

zobacz Codzienny ból głowy (2)

zobacz zapalenie zatok nawracające (3)

zobacz Przewlekłe zapalenie zatok ? (1)

zobacz nawracające infekcje,zatoki,sterydy (0)

zobacz ZAPALENIE ZATOK? (3)

zobacz zapalenie żył (0)

zobacz Brzydki zapach z nosa (19)

zobacz Polip w nosie i skrzywienie przegrody (4)

zobacz Sprawa przewodu nosowego, problemowa małżowina nosowa (0)

zobacz tk zatok proszę o interpretację (11)

zobacz Czy to jest skrzywiona przegroda nosowa? (18)

zobacz Operacja zatok, przegrody nosowej , małzowin (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » zatoki....zatoki....zatoki.....zatoki....zatoki....

zatoki....zatoki....zatoki.....zatoki....zatoki....

Cura, 29-03-2001, 21:31

Przylaczajac sie do ostatnich apelow Tomka: Jak leczyc przewlekly niezyt zatok nosowych? Mam przesunieta przegrode nosowa (opinia laryngologa) i dopada mnie toto najczesciej zima (chodze w czapce!). Z regoly skutkuje Sumamed (albo cos takiego...) ale pewnie z czasem przestanie :-( poza tym ile mozna jesc te antybioty; Teraz tez mam "beton" w nosie, jade na Duomoxie i czekam az sie samo zrobi ;-) Czy mozna jakos temu zaradzic czy tez juz zawsze pare razy w roku bede wylaczony z zycia (sam katar to pestka, problem w tym, ze glowa mi peka i mam przy tym stan podgoraczkowy => 37-38) i na antybiotykach? Dodam, ze uzywam takze roznych niuchaczy (np inhalol) ale bez rezultatow...

w imieniu wszystkich "zatokowcow" prosze o jakas konkretna odpowiedz pozdrawiam Marcin

Re: zatoki....zatoki....zatoki.....zatoki....zatoki.... | , 29-03-2001, 23:22

----- Original Message ----- From: Cura To: Sent: Thursday, March 29, 2001 7:31 PM Subject: zatoki....zatoki....zatoki.....zatoki....zatoki....

Przylaczajac sie do ostatnich apelow Tomka: Jak leczyc przewlekly niezyt zatok nosowych?

Wykurować to co jest teraz, a później spróbować profilaktycznie Eurespalu. Zależy czy masz przewlekłe, czy nawracające zapalenie zatok. Ja (z nawracającym, bo jak przewlekłe, to już przerośnięta błona śluzowa) wiem mniej więcej kiedy się spodziewać - po prostu dzień wcześniej już są objawy wstępne. Biorę wtedy Eurespal dwa razy dziennie i przechodzi to po 2-3dniach. Sposób ten ciągnięty od ponad dwu lat, przez wszystkie pory roku (w międzyczasie raz było "porządne" klasyczne zapalenie, kiedy nie obeszło się bez antybiotyków) poskutkował tym, że tej zimy pierwszy raz nie byłem pociągający;-)

Pozdrawiam, Marek Li Markus_Li [at] wp.pl

Re: zatoki....zatoki....zatoki.....zatoki....zatoki.... | jet, 30-03-2001, 00:28

mam to samo, dosyc czesto, ale antybiotyki odstawiłem i jest lepiej... tj. samoobrona organizmu Użytkownik "Cura" napisał w wiadomości news:9a00nq$19u$1 [at] news.tpi.pl...
Przylaczajac sie do ostatnich apelow Tomka: Jak leczyc przewlekly niezyt zatok nosowych? Mam przesunieta przegrode nosowa (opinia laryngologa) i dopada mnie toto najczesciej zima (chodze w czapce!). Z regoly skutkuje Sumamed (albo cos takiego...) ale pewnie z czasem przestanie :-( poza tym ile mozna jesc te antybioty; Teraz tez mam "beton" w nosie, jade na Duomoxie i czekam az sie samo zrobi ;-) Czy mozna jakos temu zaradzic czy tez juz zawsze pare razy w roku bede wylaczony z zycia (sam katar to pestka, problem w tym, ze glowa mi peka i mam przy tym stan podgoraczkowy =37-38) i na antybiotykach? Dodam, ze uzywam takze roznych niuchaczy (np inhalol) ale bez rezultatow...

w imieniu wszystkich "zatokowcow" prosze o jakas konkretna odpowiedz pozdrawiam Marcin

Re: zatoki....zatoki....zatoki.....zatoki....zatoki.... | Ryszard Lachman, 30-03-2001, 00:53

Użytkownik "jet" napisał w wiadomości news:9a05m9$hp5$1 [at] news.tpi.pl...
mam to samo, dosyc czesto, ale antybiotyki odstawiłem i jest lepiej... tj. samoobrona organizmu Użytkownik "Cura" napisał w wiadomości news:9a00nq$19u$1 [at] news.tpi.pl...

U mnie te same odbjawy, praktycznie od 2 miesiecy ciagle boli mnie glowa ..... jutro ide na badanie krwi przed szczepieniem przeciwko zoltaczce typu B a za jakies 2 miesiace mam termin na prostowanie krzywej przegrody nosowej, tyle ze narazie mam dylemat czy robic to w znieczuleniu miejscowym czy ogolnym? Moze ktorys z grupowiczow ma doswiadczenia w tym temacie?

narazie cierpie choc zjadlem juz worek antybiotykow, odczulaczy i wlalem wiadro kropli do nosa

pozdrowienia

Rysiek Lachman rysiek [at] hoga.pl

Re: zatoki....zatoki....zatoki.....zatoki....zatoki.... | Yacool, 30-03-2001, 21:09

Użytkownik Cura w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:9a00nq$19u$1 [at] news.tpi.pl...
Przylaczajac sie do ostatnich apelow Tomka: Jak leczyc przewlekly niezyt zatok nosowych? Mam przesunieta przegrode nosowa (opinia laryngologa) i dopada mnie toto najczesciej zima (chodze w czapce!). Z regoly skutkuje Sumamed (albo cos takiego...) ale pewnie z czasem przestanie :-( poza tym ile mozna jesc te antybioty; Teraz tez mam "beton" w nosie, jade na Duomoxie i czekam az sie samo zrobi ;-) Czy mozna jakos temu zaradzic czy tez juz zawsze pare razy w roku bede wylaczony z zycia (sam katar to pestka, problem w tym, ze glowa mi peka i mam przy tym stan podgoraczkowy =37-38) i na antybiotykach? Dodam, ze uzywam takze roznych niuchaczy (np inhalol) ale bez rezultatow...

To powinienes hyba najpierw zrobic sobie operacje przegrody nosowej bo inaczej problem bedzie powracal i powracal ipowracal itd. Ja sie dowiedzialem tydzien temu ze mam krzywa i jak skonczy sie szkola to ide na operacyjke.

Re: zatoki....zatoki....zatoki.....zatoki....zatoki.... | Cura, 30-03-2001, 22:28

Ja sie dowiedzialem tydzien temu ze mam krzywa i jak skonczy sie szkola to
ide na
operacyjke.
Odezwij sie po operacji i przedstaw swoje opinie/wrazenia etc. Byc moze tez sie skusze ;-)

pozdrawiam Marcin

Re: zatoki....zatoki....zatoki.....zatoki....zatoki.... | Cura, 30-03-2001, 22:34

Użytkownik "jet" napisał w wiadomości news:9a05m9$hp5$1 [at] news.tpi.pl...
mam to samo, dosyc czesto, ale antybiotyki odstawiłem i jest
lepiej...
tj. samoobrona organizmu
a ile czasu zabiera ci "naturalny" powrot do zdrowia w porownaniu z kuracja antybiotykowa?

Odp: zatoki....zatoki....zatoki.....zatoki....zatoki.... | Tomasz, 31-03-2001, 14:06

W znieczuleniu miejscowwwym wystarzcy w zupelnosci . Zabieg na przegrodzie jest prosty o trwa krotko. Tomek.

zatoki | b@ha, 06-04-2001, 10:51

a Ja nie mam przesuniętej przegrody, na zdjęciu RTG wszystko ok, a w wietrzne dni, zimne, głowa mnie boli jak licho, co chwilę coś przełykam a lekarze mi mówią, że nic mi nie jest. Powiedzcie co zrobić? Zaczęło się poważnie 3 lata temu , gdy mnie przewiało na latarni morskiej i co jakiś czas wraca. Już mam dość, ja i mój żołądek łykania Mefacitu i innych dorażnych tabletek od bólu głowy. Czasem nie daje się wytrzymać przez 3-4 dni. ..... i niby nic mi nie jest. Poradźcie coś!

Re: zatoki | Piotr Kasztelowicz, 06-04-2001, 15:46

On Fri, 6 Apr 2001, b [at] ha wrote:

a Ja nie mam przesuniętej przegrody, na zdjęciu RTG wszystko ok, a w wietrzne dni, zimne, głowa mnie boli jak licho, co chwilę coś przełykam a
bez badania nie da sie powiedziec - niestety nie jest to schorzenie nadajace sie do diagnozowania przez Internet

P. ---- Piotr Kasztelowicz [www.am.torun.pl/~pekasz]

Re: zatoki | b@ha, 07-04-2001, 11:04

a jakie badania mam zrobić?

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Cztery pory smaku Cztery pory smaku

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie

Polski jogin. Recepta na długowieczność 90-letniego mistrza jogi Polski jogin. Recepta na długowieczność 90-letniego mistrza jogi

Kompendium antybiotyków 2009 Kompendium antybiotyków 2009

Kompendium antybiotyków ambulatoryjnych 2009 Kompendium antybiotyków ambulatoryjnych 2009