Powiązane leki
(opisy)

Hepar compositum N

Cholestil (Hymecromonum)

Pentazocinum (Pentazocinum)

L.114

Proursan (Acidum ursodeoxycholicum)

Raphacholin AC (Carbo medicinalis, Cynara scolymus, Raphanus sativum)

Raphacholin C (Carbo medicinalis, Cynara scolymus, Acidum dehydrocholicum, Menthae oleum, Raphanus sativum)

Raphacholin forte (Acidum dehydrocholicum)

Sal Carolinum Factitium effervescens

Ursocam (Acidum ursodeoxycholicum)

Tagi

zolciowy grupa dyskusyjny operacja pecherzyk kamyczek usunac kamien woreczek bola

Fora dyskusyjne

zobacz Czy wyciąć woreczek żółciowy? (5)

zobacz Dyskineza pecherzyka zolciowego (1)

zobacz kamienie woreczka żółciowego (0)

zobacz Kamienie w woreczku żółciowym - metody usunięcia? (6)

zobacz kamienie w woreczku żółciowym (5)

zobacz kamienie pecherzyka zolciowego (2)

zobacz czy to kamienie w woreczku żółciowym? (10)

zobacz kamienie w woreczku żółciowym (0)

zobacz Bóle w klatce piersiowej (0)

zobacz Piasek w nerkach a kamienie żółciowe... (0)

zobacz klasyczna metoda usunięcia pęcherzyka żółciowego (0)

zobacz Dwunastnica? Woreczek? (1)

zobacz Ból wątroby, jelit. (3)

zobacz Antykoncepcja po usunięciu pęcherzyka żółciowego (0)

zobacz Depakine Chrono (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Kamienie zolciowe

Kamienie zolciowe

H, 02-04-2001, 18:18

Wlasnie dzisiaj dowiedzialam sie, ze mam kamienie zolciowe - o srednicy 4 mm jest tego pare sztuk. Lekarz ktory robil USG mi powiedzial, ze warto sie zastanowic nad usunieciem ich, bo moga zatkac kanal zolciowy. Nie mam zielonego pojecia o kamieniach zolciowych. Czy jedyna metoda usuniecia ich jest operacja? Czy tylko kamienie nerkowe mozna rozbijac? Skad to swinstwo sie bierze i czy nie da sie jakos im zapobiec? Mam teraz 32 lata. Ile operacji czeka mnie w zyciu na kamienie? Czy za kilka lat nie powtorzy sie to od nowa? A jesli jedynym wyjsciem jest operacja, to czy taki zabieg mozna zrobic laparoskopowo? Pozdrawiam Hania

Re: Kamienie zolciowe | WD, 03-04-2001, 00:42

tendencje wrodzone + dieta (wazna) ,najlepiej laparoskopowo usunac woreczek -3 blizenki wielkosci 1cm ,szybko do domu ,po operacji nie bedzie nawracac bo nie ma gdzie

Użytkownik "H" napisał w wiadomości news:9aa1hi$nj4$1 [at] news.tpi.pl...
Wlasnie dzisiaj dowiedzialam sie, ze mam kamienie zolciowe - o srednicy 4
mm
jest tego pare sztuk. Lekarz ktory robil USG mi powiedzial, ze warto sie zastanowic nad
usunieciem
ich, bo moga zatkac kanal zolciowy. Nie mam zielonego pojecia o kamieniach zolciowych. Czy jedyna metoda usuniecia ich jest operacja? Czy tylko kamienie nerkowe mozna rozbijac? Skad to swinstwo sie bierze i czy nie da sie jakos im zapobiec? Mam teraz 32 lata. Ile operacji czeka mnie w zyciu na kamienie? Czy za
kilka
lat nie powtorzy sie to od nowa? A jesli jedynym wyjsciem jest operacja, to czy taki zabieg mozna zrobic laparoskopowo? Pozdrawiam Hania

Re: Kamienie zolciowe | H, 03-04-2001, 01:06

tendencje wrodzone
Racja. Moja matka i babka ale one nie mialy usuwanego woreczka. Babcia z kamieniami dozyla 89 lat a moja mama ma 65.

najlepiej laparoskopowo usunac woreczek -3 blizenki wielkosci 1cm ,szybko do domu ,po operacji nie bedzie nawracac bo nie ma gdzie
Niestety ma gdzie wracac. Wlasnie juz zdazylam przeczytac, ze jak nie ma woreczka to kamienie tworza sie w przewodzie zolciowym. I wtedy jest bol. Slyszalam, ze sa tez jakies srodki do rozpuszczania kamieni. Ale rozpuszczane sa tylko kamienie cholesterolowe. Dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam Hania

Re: Kamienie zolciowe | WD, 03-04-2001, 01:38

kamienie zasadniczo kondensuja sie w peczerzyku ,nawroty dolegliwosci po cholecystectomii sa rzadkie

Użytkownik "H" napisał w wiadomości news:9aapf7$ipp$1 [at] news.tpi.pl...
Racja. Moja matka i babka ale one nie mialy usuwanego woreczka. Babcia z kamieniami dozyla 89 lat a moja mama ma 65.

bedzie
Niestety ma gdzie wracac. Wlasnie juz zdazylam przeczytac, ze jak nie ma woreczka to kamienie tworza sie w przewodzie zolciowym. I wtedy jest bol. Slyszalam, ze sa tez jakies srodki do rozpuszczania kamieni. Ale rozpuszczane sa tylko kamienie cholesterolowe. Dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam Hania

Re: Kamienie zolciowe | Asmira, 03-04-2001, 17:57

Użytkownik "WD" napisał w wiadomości news:3ac8f0de$1 [at] news.vogel.pl...
kamienie zasadniczo kondensuja sie w peczerzyku ,nawroty dolegliwosci po cholecystectomii sa rzadkie
Ale mnie nastraszyliście. Dwa lata temu usunęłam woreczek - po długiej i ciężkiej walce z ostrym stanem zapalnym, ale nadal coś tam czuję. Nigdy nie pomyślałabym, że coś tam może się tworzyć. Ból, jak się pojawi jest ostry, zwalający z nóg, ze cztery razy prawie straciłam przytomność

Asmira (walcząca z kamyczkami od 14 r. ż.)

Re: Kamienie zolciowe | Kamil Raczyński, 03-04-2001, 20:41

"H" nakibordził(a):

Lekarz ktory robil USG mi powiedzial, ze warto sie zastanowic nad usunieciem ich, bo moga zatkac kanal zolciowy.
Mogą, a wtedy następuje skurcz pęcherzyka i ból czyli kolka wątrobowa.... Szczerze odradzam.... :o((

Nie mam zielonego pojecia o kamieniach zolciowych. Czy jedyna metoda usuniecia ich jest operacja?
IMHO tak.

Skad to swinstwo sie bierze i czy nie da sie jakos im zapobiec?
Hmm.. mechanizm powstawania kamieni jest trochę.. jakby to powiedzieć.. skomplikowany. Trzeba znać trochę biochemii, fizyki, etc. Takie tam 'pieprzenie' o micelach, polarnych hydrofilnych hydroksylowych i karboksylowych grupach soli zółciowych itd. a skąd się biora kamienie i dlaczego? Nie wiem, słyszałem różne opinie. Od predyspozycji genetycznych, przez odżywianie się do infekcji bakteryjnych (?)

Mam teraz 32 lata. Ile operacji czeka mnie w zyciu na kamienie? Czy za kilka lat nie powtorzy sie to od nowa?
Nie wiadomo, być może. Ale razem z kamieniami usuwany jest też pęcherzyk (woreczek) żółciowy. Dlatego kamica woreczka już się nie może powtórzyć :o))) Ale za to mogą tworzyć się kamienia w drogach żółciowych :o(

A jesli jedynym wyjsciem jest operacja, to czy taki zabieg mozna zrobic laparoskopowo?
Jak najbardziej. Mocno nie boli (no, chyba że ktoś na po narkozie czuje się jak na kacu-gigancie, wtedy przy wymiotowaniu brzuch jednak boli, podobnie jak ktoś w tym czasie ma zapalenie osklrzeli. Przy kaszlu tez boli :o(( ) Ale ogólnie b. szybko wraca się do zdrowia.

Nie jestem lekarzem, ale obawiam się, że nie leczona kamica może doprowadzić do zapalenia pęcherzyka, a nawet do ropnia pęcherzyka. To dopiero boli :o(((((((((( Nie mówiąc już o martwicy, ale żeby znaleźć się w takim stanie, to trzeba już byc naprawdę upartym ;o))

Jak chcesz więcej szczegółów, to pisz na priv :o)

Raczek Kaskader von Blitzen kraczynski [at] liza.umcs.lublin.pl "Dzisiaj jest pierwszy dzień reszty mojego życia" /?/

Re: Kamienie zolciowe | Edward, 03-04-2001, 23:19

Mi zeszly po siedmiu misiacach stosowania DO. Schodzily na dwa etapy. Chodzilem po scianach, ale po zaaplikowaniu papaweryny bol ustapil

Leszek llp [at] wp.pl

Użytkownik H w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:9aa1hi$nj4$1 [at] news.tpi.pl...
Wlasnie dzisiaj dowiedzialam sie, ze mam kamienie zolciowe - o srednicy 4
mm
jest tego pare sztuk. Lekarz ktory robil USG mi powiedzial, ze warto sie zastanowic nad
usunieciem
ich, bo moga zatkac kanal zolciowy. Nie mam zielonego pojecia o kamieniach zolciowych. Czy jedyna metoda usuniecia ich jest operacja? Czy tylko kamienie nerkowe mozna rozbijac? Skad to swinstwo sie bierze i czy nie da sie jakos im zapobiec? Mam teraz 32 lata. Ile operacji czeka mnie w zyciu na kamienie? Czy za
kilka
lat nie powtorzy sie to od nowa? A jesli jedynym wyjsciem jest operacja, to czy taki zabieg mozna zrobic laparoskopowo? Pozdrawiam Hania

Odp: Kamienie zolciowe | doctore, 04-04-2001, 01:37

No coz kamica tworzy sie glownie z powodu zaburzen w obkurczaniu sie pecherzyka zolciowego jak rowniez tych o ktorych pisal kamil

doctore

Użytkownik Edward w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:9adc3e$lqf$1 [at] news.tpi.pl...
Mi zeszly po siedmiu misiacach stosowania DO. Schodzily na dwa etapy. Chodzilem po scianach, ale po zaaplikowaniu papaweryny bol ustapil

Leszek llp [at] wp.pl

Użytkownik H w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:9aa1hi$nj4$1 [at] news.tpi.pl...
4
mm usunieciem kilka

Re: Kamienie zolciowe | Jadarek, 04-04-2001, 09:30

Po ok. 6 mies. DO zszedł mi kamień (złóg ?) z woreczka a po 16 mies. zeszły mi kamienie z nerek (USG zdołało jeszcze wychwycić kamień 5 mm w lewej nerce - teraz jest "czysto" ).

"Jadarek" - Dariusz Kral

PS. Schodzenie kamieni to baaardzo bolesna sprawa ale zawsze lepsza niż operacja i inne takie lapa... coś tam ;-)))))

Re: Kamienie zolciowe | Leszek Serdyński, 04-04-2001, 10:15

Użytkownik Jadarek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:9aebj4$srj$1 [at] h1.uw.edu.pl...
Po ok. 6 mies. DO zszedł mi kamień (złóg ?) z woreczka a po 16 mies. zeszły mi kamienie z nerek (USG zdołało jeszcze wychwycić kamień 5 mm w lewej nerce - teraz jest "czysto" ).
U mnie sytuacja jest zupełnie inna. Właśnie wczoraj byłem na USG. Mój kamyczek powiększył się do 25 mm z 18 mm przed d.o. przez ponad trzy lata. Przed d.o. i przez pierwsze miesiące miałem kilka ataków bólu, ale przez ostatnie dwa lata żadnych dolegliwości. Kamyk jest jajowaty i gładziutki. Przy tej wielkości może sobie spokojnie koegzystować z moim woreczkiem. Reszta układu żółciowego jest czyściutka. Pozostałe organy dające się pomierzyć na USG są w normie, nawet prostata mimo pięćdziesiątki.

Pozdrawiam Leszek

Re: Kamienie zolciowe | Janusz, 04-04-2001, 12:32

Użytkownik Leszek Serdyński w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:9aedui$duc$1 [at] news.tpi.pl...

U mnie sytuacja jest zupełnie inna. Właśnie wczoraj byłem na USG. Mój
kamyczek
powiększył się do 25 mm z 18 mm przed d.o. przez ponad trzy lata. Przed
d.o. i
przez pierwsze miesiące miałem kilka ataków bólu, ale przez ostatnie dwa
lata
żadnych dolegliwości. Kamyk jest jajowaty i gładziutki. Przy tej wielkości może sobie spokojnie koegzystować z moim woreczkiem. Reszta układu
żółciowego
jest czyściutka. Pozostałe organy dające się pomierzyć na USG są w normie, nawet prostata mimo pięćdziesiątki.

Pozdrawiam Leszek
Witam!

Słyszałem opinię lekarza, że większy kamyczek jest lepszy (bo nie "wylezie" z woreczka). W zasadzie, jeżeli nie je się np. bigosu lub innych ciężko strawnych rzeczy, to w zasadzie nie ma sięco martwić. W ostateczności faktycznie trzeba usunąć kamyk razem z woreczkiem (najlepiej laparoskopowo).

Pozdrawiam Janusz

Re: Kamienie zolciowe | Asmira, 04-04-2001, 18:14

Słyszałem opinię lekarza, że większy kamyczek jest lepszy (bo nie
"wylezie"
z woreczka). W zasadzie, jeżeli nie je się np. bigosu lub innych ciężko strawnych
rzeczy,
to w zasadzie nie ma sięco martwić.
Nie wiem. Mój ostatni atak nastąpił po zjedzeniu jogurtu 0%.

Poza tym ze wskazań: nie dźwigać i nie denerwować się. Podobno kamienie robią się również ze zmartwień.

Asmira

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jak radzić sobie z żylakami Jak radzić sobie z żylakami

Podstawy fizjoterapii część 3 Wybrane metody fizjoterapii Podstawy fizjoterapii część 3 Wybrane metody fizjoterapii

Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny

Kamica żółciowa Kamica żółciowa

Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych