Powiązane leki
(opisy)

Hotemin (Piroxicamum)

Lithiumeel

Rhus Toxicodendron Compose

Allupol (Allopurinolum)

Butapirazol (iniekcje) (Lidocaini hydrochloridum, Phenylbutazonum)

Citrolyt (Acidum citricum, Kali nitras, Natrii citras)

Diclofenac (Diclofenacum)

Dicloratio (czopki) (Diclofenacum)

Dicloratio (iniekcje) (Diclofenacum, Lidocaini hydrochloridum)

Difadol (roztwór do wstrzykiwań) (Diclofenacum)

Tagi

bezobjawowy muraska alat oslabic moczanowy doctore widziec bbbaaardzo przekroczyc aspat

Fora dyskusyjne

zobacz Podniesiony ALAT (24)

zobacz Czy to cholestaza? (0)

zobacz Wyniki krwi (0)

zobacz jakie badania wykonac? (1)

zobacz alat aspat (58)

zobacz INTERPRETACJA WYNIKÓW (1)

zobacz Niepokojące wyniki ASPAT i ALAT. (1)

zobacz ból z lewej strony brzucha i złe wyniki alat i aspat (0)

zobacz Leki hepatotoksyczne, a wątroba (1)

zobacz Złe wyniki wątrobowe (0)

zobacz Podwyższony ALAT (2)

zobacz Wysoki ASPAT I ALAT a otylość, BMI 46 (1)

zobacz AZW (0)

zobacz Próby wątrobowe, HBV, HCV czy marskość wątroby? (2)

zobacz Hbs+ (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Aspat, Alat - przekroczone normy

Aspat, Alat - przekroczone normy

muraska, 04-04-2001, 12:56

Co oznaczają przekroczone normy w badaniach Aspat i Alat?

Interesuje mnie szczególnie Alat (norma do 40, a wynik 79). Czy może mieć to coś wspólnego z kamicą moczową, czy też dną moczanową??

-- muraska

Re: Aspat, Alat - przekroczone normy | tp, 05-04-2001, 01:18

Użytkownik "muraska" napisał w wiadomości news:9aenq3$l9h$1 [at] news.onet.pl...
Co oznaczają przekroczone normy w badaniach Aspat i Alat?

Interesuje mnie szczególnie Alat (norma do 40, a wynik 79). Czy może mieć to coś wspólnego z kamicą moczową, czy też dną moczanową??

muraska

W sumie to bym sie nie martwił bo jest przekroczone o nie wiele jakby 120 to juz cos ja tez mam 60 jestem calkiem zdrowy ( nie wiem dlaczego tyle mam a zrobiłem bbbbbbaaaardzo duzo badan i wszystko ok !

Pozdrawiam

Odp: Aspat, Alat - przekroczone normy | doctore, 05-04-2001, 09:06

No coz mysle ze jednak jest jedna mozliwosc da ktorej moze byc to przekrocze. a mianowicie WZW typu C przy czym mozliwe jest aby nie bylo ani przeciwcial ani antygenu w srowiciy krwi wiec jest to trudne do wykrycia. Najlepiej aby sie upewnic czy nie a sie WZW C to zrbic PCR.

Użytkownik tp w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:9ag2rc$394$1 [at] news.tpi.pl...
Użytkownik "muraska" napisał w wiadomości news:9aenq3$l9h$1 [at] news.onet.pl...

W sumie to bym sie nie martwił bo jest przekroczone o nie wiele jakby 120 to juz cos ja tez mam 60 jestem calkiem zdrowy ( nie wiem dlaczego tyle mam a
zrobiłem
bbbbbbaaaardzo duzo badan i wszystko ok !

Pozdrawiam

Re: Aspat, Alat - przekroczone normy | muraska, 05-04-2001, 10:01

Użytkownik "doctore" napisał w wiadomości
No coz mysle ze jednak jest jedna mozliwosc da ktorej moze byc to przekrocze. a mianowicie WZW typu C przy czym mozliwe jest aby nie bylo
ani
przeciwcial ani antygenu w srowiciy krwi wiec jest to trudne do wykrycia. Najlepiej aby sie upewnic czy nie a sie WZW C to zrbic PCR.

Czy to może mieć związek ze szczepieniem na WZW (listopad ub. r.) przed zabiegiem chirurgicznym? W moczu bilirubina 17 (jaka jedn. nie pamiętam).

Re: Aspat, Alat - przekroczone normy | tp, 06-04-2001, 01:31

Użytkownik "doctore" napisał w wiadomości news:9agui0$alo$1 [at] news.onet.pl...
No coz mysle ze jednak jest jedna mozliwosc da ktorej moze byc to przekrocze. a mianowicie WZW typu C przy czym mozliwe jest aby nie bylo
ani
przeciwcial ani antygenu w srowiciy krwi wiec jest to trudne do wykrycia. Najlepiej aby sie upewnic czy nie a sie WZW C to zrbic PCR.

Użytkownik tp w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:9ag2rc$394$1 [at] news.tpi.pl...
moczanową??
120
zrobiłem

A przypatkiem WZW C nie jest przy wyjatkowym osłabieniu , do tej pory z wzw c widziałem tylko ludzi tylko chemii ktorzy byli bbbaaardzo skasowani przez leki ( ale moze jest inaczej .. przecierz jeszcze nie duzo widziałem :)) ) dziekuje z gory za odp Pozdrawiam

Re: Aspat, Alat - przekroczone normy | Cosa, 06-04-2001, 01:57

Pewnego pięknego dnia , a był to Thu, 5 Apr 2001 23:31:46 +0200 , "tp" napisał coś takiego:

A przypatkiem WZW C nie jest przy wyjatkowym osłabieniu , do tej pory z wzw c widziałem tylko ludzi tylko chemii ktorzy byli bbbaaardzo skasowani przez leki
Nie WZW typu C to takie wredne zapalenie które przebiega często bezobjawowo , lub prawie bezobjawowo( to raz ) i często daje nieciekawe powikłania .

Cosa cosa [at] poczta.onet.pl "Rozwój medycyny przyniesie koniec liberalnych czasów, kiedy człowiek mógł sobie umrzeć kiedy chciał." --

Re: Aspat, Alat - przekroczone normy | rena, 06-04-2001, 22:23

Interesuje mnie szczególnie Alat (norma do 40, a wynik 79).
moze sltuszczenie watroby? ja mialam podwyzszone tez tak niewiele, schudlam i jest w normie

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Przekroczyć zwrotnik raka, opowieści osób które przeszły choroba nowotworową Przekroczyć zwrotnik raka, opowieści osób które przeszły choroba nowotworową

Autoterapia w najczęściej występujących schorzeniach Autoterapia w najczęściej występujących schorzeniach

Bici biją Bici biją

Joga dla twoich oczu. Naturalne metody poprawy widzenia Joga dla twoich oczu. Naturalne metody poprawy widzenia

Leksykon zdrowia Leksykon zdrowia