Tagi

nasienny operacja powrozek cierpiec znow zylak dolegliwosc jadro mezczyzna doctore

Fora dyskusyjne

Żylaki powrózka nasiennego. (1)

Bóle lewego jądra (7)

Żylaki powrózka nasiennego - po operacji (3)

Ból jądra i ,,poduszka' (1)

Zgrubienie i lekki ból w jądrze. (10)

Problem z jądrami (4)

Bol prawego jądra. (3)

Bóle jądra po operacjii żylaków powrózka nasiennego (3)

mały guzek na jądrze (2)

najądrza prawego i lewego jądra różnią się od siebie (13)

Coś pod jądrami (5)

Żylak powróżka ? (3)

grudki (7)

Coś w jądrze (1)

wizyta u urologa (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » ŻYLAK powrózka nasiennego...

ŻYLAK powrózka nasiennego...

Bohun, 15-04-2001, 01:04

Witam!

Jestem mężczyzną, który cierpi na tą dolegliwość... mam 21 lat, W wieku 15 lat byłem po raz pierwszy operowany(metodą tradycyjną) żylak zupełnie znikł, po czym po jakimś czasie od nowa się pojawił W wieku 19 lat miałem drugą operację... (tym razem laparoskopowo) po drugiej operacji żylak się zmniejszył, aczkolwiek pozostał...

Operacja miała na celu poprawę ukrwienia jądra itp. Teraz minęły dwa lata od drugiej operacji... wszystko niby powinno być w normie... ale wciąż odczuwam dolegliwości (drętwienie, pieczenie w okolicy lewego jądra...) gdy przez pewnien czas siedzę na krześle... bez róznicy czy twardym czy miękkim... Co o tym sądzić? Nie ukrwam że przeszkada mi to, ponieważ sporo pracuję w pozycji siedzącej...

Czy takie dolegliwości są noramlne, czy może znowu powinienem iść do szpitala???

p.s. Jaki procent populacji mężczyzn cierpi na żylaki powrózka nasiennego?

pozdrawiam...

Bohun

Odp: ŻYLAK powrózka nasiennego... | doctore, 16-04-2001, 22:41

A czy ostatnio miales robione usg jader. Bo tam powinno byc napisaen czy znow masz zylaki. Jezeli masz to niestety znow powinno sie ciebie zoberowac.

Pozdrawiam Doctore

-- ---------------------------------------------------------------------------- -- Doctore "Szkoda śliny żeby rozmawiać bezproduktywnie"- prof dr.hab. med. Kazimierz Ostrowski

i Użytkownik Bohun w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:3AD8D763.1E2FA3CF [at] poczta.fm...
Witam!

Jestem mężczyzną, który cierpi na tą dolegliwość... mam 21 lat, W wieku 15 lat byłem po raz pierwszy operowany(metodą tradycyjną) żylak zupełnie znikł, po czym po jakimś czasie od nowa się pojawił W wieku 19 lat miałem drugą operację... (tym razem laparoskopowo) po drugiej operacji żylak się zmniejszył, aczkolwiek pozostał...

Operacja miała na celu poprawę ukrwienia jądra itp. Teraz minęły dwa lata od drugiej operacji... wszystko niby powinno być w normie... ale wciąż odczuwam dolegliwości (drętwienie, pieczenie w okolicy lewego jądra...) gdy przez pewnien czas siedzę na krześle... bez róznicy czy twardym czy miękkim... Co o tym sądzić? Nie ukrwam że przeszkada mi to, ponieważ sporo pracuję w pozycji siedzącej...

Czy takie dolegliwości są noramlne, czy może znowu powinienem iść do szpitala???

p.s. Jaki procent populacji mężczyzn cierpi na żylaki powrózka nasiennego?

pozdrawiam...

Bohun

Re: ŻYLAK powrózka nasiennego... | Bohun, 17-04-2001, 20:45

doctore napisał(a):
A czy ostatnio miales robione usg jader. Bo tam powinno byc napisaen czy znow masz zylaki. Jezeli masz to niestety znow powinno sie ciebie zoberowac.
No ale po drugiej operacji i tak "coś" zostało... zupełne usunięcie tzn. operownaie na mosznie nie wchodzi w grę bo za duże jest ryzyko przecięcia bardzo cienkiej tętniczki zasilającej jądro... no i wtedy byłoby już po zawodach... te żylaki się conajwyżej podwiązuje... no ale na USG ostatnio nie byłem, chyba będzie trzeba się wybrać.... Czy to wogule da się trwale wyleczyć????

Gdybym miał znowu iść do szpitala to już by był TRZECI raz... :-((

pozdrawiam...

------------------------------------------------------------------ - __ //// - - /_/ __ /_ __ [at] [at] - = / // / / / / / / / 7 = = /__//_/ / / /_/ / / --ooO------Ooo-- mailto:bohun65 [at] poczta.fm = ==================================================================

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jak radzić sobie z żylakami Jak radzić sobie z żylakami

Indianin cierpi w milczeniu. Vademecum zdrowia prawdziwego mężczyzny Indianin cierpi w milczeniu. Vademecum zdrowia prawdziwego mężczyzny

Alergie. Pytania i odpowiedzi Alergie. Pytania i odpowiedzi

Żylaki i inne choroby żył Żylaki i inne choroby żył

Współczesne operacje wojskowe Współczesne operacje wojskowe