Powiązane leki
(opisy)

Tertensif Kombi (Perindoprilum, Indapamidum)

Tertensif Bi-Kombi (Perindoprilum, Indapamidum)

Noliprel (Perindoprilum, Indapamidum)

Co-Prenessa (Perindoprilum, Indapamidum)

Pillangin C

Derhotill (Camphorum, Eucalypti oleum, Mentholum, Terebinthinae oleum, Thymolum)

Depulol (Rosmarini oleum, Eucalypti oleum, Balsamum peruvianum)

Aromagel (Camphorum, Eucalypti oleum, Balsamum peruvianum, Rosmarini oleum)

Pinosol (Eucalypti oleum, Pini oleum, Thymolum, Tocopherolum)

Olbas Oil

Tagi

oddychac laryngolog dziurka laryngologia lewy pajacyk zatoka brzuszek prawadziurka przeplyw

Fora dyskusyjne

Przegroda nosowa (4)

Problemy z zatokami (0)

Nie mogę oddychać przez nos (1)

Po prostowaniu przegrody nosa (8)

Zatkana dziurka. Alergia ? (3)

4-ro krotnie prostowana przegroda (3)

Problem z nosem (polip, krzywa przegroda, coś innego?) (2)

Skrzywienie przegrody nosowej (1)

Konchoplastyka nosa - jakie skutki? (11)

Lewa dziurka w nosie (9)

Od 2 lat zatkane zatoki (bez przerwy) (5)

Coś spływa mi po gardle (15)

KREW W NOSIE (1)

Zatkany nos (4)

Sluch jak pod kloszem po wybuchu fajerwerkow (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » laryngologia- oddychanie lewą, prawą dziurką nosa

laryngologia- oddychanie lewą, prawą dziurką nosa

mikiw, 19-04-2001, 08:15

wczoraj dowiedzialem się że osoby oddychające w przewadze lewą dziurką nosa mogą być męczliwe, a prawą pobudzone (podobno sa nawet na ten temat przysłowia ludowe).

czy moge prosić fachowców o komentarze ?

m.wlodarski

Re: laryngologia- oddychanie lewą,prawądziurką nosa | , 19-04-2001, 21:50

----- Original Message ----- From: mikiw To: Sent: Thursday, April 19, 2001 8:15 AM Subject: laryngologia- oddychanie lewą,prawądziurką nosa

wczoraj dowiedzialem się że osoby oddychające w przewadze lewą dziurką nosa mogą być męczliwe, a prawą pobudzone (podobno sa nawet na ten temat przysłowia ludowe).

Z tego co mi wiadomo, to co niecały kwadrans zmienia się wielkość lewej i prawej jamy, co powoduje naprzemienne wzrosty i spadki przepływu powietrza. Dzieje się tak z powodu gry naczyniowej i wypełniania zatok powstałych za mikrokrążeniem lub poza połączeniami tętniczo-żylnymi bł. śluzowej. Tak więc nie zawsze przysłowia mądrością...:-)

Pozdrawiam, Marek Li (Markus_Li [at] wp.pl) Kliknij w brzuszek Pajacyka, a pomożesz nakarmić głodne dziecko: www.pajacyk.pl/index.php3

Re: laryngologia- oddychanie lewą,prawą dziurką nosa | mikiw, 20-04-2001, 19:15

Subject: laryngologia- oddychanie lewą,prawądziurką nosa Z tego co mi wiadomo, to co niecały kwadrans zmienia się wielkość lewej i prawej jamy, co powoduje naprzemienne wzrosty i spadki przepływu powietrza. Dzieje się tak z powodu gry naczyniowej i wypełniania zatok powstałych za mikrokrążeniem lub poza połączeniami tętniczo-żylnymi bł. śluzowej. Tak więc nie zawsze przysłowia mądrością...:-)
Może rozwinę. Mój syn, 15,5 lat, od "zawsze" narzeka na ciągłe zmęczenie, praktycznie "od obudzenia". Rzeczywiscie na różnych zajeciach (np. szybkie czytanie) prowadzący zauważali ze jako pierwszy (często jedyny) z grupy jest zmęczony. + problemy z koncentracją. Serce wykluczone, trafiliśmy do laryngologów. Wykonany rentgen zatok, badanie przepływu, syn ma lekko krzywą przegrodę. Jeden laryngolog stwierdził (po włożeniu dłoni do gardła) że 3.migdałek kwalifikuje się do usunięcia. Drugi (z endoskopem) raczej wykluczył 3.migdałek, kieruje na tomografię zatok nosowych, w związku z (jak w pierwszym mejlu) przepływami - są za małe nawet po obkurczeniu. U niego padło stwierdzenie o męczliwosci przy oddychaniu lewą dziurką. W perspektywie (po tomografii itd) operacja.

Głupie pytanie: Co jeszcze może być przyczyną ?

m.włodarski

Re: laryngologia- oddychanie lewą,prawądziurką nosa | , 20-04-2001, 22:30

----- Original Message ----- From: mikiw To: Sent: Friday, April 20, 2001 5:15 PM Subject: Re: laryngologia- oddychanie lewą,prawądziurką nosa

lewej
Mój syn, 15,5 lat, od "zawsze" narzeka na ciągłe zmęczenie, praktycznie "od obudzenia".
Wydaje się, że najlepiej byłoby zrobić badania podstawowe i z nimi udać się do lekarza (nie laryngologa:-), choć nic nie mam przeciwko nim:-). Trudno byłoby coś doradzać bez "pacjenta", na podstawie jednego tylko i tak ogólnego objawu (choć ważny, i pewnie dokuczliwy). A w takich badaniach często można znależć jakiś trop nasuwający na...

Pozdrawiam, Marek Li (Markus_Li [at] wp.pl) Kliknij w brzuszek Pajacyka, a pomożesz nakarmić głodne dziecko: www.pajacyk.pl/index.php3

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie

Na tropie tajemnicy wiecznej młodości Na tropie tajemnicy wiecznej młodości

Terapia dźwiękiem. Jak osiągnąć zdrowie poprzez muzykę i śpiew Terapia dźwiękiem. Jak osiągnąć zdrowie poprzez muzykę i śpiew

Oddychanie - jak pomóc swojemu zdrowiu Oddychanie - jak pomóc swojemu zdrowiu

Ruch, oddychanie, hartowanie Ruch, oddychanie, hartowanie