Powiązane leki
(opisy)

Biocell

Octenilin

Hepeel (tabletki podjęzykowe)

Benfogamma (Benfotiaminum)

Cocarboxylasum (Cocarboxylasum)

Neurovit (Thiamini hydrochloridum, Pyridoxini hydrochloridum, Cyanocobalaminum)

Sensilab Silne Nerwy

Solu-Medrol (Methylprednisolonum)

Vitaminum B1 (Thiaminum)

Vitaminum B12 (iniekcje) (Cyanocobalaminum)

Tagi

nerw pozostawiac zerwu twarzowy zielinski trudny podjezykowy blizna operacja przeszczepic

Fora dyskusyjne

zobacz guz ślinianki przyusznej (3)

zobacz Zamazany widok , cos jakby mroczki (0)

zobacz oparzenia policzna (1)

zobacz Oparzenia (1)

zobacz nie wiem (0)

zobacz Guz ślinianki (36)

zobacz zatoki a nerwy (0)

zobacz popękany język (2)

zobacz Obwodowe porażenie nerwu twarzowego (15)

zobacz Slabszy sluch po porazeniu nerwu twarzowego (9)

zobacz Porażenie nerwu twarzowego a język? (0)

zobacz Niedowład nerwu twarzowego po znieczuleniu (0)

zobacz Nie mogę poruszać twarzą (6)

zobacz Obwodowe porażenie nerwu twarzowego (1)

zobacz NERW PISZCZELOWY (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Przeszczep nerwu

Przeszczep nerwu

Wiesław Każmierski, 19-05-2001, 18:51

Witam Czy przy obecnym stanie medycyny możliwe jest przeszczepienie/naprawienie VII nerwu twarzowego (prawego) odpowiedzialnego za czoło,powiekę i usta

Za wszelkie informacje z góry dziękuję !!!

Re: Przeszczep nerwu | , 19-05-2001, 17:23

Czy przy obecnym stanie medycyny możliwe jest przeszczepienie/naprawienie VII nerwu twarzowego (prawego) odpowiedzialnego za czoło,powiekę i usta
Tak, takie operacje wykonują neurochirurdzy lub laryngolodzy. Zalezy, w ktorym miejscu ten nerw jest uszkodzony. Jezeli gdzies w czaszce (np. po operacjach), to wykonuje sie zespolenie zerwu twarzowego z innym nerwem - podjezykowym. Nie jest to operacja trudna, ale pozostawia blizne na szyi, a na efekty czeka sie kilka miesiecy. Pozdrawiam Piotr Zielinski Klinika Neuochirurgii Gdansk pziel [at] amg.gda.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Chirurgia szczękowo-twarzowa Chirurgia szczękowo-twarzowa

Transplantologia kliniczna Transplantologia kliniczna

Trudna dorosłość osób z zespołem Downa. Jak możemy wspomóc? Trudna dorosłość osób z zespołem Downa. Jak możemy wspomóc?

Cukrzyca typu II. Zawróć chorobę w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie Cukrzyca typu II. Zawróć chorobę w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie

Wychować dziecko z ADD i ADHD - praktyczne strategie opanowania trudnych zachowań dzieci z ADD i ADHD Wychować dziecko z ADD i ADHD - praktyczne strategie opanowania trudnych zachowań dzieci z ADD i ADHD