Powiązane leki
(opisy)

Proursan (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursofalk (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursopol (Acidum ursodeoxycholicum)

Litocid (Kalii citras)

Citrolyt (Acidum citricum, Kali nitras, Natrii citras)

Ginjal (Hippocampus coronatus, Methylthioninii chloridum, Orthosiphon aristatus, Panax ginseng, Sonchi arvensis, Strobilanthus deyerianus)

Urosept (Betula sp., Chamomilla recutita, Petroselinum sativum, Phaseolus vulgaris, Vaccinium vitis ideae)

Na zdrowe dziąsła

Milurit (Allopurinolum)

Ursocam (Acidum ursodeoxycholicum)

Tagi

wapn skladnik kamien rozpuszczac nerkowy szczawian intertele unikac hiob mocz

Fora dyskusyjne

zobacz Kamienie nerkowe, jak szybko się tworzą, odnawiają? (5)

zobacz INTERPRETACJA WYNIKÓW BADANIA MOCZU (8)

zobacz Interpretacja wynikow, ból w lewym boku i temperatura (0)

zobacz Interpratacja wyników moczu (1)

zobacz Proszę o analizę moczu-liczne szczawiany wapnia (1)

zobacz interpretacja wyników badania moczu (4 m-c ciąży) (0)

zobacz wyniki badania moczu (1)

zobacz bol nerki w ciazy (4)

zobacz kamica nerkowa (0)

zobacz KAMIENIE NA NERCE (13)

zobacz Kamica nerkowa, zapalenie pecherza ? (5)

zobacz Kamienie nerkowe (1)

zobacz Kolka nerkowa i piasek w moczu (9)

zobacz 4 m-c ciąży - wyniki badań (1)

zobacz granulocyty (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Lek rozpuszczajacy kamienie nerkowe-POMOCY!

Lek rozpuszczajacy kamienie nerkowe-POMOCY!

, 17-03-1998, 23:44

Witam wszystkich.

Prosze o pomoc w znalezieniu leku, rozpuszczajacego kamienie nerkowe. Jestem osoba niepelnosprawna (wozek), po zlamaniu kregoslupa -porazenie konczyn dolnych i klopoty z oddawaniem moczu. Po dziesiecioletnim siedzeniu na wozku zrobił mi sie 7 mm kamien w lewej nerce. Niby glupstwo, ale osoby w podobnej sytuacji do mojej maja sklonnosc do odkladania sie kamieni (inna praca nerek) - bez wzgledu na stan zdrowia! Lekarze gdy ich pytam o leki rozpuszczajace kamienie - odpowiadaja metne dyrdymaly!

Jezeli ktoś slyszal o takich lekach (chemia, naturalne -bez znaczenia) to prosze o odpowiedz na grupe lub prywatnie

Z gory serdeczne dzieki

Tomasz Twardowski e-mail: hiob [at] intertele.pl

Re: kamienie nerkowe - jakie? | Przegladarka, 18-03-1998, 17:04

hiob [at] intertele.pl ma bolesny problem:

Po dziesiecioletnim siedzeniu na wozku zrobił mi sie 7 mm kamien w lewej nerce.
Czy wiadomo juz, jaki zwiazek chemiczny jest glownym skladnikiem tego paskudztwa? Ja mam kamice szczawianowa (kamienie ze szczawianu wapnia - nie za duze, ale ostre :-( jak cholera) i wiem, jak z nia postepowac. Co prawda ostateczna odpowiedz daje dopiero badanie "urodzonego" (brrr!) kamienia, ale juz w ogolnym badaniu moczu "wychodza" korespondujace krysztalki.

Lekarze gdy ich pytam o leki rozpuszczajace kamienie - odpowiadaja metne dyrdymaly!
Rozpuscic duzy kamien nie jest latwo. Mozna probowac nieoperacyjnego rozbicia (np. za pomoca ultradzwiekow), ale tu musza byc szczegolowe wskazania urologa. W Lodzi robia to na pewno w szpitalu Kopernika.

Po pierwsze: nalezy ograniczyc wzrost kamienia (lub pojawianie sie nowych) - duzo pic (do 3 litrow na dobe) - choc w Twoim przypadku moze byc z tym problem - "odkwaszac" mocz - glownie przez ograniczenie pokarmow wysokobialkowych (mieso) na rzecz warzyw i owocow (zdrowo!!!) - unikac wapnia (najczesciej jest skladnikiem kamienia) - ograniczac (do sensownych ilosci) przetwory mleczne, a wiec nie zazerac sie serami :-) - zazywac magnez ("wypiera" wapn z kamieni: sole wapnia sa najczesciej nierozpuszczalne, sole magnezu - odwrotnie) - np. w tabletkach Laktomag B6 (witamina B6 tez pomaga) - jezeli zostanie okreslony skladnik kamieni (np. szczawiany), mozna stosowac diete eliminacyjna, zeby nie dostarczac kamieniowi zbyt wiele "budulca". Przykladowo: ja unikam kakao, czekolady, pomidorow, rabarbaru i szczawiu oczywiscie.

W rozpuszczaniu kamieni przydatny jest lek pod nazwa fitolizyna.

Duzo zdrowia, J [at] nek mailto:jance [at] geocities.com anty-aids.home.ml.org (godz. 17-9)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

50 dróg do zdrowego serca 50 dróg do zdrowego serca

Fruktoza. Brak tolerancji na cukier owocowy Fruktoza. Brak tolerancji na cukier owocowy

Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych

100 metod samoleczenia w medycynie naturalnej 100 metod samoleczenia w medycynie naturalnej

Samoleczenie metodą BTL. Biotermiczna metoda leczenia kamieniami Lecha Tkaczyka Samoleczenie metodą BTL. Biotermiczna metoda leczenia kamieniami Lecha Tkaczyka