Tagi

ujsc bolec ropa czterolatka dzieciak vogel zabki jerry spuchly bola

Fora dyskusyjne

zobacz KANAŁÓWKA (10)

zobacz Ugryzł mnie jakiś owad (3)

zobacz Spuchnięty palec przed paznokciem (11)

zobacz Ból oka i ropa (6)

zobacz ropa pod zebem i opuchlizna szyj (15)

zobacz Zapalenie zęba? (5)

zobacz czy to boli? (0)

zobacz Zespol jelita drazliwego? (3)

zobacz Skręcona kostka (30)

zobacz Ból nadgarstka (1)

zobacz Pęknięty nadgarstek? (1)

zobacz SPADŁAM ZE SCHODÓW I BOLI MNIE KOSTKA (1)

zobacz Bol glowy (2)

zobacz Most porcelanowy (5)

zobacz RDW-SD (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Bolacy zab i czterolatek

Bolacy zab i czterolatek

JeRRy, 31-05-2001, 14:22

Witam.

W skrocie, bo sil brak. Jestesmy z zona wyczerpani. Mala (cztery lata) skarzyla sie na bol zeba. Po nieprzespanej nocy - stomatolog. O godz. 17:00 (wczoraj) rozborowano malej zabek. Zaaplikowano leki. Mialo bolec 1, 2 godzinki... Po powrocie do h 21:00 mala byla jak nowa. o h 21 z hakiem - koniec. Cala noc na rekach ... Buzka spuchla.....Rano powtorka. Borowanie dokladniejsze. Do 2 godzin mialo bolec. Mija druga godzina. Mala jest u kresu (my tez). Zabek boli...

Co dalej ???? Ile ma prawo taki zaleczany zabek bolec? Co podac jesli niebawem nie przestanie? Czy moze bolec, jesli leki zalozone sa zbyt ciasno (mocno)?

Poradzcie, bo malenka cierpi, a my jestesmy bezradni...

pozdro ------------ JeRRy -------------

Odp: Bolacy zab i czterolatek | Outsidre, 31-05-2001, 15:03

Użytkownik "JeRRy" napisał w wiadomości news:3b161b63$1 [at] news.vogel.pl...
Witam.

W skrocie, bo sil brak. Jestesmy z zona wyczerpani. Mala (cztery lata) skarzyla sie na bol zeba. Po nieprzespanej nocy - stomatolog. O godz. 17:00 (wczoraj) rozborowano malej zabek. Zaaplikowano leki. Mialo bolec 1, 2 godzinki... Po powrocie do h 21:00 mala byla jak nowa. o h 21 z hakiem - koniec. Cala noc na rekach ... Buzka spuchla.....Rano powtorka. Borowanie dokladniejsze. Do 2 godzin mialo bolec. Mija druga godzina. Mala jest u kresu (my tez). Zabek boli...
4 latka ? - wyrwac i po klopocie

Re: Bolacy zab i czterolatek | Iwonka, 31-05-2001, 19:42

Użytkownik "JeRRy" napisał w wiadomości news:3b161b63$1 [at] news.vogel.pl...
W skrocie, bo sil brak. Jestesmy z zona wyczerpani. Mala (cztery lata) skarzyla sie na bol zeba. Po nieprzespanej nocy - stomatolog. O godz. 17:00 (wczoraj) rozborowano malej zabek. Zaaplikowano leki.
Jakie leki? czy przeciwbolowe, czy np Biseptol? czy po rozborowaniu cos tam zaplikowano do zeba czy tez takiego rozborowanego zostawiono?

Mialo bolec 1, 2 godzinki...
Po powrocie do h 21:00 mala byla jak nowa. o h 21 z hakiem - koniec. Cala noc na rekach ... Buzka spuchla.....Rano powtorka. Borowanie dokladniejsze. Do 2 godzin mialo bolec. Mija druga godzina. Mala jest u kresu (my tez). Zabek boli...
Jesli spuchla to raczej to juz jest zab z ropa w srodku. Sa dwie szkoly albo rozborowac i zostawic, dajac tylko ujscie ropie (plukanie) albo usunac. Z tego co piszesz zakladano jej lek na 2 godz, czyli zakladam ze potraktowano to jako zpalenie i dano "trucizne" w tym przypadku zamknieto ujscie ropie i dlatego bolal po 2 godz. Leczenie juz napisalam. czyli znow idz do stomatologa, pewno juz jestes po wizycie, i on powinien zmienic swoja procedure. iwona

Re: Bolacy zab i czterolatek | hobis, 31-05-2001, 20:37

Co dalej ???? Ile ma prawo taki zaleczany zabek bolec? Co podac jesli niebawem nie przestanie? Czy moze bolec, jesli leki zalozone sa zbyt ciasno (mocno)? Poradzcie, bo malenka cierpi, a my jestesmy bezradni...

To mleczny chyba mozna wyrwac ????

Re: Bolacy zab i czterolatek | JeRRy, 01-06-2001, 05:45

Jakie leki? czy przeciwbolowe, czy np Biseptol?
Jakiekolwiek (przeciwbolowe), ktore beda ratowac wycienczonego meka dzieciaka.

-----------

czy po rozborowaniu cos tam zaplikowano do zeba czy tez takiego rozborowanego zostawiono?
Zaaplikowano. Za 10-14 dni mialo byc wypelnianie.

----------
Jesli spuchla to raczej to juz jest zab z ropa w srodku.
Zabek bolal, ale spuchla dopiero pare godzin po pierwszej wizycie u dentysty ;(

------------

Sa dwie szkoly albo rozborowac i zostawic, dajac tylko ujscie ropie (plukanie) albo usunac. Z tego co piszesz zakladano jej lek na 2 godz, czyli zakladam ze potraktowano to jako zpalenie i dano "trucizne" w tym przypadku zamknieto ujscie ropie i dlatego bolal po 2 godz.
Dokladnie. Co dziwne bolalo duuzo dluzej niz dwie. W sumie to pare godzin. Potem dostala antybiotyk. Polozyla sie spac. Wstala (po 3h) uff. ... troszke odpoczela. Odzyla... wstala....zaczela funkcjonowac. Teraz jest h3:30 a ona przez sen znow skamle, poplakuje, lapie sie za buzke. Qrcze... czyby maluch zle sie okreslil ??? Moze leczymy nie ten zabek ??? Juz nie wiem ??? Ja nie wytrzymalbym tyle czasu rwania zeba... jestem zalamany. Juz 5x myslalem, zeby jej to swinstwo wydlubac, ale czy po to meczylismy ja dwukrotnym borowaniem ??? Najwazniejsze ze spi...slalbo, bo slabo, ale spi. Zobaczymy co ranek przyniesie.....

pozdro- --------------- JeRRy ----------------

Re: Bolacy zab i czterolatek | Iwonka, 01-06-2001, 11:50

Użytkownik "JeRRy" napisał w wiadomości news:3b16f3b2 [at] news.vogel.pl...

Jakiekolwiek (przeciwbolowe), ktore beda ratowac wycienczonego meka dzieciaka.
domyslam sie wiec, ze "zatruto" jej zabek.
Zaaplikowano. Za 10-14 dni mialo byc wypelnianie.
To jakby potwierdzalo moje przypuszczenie ze do zeba zalozono "parapaste" albo innego rodzaju srodek dewitalizujacy.

Zabek bolal, ale spuchla dopiero pare godzin po pierwszej wizycie u dentysty ;(
czasami czesc nerwu jest w stanie zapalnym, na to stosuje sie sroek dewitalizujacy, popularnie przez pacjentow zwany trutka, a czesc nerwu juz jest ropna stad ona po pewnym czasie spuchla.

Dokladnie. Co dziwne bolalo duuzo dluzej niz dwie. W sumie to pare godzin. Potem dostala antybiotyk. Polozyla sie spac. Wstala (po 3h) uff. ... troszke odpoczela. Odzyla... wstala....zaczela funkcjonowac. Teraz jest h3:30 a ona przez sen znow skamle, poplakuje, lapie sie za buzke. Qrcze... czyby maluch zle sie okreslil ??? Moze leczymy nie ten zabek ??? Juz nie wiem ??? Ja nie wytrzymalbym tyle czasu rwania zeba... jestem zalamany. Juz 5x myslalem, zeby jej to swinstwo wydlubac, ale czy po to meczylismy ja dwukrotnym borowaniem ??? Najwazniejsze ze spi...slalbo, bo slabo, ale spi. Zobaczymy co ranek przyniesie.....
jesli dostala antybiotyk to znaczy ze lekazr juz sie zorientowal co do diagnozy. Byc moze teraz w zebie ma cos innego niz ta trucize. ja zwykle jesli daje antybiotyk to zostawiam zab "otwarty" aby ropa, ew inne swinstwa mogly miec ujscie, jesli dziecko umie plukac to zalecam plukanie np szalwia. Ja nie wiem jaki stan uzebienia ma twoje dzieko wiec moze obok jest inny zepsuty zab i dlatego nie iwadomo ktory boli. niestety tez trzeba sie liczyc, ze bol zeba i zwiazany z tym stan zapalny nie przechodzi jak reka odjal, stad te cierpienia dziecka. pomysl teraz juz za wczasu, zeby poleczyc reszte zebow i nie czekac az zaczna bolec, szkoda dzieciaka, a na dodatek tylko sie zrazi do dentysty, bo jej sie bedzie to stale kojazylo z bolem. mam nadzieje, ze najgorsze macie za soba. pozdrow swoje dziecko. iwona

Re: Bolacy zab i czterolatek | JeRRy, 04-06-2001, 05:09

Ja nie wiem jaki stan uzebienia ma twoje dzieko wiec moze obok jest inny zepsuty zab i dlatego nie iwadomo ktory boli. niestety tez trzeba sie liczyc, ze bol zeba i zwiazany z tym stan zapalny nie przechodzi jak reka odjal, stad te cierpienia dziecka.
Dokladnie ! Mala w bolach nie potrafila (wielu doroslych tez tego nie potrafi) jednoznacznie sie okreslic. Meczyl(lismy)a sie z leczeniem zabka, ktory wygladal zle, ale nie byl chyba powodem tych meczarni. Gdy po dwoch dniach placzow (czyli na trzeci od pierwszej wizyty) bol nie ustawal a twarz bardziej spuchla, "odnalazlem" dentystke telefonicznie i nalegalem na gruntowna kontrole ze szczegolnym uwzglednieniem zabkow sasiadujacych. Mowilem, ze to nie jest mozliwe, aby "wszystko bylo w porzadku..." ma dzieciak cierpi. Okazalo sie, ze to zab dolnej, a gornej (!) zuchwy byl powodem bolu. Rozborowano go...pozostawiono do splywania swinstw otwarty... plukanki, itd Dzis buzia sliczna, mala fika ze mna rozesmiana... uff... bylem bliski obledu.

Dziekuje za wszystkie rady (glownie Twoje Iwonko)

pozdrawiam ---------------------- Dariusz "JeRRy" Tracz ----------------------- www.forum3d.kom-net.pl

Re: Bolacy zab i czterolatek | Iwonka, 04-06-2001, 21:13

Użytkownik "JeRRy" napisał w wiadomości news:3b1adfb3 [at] news.vogel.pl...

Mala w bolach nie potrafila (wielu doroslych tez tego nie potrafi) jednoznacznie sie okreslic. Meczyl(lismy)a sie z leczeniem zabka, ktory wygladal zle, ale nie byl chyba powodem tych meczarni. Gdy po dwoch dniach placzow (czyli na trzeci od pierwszej wizyty) bol nie ustawal a twarz bardziej spuchla, "odnalazlem" dentystke telefonicznie i nalegalem na gruntowna kontrole ze szczegolnym uwzglednieniem zabkow sasiadujacych. Mowilem, ze to nie jest mozliwe, aby "wszystko bylo w porzadku..." ma dzieciak cierpi. Okazalo sie, ze to zab dolnej, a gornej (!) zuchwy byl powodem bolu. Rozborowano go...pozostawiono do splywania swinstw otwarty... plukanki, itd Dzis buzia sliczna, mala fika ze mna rozesmiana... uff... bylem bliski obledu.
ciesze sie, ze mala juz powrocila do stanu szczesliwosci i beztroskosci!!:-))))) pozdrwiam iwona

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki 52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki

Asysty przy chorobach i urazach Asysty przy chorobach i urazach

Bóle kręgosłupa - skuteczne metody walki i zapobiegania Bóle kręgosłupa - skuteczne metody walki i zapobiegania

Bóle kręgosłupa Bóle kręgosłupa

Bóle kręgosłupa w pytaniach i odpowiedziach Bóle kręgosłupa w pytaniach i odpowiedziach