Powiązane leki
(opisy)

Lecitan (Lecithinum soiae)

Goji Jagoda Licyjska

Albumoheel S

Rapamune (Sirolimusum)

Cantharis compositum S

Juniperus Complexe Nr 6

Apo-Indap (Indapamidum)

Clopamid (Clopamidum)

Eprex (Epoetinum alfa)

Lotensin (Benazeprili hydrochloridum)

Tagi

mirka badac zbedny janiec unikac okulistka nerka watroba wzrok alergolog

Fora dyskusyjne

zobacz Zapalenie zatok - niedowidzenie (0)

zobacz Pieczenie i ból nerki wyniki badań (1)

zobacz Wyniki badań (8)

zobacz Bole w lewej strony brzucha. (14)

zobacz Usg jamy brzusznej - co o tym sądzicie ? (12)

zobacz Badanie Wzroku (0)

zobacz okropne bóle głowy (16)

zobacz Widzenie jednooczne (4)

zobacz Czy widzenie jednym okiem pogarsza wzrok? (3)

zobacz Problemy po korekcji wzroku (2)

zobacz Utrata wzroku a zez (1)

zobacz oczy a informatyka (2)

zobacz Czemu wada wzroku się pogarsza? (5)

zobacz ból oczu (2)

zobacz Prawo jazdy badania (oczopląs) (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Oczy a choroby

Oczy a choroby

Mirek, 30-03-1998, 13:45

O dłuższego czasu (2 miesiące) mam problemy z oczami. Pracuję jako informatyk i dużo czasu spędzam przy komputerze. Od momentu wystąpienia bólu oczu i pieczenia ograniczyłem pracę do minimum. Udałem się też do okulistki. Dostałem jakieś krople. po 6-ciu tygodniach brania nic nie pomogło. Zastanawiam się czy zmiany chorobowe oczu nie są spowodowane chorobą innej części organizmu np: wątroby lub nerek. Czy ktoś się z czymś takim spotkał lub wie coś więcej na temat zależności pewnych chorób z oczami. Proszę o pomoc.!! mirek [at] gnom.zelt.lodz.pl

Re: Oczy a choroby | Przegladarka, 30-03-1998, 15:40

Mirek pyta:
O dłuższego czasu (2 miesiące) mam problemy z oczami. Pracuję jako informatyk i dużo czasu spędzam przy komputerze. Od momentu wystąpienia bólu oczu i pieczenia ograniczyłem pracę do minimum. Udałem się też do okulistki. Dostałem jakieś krople. po 6-ciu tygodniach brania nic nie pomogło.
Czy okulistka nie badala Ci wzroku? A jezeli badala, to jakie sa wyniki? Objawy o ktorych piszesz moga byc wywolane wada wzroku. Lekarswtem w takim przypadku bylyby okluary lub szkla kontaktowe.

Druga mozliwa przyczyna: moze to byc np. uczulenie. Czy objawy sa stale, czy wystepuja np. w okreslonych porach dnia, miejscach itd? Tu juz niezbedny bedzie kontakt z alergologiem. Leczenie - unikanie alergenu (np. kurzu) antyhistaminiki, uodczulanie.

Zastanawiam się czy zmiany chorobowe oczu nie są spowodowane chorobą innej części organizmu np: wątroby lub nerek.
A czy na cos innego chorujesz? Tak "na goraca" nie moge skojarzyc zadnej choroby nerek ani watroby z tymi objawami.

Duzo zdrowia, J [at] nek anty-aids.home.ml.org mailto:jance [at] geocities.com

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Mudry i gesty leczące. Jak korzystać z mocy samouzdrawiania Mudry i gesty leczące. Jak korzystać z mocy samouzdrawiania

Nowotwory i torbiele nerek Nowotwory i torbiele nerek

50 dróg do zdrowego serca 50 dróg do zdrowego serca

Fruktoza. Brak tolerancji na cukier owocowy Fruktoza. Brak tolerancji na cukier owocowy

Zdrowa wątroba, zdrowe jelita Zdrowa wątroba, zdrowe jelita