Tagi

nosic zrywac ciasny zabieg paznokiec luzny skarpetka wrastac noga posting

Fora dyskusyjne

zobacz WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ (12)

zobacz Wrastający paznokieć (3)

zobacz puchnący paluch. (13)

zobacz sina plama na paznokciu u nogi (19)

zobacz Wrastający paznokieć - po zabiegu. (6)

zobacz Wrastające paznokcie (10)

zobacz Usunięcie paznokci wraz z likwidacją macierzy paznokcia (0)

zobacz Szukam chirurga do wrastającego pazkokcia (0)

zobacz Zanokcica (10)

zobacz Wrastający paznokieć (1)

zobacz zna ktoś sposób na wrastający paznokieć? (9)

zobacz Czy to wrastający paznokieć? (3)

zobacz Zaniedbany wrośnięty paznokieć (8)

zobacz Wrastający paznokieć. (0)

zobacz Pocące się nóżki u 2-latka (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Zdjecie paznokcia u nogi

Zdjecie paznokcia u nogi

, 13-07-2001, 18:51

Witam,

od 6 miesiecy papra mi sie duzy palec u nogi z powodu wrastajacego paznokcia. jak dlugo mozna z czyms takim chodzic ? jak wyglada zabieg ? slyszalem ze tydzien czasu po zabiegu nie mozna wogole chodzic ?

tomek

Re: Zdjecie paznokcia u nogi | Idalia, 13-07-2001, 22:55

spoko, nie martw sie, moj ojciec mial to samo, wiecej bylo strachu anizeli bylo to warte:) na 3 dzien juz jezdzil samochodem:) Beata Użytkownik "Tomasz" napisał w wiadomości news:eb02716b.0107130851.5d44ca97 [at] posting.google.com...
Witam,

od 6 miesiecy papra mi sie duzy palec u nogi z powodu wrastajacego
paznokcia.
jak dlugo mozna z czyms takim chodzic ? jak wyglada zabieg ? slyszalem ze tydzien czasu po zabiegu nie mozna wogole chodzic ?

tomek

Odp: Zdjecie paznokcia u nogi | krzysztof(ek), 13-07-2001, 23:12

Użytkownik "Tomasz" napisał w wiadomości news:eb02716b.0107130851.5d44ca97 [at] posting.google.com...

paznokcia.
jak dlugo mozna z czyms takim chodzic ?
Mozesz i pol zycia - tylko czy warto??

jak wyglada zabieg ?
Nie wdajac sie w technike zabiegu - znieczulenie miejscowe u nasady palucha, kilka minut odczekania az zacznie dzialac, a potem kilka minut zabiegu - zupelnie bezbolesne. Mozna zdjac cala plytke, mozna klinowo wyciac tylko brzeg przy wale paznokciowym. Mozna zszywac, mozna zblizyc przylepcem a mozna zostawic bez zblizania .

slyszalem ze tydzien czasu po zabiegu nie mozna wogole chodzic ?
Lekko pobolewa ale bez przesady... Chodzic mozna, tyle ze w granicach rozsadku. Sam kiedys mialem takie problemy i w dwa dni po zabiegu loilem krzal na kursowce w Bieszczadach - niezbyt madre :)

pozdr krzysztof(ek)

Re: Zdjecie paznokcia u nogi | Piotr S., 14-07-2001, 00:54

Użytkownik Tomasz w wiadomości do grup dyskusyjn ych napisał:eb02716b.0107130851.5d44ca97 [at] posting.google.com...
Witam,

od 6 miesiecy papra mi sie duzy palec u nogi z powodu wrastajacego paznokc
ia.
jak dlugo mozna z czyms takim chodzic ? jak wyglada zabieg ? slyszalem ze tydzien czasu po zabiegu nie mozna wogole chodzic ?

nie polecam zrywania calego paznokcia ja tak mialem i meczylem sie na marne nadal wrasta i tylko sobie od czasu do czasu podcinam (troche boli ale potem nastepuje ulga) znam osobe ktora miala 3 razy zrywany caly paznokiec i nic

Re: Zdjecie paznokcia u nogi | Jacek, 14-07-2001, 01:07

Tomasz napisał:

Witam,

od 6 miesiecy papra mi sie duzy palec u nogi z powodu wrastajacego paznokcia. jak dlugo mozna z czyms takim chodzic ? jak wyglada zabieg ? slyszalem ze tydzien czasu po zabiegu nie mozna wogole chodzic ?
ciotka miala problemy z wrastajacym poznakciem i chirurg jej go zrywal chyba pod narkoza. Rozwiazaniem jest chyba noszenie luznych butow, luznych skarpetek bawelnianych i obcinanie paznokci plasko do czola, bez wycinania bokow. J.

Re: Zdjecie paznokcia u nogi | Jacek, 14-07-2001, 02:03

nie polecam zrywania calego paznokcia ja tak mialem i meczylem sie na marne nadal wrasta i tylko sobie od czasu do czasu podcinam (troche boli ale potem nastepuje ulga) znam osobe ktora miala 3 razy zrywany caly paznokiec i nic
a nie sadzisz ze to jednak wina noszenia ciasnych butow, ciasnych skarpetek, obcinania paznokci na krotko i na okraglo z podcinaniem ? Przeciez jak poznokcie maja luz i sa dlugie to nie wrastaja, ale wysuwaja sie poza opuszki. A gdy sa coraz krotsze, buty ciagne, ciasne skarpetki, to musza sie podwijac, a podwijajac sie w dol naturalnie ze zaczynaja wrastac i to wlasnie na bokach, bo sie gdzies musza zmiescic.

Pewnie dlatego ich zrywanie nie skutkuje, bo nowe maja rownie malo miejsca. J.

Re: Zdjecie paznokcia u nogi | Kaja, 14-07-2001, 03:42

"Piotr S." napisał(a):

No właśnie...O paznokcie u nóg też trzeba dbać...przycinać, piłować i czyścić pilniczkiem a przy okazji podważać i wtedy do wrośnięcia paznokcia nie dojdzie.

Pozdrawiam, Kaja
"Łatwo kłamać temu, kto przychodzi z daleka; trzeba wierzyć, bo trudno sprawdzić"

Re: Zdjecie paznokcia u nogi | Scarab, 14-07-2001, 10:15

paznokcia.
Nie martw się, sam miałem wyrywany paznokieć i jak to ujęła Idalia wiecej bylo strachu anizeli bylo to warte. Położyli mnie na kozetce, ostrzyknęli go ze 3 razy (nie wiem ile dokładnie bo przy 3 już nic nie czułem), zaczęli żartować, pytać się o szkołę i po 15 min wyszedłem z pokoju. Trochę boli po zejściu znieczulenia ale jak weźmierz 2 tableki przeciwbólowe nie będziesz nic czuł.

pozdrawiam Scarab

Re: Zdjecie paznokcia u nogi | Jacek, 14-07-2001, 12:17

Kaja napisał:

"Piotr S." napisał(a):

No właśnie...O paznokcie u nóg też trzeba dbać...przycinać, piłować i czyścić pilniczkiem a przy okazji podważać i wtedy do wrośnięcia paznokcia nie dojdzie.

Mysle, ze sens ma utrzymywanie dlugich paznokci (jak u zwierzat, ktorym nie wrastaja), luzne buty, z szerokimi czubkami, luzne skarpetki, moczenie nog w wodzie morskiej. A gdy nosisz ciasne buty, to one same podwijaja paznokcie 8 godzin dziennie i podwazanie przez pol godziny temu nie zapobiegnie. Proponuje na cale lato sandaly bez skarpet. I unikanie dzgania paznokci nozyczkami, pilniczkami.

J,.

Re: Zdjecie paznokcia u nogi | Piotr S., 15-07-2001, 22:31

luzne buty, z szerokimi czubkami, luzne skarpetki, moczenie nog w wodzie
morskiej.
A gdy nosisz ciasne buty, to one same podwijaja paznokcie 8 godzin
dziennie i
podwazanie przez pol godziny temu nie zapobiegnie. Proponuje na cale lato sandaly bez skarpet. I unikanie dzgania paznokci nozyczkami, pilniczkami.

Eh , Ja niestety jestem sam sobie winny bo wcinalem sie w tego paznokcia coraz glebiej . coz nikt mnie nie poinformowal jak nalzy pielegnowac paznokcie u nog :-)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Czas naszego życia Czas naszego życia

Zdrowe oczy - pytania i odpowiedzi Zdrowe oczy - pytania i odpowiedzi

Piękna na 1001 sposobów Piękna na 1001 sposobów

Zatrzymaj młodość Zatrzymaj młodość

Żywienie a uroda Żywienie a uroda