Powiązane leki
(opisy)

Mleczko pszczele

Mleczko pszczele liofilizowane (GAL)

Litocid (Kalii citras)

Na zdrowe dziąsła

Citrolyt (Acidum citricum, Kali nitras, Natrii citras)

Milurit (Allopurinolum)

Proursan (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursocam (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursofalk (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursopol (Acidum ursodeoxycholicum)

Tagi

drzewiecki czajnik kamien napoj konserwant mleko woda dziecko przetworzyc butelka

Fora dyskusyjne

zobacz alergia u synka (4)

zobacz JAK POZBYC SIE POKARMU Z PIERSI? (2)

zobacz dziecko karmiace piersia (1)

zobacz Biegunka po ketonalu? (4)

zobacz rzadkie kupki u niemowlaka (7)

zobacz Jadłospis 10.5 miesięcznego dziecka (0)

zobacz wymioty raz w tyg.-brak diagnozy (5)

zobacz słabe ząbki (3)

zobacz czy to moze byc objaw grzybicy przelyku? (0)

zobacz Woda sposobem na życie (13)

zobacz Woda Gandera (1)

zobacz Woda o niskiej zawartości minerałów (5)

zobacz Przełyk, problem z śluzem (chyba) (2)

zobacz Ilość napojów dziennie (3)

zobacz Problemy z wypróżnianiem się (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Czy mleko jest zdrowe ?

Czy mleko jest zdrowe ?

paff, 31-07-2001, 14:27

Cytuję:

(...) Nawet po usunięciu trudno zaliczyć mleko do zdrowej żywności: nie zawiera ono błonnika, ani węglowodanów złożonych, ale posiada zaś znaczne ilości laktozy - cukru (55% kalorii). Mleko często zawiera również antybiotyki, regularnie stosowane w gospodarstwie przez farmerów. Jeżeli myślisz, że potrzebujesz mleka, by mieć silne kości, to jesteś ofiarą szczególnie napastliwego programu reklamowego przemysłu nabiałowego, który nie jest oparty na badaniach naukowych. Faktem jest, że w krajach, gdzie spożywa się mleko systemtycznie, ludzie mają słabsze kości niż mieszkańcy tych krajów, gdzie mleka się unika. Osteoporoza najprawdopodobniej jest spowodowana nadmiarem protein w diecie oraz siedzącym trybem życia. (...) spożywanie go (mleka) nie spowalnia osteoporozy (...)

Jakoś mi się to w głowie nie mieści - piję zwykl mleko albo wodę naturalną, czy powyższy fragment nie jest czasem wytworem zbyt wybujałej fantazji, czy też rzeczywiście, lepiej się przerzucić na tą wodę w 100% ? Szlag mnie trafia, jak pomyślę, że dotychczas przy każdej szklance mleka myślałem "na zdrowie", a tu może się okazać, że głupio robiłem. A czasem wypijam 1 litr dziennie tegoż płynu....

Paweł

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | margaretka, 01-08-2001, 01:46

Użytkownik "paff" napisał w wiadomości news:9k697p$317$4 [at] news.tpi.pl...
Cytuję:

(...) Nawet po usunięciu trudno zaliczyć mleko do zdrowej żywności: nie zawiera ono błonnika, ani węglowodanów złożonych, ale posiada zaś znaczne ilości laktozy - cukru (55% kalorii). Mleko często zawiera również antybiotyki, regularnie stosowane w gospodarstwie przez farmerów. Jeżeli myślisz, że potrzebujesz mleka, by mieć silne kości, to jesteś ofiarą szczególnie napastliwego programu reklamowego przemysłu nabiałowego, który nie jest oparty na badaniach naukowych. Faktem jest, że w krajach, gdzie spożywa
się
mleko systemtycznie, ludzie mają słabsze kości niż mieszkańcy tych krajów, gdzie mleka się unika. Osteoporoza najprawdopodobniej jest spowodowana nadmiarem protein w diecie oraz siedzącym trybem życia. (...) spożywanie
go
(mleka) nie spowalnia osteoporozy (...)
Wszystko co powyżej przeczytałam wydaje się być prawdą - niestety Pozdrawiam m a r g a r e t k a

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | Jacek, 01-08-2001, 10:44

margaretka napisał:

Użytkownik "paff" napisał w wiadomości news:9k697p$317$4 [at] news.tpi.pl... się go

Wszystko co powyżej przeczytałam wydaje się być prawd - niestety
na szczescie tylko sie wydaje a kto chce byc zdrowy ten mleko pije jak lubi kampania marketingowa przeciwko piciu mleka jest zrozumiala. Sprzedaz mleka przynosi mniejsze zyski niz jego przetworzonych produktow. Dodatkowo latwo zniechacac konsumentow potrzeba gotowania nieprzetworzonego mleka.

Mleko bylo traktowane jako tani, zdrowy napoj od lat, a jak pijesz mleko to nie pijesz wod w butelkach i przemysl na tym traci.

Niestety w hipermarketach coraz czesciej brakuje swiezego mleka, a zamiast niego polki sie uginaja pod ciezarem ton produktow powstalych w wyniku przetwarzania mleka.

Cena litra mleka to czesto 1/5 , 1/10 ceny produktu przetworzonego nalezy zatem oczekiwac kolejnych kampanii marketingowych zniechecajacych do picia mleka i zastepowania go produktami przetworzonymi.

..

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | Artur Drzewiecki, 05-08-2001, 21:12

Wszystko co powyżej przeczytałam wydaje się być prawdą - niestety
Jak się Ekspierd dorwie do wątku, to ... :-((((((. -- Politycznie niepoprawny Artur Drzewiecki

Jeśli chcesz wysłać mi list, usuń słowa "bez." i "spamu." z mego adresu w nagłówku.

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | margaretka, 08-08-2001, 01:27

"Artur Drzewiecki" wrote in message news:pjvqmtc4p3tsq58iq9klpum7i0h50afv0k [at] 4ax.com...
Jak się Ekspierd dorwie do wątku, to ... :-((((((.

Politycznie niepoprawny Artur Drzewiecki
Politycznie niepoprawny (a w dodatku złośliwy) Arturze czy "Ekspierd" ma Ci przesłać opinie specjalistów i wyniki ich badań ? Ekspierd m a r g a r e t k a ;o)

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | Artur Drzewiecki, 08-08-2001, 09:07

Politycznie niepoprawny (a w dodatku złośliwy) Arturze
Dziękuję za komplement - zawsze lubiłem złośliwie tępić fanatyków :-))).

czy "Ekspierd" ma Ci przesłać opinie specjalistów i wyniki ich badań ?
Dziękuję z bedłek, jak mawiał Jan Chryzostom Pasek.

-- Politycznie niepoprawny Artur Drzewiecki

Jeśli chcesz wysłać mi list, usuń słowa "bez." i "spamu." z mego adresu w nagłówku.

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | Lukasz, 09-08-2001, 16:00

Jako? mi się to w głowie nie mie?ci - piję zwykl mleko albo wodę naturaln?, czy powyższy fragment nie jest czasem wytworem zbyt wybujałej fantazji, czy też rzeczywi?cie, lepiej się przerzucić na t? wodę w 100% ? Szlag mnie trafia, jak pomy?lę, że dotychczas przy każdej szklance mleka my?lałem "na zdrowie", a tu może się okazać, że głupio robiłem. A czasem wypijam 1 litr dziennie tegoż płynu....

Jak piles mleko przez cale zycie, to pij dalej na zdrowie... nadal jeszcze posiadasz enzymy pomagajace je strawic... a poza tym jest to prawda... ktos kiedys wpadl na "genialny" pomysl wielkiej kampanii mlecznej w szkolach, choc wyroby mlekopochodne (sery, kefiry itp) sa znacznie zdrowsze i teraz widac tego skutki... Malemu dziecku wrecz nie wolno podawac mleka krowiego gdyz moze uczulac.

pozdrawiam Lukasz

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | Jacek, 09-08-2001, 17:08

Lukasz napisał:

Jak piles mleko przez cale zycie, to pij dalej na zdrowie... nadal jeszcze posiadasz enzymy pomagajace je strawic... a poza tym jest to prawda... ktos kiedys wpadl na "genialny" pomysl wielkiej kampanii mlecznej w szkolach, choc wyroby mlekopochodne (sery, kefiry itp) sa znacznie zdrowsze i teraz widac tego skutki...
Chyba nie wiesz co mowisz. Kampanie mleczne byly organizowane w szkolach na calym swiecie i w wielu krajach sa kontynuowane. Niestety kto pije tanie mleko ten nie pije napojow butelkowych i tutaj lezy konflikt interesow.

A gdy nie pijesz mleka to pijesz napoje butelkowe i kasa leci na butelki. Krowa nie ma szansy wygrac, chocby byla cala ze zlota. Rolnicy nie maja szansy sie bronic, bo wies nie ma dostepu do internetu i jeden miastowy moze sterowac cala wsia.

A skutkow picia mleka wlasnie nie widac, poniewaz kampania mleczna w szkolach zostala, ku mojemu ubolewaniu, przerwana. Widac niestety skutki braku picia mleka u osob starszych, ktorym sie nagminnie lamia kosci nog, bioder

A wyroby mlekopodobne nie sa dla mnie zdrowe, gdyz sery sa produkowane na podpuszcze, szybciej kwasnieja i bywaja wrecz niesmaczne. Naturalna produkcja serow juz prawie zaniknela, maslo zawiera dodatki, barwniki, tluszcze roslinne, inne wyroby konserwanty, uzyskujac trwalosc liczona w miesiacach, a moze wkrotce latami.

Malemu dziecku wrecz nie wolno podawac mleka krowiego gdyz moze uczulac.
No wlasnie jest akurat odwrotnie. Male dziecko, ktoremu nie podaje sie zdrowego mleka krowiego, traci zdolnosc wytwarzania enzymow trawiacych mleko i w pozniejszym wieku jest uczulone na mleko.

Jacek

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | Artur Drzewiecki, 09-08-2001, 18:00

a poza tym jest to prawda... ktos kiedys wpadl na "genialny" pomysl wielkiej kampanii mlecznej w szkolach
Akcja "codziennie szklanka mleka" w latach 1970.

choc wyroby mlekopochodne (sery, kefiry itp) sa znacznie zdrowsze
i smaczniejsze :-). -- Politycznie niepoprawny Artur Drzewiecki

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | Jacek, 09-08-2001, 18:07

Artur Drzewiecki napisał:

Akcja "codziennie szklanka mleka" w latach 1970.

i smaczniejsze :-).
niestety nie moge tego potwierdzic wobec bialych serow, ktore bywaja produkowane z mleka zakwaszanego podpuszczka pobierana z zoladkow bydlecych. Ja lubie bialy ser robiony sposobem domowym, jak dawniej. Niestety nie trawie bydlecych enzynow. Nie jestem do tego przyzwyczajony, ani przystosowany.

Niestety coraz rzadziej mam mozliwosc kupna sera bialego produkowanego bez bydlecej podpuszczki, a ten produkowany na podpuszczce jest dla mnie agresywny kwasowo, bo nie jest slodki, tylko bywa ze zawiera duza ilosc roztworu podpuszczki.

Czy ta technologia nie dziala drazniaco na sluzowke zoladka czlowieka, ktory jednak nie jest przystosowany do trawienia enzymow bydlecych ? J.

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | Lukasz, 10-08-2001, 15:35

Chyba nie wiesz co mowisz. Kampanie mleczne byly organizowane w szkolach na calym swiecie i w wielu
krajach
sa kontynuowane. Niestety kto pije tanie mleko ten nie pije napojow butelkowych i tutaj lezy konflikt interesow.
No coz przyznaje sie ze nie jestem technikiem zywieniowcem ale na temat biochemii cos niecos wiem :-))))) akurat tak sie sklada ze nie pije mleka (i nigdy nie pilem), a za napojami butelkowanymi (jak Coca-Cola itp) tez nie przepadam. Zostaje jeszcze herbata, kawa, soki naturalne, piwo itp. Chyba wystarczy napojow alternatywnych... Co do przetworstwa - to dziwnym trafem kupione mleko w sklepie nie psuje sie stosunkowo za dlugo... zapomniales o tej poteznej ilosci ladowanych w nie konserwantow (poczytaj etykietke na kartoniku z mlekiem)...

A gdy nie pijesz mleka to pijesz napoje butelkowe i kasa leci na butelki.
calkowicie sie nie zgadzam - jedno nie wynika z drugiego (patrz wyzej)

A skutkow picia mleka wlasnie nie widac, poniewaz kampania mleczna w
szkolach
zostala, ku mojemu ubolewaniu, przerwana. Widac niestety skutki braku picia mleka u osob starszych, ktorym sie
nagminnie

Jest to raczej spowodowane zachwianiem gospodarki witaminowej, a nie brakiem wapnia w organizmie ktorego podobno w mleku jest tak wiele...

A wyroby mlekopodobne nie sa dla mnie zdrowe, gdyz sery sa produkowane na podpuszcze, szybciej kwasnieja i bywaja wrecz niesmaczne. Naturalna produkcja serow juz prawie zaniknela, maslo zawiera dodatki,
barwniki,

nad tym tez ubolewam gdyz nie ma nic lepszego od sera zrobionego ze swiezego mleka wlasnym sumptem... no ale coz w dzisiejszych czasach stawia sie na trwalosc, latwosc, oplacalnosc pomijajac takie drobne elementy jak naturalnosc produktu. Dzieje sie to rowniez przy dystrybucji mleka...

No wlasnie jest akurat odwrotnie. Male dziecko, ktoremu nie podaje sie zdrowego mleka krowiego, traci
zdolnosc
wytwarzania enzymow trawiacych mleko i w pozniejszym wieku jest uczulone na mleko.
Pogadaj z lekarzem... niemowlak powinien przede wszystkim odzywiac sie mlekiem matki - to jest najwazniejsze - natomiast wszelkiego rodzaju produkty mleczne obcego pochodzenia (np. mleko krowie) moze powodowac uczulenia, skazy bialkowe itp. Moze Ci podrzucic literature na ten temat?

pozdrawiam Lukasz

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | Jacek, 10-08-2001, 17:47

Lukasz napisał:

krajach

No coz przyznaje sie ze nie jestem technikiem zywieniowcem ale na temat biochemii cos niecos wiem :-))))) akurat tak sie sklada ze nie pije mleka (i nigdy nie pilem), a za napojami butelkowanymi (jak Coca-Cola itp) tez nie przepadam. Zostaje jeszcze herbata, kawa, soki naturalne, piwo itp. Chyba wystarczy napojow alternatywnych...
Tak. takie alternatywne napoje jak kawa, piwo to podobno staja sie nawet modne w szkolach. a herbata to ma duze wlasciwosci odzywcze. Kup sobie kota i codziennie go karm woda zamiast mleka, moze mu sie to spodoba.

Co do przetworstwa - to dziwnym trafem kupione mleko w sklepie nie psuje sie stosunkowo za dlugo... zapomniales o tej poteznej ilosci ladowanych w nie konserwantow (poczytaj etykietke na kartoniku z mlekiem)...
Kupujesz co lubisz. Mleko w kartonikach UHT jest jednak specyficznie przetwarzane (UHT = ultra high temperature = bardzo wysoka temperatura), ale tez slyszalem o robieniu mleka z zapasow mleka w proszku. Kupuje jedynie mleko z waznoscia 2-4 dni w woreczkach. Chcialbym w szklanych butelkach ale takiego juz nie ma.

calkowicie sie nie zgadzam - jedno nie wynika z drugiego (patrz wyzej)
calkowicie sie nie zgadzam. Bilans spozycia napojow jest w miare staly. W tym bilansie konkuruja ze soba napoje butelkowane + soki z mlekiem. Produkcja mleka to miliony litrow dziennie/tygodniowo Kto nie wypije mleka ten wypije wode z butelki/herbate/piwo/soki/harbate-kawe w domu itp.

Gdyby calkowicie zakazac ludziom picia mleka, to zamiast milionow litrow mleka tygodniowo zostalby zakupiony pewnie milion butelek z napojami a milion butelek to juz co najmniej milion zlotych zysku dziennie/tygodniowo (dokladnych danych nie znam).

Woda do butelek czesto leci ze studni, nie brakuje jej i koszt jej pozyskania jest znikomy.

Gdybym produkowal wody butelkowe to zrozumiale ze bym zwalczal mleko , jako produkt konkurencyjny. Na szczescie nie jestem i moga mleko pic jako konsument, bez obciazenia biznesowo-marketingowego.

szkolach nagminnie

Jest to raczej spowodowane zachwianiem gospodarki witaminowej, a nie brakiem wapnia w organizmie ktorego podobno w mleku jest tak wiele...
Rzeszotowienie kosci u ludzi starszych to nic innego jak wyplukiwanie wapnia z organizmu przez nerki. Idz do rzezni i zobacz jak wyglada zdrowa kosc wolowa. Jest mocna, twarda, niemozliwa do zlamania i nastepnie zobacz zdjecie zrzeszotowialej kosci staruszka, to jest tak, jakbys kosc wlozyl do kwasu, aby wyplukac sole mineralne.

barwniki,

nad tym tez ubolewam gdyz nie ma nic lepszego od sera zrobionego ze swiezego mleka wlasnym sumptem... no ale coz w dzisiejszych czasach stawia sie na trwalosc, latwosc, oplacalnosc pomijajac takie drobne elementy jak naturalnosc produktu. Dzieje sie to rowniez przy dystrybucji mleka...
Dziekuje za slowa zrozumienia. Bylem w niedziele w gorach i tam nadal robia biale sery naturalna metoda, wyciskajac je nastepnie w lnianym woreczku , miedzy dwoma deskami, skrecanymi drewniana sruba, aby wycisnac serwatke. Takie sery nie zawieraja bydlecej podpuszczki, nie sa kwaskowate, nie draznia mi zoladka, nie sa tez mokre i mozna je przechowywac przez tydzien w lodowce bez obawy ze skwasnieja.

zdolnosc

Pogadaj z lekarzem... niemowlak powinien przede wszystkim odzywiac sie mlekiem matki - to jest najwazniejsze -
Ale niemowlak to niemowlak a male dziecko to jest kolejne stadium rozwoju. Mowimy o calkiem roznych okresach rozwoju dziecka. Znane sa przypadki karmienia piersia dzieci 5-9 letnich, gdy urodzi sie mlodszy braciszek, ale to sa jednak abstrakcje, aby takie 5-9 letnie dzieci nazywac niemowlakami. Niemowle to jednak dziecko do ukonczenia 1 roku zycia. A male dziecko to nadal 2-5 letnie.

natomiast wszelkiego rodzaju produkty mleczne obcego pochodzenia (np. mleko krowie) moze powodowac uczulenia, skazy bialkowe itp. Moze Ci podrzucic literature na ten temat?
Moga i co z tego. Czy ja ci kaze jesc codziennie 1 kg kawioru. Pamietaj ze codzienne spozywanie kawioru w ilosci 1 kg tez moze powodowac uczulenia, skazy bialkowe. Czy ja ci kaze pic mleko z konserwantami ? Moze pic wode gazowana z barwnikami i konserwantami, twoj wybor.

Przypomnij sobie co bylo zdrowe w czasach przed rozwojem przemyslu, gdy nie bylo hipermarketow, nie bylo plastikowych butelek, sztucznych barwnikow, konserwantow. Mozesz poczytac w bibliotece pisma sprzed 20-40 czy 80-100 lat. Ludzie zyja od tysiecy lat i kilkaset lat temu tez sie rodzily dzieci i czyms byly karmione.

Powszechne bylo spozywanie mleka, bo mleko bylo swieze, nieprzetworzone i dostepne w duzych ilosciach na wsiach, w miastach o kazdej porze dnia.

Potem nastapil rozwoj przemyslu spozywczego, polproduktow, produktow przetworzonych, konserwantow, sztucznych barwnikow i tego rozwoju nie da sie zatrzymac ale to nie znaczy ze mam polubic sztuczne lody, zamiast lodow kreconych ze swiezej smietany i zoltek ze swiezych jaj.

Czemu mam polubic sztuczna czekolade z konserwantami, czemu mam polubic chleb pieczony na spulchniaczach, owoce modyfikowane genetycznie, rzodkiew biala o ciezarze 1 kg, pomidory i rozmiarze dynii, czy jalbka ktore nigdy nie gnija , bo nawet robak ich nie chce ugryzc.

Niestety moze za 5-10 lat bede musial polubic sztuczna zywnosc, wzbogacana konserwantami, barwnikami, modyfikowana genetycznie, antybiotykami, bo innej juz nie bedzie a kto bedzie chcial zjesc naturalnie peklowana i wedzona szynke, ten bedzie musial po kryjomu w nocy peklowac szynke w ciemnym borze i wedzic, aby sie nikt o tym nie dowiedzial.

Pewnie picie mleka tez zostanie zakazane pod kara. Niestety produkty zywnosciowe staja sie coraz bardziej przetworzone przemyslowo i organizm ma coraz wieksze problemy z ich wydalaniem. Ta czesc ktora moze byc strawiona i przyswojona ulega zmniejszeniu a wysoce przetworzone dodatki obciazaja uklad pokarmowy, ktory ma problemy z ich oddzieleniem i wydaleniem. A gdy nie uda mu sie ich wydalic w cyklu trawienn ym , to zatruwaja nasz organizm, kumuluja sie w tkankach i moga prowadzic do niewydolnosci watroby, nerek, obnizenia sprawnosci i wydajnosci organizmu, zwiekszonej podatnosci na choroby.

Gdy przemysl nie produkowal na tak masowa skale kosmetykow, masci, kremow to ochrona skory byla realizowana naturalnie, przez sam organizm od wewnatrz. Obecnie aby chronic te skore przed kontaktem ze swiatem, wynaleziono tysiace preparatow, substancji zawierajacych tysiace roznych skladnikow, zwiazkow chemicznych, wyciagow i kobietom sie wydaje ze bez tych kosmetykow juz sie nie da zyc i utraca urode, gdy nie beda ich uzywaly ale przeciez zanim nastapil rozwoj przemyslu kosmetycznego , 200 czy 500 lat temu kobiety tez byly piekne, miala gladka i delikatna skore i ich uroda nie byla mniejsza.

pozdrawiam Lukasz

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | Artur Drzewiecki, 12-08-2001, 21:23

Smak jest indywidualną cechą każdego człowieka i ja np. przepadam za białymi serami - ale raczej chudymi. A co do podpuszczki, to sery żółte są nią ścinane. Białe zazwyczaj kwasem mlekowym. -- Politycznie niepoprawny Artur Drzewiecki

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | Jacek, 13-08-2001, 00:00

Smak jest indywidualn cech każdego człowieka i ja np. przepadam za białymi serami - ale raczej chudymi. A co do podpuszczki, to sery żółte s ni ścinane. Białe zazwyczaj kwasem mlekowym.
ogladalem juz 2 razy program o produkcji serow i uzywali podpuszczki ale moze sie myle. A ten kwas mlekowy jest produkowany w fabryce ? J.

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | Daniel K, 26-08-2001, 23:06

na szczescie tylko sie wydaje a kto chce byc zdrowy ten mleko pije jak lubi kampania marketingowa przeciwko piciu mleka jest zrozumiala. Sprzedaz mleka przynosi mniejsze zyski niz jego przetworzonych produktow. Dodatkowo latwo zniechacac konsumentow potrzeba gotowania
nieprzetworzonego
mleka.

Mleko bylo traktowane jako tani, zdrowy napoj od lat, a jak pijesz mleko to nie pijesz wod w butelkach i przemysl na tym traci.

Niestety w hipermarketach coraz czesciej brakuje swiezego mleka, a zamiast
niego
polki sie uginaja pod ciezarem ton produktow powstalych w wyniku
przetwarzania
mleka.

Cena litra mleka to czesto 1/5 , 1/10 ceny produktu przetworzonego nalezy zatem oczekiwac kolejnych kampanii marketingowych zniechecajacych
do
picia mleka i zastepowania go produktami przetworzonymi.
Całkowicie się zgadzam, jeśli ktoś chce niech uważa że mleko nie jest zdrowe, ale jeśli ktoś chce mi wmówić że mleko jest szkodliwe to mnie lekko denerwuje. Dzień bez mleka to dzień stracony.

Pozdrawiam Daniel

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | AnieszkaP, 27-08-2001, 16:09

Użytkownik Jacek w wiadomości do grup > Niestety kto pije tanie mleko ten nie pije napojow butelkowych
i tutaj lezy konflikt interesow.

Chyba generalizujesz, ja mleka nie pije a napojow butelkowych tym bardziej, wlasciwie pije przewaznie wode przegotowana, lub lekki kompot wlasnego wyrobu.

szkolach
zostala, ku mojemu ubolewaniu, przerwana. Widac niestety skutki braku picia mleka u osob starszych, ktorym sie
nagminnie
lamia kosci nog, bioder
Wlasciwie nasi dziadkowie to mleko pili, zreszta popatrz w sklepie co kupuje emeryt bulke i mleko.

..
No wlasnie jest akurat odwrotnie. Male dziecko, ktoremu nie podaje sie zdrowego mleka krowiego, traci
zdolnosc
wytwarzania enzymow trawiacych mleko i w pozniejszym wieku jest uczulone
na
mleko.
Uczulenie na mleko nie ma nic wspolnego z zanikiem laktazy, bo uczulaja bialka mleka mleko kobiece ma charakter albuminowy a krowie kazeinowy jest to zupelnie inny rodzaj bialka one sa po prostu nie odpowiednie dla oseska i dlatego powoduja uczulenia, organizm broni sie przed czyms co nie jest dla niego dobre.

Aga

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | AnieszkaP, 27-08-2001, 16:48

Użytkownik Jacek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:3B73E5E7.9594FD98 [at] poczta.onet.pl...

Lukasz napisał:

.. Zostaje jeszcze
Tak. takie alternatywne napoje jak kawa, piwo to podobno staja sie nawet modne
w
szkolach. a herbata to ma duze wlasciwosci odzywcze.
Herbata zielona zawiera przeciwuteniacze i jest pro zdrowotna

Kup sobie kota i codziennie go karm woda zamiast mleka, moze mu sie to
spodoba.

A ty kup sobie karme dla kota i tez ja codziennie jedz, chyba wiadomo, ze co innego jedza zwierzeta a innego ludzie.

sie
nie
Kupujesz co lubisz. Mleko w kartonikach UHT jest jednak specyficznie przetwarzane (UHT = ultra
high
temperature = bardzo wysoka temperatura), ale tez slyszalem o robieniu
mleka z
zapasow mleka w proszku. Kupuje jedynie mleko z waznoscia 2-4 dni w woreczkach. Chcialbym w szklanych butelkach ale takiego juz nie ma.
To w woreczkach jest pasteryzowane wiec tez przetworzone.

brakiem
Rzeszotowienie kosci u ludzi starszych to nic innego jak wyplukiwanie
wapnia z
organizmu przez nerki.
Nie tylko, skorerowane to jest takze z iloscia ruchu, paleniem papierosow, iloscia produkowanych hormonow.

..
Czemu mam polubic sztuczna czekolade z konserwantami, czemu mam polubic
chleb
pieczony na spulchniaczach, owoce modyfikowane genetycznie, rzodkiew biala
o
ciezarze 1 kg, pomidory i rozmiarze dynii, czy jalbka ktore nigdy nie gnija , bo nawet
robak
ich nie chce ugryzc.

Niestety moze za 5-10 lat bede musial polubic sztuczna zywnosc, wzbogacana konserwantami, barwnikami, modyfikowana genetycznie, antybiotykami, bo innej juz nie bedzie a kto bedzie chcial zjesc naturalnie peklowana i wedzona szynke, ten
bedzie
musial po kryjomu w nocy peklowac szynke w ciemnym borze i wedzic, aby sie nikt o
tym
nie dowiedzial.
Tu cie troche nie rozumiem, szynka peklowana to taka do ktorej dodano azotan sodu czyli konserwant, ktory w kontakcie z aminami tworzy N- nitrozoaminy zwiazki rakotworcze a w procesie wedzenia dostaja sie do zywnosci min benzopiren.

Gdy przemysl nie produkowal na tak masowa skale kosmetykow, masci, kremow to ochrona skory byla realizowana naturalnie, przez sam organizm od
wewnatrz.
Obecnie aby chronic te skore przed kontaktem ze swiatem, wynaleziono
tysiace
preparatow, substancji zawierajacych tysiace roznych skladnikow, zwiazkow chemicznych, wyciagow i kobietom sie wydaje ze bez tych kosmetykow juz sie nie da zyc i utraca urode, gdy nie beda ich uzywaly ale przeciez zanim nastapil rozwoj przemyslu kosmetycznego , 200 czy 500
lat
temu kobiety tez byly piekne, miala gladka i delikatna skore i ich uroda nie byla mniejsza.

A tu sie w 100% zgodze.

Aga

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | Polo, 27-08-2001, 19:51

Cukier mlekowy jest dla flory jelitowej zdrowy !!!

Na ten przyklad potrafie wypic 2l mleka i czyje sie swietnie natomiast po 2l litrach koli to roznie bywa.

Lodowate mleko wspaniale "zalatwia" gardlo co w latach liceum skrupulatnie wukorzystywalem.

Pozdrawiam Polo Tarde venientibus Mleko !!!

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | Jacek, 27-08-2001, 23:47

AnieszkaP napisał:

Użytkownik Jacek w wiadomości do grupNiestety kto pije tanie mleko ten nie pije napojow butelkowych

Chyba generalizujesz, ja mleka nie pije a napojow butelkowych tym bardziej, wlasciwie pije przewaznie wode przegotowana, lub lekki kompot wlasnego wyrobu.
postepujesz doskonale przegotowana woda zostaje pozbawiona kamienia ktory osadza sie w nerkach ale niestety w blokach ludzie nie pija herbaty, przegotowanej wody, poniewaz te mieszkania sa zbyt cieple i gorace latem. Pija litry wody z plastikowych butelek.

Wlasciwie nasi dziadkowie to mleko pili, zreszta popatrz w sklepie co kupuje emeryt bulke i mleko.
Czesciej bulka + herbata. Cena mleka nie jest juz tak niska. Poza tym coraz trudniej kupic mleko. Nie ma juz sklepow nabialowych. Sa spozywcze, mini-giga hipermarkety itd.

zdolnosc na

Uczulenie na mleko nie ma nic wspolnego z zanikiem laktazy, bo uczulaja bialka mleka mleko kobiece ma charakter albuminowy a krowie kazeinowy jest to zupelnie inny rodzaj bialka one sa po prostu nie odpowiednie dla oseska i dlatego powoduja uczulenia, organizm broni sie przed czyms co nie jest dla niego dobre.
nikt nie mowi o osesku, ale o dziecku pobawianym mleka wielu matkom nie chce sie gotowac mleka bo nie lubia myc garnka po mleku

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | Jacek, 27-08-2001, 23:54

Herbata zielona zawiera przeciwuteniacze i jest pro zdrowotna
od 10 lat nie spotkalem nikogo kto pije zielona herbate.

spodoba.

A ty kup sobie karme dla kota i tez ja codziennie jedz, chyba wiadomo, ze co innego jedza zwierzeta a innego ludzie.

karme dla psow wielu jadlo gdy napisy na puszkach byly zagraniczne, a w sklepach konserwy byly na kartki.

To w woreczkach jest pasteryzowane wiec tez przetworzone.
dokladnie obawiam sie mleka w kartonikach z terminem waznosci 183 dni.

Nie tylko, skorerowane to jest takze z iloscia ruchu, paleniem papierosow, iloscia produkowanych hormonow.
Moze mam inne doswiadczenia, ale biodra pekly u kilku starszych kobiet, ktore nigdy nie palily

tym

Tu cie troche nie rozumiem, szynka peklowana to taka do ktorej dodano azotan sodu czyli konserwant, ktory w kontakcie z aminami tworzy N- nitrozoaminy zwiazki rakotworcze a w procesie wedzenia dostaja sie do zywnosci min benzopiren.
dokladnie peklowanie saletra to tradycja ktorej nie przebija nowoczesne konserwanty wstrzykiwane kaniulami do miesa pod cisnieniem 100 atm, powodujace ze mieso jest peklowane w ciagu kilku godzin, a 50 % miesa to plyn konserwujaco-peklujacy

A tu sie w 100% zgodze.

Aga
Jejku jejku Aga sie zgodzila ;) Kobiety zawsze piekne byly i takie pozostana. Jacek.

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | AnieszkaP, 28-08-2001, 13:51

Użytkownik Jacek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:3B8AA58D.D580CD5E [at] poczta.onet.pl...
od 10 lat nie spotkalem nikogo kto pije zielona herbate.
Japonczycy pija i tylko zielona

papierosow,
Moze mam inne doswiadczenia, ale biodra pekly u kilku starszych kobiet,
ktore
nigdy nie palily
Peklo takze mojej babci, ktora mleko pila

nikt o
azotan
nitrozoaminy
dokladnie peklowanie saletra to tradycja
To nie jest tradycja, tylko zabezpieczenie przed Clostridium Botulinium, jak do tej pory to jest jedyny skuteczny srodek, wczesniej mieso bylo tylko solone.

Aga

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | AnieszkaP, 28-08-2001, 14:12

Użytkownik Jacek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:3B8AA3DA.E3D3BD3B [at] poczta.onet.pl...

AnieszkaP napisał:

Niestety
bardziej,
postepujesz doskonale przegotowana woda zostaje pozbawiona kamienia ktory osadza sie w nerkach
Jezeli jest go pozbawiona, to jak on sie moze osadzac, jak moze mi sie osadzic w nerkach cos czego woda zostala pozbawiona?

ale niestety w blokach ludzie nie pija herbaty, przegotowanej wody,
poniewaz te
mieszkania sa zbyt cieple i gorace latem. Pija litry wody z plastikowych butelek.
Bez przesady, woda butelkowana jest drozsza niz ta z kranu i wiele osob sobie nie moze ( nie chce) jej pic.
kupuje
Czesciej bulka + herbata.
Opakowanie herbaty kupuja raz na miesiac, a codziennie bulke i mleko

Cena mleka nie jest juz tak niska. Poza tym coraz trudniej kupic mleko.
Do nabycia w kazdym sklepie, nawet jak sie rozejrzysz to kupisz mleko klasy exstra, ja czasami kupuje i robie z niego zsiadle bo z pasteryzowanego sie nie da.

Nie ma juz sklepow nabialowych. Sa
spozywcze, mini-giga hipermarkety itd.
A w supermarketach jest zakaz sprzedazy mleka, a kazdemu kto nie kupi napoju w butelce naliczane sa punkty karne, jak uzyskasz okreslona liczbe to nie zostaniesz wpuszczony do supermarketu.

uczulac.
uczulone
jest
oseska i
dla
nikt nie mowi o osesku, ale o dziecku pobawianym mleka wielu matkom nie chce sie gotowac mleka bo nie lubia myc garnka po mleku
To niech garnki myje tatus.

Agnieszka

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | Jacek, 28-08-2001, 16:19

AnieszkaP napisał:

Użytkownik Jacek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:3B8AA3DA.E3D3BD3B [at] poczta.onet.pl... Niestety bardziej,

Jezeli jest go pozbawiona, to jak on sie moze osadzac, jak moze mi sie osadzic w nerkach cos czego woda zostala pozbawiona?
dokladnie w wyniku gotowania wytracaja sie sole mineralne w postaci brazowego kamienia osiadajacego na sciankach naczynia (czajnika metalowego) w plastikowych czajnikach kamien sie nie osadza.

A w supermarketach jest zakaz sprzedazy mleka, a kazdemu kto nie kupi napoju w butelce naliczane sa punkty karne, jak uzyskasz okreslona liczbe to nie zostaniesz wpuszczony do supermarketu.
;) znam duzy hipermarket francuskiej sieci, w ktorym po poludniu czesto nie mozna kupic mleka w woreczkach.

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | Artur Drzewiecki, 28-08-2001, 19:04

Nie ma juz sklepow nabialowych. Sa

Uważaj, bo zaraz zacznie udowadniać, że tak jest w istocie :-))))).
Albo niech kolega Jacek poświęci się dla idei i założy firmę zajmującą się myciem garnków po mleku :-))))))))))). -- Politycznie niepoprawny Artur Drzewiecki

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | AnieszkaP, 28-08-2001, 22:06

Użytkownik Jacek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:3B8B8C6F.34AB2ED7 [at] poczta.onet.pl...

AnieszkaP napisał:

dyskusyjnych
dokladnie w wyniku gotowania wytracaja sie sole mineralne w postaci brazowego
kamienia
osiadajacego na sciankach naczynia (czajnika metalowego) w plastikowych czajnikach kamien sie nie osadza.
W plastikowych czajnikach kamien sie tez osadza, tylko one sa zaopatrzone w filtry, ktore ten kamien zatrzymuja. W wyniku ogrzewania usuwana jest twardosc pierwotna wody i jest to niezalezne od naczynia w ktorym gotujesz

napoju
nie
;) znam duzy hipermarket francuskiej sieci, w ktorym po poludniu czesto nie
mozna
kupic mleka w woreczkach.
No sam widzisz zostalo wykupione, a napoje butelkowe byly?

Aga

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | AnieszkaP, 28-08-2001, 22:07

Użytkownik Artur Drzewiecki w wiadomości do grup dyskusyjnych

mleku
Albo niech kolega Jacek poświęci się dla idei i założy firmę zajmującą się myciem garnków po mleku :-))))))))))).
:-))))))

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | AnieszkaP, 28-08-2001, 22:09

Użytkownik Jacek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:3B76E075.2C8B7519 [at] poczta.onet.pl...

ogladalem juz 2 razy program o produkcji serow i uzywali podpuszczki ale moze sie myle. A ten kwas mlekowy jest produkowany w fabryce ? J.
Kwas mlekowy powstaje w procesie fermentacji cukru (w przypadku mleka laktozy ) w obecnosci bakterii kwasu mlekowego.

Aga

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | Artur Drzewiecki, 29-08-2001, 08:50

Całkowicie się zgadzam, jeśli ktoś chce niech uważa że mleko nie jest zdrowe,
Jeśli ktoś lubi mleko niech je pije, ale niech nie twierdzi, że ten kto go nie lubi ma zdegenerowany organizm.

ale jeśli ktoś chce mi wmówić że mleko jest szkodliwe to mnie lekko denerwuje.
Jeśli ktoś chce mi wmówić, że mleko to panaceum, to mnie denerwuje.

Dzień bez mleka to dzień stracony.
Dzień bez mleka dniem zyskanym.

A poważnie: Propaganda a rebours :-)))))))). -- Politycznie niepoprawny Artur Drzewiecki

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | Jacek, 30-08-2001, 02:39

kamienia

W plastikowych czajnikach kamien sie tez osadza, tylko one sa zaopatrzone w filtry, ktore ten kamien zatrzymuja. W wyniku ogrzewania usuwana jest twardosc pierwotna wody i jest to niezalezne od naczynia w ktorym gotujesz
w plastikowych czajnikach kamien sie nie osadza, ale jedynie wytraca. Mam czajnik metalowy, w ktorych osadzonego kamienia bywa i 30 dkg w czajniku plastikowym, ktorego nie uzywam bo brzydko pachnie, po 10 gotowaniach nie osadzil sie na plastiku zaden kamien, gdy wynika to z in strukcji. Na filtrze tez nie zauwazylem brazowego kamienia Zatem odroznij osadzanie sie kamienia na sciankach metalowego czajnika od wytracania sie kamienia do wody.

napoju nie mozna

No sam widzisz zostalo wykupione, a napoje butelkowe byly?
z mlekiem w woreczkach sa jedynie 2 skrzynki, gleboko ukryte. Mleka w butelce nie ma od wielu lat, pewnie gdy sie pojawi to bedzie kosztowalo 5 zl/litr

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | AnieszkaP, 30-08-2001, 16:42

Użytkownik Jacek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:3B8D6F19.DB45A4D1 [at] poczta.onet.pl...
plastikowych
zaopatrzone w
gotujesz
w plastikowych czajnikach kamien sie nie osadza, ale jedynie wytraca. Mam czajnik metalowy, w ktorych osadzonego kamienia bywa i 30 dkg w czajniku plastikowym, ktorego nie uzywam bo brzydko pachnie, po 10
gotowaniach
nie osadzil sie na plastiku zaden kamien,
Oczywiscie, ze nie osadza sie na plastiku tylko na metalowej grzalce, ktora znajduje sie w tym czajniku.

> Na filtrze tez nie zauwazylem brazowego kamienia

Zatem odroznij osadzanie sie kamienia na sciankach metalowego czajnika od wytracania sie kamienia do wody.
A czym to sie rozni podaj reakcje.

kupi
to
nie
z mlekiem w woreczkach sa jedynie 2 skrzynki, gleboko ukryte.
Chowaja przed toba zebys nie mogl pic mleka?

Agnieszka

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | Jacek, 30-08-2001, 17:19

Oczywiscie, ze nie osadza sie na plastiku tylko na metalowej grzalce, ktora znajduje sie w tym czajniku.
nie osadzil sie rowniez na grzalce, ktora jest pozlacana

A czym to sie rozni podaj reakcje.
rozni sie tym ze wytracany kamien nie jest trwale zwiazany z plastikowym naczyniem i wyplywa z woda do szklanki a kamien kotlowy, ktory sie osadza trwale na scienkach czajnika metalowego nie wyplywa z woda do szklanki i nie musza go wypijac z woda.

dokladnie tak sie czuje, ze mleko w woreczkach jest gleboko ukryte przed konsumentem. Dostep do mleka wymaga dodatkowego przejscia miedzy polkami ok. 50 metrow do konca stoiska.

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | Artur Drzewiecki, 30-08-2001, 19:51

Biedny Ekspierd - cały świat się na niego uwziął :-)))). -- Politycznie niepoprawny Artur Drzewiecki

Re: Czy mleko jest zdrowe ? | hefalump, 03-09-2001, 18:35

* Nie mam archiwum, więc nie wiem, czy ktoś już to powiedział - ale : Czy mleko w kartonie ( te z długim terminem ) jest w końcu zdrowe ? Tzn. czy zawiera w sobie te wszystkie ważne witaminki i w ogóle ? Czy jest to już tylko napój z dodatikiem wapnia ?

-- Pozdrowionka!

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Metoda Montignac dla dzieci Metoda Montignac dla dzieci

Dieta z owoców egzotycznych Dieta z owoców egzotycznych

Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych

Dieta bezmleczna. Poradnik dla uczulonych Dieta bezmleczna. Poradnik dla uczulonych

Jaja i mleko Jaja i mleko