Powiązane leki
(opisy)

Tagi

grozic odkleic dolegliwosc szklisty latac plama wzrok widz komputer siatkowka

Fora dyskusyjne

zobacz Niebieskie blyski przed oczami (8)

zobacz laserowe "spawanie"siatkówki (2)

zobacz Odklejenie sie siatkówki (0)

zobacz duży wysiłek, a ryzyko odklejenia siatkówki (5)

zobacz dziwne paski na oczach (1)

zobacz ryzyko odwarstwienia siatkówki a gra w koszykówkę (1)

zobacz Migotanie pod oczami (2)

zobacz odwarstwienie siatkówki (15)

zobacz Widze gorzej na prawe oko (4)

zobacz W oku coś lata (3)

zobacz Zez, długie siedzenie przed komputerem - jak to zmienić? (1)

zobacz Czy powinnam mieć okulary przy komputerze? (11)

zobacz komputer gorszy wzrok (22)

zobacz wada wzroku a siedzenie przed komputerem (1)

zobacz ból oczu (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Dziwne latające plamy w oku.

Dziwne latające plamy w oku.

hetmano, 27-08-2001, 10:43

Mam prblem z okiem lewym. tzn... sprawa jest dość specyficzna. Od ostatniego czasu pojawia mi się czarna zawiesina jak patrze, przesuwa mi się wraz z kierunkiem wzroku- efekt pływania-plazmy. Oprócz tego zaczynam widzieć jakby przez galaretę czarnycm małych punktów. Już kiedyś miałem takie coś, lekarz przepisał mi NACLOV. Wtedy po dwu tygodniach ustąpiło, lecz i tak pozostały małe plamki, które widzę cały czas. Teraz znowu to mi wychodzi. coraz bardziej i utrudnia pracę na komputerze. Wcześniej jako dziecko miałem oeracje laserową-przyklejali mi laserowo siatkówkę oka bo podobno wtedy groziło to utratą wzroku. Teraz sam już nie wiem co się dzieje. Czy to stan zapalny ciała szklistego, czy coś bardziej poważnego. Pomóżcie mi proszę bo widzę coraz gorzej... i sądze że bez lekarza się nie obeżie.

Re: Dziwne latające plamy w oku. | , 28-08-2001, 15:29

Jezeli w dziecinstwie miales odklejona siatkowke - to moze sie powtarzac. Natychmiast idz do dobrego lekarza. Odklejenie siatkowki grozi utrata wzroku. Do chwili rozpoznania przyczyny opisanych przez Ciebie dolegliwosci,przerwij prace na komputerze . Oslaniaj oko przed jakimkolwiek wysilkiem. Zycze Ci zeby przyczyna twoich dolegliwosci okazal sie stan przepracowania { sforsowania } wzroku. Moj maz mial odklejona siatkowke.Jest to naprawde dramatyczne przezycie.

Pozdrawiam

Liliana

Re: Dziwne latające plamy w oku. | Marcin M., 30-08-2001, 13:02

tzn... sprawa jest dość specyficzna. Od ostatniego czasu pojawia mi się czarna zawiesina jak patrze, przesuwa
mi
się wraz z kierunkiem wzroku- efekt pływania-plazmy. Oprócz tego zaczynam widzieć jakby przez galaretę czarnycm małych punktów. Już kiedyś miałem takie coś, lekarz przepisał mi NACLOV. Wtedy po dwu tygodniach ustąpiło, lecz i tak pozostały małe plamki, które widzę cały czas. Teraz znowu to mi wychodzi. coraz bardziej i utrudnia pracę na komputerze. Wcześniej jako dziecko miałem oeracje laserową-przyklejali mi laserowo siatkówkę oka bo podobno wtedy groziło to utratą wzroku. Teraz sam już nie wiem co się dzieje. Czy to stan zapalny ciała
szklistego,
czy coś bardziej poważnego. Pomóżcie mi proszę bo widzę coraz gorzej... i sądze że bez lekarza się nie obeżie.
To chyba duże ciśnienie oka - jaskra, ale najlepiej iść do okulisty i zrobić badanie ciśnienia oka

Re: Dziwne latające plamy w oku. | Rajdek, 31-08-2001, 12:58

Użytkownik "Marcin M." napisał w wiadomości news:9mkvjo$ms0$1 [at] news.tpi.pl...
mi
zaczynam
mi
szklistego,
nie
To chyba duże ciśnienie oka - jaskra, ale najlepiej iść do okulisty i
zrobić
badanie ciśnienia oka

witaj !

Mam identyczne objawy, widze przesuwające się (jak próbuję na to spojrzeć) czarne punkciki. Byłem u lekarza. stwierdziła, ze to zmętnienia. Stwierdziła, że niczym nie grożą, choć są lekko denerwujace. Zaleciła kontrolę co jakiś czas.

Rajdek

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Widzę bez okularów Widzę bez okularów

Widzę bez okularów wyd. 3 Widzę bez okularów wyd. 3

Plecy i kark,  jak łagodzić, leczyć i zapobiegać dolegliwościom. Plecy i kark, jak łagodzić, leczyć i zapobiegać dolegliwościom.

Zdrowie przy komputerze Zdrowie przy komputerze

Stomatologia zachowawcza. Podręcznik dla studentów stomatologii Stomatologia zachowawcza. Podręcznik dla studentów stomatologii