Tagi

przedawkowac zagraniczny zelazo zielony grupa suszyc tabletka pioter hemoglobina watrobka

Fora dyskusyjne

zobacz Wyniki morfologii. Anemia? (3)

zobacz mała ilośc hemoglobiny we krwi (1)

zobacz czy martwić się żelazem? (12)

zobacz czy to niedoczynność tarczycy ? (0)

zobacz Anemia. (4)

zobacz Anemia (15)

zobacz Niska fosfataza i hemoglobina (3)

zobacz łysienie + wyniki. (7)

zobacz niedokrwistość (3)

zobacz zle wyniki krwi- prosze o interpretacje. (1)

zobacz morfologia krwi (1)

zobacz Proszę o interpretację wyników badań (4)

zobacz co może być powodem zaburzeń ? (3)

zobacz Wysokie żelazo (0)

zobacz nadpłytkowość (4)

Zelazo

Pioter, 31-08-2001, 17:08

Czesc

Jakie rodzaje pozywienia zawieraja duzo zelaza. Zawsze przy badaniach krwi mam niski poziom hemoglobiny.

Piotr

Re: Zelazo | vaccinium macrocarpon, 31-08-2001, 18:04

rodzynki, orzechy, watrobka, kaszanka

pzdr

dar

no i tabletki oczywiscie ;))

"Pioter" wrote in message news:pq2votsblati199oem0bhbdqfk2g0c8mbh [at] 4ax.com...
Czesc

Jakie rodzaje pozywienia zawieraja duzo zelaza. Zawsze przy badaniach krwi mam niski poziom hemoglobiny.

Piotr

Re: Zelazo | AnieszkaP, 31-08-2001, 18:44

Użytkownik Pioter w wiadomooci do grup dyskusyjnych napisał:pq2votsblati199oem0bhbdqfk2g0c8mbh [at] 4ax.com...
Czesc

Zrodlem zelaza sa: zoltko jaja, watrobka, mieso, ryby z roslinnych: nasiona straczkowe, szczypior, pietruszka, suszone owoce.

Jezeli wychodzi ci niski poziom hemoglobiny to niekoniecznie znaczy ze masz niedobor zelaza do syntezy hemoglobiny potrzeba takze B12 B6 C kwas foliowy jony miedzi. Sprawdz sobie poziom zelaza powinie wynosic 45-145 mg

Agnieszka

Re: Zelazo | Anna, 31-08-2001, 19:25

vaccinium macrocarpon wrote:
rodzynki, orzechy, watrobka, kaszanka
....pietruszka zielona ....i chyba w ogole to, co zielone...? (salata?)
Anna -- mitica.w.interia.pl

'uroczyscie zapewniam, ze zrodzilam sie z powietrza mozna mi palic swieczki zezwalam uprzejmie ale niech nikt nie mówi: spoczywaj w pokoju'

Re: Zelazo | Arielka Pazurek, 31-08-2001, 19:40

Pioter wrote:

Czesc

Piotr
aby przyswoic zelaza potrzebna jest witamina C .!!! Zelazo jest w miesie ale najwiecej jest w watrobce . Ale jest tez w tofu , groch łuskany , spinak ,soszone sliwki , proso ,ciecierzyna gotowana , nasiona dyni , soczewica , orzechy nerkowce, zoltko jajka , zarodki pszenne , suszone brzoskowinie ,fasola limenska , migdały , zawieraja 1 -2 mg w jednej porcji .

Re: Zelazo | ula p., 31-08-2001, 20:05

Pioter wrote:

Czesc

Piotr

niski poziom hemoglobiny może również występować przy prawidłowym poziomie żelaza (np.: przy niedoborze kwasu foliowego, niedokrwistości sierpowatej)

ula p.

Re: Zelazo | margaretka, 01-09-2001, 02:15

"AnieszkaP" wrote in message news:9moobh$s3b$1 [at] news.tpi.pl...

Zrodlem zelaza sa: zoltko jaja, watrobka, mieso, ryby z roslinnych: nasiona straczkowe, szczypior, pietruszka, suszone owoce.
Dopiszę coś jeszcze :o) Curry, Imbir, otręby mieszane, soczewica zielona lub brązowa, kakao w proszku, ziarno sezamowe, pestki dyni, soja (sucha), wątróbki kurze, siekana soja, soczewica czerwona, wątroba jagnięca, pasztet z wątróbek, brzoskwinie suszone, płatki zbożowe, orzechy nerkowca, kasza jęczmienna, morele suszone, wołowina chuda, kapusta włoska (krótko gotowana), jagnięcina chuda, bekon chudy pieczony, brązowy ryż, fasolka po bretońsku, brokuły krótko gotowane. Pozdrawiam m a r g a r e t k a

Re: Zelazo | rafal, 01-09-2001, 23:14

podobno duża porcja szpinaku ma tyle żelaza co 50 litrów mleka

Re: Zelazo | Ludwika, 02-09-2001, 12:44

Uzytkownik "Pioter" napisal w wiadomosci news:pq2votsblati199oem0bhbdqfk2g0c8mbh [at] 4ax.com...
Czesc

wyciskaj sok ze swiezej pokrzywy

Re: Zelazo | Kaja, 02-09-2001, 22:09

Ludwika napisał(a):

wyciskaj sok ze swiezej pokrzywy
Nie wszyscy mieszkają obok lasu, a te rosnące przy ulicy się nie nadają.

Pozdrawiam, Kaja
*Jeden głupiec może zadać więcej pytań, niż mu na nie siedmiu mędrców może odpowiedzieć*

Re: Zelazo | Kaja, 02-09-2001, 22:12

rafal napisał(a):

podobno duża porcja szpinaku ma tyle żelaza co 50 litrów mleka
Można przecież kupić dobre, nawet zagraniczne tabletki w aptece ( nie są takie drogie i bez recepty) i się podleczyć, a szpinak jesć dodatkowo...Wtedy efekty będą zauważalne.

Pozdrawiam, Kaja
*Gdzie złoto przemawia, milczą języki*

Re: Zelazo | AnieszkaP, 03-09-2001, 00:37

Użytkownik Kaja w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:3B92769A.A52779B9 [at] friend.pl...

rafal napisał(a):

Można przecież kupić dobre, nawet zagraniczne tabletki w aptece ( nie są takie drogie i bez recepty) i się podleczyć, a szpinak jesć dodatkowo...Wtedy efekty będą zauważalne.
Przy suplementacji zelazem bardzo latwo mozna przedawkowac, a zelazo w wyzszych stezeniach jest toksyczne, pozatym duzo osob zle toleruje tabletki (wymioty, bole brzucha), nie ma mozliwosci przedawkowania zelaza z jedzenia.

Aga

Re: Zelazo | AnieszkaP, 03-09-2001, 00:38

Użytkownik Kaja w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:3B9275DB.73204E3E [at] friend.pl...

Ludwika napisał(a):

Nie wszyscy mieszkają obok lasu, a te rosnące przy ulicy się nie nadają.
Mozna pic herbate z pokrzywy.

Aga

Re: Zelazo | Jack Szaniawski, 03-09-2001, 07:46

Pioter wrote:

Czesc

Piotr
przedawkowanie zelaza mocno szkodzi na serce

Re: Zelazo | Kaja, 04-09-2001, 23:42

AnieszkaP napisał(a):

Przy suplementacji zelazem bardzo latwo mozna przedawkowac, a zelazo w wyzszych stezeniach jest toksyczne, pozatym duzo osob zle toleruje tabletki (wymioty, bole brzucha), nie ma mozliwosci przedawkowania zelaza z jedzenia.
Kupiłam sobie raz w aptece świetne, zagraniczne żelazo w tabletkach ( 100 szt w buteleczce), nie pamiętam nazwy, ale wzrokowo, to bym poznała...Nie powodowały u mnie żadnych dolegliwości ( szczególnie biegunek) i czułam się po nich coraz silniejsza...( na długi czas pomogło)...A zakupiłam je sobie, bo się często męczyłam i byłam jakaś słaba, pomimo niezlej morfologii...Wystarczyło mi jedno opakowanie....To się bierze jeden raz, czy dwa razy dziennie po tabletce....Po jakimś czasie spytałam swoją rodzinną, czy jest coś "dobrego" na receptę...Zapisała mi coś podobnego i to nawet dwa opakowania...Też zagraniczne, z witaminą C...Musiałam to wyrzucić, bo powodowało biegunki.

Pozdrawiam, Kaja
*Szaleństwo trwa krótko, żal długo*

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Właściwe i smaczne żywienie korzystne dla wątroby i dróg żółciowych Właściwe i smaczne żywienie korzystne dla wątroby i dróg żółciowych

Dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne - DUZ 2006 Dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne - DUZ 2006

Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia

Kolorowe tabletki Kolorowe tabletki

Dom - żyj na zielono! Dom - żyj na zielono!