Powiązane leki
(opisy)

Lignocainum hydrochloricum (żel) (Lidocaini hydrochloridum)

Bupivacainum hydrochloricum (Bupivacaini hydrochloridum)

Emla (Lidocainum, Prilocainum)

Petroselin

Citocartin (Articainum, Epinephrinum)

Lidocain (Lidocainum)

Alcaine (Proxymetacaini hydrochloridum)

Chlorek etylu (Ethylis chloridum)

Pillangin C

Polocainum hydrochloricum (Procaini hydrochloridum)

Tagi

zabieg oddychac gajda znieczulic przygotowac wygladac perspektywa migdal usunac migdalek

Fora dyskusyjne

zobacz Cztery ósemki do usunięcia (61)

zobacz przed zabiegiem (7)

zobacz Po zabiegu usunięcie migdałów. (1)

zobacz Usunięcie migdałów bocznych (6)

zobacz Usunięcie migdałów (80)

zobacz PRZEWLEKŁE MIGDAŁKI (3)

zobacz koszt usuniecia migdalków prywatnie (5)

zobacz Anginowiec:( (7)

zobacz trzeci migdałek (17)

zobacz Niedowład nerwu twarzowego po znieczuleniu (0)

zobacz Migdały podniebienne (0)

zobacz wyrwanie zęba a usuniecie migdałków bocznych (0)

zobacz Płyn lugola (78)

zobacz W gardle paciorkowiec ropny a w nosie gronkowiec złocisty (15)

zobacz Białe kulki w kryptach migdałów (18)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » usuniecie migdalow

usuniecie migdalow

Bartosz Gajda, 10-09-2001, 16:24

Witam!

Chciałbym poprosic o opinie na temat usuniecia migdałków. Czy zabieg ten jest często stosowany o osób dorosłych (powyżej 25 roku życia)?

Czy częste anginy (co 3-4 mies) są dostatecznym powodem, pomimo tego że zdrowe migdałki "wyglądają" normalnie, nie są przerośnięte, itp.

Jakie mogą być niekorzystne powikłania po samym zabiegu? Czy może się zdarzyć, że zamiast pomóc, to taki zabieg tylko pogorszy sytuacje i jej nie rozwiąże? Np. infekcje nadal będą występować. W końcu migdałki do czegoś służą!? ;-)

pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc!

Bartek

Re: usuniecie migdalow | JJ, 10-09-2001, 16:32

On Mon, 10 Sep 2001 14:24:30 +0200, Bartosz Gajda wrote:

Chciałbym poprosic o opinie na temat usuniecia migdałków. Czy zabieg ten jest często stosowany o osób dorosłych (powyżej 25 roku życia)?
z tego co wiem, to niezbyt czesto - ja mialem usuwane jak mialem 20 lat... i w tym samym czasie w pokoju obok byla babka po 40... bardzo byla przejeta... wogole - niezly z niej byl numer...

Czy częste anginy (co 3-4 mies) są dostatecznym powodem, pomimo tego że zdrowe migdałki "wyglądają" normalnie, nie są przerośnięte, itp.
hm... ja tam nie wiem, czy sa "dostatecznym powodem" - ja pisze tylko z perspektywy osoby, ktora przeszla ten "zabieg" stosunkowo "niedawno" - i jestem zadowolony - bo juz wiecej nie choruje - a wczesniej nie dosyc, ze bardzo uwazalem to i tak czesto chorowalem - o bolu gardla to wogole nie wspomne - po "zabiegu" wszystko minelo - teraz jestem znowu zdrowy!

Jakie mogą być niekorzystne powikłania po samym zabiegu?
nie mam pojeia - na razie nic nie zauwazylem... a to juz pare lat...

Czy może się zdarzyć, że zamiast pomóc, to taki zabieg tylko pogorszy sytuacje i jej nie rozwiąże?
nie mam pojecia - mi bardzo pomogl!

Np. infekcje nadal będą występować. W końcu migdałki do czegoś służą!?
hm... pewnie i do czegos sluza - ja tam nie wiem - i powtarzam - lekarzem nie jestem - mowie tylko z perspektywy "uzdrowionego"! A wrazenia sa niezapomniane!

Re: usuniecie migdalow | Kamil 'Raczek' Raczyński, 10-09-2001, 21:45

JJ nakibordził(a):

hm... ja tam nie wiem, czy sa "dostatecznym powodem" - ja pisze tylko z perspektywy osoby, ktora przeszla ten "zabieg" stosunkowo "niedawno"
O! Mnie też męczą anginy, chociaż ostatnio trochę przycichło, ale lekarze też zastanawiali się nad usunięciem migdałków. BTW, jak to sie nazywa... jakaś *ktomia pewnie? Tonsilektomia? Ale mam pytanie. Kroili w znieczuleniu miejscowym, czy ogólnym? Jak wyglądało znieczulenie i zabieg? A później? Bo chcę być przygotowany, w razie jakby co.......

Raczek Kaskader von Blitzen "Dzisiaj jest pierwszy dzień reszty mojego życia" /?/

Re: usuniecie migdalow | Maseł, 11-09-2001, 11:52

Użytkownik "Bartosz Gajda" napisał w wiadomości news:3B9CB0FE.C5CA9C9C [at] man.poznan.pl...
Witam! Chciałbym poprosic o opinie na temat usuniecia migdałków. Czy zabieg ten jest często stosowany o osób dorosłych (powyżej 25 roku życia)? Czy częste anginy (co 3-4 mies) są dostatecznym powodem, pomimo tego że zdrowe migdałki "wyglądają" normalnie, nie są przerośnięte, itp.
A może wymaz + posiew na bakteryjki i wybicie wszystkiego co masz w gardziołku wystarczy?

Pozdro

Maseł

www: masel.adm.put.poznan.pl/ WAP: wapgate.pl/masel ICQ uin: 21361289 gadu-gadu: 3962 Wiersze: to jest właśnie walka ze światem. Stefan Napierski

Re: usuniecie migdalow | JJ, 11-09-2001, 15:33

On Mon, 10 Sep 2001 19:45:49 +0200, Kamil 'Raczek' Raczyński wrote:

O! Mnie też męczą anginy, chociaż ostatnio trochę przycichło, ale lekarze też zastanawiali się nad usunięciem migdałków. BTW, jak to sie nazywa... jakaś *ktomia pewnie? Tonsilektomia?
nie mam pojecia...

Ale mam pytanie. Kroili w znieczuleniu miejscowym, czy ogólnym?
miejscowym oczywiscie!

Jak wyglądało znieczulenie i zabieg?
jak wygladalo znieczulenie? hm... tak, ze siadasz na fotelu przed "chirurgiem" a on Ci taka wielka szczykawe wbija gdzies w okolice migdalow! Ta szczykawa to nawet "igly" nie ma tylko taka "rurke"! A... wczesniej to dostajesz tego "glupiego jasia" co ma Cie niby "oglupic"...

A później?
a pozniej sie zaczyna impreza - siedzisz a gosciu Ci w gardle grzebie - ja mam zawsze odruch wymiotny - do tego trzeba wiedziec jak oddychac - ja zawsze oddycham przez nos - to chyba nie dzialalo w czasie zabiegu - przynajmniej na poczatku byly jaja... pozneij jak Ci juz wytna te migdaly to zaczniesz "kumkac" - ale to wszystko na nic - bo to trzeba przezyc...

Bo chcę być przygotowany, w razie jakby co.......
przygotowany? hm... nie jest tak zle... ale jak Ci juz wytna i bedziesz na lozku lezal to przez kolejne dwa dni bedziesz sobie obiecywal, ze juz nigdy w zimie bez czapki na dwor nie wyjdziesz!

Re: usuniecie migdalow | Sark, 18-09-2001, 02:32

Użytkownik "Bartosz Gajda" napisał w wiadomości

Czy częste anginy (co 3-4 mies) są dostatecznym powodem, pomimo tego że zdrowe migdałki "wyglądają" normalnie, nie są przerośnięte, itp. Jakie mogą być niekorzystne powikłania po samym zabiegu?
Spóbuj może bardziej o siebie zadbać (przed podjęciem decyzji o zabiegu) tzn. proponuję regularnie 3 x dziennie płukanie gardła Gargarinem lub solą z Wieliczki lub Bochni. Jak byłem dzieckiem to mi to pomogło.

Sark

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Znieczulenie ogólne. Zatorowość płucna Znieczulenie ogólne. Zatorowość płucna

Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny

Jak radzić sobie z żylakami Jak radzić sobie z żylakami

Czy grubo w tym wyglądam? Czy grubo w tym wyglądam?

Doświadczanie jakości życia po przeszczepie - perspektywa fenomenologiczno-hermeneutyczna Doświadczanie jakości życia po przeszczepie - perspektywa fenomenologiczno-hermeneutyczna