Tagi

skomplikowac wogole nauka obserwacja tempo normalka pytac przebudzic przedsmaczek temperatura

Fora dyskusyjne

zobacz Obserwacja PTC (2)

zobacz brak okresu (23)

zobacz Wiarygodność testu ciążowego (2)

zobacz naturalne metody (5)

zobacz Jak rozpoznac dni płodne? (2)

zobacz Dni niepłodne (5)

zobacz nystatyna i opóźniający się okres (5)

zobacz Metoda termiczno-objawowa- chyba nawaliłam?? (2)

zobacz temperatura (2)

zobacz Podwyższone leukocyty (7)

zobacz temperatura (0)

zobacz Proteza stawu biodrowego a infekcje (1)

zobacz niska temperatura ciała + zawroty głowy + otępienie (6)

zobacz Choroba Hashimoto a ciągły stan podgorączkowy? (1)

zobacz interpretacja wzrostu temperatury po okresie (8)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » temperatura ciała w czasie snu

temperatura ciała w czasie snu

, 10-09-2001, 17:34

Witam,

Jak zmienia się temperatura ciała człowieka w czasie snu? Z tego co wiem to obniża się.

Pytam ponieważ od paru dni, kiedy tylko się obudzę, nie czuję zmęczenia czy odrętwienia ale kiedy tylko położe się z powrotem to od razu zasypiam( a spałem ok 7h). Dzisiaj, w 20min po przebudzeniu zmierzyłem sobie temperaturę, miałem 35,5 C, w tym czasie zdążyłem umyć zęby i wypić półszklanki ciepłej herbaty. Po godzinie temp. 36,0 C, po ponad dwóch godzinach miałem prawidłowe 36,6 C. Chciałbym wiedzieć o tym sądzicie i czy taka temp. ciała po przebudzeniu to normalka?

Z góry dzięki

Pozdrawiam. Maurycy Kwietniowski

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: temperatura ciała w czasie snu | jacek, 10-09-2001, 21:40

In article , petn [at] poczta.onet.pl says...
Witam,

Jak zmienia się temperatura ciała człowieka w czasie snu? Z tego co wiem to obniża się.
To bardzo skomplikowany temat. A najgorsze ze jeszcze prawie wogole niepoznany. Te twoje obserwacje daja pewien przedsmaczek calej nauce o snie. Jak to skomplikowane to za przyklad nieche bedzie to ze w czasie snu organizm nasz moze tracic stalocieplnosc! Tu nie chodzi o zwykle obnizenie temperatury - stajemy sie na pewien czas zwierzeciem zmiennocieplnym! Moze ci sie to wydac bajka ale sa doniesienia o czyms takim. Wogole o snie wiadomo strasznie malo.
Pytam ponieważ od paru dni, kiedy tylko się obudzę, nie czuję zmęczenia czy odrętwienia ale kiedy tylko położe się z powrotem to od razu zasypiam( a spałem ok 7h). Dzisiaj, w 20min po przebudzeniu zmierzyłem sobie temperaturę, miałem 35,5 C, w tym czasie zdążyłem umyć zęby i wypić półszklanki ciepłej herbaty. Po godzinie temp. 36,0 C, po ponad dwóch godzinach miałem prawidłowe 36,6 C. Chciałbym wiedzieć o tym sądzicie i czy taka temp. ciała po przebudzeniu to normalka?
Wiec to co piszesz to -pewnie normalka. Ale nie pytaj dlaczego...

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Przebudzenia Przebudzenia

Stres to brzmi groźnie Stres to brzmi groźnie

Toksykologia żywności. Przewodnik do ćwiczeń Toksykologia żywności. Przewodnik do ćwiczeń

Zdrowie od kuchni Zdrowie od kuchni

Dolegliwosci wątroby i dróg żółciowych Dolegliwosci wątroby i dróg żółciowych