Powiązane leki
(opisy)

Linola (dodatek do kąpieli leczniczej) (Fatty acids, unsaturated, Paraffin)

Woda utleniona (Hydrogenii peroxidum)

Optiderm F (Urea, Polidocanolum)

Loratine (Loratadinum)

Loratan pro (Loratadinum)

Claritine SPE (Loratadinum)

Unibasis

Oilatum Plus (Paraffinum liquidum, Triclosanum, Benzalkonii chloridum)

Loratadyna Pylox (Loratadinum)

Lorafast (Loratine) (Loratadinum)

Tagi

potrafic grupowiczow woda zielarski kapiel hypoalergiczny farmacol hurtownia skora swiad

Fora dyskusyjne

Swędzenie odbytu (3)

Zdrapana skóra (1)

ALERGIA SKÓRNA (1)

Węzły -problemy? (3)

jak szampony szkodzą oczom? (0)

Powiększone węzły chłonne (5)

Silna alergia- POMOCY! (0)

Stan zapalny (?) i swędzenie skory głowy (6)

pokrzywka cholinergiczna-jak leczyc? (0)

Bąble na skórze (3)

Kamica nerkowa, świąd, opuchlizna (0)

Swędzenie skóry (8)

arthron complex szkodliwość (2)

Węzły, ból stawów, świąd skóry (1)

Łupież czy grzybica? (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Świąd skóry

Świąd skóry

Władysław, 07-10-2001, 15:49

Od pewnego czasu borykam sie z takim problemem a mianowicie po kapieli odczuwam ogromny swiad skory. Trwa to okolo 15 min i samo przemija. Świad ten jest niedowytrzymania. Bylem u lekarza dermatologa i stwierdzil ze jest to wrazliwosc skory na chlor zawarty w wodzie. Mam sucha skore i zalecil stosowanie roznych specyfikow ktore uwilgotnia skore. Niestety, nie potrafil konkretnie sprecyzowac jakich.

Czy ktos moze mi ewentualnie cos na ten temat poradzic, moze sa inne sposby aby po kapieli nie odczuwac tego swiadu, jakies mascie.. etc?

Pozdrawiam Władysław

Re: Świąd skóry | Kaja, 07-10-2001, 19:23

"Władysław" napisał(a):

Od pewnego czasu borykam sie z takim problemem a mianowicie po kapieli odczuwam ogromny swiad skory. Trwa to okolo 15 min i samo przemija. Świad ten jest niedowytrzymania. Bylem u lekarza dermatologa i stwierdzil ze jest to wrazliwosc skory na chlor zawarty w wodzie. Mam sucha skore i zalecil stosowanie roznych specyfikow ktore uwilgotnia skore. Niestety, nie potrafil konkretnie sprecyzowac jakich. Czy ktos moze mi ewentualnie cos na ten temat poradzic, moze sa inne sposby aby po kapieli nie odczuwac tego swiadu, jakies mascie.. etc?
Kup sobie jakiś żel hypoalergiczny do mycia ( mydło dziecinne jest do niczego) oraz możesz sobie naszykować przegotowaną wodę w dzbanku i po normalnym opłukaniu się prysznicem polej się tą wodą przegotowaną.

Najlepszy w/g mnie do mycia jest żel hypoalergiczny " Dermacid Plus" firmy "Ziaja" bodajże, ale teraz nie mogę tego nigdzie dostać...Czy ktoś z grupowiczów się orientuje, gdzie w sieci ( jakieś linki) są apteki lub sklepy zielarskie, które wysyłają takie lub podobne "rzeczy"?

Pozdrawiam, Kaja
*Pragnienie jest ojcem myśli*

Re: Świąd skóry | margaretka, 07-10-2001, 19:26

Użytkownik Władysław w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:9ppmia$nt9$1 [at] news.onet.pl...

Mam sucha skore i zalecil stosowanie roznych specyfikow ktore uwilgotnia skore. Niestety, nie
potrafil
konkretnie sprecyzowac jakich.
Spróbuj wykorzystać oliwkę dla dzieci (np. Bambino). Pozdrawiam m a r g a r e t k a

Re: Świąd skóry | Sark, 07-10-2001, 22:07

Użytkownik "Kaja" napisał w wiadomości news:3BC0735A.CCC35D01 [at] friend.pl...

Najlepszy w/g mnie do mycia jest żel hypoalergiczny " Dermacid Plus" firmy "Ziaja" bodajże, ale teraz nie mogę tego nigdzie dostać...Czy ktoś z
grupowiczów
się orientuje, gdzie w sieci ( jakieś linki) są apteki lub sklepy
zielarskie,
które wysyłają takie lub podobne "rzeczy"?
FARMACOL www.farmacol.com.pl (hurtownia leków) www.farmacol.com.pl/oferta/of/d.html

PROSPER www.prosper.pl (hurtownia leków) www.prosper.pl/oferta/s/l_5797.htm

Co prawda hurtownie ale może przyslą lub dadzą namiar na firmę wysyową która od nich kupuje

Sark

Re: Świąd skóry | Joanna Nowak, 07-10-2001, 22:52

margaretka wrote:

Spróbuj wykorzystać oliwkę dla dzieci (np. Bambino). Pozdrawiam m a r g a r e t k a
Ja mam podobny problem i pomaga mi wlasnie oliwka po kapieli lub jakikolwiek balsam do ciala hypoalergiczny.

--------------------- pozdrawiam JN i Basia (9 mies) Krakow

Re: Świąd skóry | Kaja, 08-10-2001, 00:04

Sark napisał(a):

FARMACOL www.farmacol.com.pl (hurtownia leków) www.farmacol.com.pl/oferta/of/d.html PROSPER www.prosper.pl (hurtownia leków) www.prosper.pl/oferta/s/l_5797.htm Co prawda hurtownie ale może przyslą lub dadzą namiar na firmę wysyową która od nich kupuje
Bardzo serdecznie dziękuję :-)

Pozdrawiam, Kaja
*Pragnienie jest ojcem myśli*

Re: Świąd skóry | margaretka, 08-10-2001, 00:24

Użytkownik Kaja w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:3BC0735A.CCC35D01 [at] friend.pl...

Najlepszy w/g mnie do mycia jest żel hypoalergiczny " Dermacid Plus" firmy "Ziaja" bodajże, ale teraz nie mogę tego nigdzie dostać...Czy ktoś z
grupowiczów
się orientuje, gdzie w sieci ( jakieś linki) są apteki lub sklepy
zielarskie,
które wysyłają takie lub podobne "rzeczy"?
Nie jestem pewna, ale sprawdź na stronie www.apteka.med.pl Pozdrawiam m a r g a r e t k a

Re: Świąd skóry | Ewa, 08-10-2001, 00:27

Użytkownik "Władysław" napisał w wiadomości news:9ppmia$nt9$1 [at] news.onet.pl...
Od pewnego czasu borykam sie z takim problemem a mianowicie po kapieli odczuwam ogromny swiad skory. Trwa to okolo 15 min i samo przemija. Świad ten jest niedowytrzymania. Bylem u lekarza dermatologa i stwierdzil ze
jest
to wrazliwosc skory na chlor zawarty w wodzie. Mam sucha skore i zalecil stosowanie roznych specyfikow ktore uwilgotnia skore. Niestety, nie
potrafil
konkretnie sprecyzowac jakich.

Czy ktos moze mi ewentualnie cos na ten temat poradzic, moze sa inne
sposby
aby po kapieli nie odczuwac tego swiadu, jakies mascie.. etc?

Pozdrawiam Władysław

Polecam Balneum Hermal Plus

Re: Świąd skóry | Katarzyna Dziurka, 08-10-2001, 13:32

"Władysław" wrote:
Od pewnego czasu borykam sie z takim problemem a mianowicie po kapieli odczuwam ogromny swiad skory. Trwa to okolo 15 min i samo przemija. Świad ten jest niedowytrzymania. Bylem u lekarza dermatologa i stwierdzil ze jest to wrazliwosc skory na chlor zawarty w wodzie. Mam sucha skore i zalecil stosowanie roznych specyfikow ktore uwilgotnia skore. Niestety, nie potrafil konkretnie sprecyzowac jakich.

Jesli to reakcja na chlior zawarty w wodzie, to najlepiej kupic tzw. filtr prysznicowy. My kupilisny ze względu na córkę 7 lat temu. Produkowała je firma Wirmed z Wrocławia. Nie wiem, czy jeszcze istniej i czy sa na rynku, bo od razu nabylismy zapas wymiennych wkładów i jak dotąd nie szukałam kolejnych. Chwalimy sobie to baaaaardzo. Katarzyna

Re: Świąd skóry | Anna, 08-10-2001, 18:11

"Władysław" wrote:
Od pewnego czasu borykam sie z takim problemem a mianowicie po kapieli odczuwam ogromny swiad skory. Trwa to okolo 15 min i samo przemija.
tez to mam..nieraz mialam ochote wyskoczyc z okna, swedzenie bylo nie do wytrzymania.... polecam: nie uzywac pianek do kapieli (przynajmniej nie wszystkie, trzeba wyprobowac, a najlepiej przerzucic sie na sol, albo olejek do kapieli nivei, po tym nic mnie nie swedzialo), no i balsam czy olejek po kapieli jakis hipoalergiczny. moja mama mi polecala szare mydlo, ale na razie nie wyprobowalam :-)

Anna -- mitica.w.interia.pl

'uroczyscie zapewniam, ze zrodzilam sie z powietrza mozna mi palic swieczki zezwalam uprzejmie ale niech nikt nie mówi: spoczywaj w pokoju'

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Nie potrafię schudnąć Nie potrafię schudnąć

Nie potrafię schudnąć. Przepisy specjalnie dla Polaków Nie potrafię schudnąć. Przepisy specjalnie dla Polaków

Uzdrawiająca siła wody Uzdrawiająca siła wody

Woda, mydło i zdrowy rozsądek Woda, mydło i zdrowy rozsądek

Woda i jej lecznicza siła. Wykorzystanie uzdrawiającej mocy wody i jej energetyzacja Woda i jej lecznicza siła. Wykorzystanie uzdrawiającej mocy wody i jej energetyzacja