Powiązane leki
(opisy)

Hepar compositum N

Octenisept

Biocell

Ursopol (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursofalk (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursocam (Acidum ursodeoxycholicum)

Proursan (Acidum ursodeoxycholicum)

Petroselin

Litocid (Kalii citras)

Na zdrowe dziąsła

Tagi

usunac operacyjny zolciowy blizna woreczek laparoskopowy zabieg tradycyjny kamien operacja

Fora dyskusyjne

operacja kamieni żółciowych. (1)

Kamienie w woreczku żółciowym - metody usunięcia? (6)

zabieg wycięcia woreczka żółciowego (3)

Blizna po laparoskopie (1)

kamienie w woreczku żółciowym (5)

Przepuklina (2)

kamienie woreczka żółciowego (0)

Gronkowiec a zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego. (0)

Kamienie w woreczku żółciowym (0)

artroskopia czy tradycyjna operacja (1)

Polip woreczka żółciowego (0)

Depakine Chrono (1)

KAMIENICA ŻÓŁCIOWA (0)

kamienie w woreczku żółciowym (0)

Kamień w woreczku żółciowym (2)

kamienie

Rafał Z., 08-05-1998, 18:24

Moja znajoma musi poddac sie operacji usuniecia kamieni w woreczku zolciowym. Nie wie czy zdecydowac sie na laporoskopie czy tez na zabieg tradycyjny. Czy przy takim zabiegu istnieje jakies niebiezpieczenstwo , czy taka operacja moze sie nie udac? Moze ktos..... Z gory dziekuje.

Re: kamienie | Marek Kruk, 08-05-1998, 21:00

Rafał Z. napisał(a) w wiadomoci: ...
Moja znajoma musi poddac sie operacji usuniecia kamieni w woreczku zolciowym. Nie wie czy zdecydowac sie na laporoskopie czy tez na zabieg tradycyjny. Czy przy takim zabiegu istnieje jakies niebiezpieczenstwo , czy taka operacja moze sie nie udac? Moze ktos.....

Z gory dziekuje.

Laparoskopia W 2-5% konieczna kest konwersja czyli zamiana na klasyczn

Marek Kruk

Re: kamienie | Skie, 11-05-1998, 11:14

Moja znajoma musi poddac sie operacji usuniecia kamieni w woreczku zolciowym. Nie wie czy zdecydowac sie na laporoskopie czy tez na zabieg tradycyjny.
Młoda = laparoskopiaStara = tradycyjnie

Czy przy takim zabiegu istnieje jakies niebiezpieczenstwo , czy taka operacja moze sie nie udac?
Możesz zginć schodzc ze schodów, a co dopiero na stole operacyjnym... Zawsze moze sie nie udać. Generalnie jednak uznaje się operację kamicy żółciowej za najłatwiejszy zabieg operacyjny (łatwiejszy od wyrostka).

Skie

Re: kamienie | RMF Technika, 18-05-1998, 00:30

Mialem kamienie i woreczek teraz juz nie mam. Polecam zabieg laparoskopowy. Po pierwsze metoda mniej inwazyjna. Po drugie mniejsze blizny (4 po 1cm z czego 1 w pempku niewidoczny), dla kobiety to chyba wazne. Tradycyjna blizna dochodzi do 10 cm. Szybciej sie goi mniej boli. Po trzecie jezeli zabieg robiony jest w dobrej klinice to na drugi dzien mozna isc do domu. Mam na ten temat wyrobione zdanie poniewaz moj woreczek usuwany byl obydwoma metodami. Niestety w dziecinstwie mialem usunieta sledzione i zrosty nie pozwolily sie podniesc brzuchowi przy metodzie laparoskopowej. W tedy lekarze podieli decyzje tradycyjnego otwarcia. Mikolaj Obrzud fikolaj [at] friko2.onet.pl

Rafał Z. napisał(a) w artykule ...
Moja znajoma musi poddac sie operacji usuniecia kamieni w woreczku zolciowym. Nie wie czy zdecydowac sie na laporoskopie czy tez na zabieg tradycyjny. Czy przy takim zabiegu istnieje jakies niebiezpieczenstwo , czy taka operacja moze sie nie udac? Moze ktos..... Z gory dziekuje.

.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Atlas laparoskopowych operacji ginekologicznych. 330 rysunków ilustrujących poszczególne etapy operacyjne Atlas laparoskopowych operacji ginekologicznych. 330 rysunków ilustrujących poszczególne etapy operacyjne

Jak radzić sobie z żylakami Jak radzić sobie z żylakami

Chirurgia laparoskopowa Chirurgia laparoskopowa

Sposób na żylaki Sposób na żylaki

Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego