Powiązane leki
(opisy)

Mamarin

Benfogamma (Benfotiaminum)

Actifed (Triprolidini hydrochloridum, Pseudoephedrini hydrochloridum, Dextromethorphani hydrobromidum)

Actitrin (Triprolidini hydrochloridum, Pseudoephedrini hydrochloridum, Dextromethorphani hydobromidum)

Cocarboxylasum (Cocarboxylasum)

Diabetussic (Sulfoguaiacolum)

Fervex Junior (Paracetamolum, Pheniramini maleas, Acidum ascorbicum)

Imbir

Neurovit (Thiamini hydrochloridum, Pyridoxini hydrochloridum, Cyanocobalaminum)

Sensilab Silne Nerwy

Tagi

tampon znieczulic nerw wymiotny znieczulenie siodemka odruch paskudny stomatolog krotkotrwaly

Fora dyskusyjne

zobacz Gastroskopia przeznosowa Śląsk (1)

zobacz wielki strach-ekstrakcja (3)

zobacz jak sie denerwuje to od razu mam odruch wymiotny (4)

zobacz Wizyta u stomatologa i stres (9)

zobacz Znieczulenie stomatologiczne w ciazy (2)

zobacz Głupie pytanie (2)

zobacz zerwanie ścięgna prostownika u ręki (3)

zobacz Niedowład nerwu twarzowego po znieczuleniu (0)

zobacz Padaczka i znieczulenie? (8)

zobacz Ból szczęki po znieczuleniu? (1)

zobacz Bezbolesne plombowanie (6)

zobacz znieczulenie "nie puszcza" 5ty dzień (6)

zobacz naruszony nerw twarzowy a znieczulenie przy leczeniu zęba. (1)

zobacz odruch wymiotny! (0)

zobacz nieproduktywny kaszel (89)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » ten paskudny odruch wymiotny:((((

ten paskudny odruch wymiotny:((((

Beata_, 28-10-2001, 22:31

Bardzo prosze o rade, jestem kompletnie załamana:(((( podczas wizyty u stomatologa objawia sie u mnie odruch wymiotny - dotyczy to oczywiscie zębow z tylu polozonych, moze ktos ma pomysl jak sobie z tym radzic? niedawno leczylam dolną siódemke i pani doktor powiedziala mi, ze jakby kiedys ten zab mnie bolal to lepiej go usunąć ze względu wlasnie na te moje problemy.... i tu jest problem, bo jesli ten odruch spowodowany jest tamponem to jak ja zareaguje na znieczulenie przy ewentualnym usuwaniu?:((((((( ja sie panicznie boje, ze zaczne sie dławic i dusic jak pół buzi mi zdretwieje.....w tym wypadku pewnie bym sie zdecydowala na znieczulenie ogolne tylko tu znow nie wiem jakie sa nastepstwa takiego znieczulenia....Prosze o porade lekarzy jak rowniez osoby z podobnym problemem, poki co zab mnie nie boli i jest zabezpieczony, ale jakby kiedys..... Prosze, pomozcie mi, z gory dziekuje Pozdrawiam Zrozpaczona Beata

Re: ten paskudny odruch wymiotny:(((( | rafal, 29-10-2001, 23:38

Witaj! Popros "swojego" stomatologa o znieczulenie przewodowe po stronie feralnej siodemki.Znieczulenie galezi nerwu jezykowego ,powinno pomoc na odruch ze strony trzonu jezyka.Gorzej jesli caly odruch ma podloze"psychiczne"(bez glupich skojarzen :) ).Dlatego polecam kontrolne znieczulenie poprzez klasyczna "przewodowke". Co do krotkotrwalego znieczulenia ogolnego to oczywiscie jakis b.maly ulamek ryzyka istnieje ,ale na dzisiejszym poziomie medycyny to jest juz rutynowe wprowadzenie do zabiegu.W przypadku gdy zawiedzie znieczulenie miejscowe dobrze jest rozpatrzyc krotkotrwala narkoze. Jest jeszcze jedna metoda (chyba najlepsza) : znalezc gabinet gdzie nie ma "tamponow" tylko ssaki o plaskich koncowkach , badz leczenie w oslonie z koferdamu. pozdr rav

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Znieczulenie ogólne. Zatorowość płucna Znieczulenie ogólne. Zatorowość płucna

Masaż niemowlęcia Masaż niemowlęcia

Cukrzyca typu II. Zawróć chorobę w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie Cukrzyca typu II. Zawróć chorobę w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie

Wysokie ciśnienie Wysokie ciśnienie

Ziołowe sposoby na stargane nerwy Ziołowe sposoby na stargane nerwy