Powiązane leki
(opisy)

Angin-Heel SD

Debecylina (Benzathini benzylpenicillinum)

Neo-Angin (Amylmetacresolum, Mentholum, Alcohol dichlorobenzylicus)

Pertlenon (Urea peroxydata)

Bust-up

Dakolen

Lutezan Omega-3

Macugen (Pegaptanib sodium)

Tantum (Benzydamini hydrochloridum)

Tantum Lemon (Benzydamini hydrochloridum)

Tagi

sylvester bola plukac migdalek tantum plamka migdalic angina powiekszyc podejrzewac

Fora dyskusyjne

zobacz Białe grudki na migdale (20)

zobacz Angina? Wirusowa? Bakteryjna? Uczuleniowa? (9)

zobacz problem z gardłem (0)

zobacz Plamki w gardle (1)

zobacz Migdał (5)

zobacz Biała plamka na migdale (1)

zobacz MIGDAŁY i GARDŁO-DUŻY PROBLEM (3)

zobacz Czy to trzeci migdał? (2)

zobacz Biala plamka na migdale pojawia sie i znika ? (11)

zobacz DZIWNA WYDZIELINA Z MIGDAŁÓW (34)

zobacz Przebyta angina-spychnięty migdał (1)

zobacz nie moge wyleczyć zapalenia migdałków (1)

zobacz usunięty migdał (2)

zobacz Powiekszone migdały (1)

zobacz Alergiczne zapalenie migdałków (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » powiekszony migdal

powiekszony migdal

piotr, 14-12-2001, 10:06

nie mam pojecia co jest, ale od ponad miesiąca mam powiększony prawy migdał. próbowałem już wszystkiego (płukania solą, dentosept, tantum verde, chasco sept) i nic nie pomaga. nie boli mnie. jak zauważyłem, że mam go powiększonego z białymi plamkami to po naciśnięciu na niego udało mi się wycisnąc zbryloną ropę - twarda w postaci raczej stałej nie płynnej. w tych miejscach z których udało mi się ją wycisnąć pozostały dziury. możecie coś poradzić?

Re: powiekszony migdal | jacek, 14-12-2001, 10:45

In article , piotrtal [at] hoga.pl says...
nie mam pojecia co jest, ale od ponad miesiąca mam powiększony prawy migdał. próbowałem już wszystkiego (płukania solą, dentosept, tantum verde, chasco sept) i nic nie pomaga. nie boli mnie. jak zauważyłem, że mam go powiększonego z białymi plamkami to po naciśnięciu na niego udało mi się wycisnąc zbryloną ropę - twarda w postaci raczej stałej nie płynnej. w tych miejscach z których udało mi się ją wycisnąć pozostały dziury. możecie coś poradzić?
A nie moglbys pojsc do swojego rodzinnego by ci to zobaczyl naoczenie i przepisal co trzeba? Bo jak bedziesz tak to piescil to moze sie pogorszyc.

Re: powiekszony migdal | piotr, 14-12-2001, 11:06

On Fri, 14 Dec 2001 08:45:24 +0100, jacek wrote:

A nie moglbys pojsc do swojego rodzinnego by ci to zobaczyl naoczenie i przepisal co trzeba? Bo jak bedziesz tak to piescil to moze sie pogorszyc.
przeraza mnie perspektywa wycinania jego.

Re: powiekszony migdal | jacek, 14-12-2001, 11:56

Witaj!

przeraza mnie perspektywa wycinania jego.
Rozumiem. Ale nie zastanwiales sie nad prosta sprawa: skoro wiesz ze lakrz zaleci usuniecie to widocznie nie ma innej skutecznej metody. Wiec po co pytasz na grupie skoro i tak wiesz co z tym chyba trzeba bedzie zrobic? Moze czekasz na podanie jakis rad typu linki do zdrowych diet itd?

Lepiej idz - wcale nie jest powiedziane ze bedzie wycinany.

Re: powiekszony migdal | Sark, 14-12-2001, 12:06

Użytkownik "piotr" napisał w wiadomości news:4r8j1u4eos4lds71cmo19i8f5fn1c32v49 [at] 4ax.com...
migdał. próbowałem już wszystkiego (płukania
solą, dentosept, tantum
verde, chasco sept) i nic nie pomaga.
Skoro tak boisz się lekarza to sprubj płukania 5 x dziennie roztworem Citrosetpu ( do zastosowań zewnętrznych jest tańszy i kosztuje co koło 20 zł)

Sark

Re: powiekszony migdal | Olga B., 14-12-2001, 20:54

Miałam taki sam problem i dostałam nawet od lekarza rodzinnego ntybiotyk( jak się później okazało niepotrzebnie). Jedynym lekarstwem jes żucie gumy :) Te białe plamki to resztki jedzenia. To z czego się oczyszczająn migdałki. Gdy długo nie żuję też mi się powiększają migdałki i są na nich te plamki. Najlepiej jednak zrobisz gdy udasz sie do laryngologa który fachowo Ci to wyjaśni.

Miłego żucia gumy :) Pozdrowienia

Re: powiekszony migdal | Dariusz, 14-12-2001, 21:34

"Olga B." wrote:
Miałam taki sam problem i dostałam nawet od lekarza rodzinnego ntybiotyk( jak się później okazało niepotrzebnie). Jedynym lekarstwem jes żucie gumy :) Te białe plamki to resztki jedzenia. To z czego się oczyszczająn migdałki.
Nie wiedzialem ze migdalki tez moga byc glodne ;)

Gdy długo nie żuję też mi się powiększają migdałki i
są na nich te plamki. Najlepiej jednak zrobisz gdy udasz sie do laryngologa który fachowo Ci to wyjaśni.
Ze migdalki tez musza sie najesc ?

Re: powiekszony migdal | Olga B., 14-12-2001, 22:48

No widzisz czego nowego możesz się dowiedzieć!! A przyszłym razem czytaj ze zrozumieniem :)

Re: powiekszony migdal | Sylvester, 16-12-2001, 16:22

Droga Olgo B,

Jestem pewny, ze to nie sa resztki jedzenia. Mam ten problem od okolo 15 lat. Biale plamki (a raczek kawalki, czasem 2-4 mm) pojawiaja mi sie okresami, kazdy taki okres trwa kilka tygodni, potem "kawalki" znikaja na jakis czas. Poniewaz po ich zniknieciu dalej jem :-), wnioskuje, ze jedzenie nie bylo ich przyczyna. Podejrzewam, ze zwiazane to jest z flora bakteryjna w ustach.

Duzo zdrowia, OlegB

"Olga B." wrote in message news:9vdehc$gop$1 [at] bobo.ds5.agh.edu.pl...
Miałam taki sam problem i dostałam nawet od lekarza rodzinnego ntybiotyk( jak się później okazało niepotrzebnie). Jedynym lekarstwem jes żucie gumy :) Te białe plamki to resztki jedzenia. To z czego się oczyszczająn migdałki. Gdy długo nie żuję też mi się powiększają migdałki
i
są na nich te plamki. Najlepiej jednak zrobisz gdy udasz sie do
laryngologa
który fachowo Ci to wyjaśni.

Miłego żucia gumy :) Pozdrowienia

Re: powiekszony migdal | Olga B., 16-12-2001, 23:36

Drogi Sylvestrze!

Dlaczego twierdzisz, że przypadek Piotra jest identyczny z Twoim. Nie możesz być tego pewny ;) Nie możesz być także pewny, iż diagnoza mojego przypadku jest błędna. Według mojego lekarza te białe plamki (w moim przypadku) to substancja z której oczyszcza się migdałek. U Ciebie może to być np. gronkowiec złocisty. Ale ja niestety nie jestem lekarzm i nie będę Ci wmawiać, że tak jest bo nie mogę być tego pewna. Opisałam Piotrowi mój przypadek,( jego objawy były identyczne z moimi) z nadzieją, że może z tego skorzysta.

Dużo zdrowia Sylvestra

Użytkownik "Sylvester" napisał w wiadomości news:9vi7dr$101p$1 [at] news2.ipartners.pl...
Droga Olgo B,

Jestem pewny, ze to nie sa resztki jedzenia. Mam ten problem od okolo 15 lat. Biale plamki (a raczek kawalki, czasem 2-4 mm) pojawiaja mi sie okresami, kazdy taki okres trwa kilka tygodni, potem "kawalki" znikaja na jakis czas. Poniewaz po ich zniknieciu dalej jem :-), wnioskuje, ze jedzenie nie bylo ich przyczyna. Podejrzewam, ze zwiazane to jest z flora bakteryjna w ustach.

Duzo zdrowia, OlegB

"Olga B." wrote in message news:9vdehc$gop$1 [at] bobo.ds5.agh.edu.pl...
jes
migdałki
i laryngologa

Re: powiekszony migdal | Kaja, 17-12-2001, 00:38

Sylvester napisał(a):

A ja podejrzewam, że są to ropne wrzody.

Pozdrawiam, Kaja
*Czyje panowanie, tego religia*

Re: powiekszony migdal | piotr, 17-12-2001, 13:45

On Sun, 16 Dec 2001 22:38:19 +0100, Kaja wrote:

Sylvester napisał(a):

A ja podejrzewam, że są to ropne wrzody.
tez mi sie tak wydaje. te plamki to po prostu ropa, która po nacisnieciu na migdalek tak wlasnie wyglada. problem w tym, ze migdalek mi sie nie zmiejsza. w sumie mi to nie przeszkadza, ale wolalbym miec moj stary migdalek.

Re: powiekszony migdal | piotr, 17-12-2001, 17:40

On Sun, 16 Dec 2001 14:22:33 +0100, "Sylvester" wrote:

Droga Olgo B,

Jestem pewny, ze to nie sa resztki jedzenia. Mam ten problem od okolo 15 lat. Biale plamki (a raczek kawalki, czasem 2-4 mm) pojawiaja mi sie okresami, kazdy taki okres trwa kilka tygodni, potem "kawalki" znikaja na
ale te kawałki masz w środku migdałka, czy na jego zewnątrz? bo ja mam w środku - wzn. wygląda mi to na jakieś owrzodzenie.

Re: powiekszony migdal | Sylvester, 17-12-2001, 19:33

Mam w srodku, w "kraterach," ktore pozostaly podejrzewam po przebytych anginach w dziecinstwie i ktore otwieraja sie dopiero po nacisnieciu migdalka np. olowkiem. Mysle, ze pojawienie sie bialych kawalkow jest zwiazane z jakas infekcja w organizmie -- przeciwdzialanie bakteriom jest zreszta chyba zadaniem migdalkow. A wiec to moze byc sposob w jaki one wydalaja bakterie (tylko domyslam sie, nie jestem lekarzem, chociaz zaden lekarz nie byl w stanie odpowiedziec mi na to pytanie) Dlatego np raczej nie mam tych kawalkow w lecie.

Gdyby to byly wrzody, to podejrzewam, ze mialbym niesamowity bol gardla, jednak nie mam bolu nawet przy 4mm.

"piotr" wrote in message news:aeor1usfefevaigaidl04nhn5ib366g1g4 [at] 4ax.com...
On Sun, 16 Dec 2001 14:22:33 +0100, "Sylvester" wrote:

ale te kawałki masz w środku migdałka, czy na jego zewnątrz? bo ja mam w środku - wzn. wygląda mi to na jakieś owrzodzenie.

Re: powiekszony migdal | Kaja, 17-12-2001, 20:24

piotr napisał(a):

tez mi sie tak wydaje. te plamki to po prostu ropa, która po nacisnieciu na migdalek tak wlasnie wyglada. problem w tym, ze migdalek mi sie nie zmiejsza. w sumie mi to nie przeszkadza, ale wolalbym miec moj stary migdalek.
Jak Cię ten migdał nie boli, to płucz często zaparzonym- mocnym,ciepłym rumiankiem. Powinno pomóc, a jak nie, to zrób sobie wymaz z gardła, żeby lekarz wiedział jakie antybiotyki na to zadziałają i czy w ogóle zadziałaj , bo to może być np pewna odmiana gronkowca.

Pozdrawiam, Kaja
*Od jednego cięcia drzewo nie pada*

Re: powiekszony migdal | Kaja, 17-12-2001, 20:35

piotr napisał(a):

tez mi sie tak wydaje. te plamki to po prostu ropa, która po nacisnieciu na migdalek tak wlasnie wyglada.
Powinnam jeszcze dodać, że kiedyś często chorowałam na anginy ropne i takie "wrzodziki" sama sobie odrywałam, bo inaczej długo by jeszcze siedziały w gardle.

Możesz spróbować też szczoteczką do zębów, możesz tez kupić sobie w aptece "Tantum Verde" w areozolu i psikać w gardło. To nie jest antybiotyk, ale za to dużo skuteczniejszy na anginy i stany zapalne gardła.

Pozdrawiam, Kaja
*Prawdziwym bogactwem człowieka jest jego wartość wewnętrzna*

Re: powiekszony migdal | piotr, 18-12-2001, 10:09

On Mon, 17 Dec 2001 18:35:24 +0100, Kaja wrote:

piotr napisał(a):

Powinnam jeszcze dodać, że kiedyś często chorowałam na anginy ropne i takie "wrzodziki" sama sobie odrywałam, bo inaczej długo by jeszcze siedziały w gardle.

Możesz spróbować też szczoteczką do zębów, możesz tez kupić sobie w aptece "Tantum Verde" w areozolu i psikać w gardło. To nie jest antybiotyk, ale za to dużo skuteczniejszy na anginy i stany zapalne gardła.
ja próbowałem już tego. próbowałem płukać także solą, ostatnio spirytusem 100% (na palca i na migdałek). u mnie nie widać już tych białych kawałków ropy, ale migdałek jest jakby pęknięty i wygląda jak by był plastikowy. tantum verde niestety nie pomaga. dentoseptem też płukałek i kicha. w gruncie rzeczy, skoro mnie to nie boli to chyba oleję sprawę i już.

dziękuję serdecznie wszystkim za odpowiedź i chęć pomocy.

Re: powiekszony migdal | piotr, 18-12-2001, 16:35

On Mon, 17 Dec 2001 17:33:08 +0100, "Sylvester" wrote:

Mam w srodku, w "kraterach," ktore pozostaly podejrzewam po przebytych anginach w dziecinstwie i ktore otwieraja sie dopiero po nacisnieciu migdalka np. olowkiem. Mysle, ze pojawienie sie bialych kawalkow jest zwiazane z jakas infekcja w organizmie przeciwdzialanie bakteriom jest zreszta chyba zadaniem migdalkow. A wiec to moze byc sposob w jaki one wydalaja bakterie (tylko domyslam sie, nie jestem lekarzem, chociaz zaden lekarz nie byl w stanie odpowiedziec mi na to pytanie) Dlatego np raczej nie mam tych kawalkow w lecie.

Gdyby to byly wrzody, to podejrzewam, ze mialbym niesamowity bol gardla, jednak nie mam bolu nawet przy 4mm.
no to tak samo jak u mnie. tez nie mam bólu. obydwa migdałki masz jednakowe, czy jeden bardziej zdeformowany od drugiego? ja w młodości nie przechodziłem żadnych angin, a to co dzieje się z moim migdałem zauważyłem przypadkowo. oststnio stosuję czysty spirutys - na palucha i na migdałek. może coś pomoże. zobaczymy. wątpię jednak, żęby przywrócił on swój stan sprzed... jest już dość duży i "pokraterowany".

Re: powiekszony migdal | Lech Trzeciak, 18-12-2001, 17:37

piotr wrote:

w gruncie rzeczy, skoro mnie to nie boli to chyba oleję sprawę i już.
Jest to - wybacz bezpośredniość - najgłupsze podejście do własnego zdrowia. Większość niebezpiecznych dla życia chorób boli dopiero wtedy, gdy na ratunek jest późno lub za późno. Choć migdałki to może nie jest najbardziej celny przykład, ale nie warto tej zasady stosować do żadnych sytuacji.

Leszek

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wolę umrzeć niż przytyć Wolę umrzeć niż przytyć

52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki 52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki

Asysty przy chorobach i urazach Asysty przy chorobach i urazach

Bóle kręgosłupa - skuteczne metody walki i zapobiegania Bóle kręgosłupa - skuteczne metody walki i zapobiegania

Bóle kręgosłupa Bóle kręgosłupa