Powiązane leki
(opisy)

Petroselin

Visanne (Dienogestum)

Provera (Medroxyprogesteronum)

Synarel (Nafarelinum)

Danazol (Danazolum)

Decapeptyl (Triptorelinum)

Lucrin Depot (Leuprorelini acetas)

Orgametril (Lynestrenolum)

Jeanine (Ethinylestradiolum, Dienogestum)

Kontracept (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Tagi

endometrioza przydatek sugerowac laparoskopowy ciaza torbiel wykonac zona czekoladowy usunac

Fora dyskusyjne

zobacz endometrioza (0)

zobacz laparoskopia Łódź (0)

zobacz torbiel czekoladowa (1)

zobacz BÓL po laparoskopowym usunięciu Torbieli (0)

zobacz JAK ROZPOZNAĆ CIĄŻE PRZY ANTY (1)

zobacz Jaki antybiotyk na zapalenie przydatków? (1)

zobacz Usunięcie tarczycy a ciąża (1)

zobacz po artroskopii kolana (1)

zobacz Gronkowiec a zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego. (0)

zobacz laparoskopowa operacja przepukliny żołądka (1)

zobacz Kamienica żółciowa (1)

zobacz torbiel endometrialna (0)

zobacz DIAGNOZA- endometrioza, LECZENIE- brak (1)

zobacz problem z brzuchem (3)

zobacz czy to endometrioza? (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Torbiel czekoladowa na przydatkach - co to takiego?

Torbiel czekoladowa na przydatkach - co to takiego?

Andrzej Kowalczyk, 21-12-2001, 12:26

Witm Grupowiczów.

Wczoraj byłem z żoną u ginekologa. Stwierdził on u niej torbiel czekoladową (o średnicy 5-6cm) na przydatkach. Polecił zgłosić się do kontroli bezpośrednio po okresie.

Moje pytania i wątpliwości:

1. Co to jest torbiel czekoladowa? Czy jej nazwa coś sugeruje?

2. Lekarz w rozmowie ze mną sugerował, że torbiel będzie prawdopodobnie musiała być usunięta chirurgicznie. Czy mozna to wykonać metodą laparoskopową?

3. Czy ta torbiel jest bardzo groźna?

4. Czy po jej usunięciu moja żona będzie mogła zajść bez problemu w ciążę (jeszcze nie mamy dzieci, a w przyszłości bardzo byśmy chciel)?

Pozdrowienia dla wszystkichi życzenia wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Zaniepokojony bardzo mąż Andrzej

Re: Torbiel czekoladowa na przydatkach - co to takiego? | Iwona, 21-12-2001, 14:56

Witam! Wcześniej już pisałam, ale się powtórzę. U mnie lekarz też takową zdiagnozował na jajniku. Może się też nazywać smolista. Miałam ją usuwaną metodą laparoskopową, a wycinek został poddany badaniu histopatologicznemu, ale to chyba jest robione każdorazowo, jeżeli coś jest wycinane. Taka cysta może wręcz przeszkadzać w zajściu w ciążę. Usunąć więć trzeba. Ja mam to za sobą i nie było tak źle. Życzę powodzenia. Iwona

Re: Torbiel czekoladowa na przydatkach - co to takiego? | vlad, 23-12-2001, 15:02

Andrzej Kowalczyk wrote:

1. Co to jest torbiel czekoladowa? Czy jej nazwa coś sugeruje?

Jest to jedna z postaci endometriozy.

2. Lekarz w rozmowie ze mną sugerował, że torbiel będzie prawdopodobnie musiała być usunięta chirurgicznie. Czy mozna to wykonać metodą laparoskopową?
Mozna wykonac laparoskopowo. Dodatkowa korzysc z laparoskopii to mozliwosc obejrzenia miednicy malej pod powiekszeniem , co pozwala na zlokalizowanie i usuniecie innych ognisk endometriozy

3. Czy ta torbiel jest bardzo groźna?

Nie.

4. Czy po jej usunięciu moja żona będzie mogła zajść bez problemu w ciążę (jeszcze nie mamy dzieci, a w przyszłości bardzo byśmy chciel)?

No, jezeli jest to zmiana izolowana to nie powinno byc klopotow. W trakcie zabiegu laparoskopowego mozna tez sprawdzic droznosc jajowodow - endometrioza czesto powoduje zamkniecie jajowodu. Wiecej o endometriozie, obrazy laparoskopowe znajdziesz pod www.obgyn.net W.Gawel

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Nowotwory i torbiele nerek Nowotwory i torbiele nerek

Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny

Atlas laparoskopowych operacji ginekologicznych. 330 rysunków ilustrujących poszczególne etapy operacyjne Atlas laparoskopowych operacji ginekologicznych. 330 rysunków ilustrujących poszczególne etapy operacyjne

Chirurgia laparoskopowa Chirurgia laparoskopowa

Jak radzić sobie z żylakami Jak radzić sobie z żylakami