Powiązane leki
(opisy)

Tagi

grupa naukowy mowic kosztowac dziecko rodzic ojcostwo wojtek dyskusyjny wykonywac

Fora dyskusyjne

grupa krwi (15)

konflikt grupy krwi - ojcostwo. (3)

Wegetarianizm a grupa krwi 0 (1)

Grupa krwi (39)

Przedszkole (7)

Grupy krwi (2)

czy jestem dzieckiem swoich rodziców? (3)

nie wiem jak mam mu to powiedziec (7)

Dwie grupy krwi (1)

Tkankowa analiza pierwiastków (0)

grupa na zajęciach w-f (1)

czy testy alergologiczne sa odpłatne (3)

Co potrzebne do wykonania badania krwi (1)

Interpretacja cytologii (5)

Grupa inwalidzka - Czy mam szansę dostać. (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Badanie ojcostwa DNA.

Badanie ojcostwa DNA.

Roman, 31-12-2001, 04:59

Witam! Czy ktos z szanownuch grupowiczow wie,gdzie w Polsce mozna zrobic badanie ojciec-dziecko na stwierdzenie ojcostwa DNA-na zlecenie prywatne,bez sadu,i ile kosztuje najtaniej.

Pozdrawiam

Roman/odpowiedz prosze na priva/

Re: Badanie ojcostwa DNA. | Maciej Jędrzejko (Banana Boat), 02-01-2002, 01:28

chyba w każdym duzym miescie - a na pewno wszedzie gdzie maja katedrę genetyki na Akademii Medycznej Maciej

Użytkownik "Roman" napisał w wiadomości news:3c2fd4a8 [at] news.vogel.pl...
Witam! Czy ktos z szanownuch grupowiczow wie,gdzie w Polsce mozna zrobic badanie ojciec-dziecko na stwierdzenie ojcostwa DNA-na zlecenie prywatne,bez
sadu,i
ile kosztuje najtaniej.

Pozdrawiam

Re: Badanie ojcostwa DNA. | Wojtek G., 02-01-2002, 02:53

Użytkownik Roman w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:3c2fd4a8 [at] news.vogel.pl... | Witam! | Czy ktos z szanownuch grupowiczow wie,gdzie w Polsce mozna zrobic badanie | ojciec-dziecko na stwierdzenie ojcostwa DNA-na zlecenie prywatne,bez sadu,i | ile kosztuje najtaniej.

Badania ojcostwa wykonuja zakłady Medecyny Sadowej w Akademiach Medycznych W niektorych z nich wymagana jest zgoda sadu/prokuratury na badanie np. Slaska AM a w innych np. w Warszawskiej wystarczy zgoda zainteresowanych oraz rodzicow dziecka, tam tez badanie w zeszlym roku ponoc kosztowalo 1500 PLN (za 3 osoby). Najlepiej skontaktuj sie z najblizsza akademia medyczna, bo ja takie badanie tez moge Ci zrobic :) ale nie mam certyfikatu

Nawiasem mowiac to w badaniach naukowych DNA tez czasem przez przypadek wychodzi ze badane dziecko nie moze pochodzic od biologicznych rodzicow - c'est la vie. Pozdrawiam

Wojtek G.

Odp: Badanie ojcostwa DNA. | rymi, 02-01-2002, 21:04

Użytkownik Wojtek G. w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:a0ti5o$94b$1 [at] zeus.polsl.gliwice.pl...

Nawiasem mowiac to w badaniach naukowych DNA tez czasem przez przypadek wychodzi ze badane dziecko nie moze pochodzic od biologicznych rodzicow - c'est la
vie.
Pozdrawiam

Bardzo jestem ciekaw co to są badania naukowe DNA i czy są inne nienaukowe badania DNA.

O jakim przypadku mówisz ? Czy chodzi ci o błędy wykonującego badania, czy może o brak wiedzy przy interpretacji wyników ?

Pozdrawiam

Rox

Re: Badanie ojcostwa DNA. | Roman, 03-01-2002, 00:03

W Krakowie badanie jest tylko na zlecenie Sadu lub Prokuratury,i kosztuje 2.600zl.

Pozdrawiam

Roman Użytkownik "Roman" napisał w wiadomości news:3c2fd4a8 [at] news.vogel.pl...
Witam! Czy ktos z szanownuch grupowiczow wie,gdzie w Polsce mozna zrobic badanie ojciec-dziecko na stwierdzenie ojcostwa DNA-na zlecenie prywatne,bez
sadu,i
ile kosztuje najtaniej.

Pozdrawiam

Re: Badanie ojcostwa DNA. | Wojtek G., 03-01-2002, 03:44

Użytkownik rymi w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:a0vhvv$gk2$1 [at] okapi.ict.pwr.wroc.pl... | | Użytkownik Wojtek G. w wiadomości do grup dyskusyjnych | napisał:a0ti5o$94b$1 [at] zeus.polsl.gliwice.pl... | | > | > Nawiasem mowiac to w badaniach naukowych DNA tez czasem przez przypadek | > wychodzi ze | > badane dziecko nie moze pochodzic od biologicznych rodzicow - c'est la | vie.

| Bardzo jestem ciekaw co to są badania naukowe DNA i czy są inne nienaukowe | badania DNA.

Badania (nie tylko DNA) mozna podzielic na naukowe i diagnostyczne - wykonywane komercyjnie. Badania naukowe sa prowadzone za pieniadze podatnikow, czyli prawdopodobnie rowniez Twoje :) i powinny wniesc cos nowego do nauki. Chyba sie domyslasz ze jezeli pojdziesz do laboratorium, poprosisz o ustalenie ojcostwa i zaplacisz odpowiednia sume to nie wnosi nic nowego do wiedzy o ludzkosci .

| O jakim przypadku mówisz ? Czy chodzi ci o błędy wykonującego badania, czy | może o brak wiedzy przy interpretacji wyników ?

Mam na mysli przypadek mojego kolegi zajmujacego sie badaniem dziedziczenia w kardiomiopatiach, ktory bada ilosc powtorzen w sekwencjach mikrosatelitarnych w rodzinach obciazonych ta choroba. I zadazalo sie juz, ze wychodzily mu ilosci powtorzen niemozliwe do wystapienia w normalnej rodzinie a nie mam powodow watpic w jego solidnosc i wiedze. Pozdrawiam

Wojtek G.

Re: Badanie ojcostwa DNA. | Lukasz, 03-01-2002, 11:21

Bardzo jestem ciekaw co to s? badania naukowe DNA i czy s? inne nienaukowe badania DNA.
moga byc poza naukowymi komercyjne... :-))

pozdr Lukasz

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Ochrona zdrowia pracujacych Ochrona zdrowia pracujacych

Podstawy fizjoterapii część 3 Wybrane metody fizjoterapii Podstawy fizjoterapii część 3 Wybrane metody fizjoterapii

Powiedz życiu tak! - poradnik dobrostanu Powiedz życiu tak! - poradnik dobrostanu

Joga dla dzieci. Poradnik dla rodziców i nauczycieli Joga dla dzieci. Poradnik dla rodziców i nauczycieli

Pierwszy rok dziecka Pierwszy rok dziecka