Powiązane leki
(opisy)

Trifas Cor (Torasemidum)

Metalyse (Tenecteplase)

Integrilin (Eptifibatide)

Aprovel (Irbesartanum)

Centrum Cardio

AprilGen (Quinaprilum)

Mexicord (Mexiletinum hydrochloridum)

Propranolol WZF (Propranolol) (iniekcje) (Propranololi hydrochloridum)

Rytmonorm (Propafenonum)

Q-pril (Quinaprilum)

Tagi

blok serce pelny wygaszacz odnoga aldik ekran peczek nacisnac hisa

Fora dyskusyjne

Blok wiązki przedniej lewej odnogi pęczka Hisa (1)

pęczek hissa (0)

wynik EKG (3)

EKG (0)

blok pęczka Hisa (1)

Interpretacja EKG (5)

EKG (1)

Opis - EKG (3)

blok lewej odogi peczka hissa (1)

Problem z prawym okiem (0)

Zaburzenia rytmu serca (0)

blok przeds- kom? 1 st (3)

ABLACJA - bardzo proszę o radę (0)

Antykoncepcja a blok serca (0)

ECH SERCA rozpoznanie wyników (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » blok prawej odnogi pęczka Hisa - co to jest?

blok prawej odnogi pęczka Hisa - co to jest?

Aldik, 09-01-2002, 19:28

Witam wszystkich

Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa. Czym dokładniej jest to schorzenie (tylko "po ludzku" proszę, bo naukowe wywody niewiele mi mówią) i czy ewentualnie jest to groźne dla życia? Czy osoba cierpiąca na coś takiego powinna stosować jakąś dietę, prowadzić specyficzny tryb życia itd? Czy czegoś jej nie wolno? Za wszelkie informacje będę wdzięczna.

Pozdrawiam

Aldik

Re: blok prawej odnogi pęczka Hisa - co to jest? | Konrado_W, 09-01-2002, 22:17

"Aldik" wrote in message news:3c3c7d69$1 [at] newspilot.put.poznan.pl...
Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa. Czym dokładniej jest to
schorzenie
(tylko "po ludzku" proszę, bo naukowe wywody niewiele mi mówią) i czy ewentualnie jest to groźne dla życia? Czy osoba cierpiąca na coś takiego powinna stosować jakąś dietę, prowadzić specyficzny tryb życia itd? Czy czegoś jej nie wolno? Za wszelkie informacje będę wdzięczna.
Moge Ci napisac co to jest.

Mowiac prosto to w sercu sa specjalne wlokna miesniowe, ktore przewodza impuls elektryczny od "rozrusznika" serca do komor. Wiec niepelny blok prawej odnogi peczka Hisa powoduje ze czesc miesnia sercowego nie kurczy sie lub kurczy w niezsynchronizowany sposob.

Konrado_W

Re: blok prawej odnogi pęczka Hisa - co to jest? | prezes, 09-01-2002, 22:20

On Wed, 9 Jan 2002 18:28:00 +0100, "Aldik" wrote:

Witam wszystkich

Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa. Czym dokładniej jest to schorzenie (tylko "po ludzku" proszę, bo naukowe wywody niewiele mi mówią) i czy ewentualnie jest to groźne dla życia? Czy osoba cierpiąca na coś takiego powinna stosować jakąś dietę, prowadzić specyficzny tryb życia itd? Czy czegoś jej nie wolno? Za wszelkie informacje będę wdzięczna.

Pozdrawiam

Aldik

Jest to wiazka, ktora bierze udzial w skurzach serca. EKG tez mi kiedys cos takiego wykazalo(mam 18 lat). Jem normalnie, wszystko inne tez jak dawniej.
bzibzior [at] poczta.onet.pl +48609167328 [at] text.plusgsm.pl

Re: blok prawej odnogi pęczka Hisa - co | Piotr Kasztelowicz, 09-01-2002, 23:19

On Wed, 9 Jan 2002, Konrado_W wrote:

Mowiac prosto to w sercu sa specjalne wlokna miesniowe, ktore przewodza impuls elektryczny od "rozrusznika" serca do komor. Wiec niepelny blok prawej odnogi peczka Hisa powoduje ze czesc miesnia sercowego nie kurczy sie lub kurczy w niezsynchronizowany sposob.
przy niepelnym bloku, ktorym jest najczesciej tzw. zespol Rsr' to raczej jest to mocno powiedziane. Blok niepelny prawej odnogi bardzo czesto jesli jest izolowany nie swiadczy o jakiejs szczegolnej patologii - moze byc nawet szerokorozumianym wariantem normy. Innymi slowy jesli niepelny blok towarzyszy jakiejs chorobie to moze miec znaczenie (np. moze swiadczyc o nadcisnieniu plucnym u pacjenta z przewlekla obturacyjna choroba plucna) zwlaszcza gdy w poprzednich ekg jego nie bylo. Gdy mamy Rsr' w V1 bez zadnych innych danych chorobowych mozna to potraktowac nawet jako wariant normy

P. ---- Piotr Kasztelowicz [www.am.torun.pl/~pekasz]

Re: blok prawej odnogi pęczka Hisa - co to jest? | Aldik, 10-01-2002, 13:01

Użytkownik "Piotr Kasztelowicz" napisał w wiadomości news:Pine.GSO.4.31.0201092115300.5750-100000 [at] dorota.am.torun.pl...
przy niepelnym bloku, ktorym jest najczesciej tzw. zespol Rsr' to raczej jest to mocno powiedziane. Blok niepelny prawej odnogi bardzo czesto jesli jest izolowany nie swiadczy o jakiejs szczegolnej patologii - moze byc nawet szerokorozumianym wariantem normy. Innymi slowy jesli niepelny blok towarzyszy jakiejs chorobie to moze miec znaczenie (np. moze swiadczyc o nadcisnieniu plucnym u pacjenta z przewlekla obturacyjna choroba plucna) zwlaszcza gdy w poprzednich ekg jego nie bylo. Gdy mamy Rsr' w V1 bez zadnych innych danych chorobowych mozna to potraktowac nawet jako wariant normy

Czyli rozumiem, że o ile nie przypęta się coś jeszcze to niepełny blok sam z siebie nie jest groźny? To w takim razie pozwolę sobie zadać jeszcze jedno pytanko: z czego może się brać przeciążenie lewego przedsionka i jak sobie z tym ewentualnie można radzić? To nieszczęsne przeciążenie wraca jak bumerang co kilka lat znacznie utrudniając mi normalne funkcjonowanie. Czy to można skutecznie wyleczyć?

Pozdrawiam serdecznie

Aldik

-- Jeśli na ekranie pojawi się niebo, naciśnij Enter, -- może to tylko wygaszacz ekranu

Re: blok prawej odnogi pęczka Hisa - co to jest? | Tomasz Wzięch, 10-01-2002, 15:55

u mnie stwierdzono 'zaburzenia przewodzenia w prawej odnodze pęczka hisa', mam też zwyrodniały przedni płatek mitralny zastawki dwudzielnej (tak zdaje się to nazywa) ale czuję się świetnie, nie mam już żadnych dolegliwości choć takowe parę lat temu występowały .

tomasz

Użytkownik "prezes" napisał w wiadomości news:nt5p3ucrfmnp264rjpk0k8484ord88jtrk [at] 4ax.com...
On Wed, 9 Jan 2002 18:28:00 +0100, "Aldik" wrote:

schorzenie
Jest to wiazka, ktora bierze udzial w skurzach serca. EKG tez mi kiedys cos takiego wykazalo(mam 18 lat). Jem normalnie, wszystko inne tez jak dawniej.

bzibzior [at] poczta.onet.pl +48609167328 [at] text.plusgsm.pl

Re: blok prawej odnogi pęczka Hisa - co to jest? | Aldik, 10-01-2002, 16:00

Użytkownik "Tomasz Wzięch" napisał w wiadomości news:a1k2t1$etu$1 [at] news.tpi.pl...
u mnie stwierdzono 'zaburzenia przewodzenia w prawej odnodze pęczka hisa', mam też zwyrodniały przedni płatek mitralny zastawki dwudzielnej (tak
zdaje
się to nazywa) ale czuję się świetnie, nie mam już żadnych dolegliwości
choć
takowe parę lat temu występowały .

Same zniknęły czy przyjmowałeś jakieś leki? Czy mógłbyś wymienić choć kilka tych dolegliwości?

Pozdrawiam serdecznie

Aldik

-- Jeśli na ekranie pojawi się niebo, naciśnij Enter, -- może to tylko wygaszacz ekranu

Re: blok prawej odnogi pęczka Hisa - co to jest? | Tomasz Wzięch, 10-01-2002, 16:10

kłucia w klatce piersiowej, drętwienie ręki leków nie przyjmowałem, bo lekarz wtedy stwierdził że jestem jeszcze za młody :) (miałem 20 lat) z tych lat pamiętam jak dziś badanie przewodzenia serca metodą przezprzełykową - koszmar!!!

Użytkownik "Aldik" napisał w wiadomości news:3c3d901f$1 [at] newspilot.put.poznan.pl...
Użytkownik "Tomasz Wzięch" napisał w wiadomości news:a1k2t1$etu$1 [at] news.tpi.pl...
hisa',
zdaje choć

Same zniknęły czy przyjmowałeś jakieś leki? Czy mógłbyś wymienić choć kilka tych dolegliwości?

Pozdrawiam serdecznie

Aldik

Jeśli na ekranie pojawi się niebo, naciśnij Enter, może to tylko wygaszacz ekranu

Re: blok prawej odnogi pęczka Hisa - co to jest? | Aldik, 10-01-2002, 16:27

Użytkownik "Tomasz Wzięch" napisał w wiadomości news:a1k3om$ooa$1 [at] news.tpi.pl...
kłucia w klatce piersiowej, drętwienie ręki
Drętwienie ręki u mnie pojawia się od wielkiego dzwonu, za to są inne objawy. Na przykład wrażenie niedotlenienia, ktore potrafi trzymać kilkanaście minut. Takie uczucie jakby organizm otrzymywał mniej tlenu niż powinien.

leków nie przyjmowałem, bo lekarz wtedy stwierdził że jestem jeszcze za młody :) (miałem 20 lat)
Hmmm, ja mam trochę więcej :)) ale już mnie kiedyś na serce leczono (w dzieciństwie).

z tych lat pamiętam jak dziś badanie przewodzenia serca metodą przezprzełykową - koszmar!!!
Dobra, tego postaram się nie pamiętać ;)))

Pozdrawiam serdecznie

Aldik

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Twarzą w twarz. Moja droga do pierwszego pełnego przeszczepu twarzy Twarzą w twarz. Moja droga do pierwszego pełnego przeszczepu twarzy

Ekscytujący seks Ekscytujący seks

Sekrety wielokrotnych orgazmów Sekrety wielokrotnych orgazmów

Reiki. Energia Życia Reiki. Energia Życia

Rak płuc Rak płuc