Powiązane leki
(opisy)

Detrusitol (Tolterodini tartras)

Urosept (Betula sp., Chamomilla recutita, Petroselinum sativum, Phaseolus vulgaris, Vaccinium vitis ideae)

Vesicare (Solifenacini succinas)

L.8

Proximic (Tamsulosini hydrochloridum)

Nefrol (Ammi visnaga, Petroselinum sativum, Phaseolus vulgaris, Solidago virgaurea, Taraxacum officinale)

Femurin

Urinatin

Urostim

ŻuraSEPT

Tagi

swiadczyc napisac moczowy mocz urolog badac obecnosc leukocyt zapalny interpretowac

Fora dyskusyjne

zobacz analiza moczu (1)

zobacz kamienie w nerkach (2)

zobacz Czyżby choroba weneryczna? (1)

zobacz O pęcherzu-tabela parametrów moczu (4)

zobacz Wyniki analizy moczu-interpretacja (2)

zobacz Wyniki moczu dobre czy zle? (2)

zobacz podwyższone WBC (3)

zobacz leukocyty-prosze o pomoc (2)

zobacz wysokie ob (5)

zobacz Interpretacja analizy moczu (8)

zobacz B. liczne bakterie w moczu (3)

zobacz Ból pod jądrem (1)

zobacz interpretacja analizy moczu (12)

zobacz Wyniki badań (4)

zobacz Wyniki badań (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Jak interpretować wyniki badań?

Jak interpretować wyniki badań?

, 10-01-2002, 08:07

Witajcie! Ostatnio zrobiłam sobie badania krwi i moczu. W wynikach z moczu było między innymi napisane; -LEUKOCYTY -OBECNE W POLU WIDZENIA W ILOŚCI 2-4. Zaopatrzyłam się w książkę pt,,Jak interpretować wyniki badań" Herberta Woschnagga i Wolfganga Exela.A tam na stronie 152 jest napisane,że leukocyty w moczu świadczą o zapaleniu dróg moczowych. Poszłam więc do mojego lekarza pierwszego kontaktu,który mnie skierował na te badania i powiedziałam mu ,że trzeba mnie skierować do urologa,bo jak widać mam zapalenie dróg moczowych.A on na to,że to nie prawda,mam świedne wyniki badań i dawno nie widział tak zdrowej osoby jak ja. Co mam zrobić? 1.Może zmienić lekarza pierwszego kontaktu? Ale jeśli następny powie to samo? 2.A może powinnam iść prywatnie do urologa? A jeśli faktycznie nic mi nie jest,to tylko wydam kupe kasy i nic z tego. Co mi radzicie? Ilona

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Jak interpretować wyniki | Aga J-S., 10-01-2002, 11:10

ilonisko [at] poczta.onet.pl wrote:

Witajcie! Ostatnio zrobiłam sobie badania krwi i moczu. W wynikach z moczu było między innymi napisane; -LEUKOCYTY -OBECNE W POLU WIDZENIA W ILOŚCI 2-4. Zaopatrzyłam się w ksiżkę pt,,Jak interpretować wyniki badań" Herberta Woschnagga i Wolfganga Exela.A tam na stronie 152 jest napisane,że leukocyty w moczu świadcz o zapaleniu dróg moczowych. ...
Witam. Nie jestem lekarzem, ale cos wiem w tym temecie. Sama obecnosc leukocytów w moczu nie swiadczy o stanie zapalnym. Podana przez ciebie ilosc jest zupelnie prawidlowa - podwyzszenie do 10 moze swiadczyc o poczatkach infekcji. Ponadto nic nie napisalas o pozostalych wynikach tzn: odczyn (prawidlowy jest kwasny) , obecnosc erytrocytow, krwi, bialka itd. Moim zdaniem jesli pozostale wyniki sa w normie to nie masz sie co martwic, a tym bardziej zmieniac lekarza i wydawac kase.

Pozdrawiam Aga J-S

Re: Jak interpretować wyniki badań? | , 10-01-2002, 15:41

Witajcie! Ostatnio zrobiłam sobie badania krwi i moczu. W wynikach z moczu było między innymi napisane; -LEUKOCYTY -OBECNE W POLU WIDZENIA W ILOŚCI 2-4. Zaopatrzyłam się w książkę pt,,Jak interpretować wyniki badań" Herberta Woschnagga i Wolfganga Exela.A tam na stronie 152 jest napisane,że leukocyty
w
moczu świadczą o zapaleniu dróg moczowych. Poszłam więc do mojego lekarza pierwszego kontaktu,który mnie skierował na te badania i powiedziałam mu ,że trzeba mnie skierować do urologa,bo jak widać
mam
zapalenie dróg moczowych.A on na to,że to nie prawda,mam świedne wyniki badań
i
dawno nie widział tak zdrowej osoby jak ja. Co mam zrobić? 1.Może zmienić lekarza pierwszego kontaktu? Ale jeśli następny powie to samo? 2.A może powinnam iść prywatnie do urologa? A jeśli faktycznie nic mi nie jest,to tylko wydam kupe kasy i nic z tego. Co mi radzicie? Ilona

Tacy pacjenci jak Ty stanowia zmore dla lekarzy.

Primo : badanie moczu u kobiety , nie pobranego cewnikiem, bezposrednio z pecherza, ma co najwyzej wartosc "przegladowa". Jak wiadomo kobiety maja ta zdolnosc, ze wydzielaja biale cialka krwi nie tylko z drog moczowych (ukladu moczowego).

Wobec tego pobieranie do badania mieszaniny moczu i wydzieliny z pochwy (nawet zdrowej) i badanie jej na obecnosc bialych cialek krwi jest z gory skazane na niepowodzenia.

Jedynie obecnosc bakterii, potwierdzona przez posiew, w ilosci ponad 10 do potegi osmej, stanowi potwierdzenie obecnosci zakazenia.

Jak wiadomo biale cialka krwi sa rowniez wydzielne w odpowiedzi na alergen. I tak, jezeli Pani zmieni podpaske na inna, albo detergent - to bedzie wydzielac leukocyty. I ktos kto zajmuje sie czytywaniem podrecznikow (nie przeznaczonych dla pacjentow) - bedzie absolutnie przekonany ze jest to infekcja. Podobnie wyglada reakcja na prezerwatywe etc. etc.

Po wtore : zachodze w glowe dlaczego leczeniem stanow zapalnych drog moczowych ma sie zajmowac urolog. Urologia jest dzialem chirurgii. Jezeli do wyleczenia stanu zapalnego jest konieczny zabieg operacyjny - no to zrobi to urolog. Ale poza tym ???

Pozdrawiam

dradam

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

250 badań laboratoryjnych. Kiedy zlecać jak interpretować 250 badań laboratoryjnych. Kiedy zlecać jak interpretować

Nietrzymanie moczu u dzieci i dorosłych Nietrzymanie moczu u dzieci i dorosłych

Opieka paliatywna Opieka paliatywna

Choroby zapalne stawów Choroby zapalne stawów

Stany zapalne Stany zapalne