Powiązane leki
(opisy)

Detrusitol (Tolterodini tartras)

Vesicare (Solifenacini succinas)

Urisan

Cantharis compositum S

Sensilab Sprawny Układ Moczowy

CEK (Cefaclorum)

Urofort (Arctostaphylos uva ursi, Solidago virgaurea, Urtica dioica)

Urosal (Methenaminum, Phenylis salicylas)

Zdrovit Uronat

Zurin

Tagi

zaczac moczowy zapalic lachman pecherz urolog przewlekly zazywac ginekolog furagina

Fora dyskusyjne

zobacz ból pochwy przy bardzo czestym oddawaniu moczu (7)

zobacz przeziębienie a pęcherz moczowy (2)

zobacz zapalenie pecherza (3)

zobacz Badania Moczu a Wojewódzka Komisja Lekarska (0)

zobacz wyniki badania histopatologicznego (1)

zobacz Pecherz moczowy - problem ciagnie sie od roku (20)

zobacz Zapalenie pęcherza moczowego (26)

zobacz Infekcja intymna czy pęcherz (2)

zobacz Nawracające infekcje układu moczowego (12)

zobacz Urovaxom - kiedy następne szczepienie? (7)

zobacz zapelnie pecherza (1)

zobacz Badanie moczu - interpretacja (8)

zobacz zapalenie pęcherza a ciąża-jakie leki? (3)

zobacz Pęcherz? (1)

zobacz Zapalenie dróg moczowych czy Młodziencza Prostata (10)

kellogg s pop tarts

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Przewlekle zapalenie drog moczowych

Przewlekle zapalenie drog moczowych

Ryszard Lachman, 11-01-2002, 00:51

Witam Mam duzy problem, poniewaz srednio co miesiac mam nawracajace sie bole pecherza. Ten bol jest okropny, przy oddawaniu moczu,a takze po. Nie moge wtedy chodzic i najlepiej siedzi mi sie w kucki przy muszli klozetowej. Mam uczucie, ze bardzo chce mi sie do ubikacji, a w rezultacie jest to jedna kropelka. To mi się zaczeło około 4 lata temu gdy sie zaziebiłam w lecie pod zimnym przysznicem. Na poczatku nie zdarzaly sie te bole tak czesto, ale teraz jest to nie do zniesienia.Lecze sie u ginekologa, ale nie sadze by tutaj mozna bylo dopatrywac sie przyczyn. Zazywałam juz Furagin, ale słabo na mnie w tej chwili dziala. Teraz ginekolog przepisala mi Nolicin, a jeszcze wczesniej wypilam saszetke Monuralu. To wystarczylo mi na miesiac. Robilam takze badania na mocz ogolny i na posiew, ale w tych wynikach jest wszystko w porzadku. Zdaje sobie sprawe, ze jest to schorzenie przewlekle i ze raczej bedzie mnie dreczylo do konca zycia, ale co moge zrobic,zeby nie wystepowalo tak czesto i z takim nasileniem?

--

Pozdrawiam

Patrycja Lachman patulka [at] interia.pl

Re: Przewlekle zapalenie drog moczowych | Iwonka, 10-01-2002, 19:13

Użytkownik "Ryszard Lachman" napisał w wiadomości news:a1l2f0$f2c$1 [at] news.tpi.pl...
Witam Mam duzy problem, poniewaz srednio co miesiac mam nawracajace sie bole pecherza. Ten bol jest okropny, przy oddawaniu moczu,a takze po. Nie moge wtedy chodzic i najlepiej siedzi mi sie w kucki przy muszli klozetowej. Mam uczucie, ze bardzo chce mi sie do ubikacji, a w rezultacie jest to jedna kropelka. To mi się zaczeło około 4 lata temu gdy sie zaziebiłam w lecie pod zimnym przysznicem. Na poczatku nie zdarzaly sie te bole tak czesto, ale teraz jest to nie do zniesienia.Lecze sie u ginekologa, ale nie sadze by tutaj mozna bylo dopatrywac sie przyczyn. Zazywałam juz Furagin, ale słabo na mnie w tej chwili dziala. Teraz ginekolog przepisala mi Nolicin, a jeszcze wczesniej wypilam saszetke Monuralu. To wystarczylo mi na miesiac. Robilam takze badania na mocz ogolny i na posiew, ale w tych wynikach jest wszystko w porzadku. Zdaje sobie sprawe, ze jest to schorzenie przewlekle i ze raczej bedzie mnie dreczylo do konca zycia, ale co moge zrobic,zeby nie wystepowalo tak czesto i z takim nasileniem?
pisales, ze teraz Furagin na ciebie nie dziala. wiec opanuj silniejszym lekiem obecny stan zapalny i potem zacznij zazywac Furagin 1 tabletka na wieczor przez jakis czas nawet kiedy wszytsko jest w porzadku. iwona

Re: Przewlekle zapalenie drog moczowych | Livia, 11-01-2002, 02:12

Witam, Ja niestety ostatnio też załapałam tą "przemiłą" chorobę. Nie wiem, jak się wyleczyć całkowicie, ale odkryłam lek, który likwidował mi dolegliwości (czyli ten upiorny ból). Ten lek, to dostępny bez recepty GALO-SPA. Działa rozkurczowo, zalecany jest właśnie przy zapaleniach dróg moczowych. Życzę wyleczenia :) Livia

Re: Przewlekle zapalenie drog moczowych | Kami, 11-01-2002, 02:13

-Original Message- From: Ryszard Lachman [mailto:riko [at] oprawa.com] Posted At: Thursday, January 10, 2002 10:52 PM Posted To: medycyna Conversation: Przewlekle zapalenie drog moczowych Subject: Przewlekle zapalenie drog moczowych
[ciaaaaaaaach] Aż za dobrze wiem, o czym piszesz :-( Walczę z tym prawie 2 lata, ale ostatnio z jakby (tfu tfu) lepszym skutkiem. Dziwi mnie, że posiew nie wykazał obecności bakterii - czy na pewno przed badaniem nie zażywałaś żadnych leków przeciwzapalnych (a tak działa sporo przeciwbólowych)? No i to badanie trzeba wykonać wtedy, kiedy jesteś chora i pęcherz Cię boli. Wiesz, mnie urolog powiedział, że te nawroty mogą być spowodowane - o dziwo - pigułkami antykoncepcyjnymi, bo one zaburzają naturalny poziom estrogenu(?), to zaś owocuje zbyt małą ilością pałeczek kwasu mlekowego w pochwie, a to powoduje dostawanie się bakterii (w moim przypadku Escherichia coli) do przewodu moczowego i pęcherza. I urolog zalecił odstawienie pigułek (chociaż na jakiś czas), czemu sprzeciwił się ginekolog... I bądź człowieku mądry... Wyczytałam również, że to ponoć problem ogromnej rzeszy kobiet, i metodą zapobiegania jest na przykład natychmiastowe podmywanie się po stosunku (btw - zauważyłaś jakąś zbieżność w czasie?) i łykanie profilaktycznie Uroseptu bądź Furaginu. Poza tym jest dostępny taki preparat - wyciąg z żurawiny, który zakwasza mocz, dzięki czemu bakteriom trudniej "przyczepić" się do ścianek pęcherza; podobnie ma działać również łykanie witaminy C. Z mojego doświadczenia znacznie lepiej od Nolicinu (który był dla mnie zbyt silny chyba, czułam się po nim rozbita) działa Nifuratio Retard, to poleca moja pani doktor, i to mam zawsze w domu "na wszelki wypadek". Aaaa... i jeszcze sobie przypomniałam, że kiedyś urolog (!) podpowiedział mi, że gdyby mnie "trafiło" i nie miałabym nic pod ręką to pomaga piwo (no bo działa moczopędnie)... No i proponuję przenieść się z leczeniem od ginekologa (tym bardziej, że zdaje się, że Ci nie pomaga) do lekarza pierwszego kontaktu albo nawet (zdaje się ze skierowaniem) - do urologa.

Zdrowia życzę -- Kami ____________________________ kami [at] plsocseks.net ICQ: 81442231 - GG# 436414

Re: Przewlekle zapalenie drog moczowych | Ryszard Lachman, 12-01-2002, 15:58

Użytkownik "Iwonka" napisał w wiadomości news:a1l778$eir$1 [at] news.onet.pl...
Użytkownik "Ryszard Lachman" napisał w wiadomości
news:a1l2f0$f2c$1 [at] news.tpi.pl...
moge
Mam
pod
słabo
miesiac.
jest
przewlekle i
nie
pisales, ze teraz Furagin na ciebie nie dziala. wiec opanuj silniejszym
lekiem obecny stan zapalny i potem zacznij zazywac Furagin 1
tabletka na wieczor przez jakis czas nawet kiedy wszytsko jest w porzadku. iwona

Dziekuje Wszystkim za dobre rady. Na pewno skorzystam, bo akurat wielu z wymienionych tutaj metod nie znalam. Mam nadzieje, ze w koncu cos zadziala.

Pozdrawiam

Patrycja Lachman patulka [at] interia.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Choroby nerek i pęcherza Choroby nerek i pęcherza

Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw

Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw wyd.2 Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw wyd.2

Bezsenność. Jak dobrze sypiać? Poradnik holistyczny Bezsenność. Jak dobrze sypiać? Poradnik holistyczny

Naturalne metody leczenia bólu głowy Naturalne metody leczenia bólu głowy