Tagi

adres jaglica zlapac zakazic spam chlamydie seksualny naglowek basen woda

Fora dyskusyjne

zobacz Pytanie o zakażenie (1)

zobacz HBs - jak złapać (1)

zobacz Metronidazol (5)

zobacz Test na mykoplazme i chlamydie (1)

zobacz Zakażenie chlamydia trachomatis - czy takie objawy? (3)

zobacz Wyniki badań (1)

zobacz Nadżerka (4)

zobacz WZW typu C (1)

zobacz Chlamydia- kilka pytań (1)

zobacz kiła? (5)

zobacz Woda z odbytu (3)

zobacz Dopalacz seksualny w postaci Avenea Essence (3)

zobacz Czy laktoza ma cos wspolnego z cukrzycą? (1)

zobacz 100 pytań na temat antykoncepcji doustnej (0)

zobacz bolesne skurcze łydek (0)

Chlamydie?

Olga, 11-01-2002, 10:42

Co jest najczęstszym źródłem zakażeń tym czymś

Ola

Re: Chlamydie? | Artur Drzewiecki, 11-01-2002, 11:19

Co jest najczęstszym źródłem zakażeń tym czymś
A jaką chlamydią: - Ch. psittaci (ornitoza) - ptaki (gł. papużki), - Ch. pneumoniae (atypowe zap. płuc) - człowiek (droga oddechowa), - Ch. trachomatis (jaglica, chlamydioza weneryczna) - człowiek (droga płciowa; jaglica w Polsce dziś nie występuje - w niej kontakt bezpośredni). -- Politycznie niepoprawny Artur Drzewiecki

Jeśli chcesz wysłać mi list, usuń słowa "bez." i "spamu." z mego adresu w nagłówku.

Re: Chlamydie? | Olga, 11-01-2002, 11:29

- Ch. trachomatis (jaglica, chlamydioza weneryczna) - człowiek (droga płciowa;
Chodzi mi o tą właśnie. Wyszło w badaniu ginekologicznym. Chciałam się dowiedzieć czy można to złapać w inny sposób niż kontakt seksualny. Czy może być w wodzie na basenie, albo na deskach klozetowych i jakie źródło jest najbardziej prawdopodobne.

Ola

Re: Chlamydie? | Artur Drzewiecki, 11-01-2002, 14:36

Chodzi mi o tą właśnie. Wyszło w badaniu ginekologicznym. Chciałam się dowiedzieć czy można to złapać w inny sposób niż kontakt seksualny. Czy może być w wodzie na basenie, albo na deskach klozetowych i jakie źródło jest najbardziej prawdopodobne.
Nie opisuje się pozaseksualnych dróg zakażenia, ale nikt nie dowiódł, że są w 100% niemożliwe, ale nawet jeśli występują, to są niezmiernie rzadkie.
Politycznie niepoprawny Artur Drzewiecki

Jeśli chcesz wysłać mi list, usuń słowa "bez." i "spamu." z mego adresu w nagłówku.

Re: Chlamydie? | Olga, 11-01-2002, 15:14

Dzieki za odpowiedź, bo już zaczęłam bać się chodzenia na basen.

Ola

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Cukrzyca u dzieci Cukrzyca u dzieci

Uzdrawiająca siła wody Uzdrawiająca siła wody

Terapia zaburzeń seksualnych Terapia zaburzeń seksualnych

Bądź zdrów. Naturalne metody samoleczenia Bądź zdrów. Naturalne metody samoleczenia

Woda i jej lecznicza siła. Wykorzystanie uzdrawiającej mocy wody i jej energetyzacja Woda i jej lecznicza siła. Wykorzystanie uzdrawiającej mocy wody i jej energetyzacja