Tagi

dolegliwosc bola mascic reka zaczac staw dlon palce palec badac

Fora dyskusyjne

zobacz drętwienie opuszków palców wskazującego i środkowego (8)

zobacz Ból rany szytej. (0)

zobacz Palce (1)

zobacz siniejące i dretwiejace palce u stop (0)

zobacz Obrzęk dłoni (0)

zobacz bóle stawów (4)

zobacz ból łokcia i drętwienie palców (2)

zobacz Reumatyczne zapalenie stawów (0)

zobacz opuchlizna palców dłoni u dziecka? (1)

zobacz Ból palców u rąk i nóg (1)

zobacz Zaczerwienione palce, swędzenie oraz puchnięcie. (11)

zobacz Stawy. (1)

zobacz spuchniete dlonie, ból stawów (4)

zobacz spuchnięte palce ale nie ich stawy (0)

zobacz Bóle stawow - brak diagnozy (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » stawy w palcach reki

stawy w palcach reki

Szczepan, 23-01-2002, 18:17

Co to może być? U mojej zony (lat 49) od kilku dni, bez widocznej przyczyny, na lewej rece w jednym palcu zacząl puchnąć jeden staw, odczuwa w nim ból i nie może do końca zgiać palca. Czy istnieje jakis sposób na usuniecie tej dolegliwości domowym sposobem (może jakaś maść), czy też koniecznie trzeba sie poddać skomplikowanym badaniom?

Re: stawy w palcach reki | MJ Skorupscy, 23-01-2002, 18:40

Użytkownik "Szczepan" napisał w wiadomości news:a2mk5v$5ds$1 [at] news.tpi.pl...
Co to może być? U mojej zony (lat 49) od kilku dni, bez widocznej przyczyny, na lewej
rece
w jednym palcu zacz?l puchn?ć jeden staw, odczuwa w nim ból i nie może do końca zgiać palca. Czy istnieje jakis sposób na usuniecie tej dolegliwo?ci domowym sposobem (może jaka? ma?ć), czy też koniecznie trzeba sie poddać skomplikowanym badaniom?

nie wiem, co poleca medycy ;) ale mnie ostatnio na te sama dolegliwosc (z tym, ze zapalenie "rozeszlo" sie na obie dlonie) pomogla masc, ktora nazywa sie Naklofen.

Marta

Re: stawy w palcach reki | Dariusz, 23-01-2002, 18:56

MJ Skorupscy wrote:
Użytkownik "Szczepan" napisał w wiadomości news:a2mk5v$5ds$1 [at] news.tpi.pl... rece

nie wiem, co poleca medycy ;) ale mnie ostatnio na te sama dolegliwosc (z tym, ze zapalenie "rozeszlo" sie na obie dlonie) pomogla masc, ktora nazywa sie Naklofen.
Dobrze ze ci sie rozeszlo. Moja ciocia choruje na stawy juz od 10 lat. Ma powykrecane palce, trudno je zginac i ciagle sie leczy. Inna krewna dostala boli remautycznych w stopie, kostce. Ciagle jej puchnie i tez ma problemy z chodzeniem. Bierze leki przeciwbolowe.

Jacek

Re: stawy w palcach reki | Olga B., 23-01-2002, 19:57

U mojej mamy (47lat)też zaczeło się od bólów stawów dłoni. Potem całe ręce, nogi. Przez dwa lata nie zdiagnozowano jej, mimo anemii i bardzo złych wyników. Teraz wiemy że to nieuleczalna choroba: toczeń trzewny której objawem są nasilone bóle stawów. Myśle że Twoja żona powinna wybrać się do lekarza i zrobić badania, (myśle że zacznie się od badania krwi). Może to nic poważnego ale doświadczenie nauczyło mnie kontrolować się zwłaszcza gdy jest potrzeba . Z całego serca życze optymistycznych wyników badań

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jak radzić sobie z chorobami stawów Jak radzić sobie z chorobami stawów

Zespół jelita drażliwego Zespół jelita drażliwego

Żywienie w migrenowych bólach głowy Żywienie w migrenowych bólach głowy

Zioła w leczeniu artretyzmu, reumatyzmu oraz innych dolegliwości i schorzeń układu ruchowego Zioła w leczeniu artretyzmu, reumatyzmu oraz innych dolegliwości i schorzeń układu ruchowego

ABC Akupresury ABC Akupresury