Powiązane leki
(opisy)

Albumoheel S

Minirin (iniekcje) (Desmopressinum acetatum)

ProGlucan

Sojaprotein

Rapamune (Sirolimusum)

Cantharis compositum S

Juniperus Complexe Nr 6

Apo-Indap (Indapamidum)

Clopamid (Clopamidum)

Eprex (Epoetinum alfa)

Tagi

bialko mocz bialkomocz klebuszkowy nerczyca taca nerka rzad infekcyjny wysoki

Fora dyskusyjne

zobacz nadciśnienie a białkomocz (5)

zobacz Dziwna choroba, białkomocz + nieżyt jelit. Co to ? (0)

zobacz Białko mocz i krwiomocz (1)

zobacz Konsultacja Wynikow Badania Moczu (5)

zobacz Ból brzucha (3)

zobacz Białkomocz u dziecka (1)

zobacz Złe wyniki moczu mojej córki (0)

zobacz Białko w moczu (1)

zobacz Bol glowy (to juz 5 dzien) (0)

zobacz migdały a nerki !!! (1)

zobacz interpretacja wyników (1)

zobacz krwiomocz (0)

zobacz BIAŁKO W MOCZU (3)

zobacz wielkość nerek. (0)

zobacz białko w moczu (1)

Nerczyca

Artur Lew, 01-02-2002, 11:43

Czesc

Jakie sa nastepstwa tej choroby i jak przebiega leczenie ? Czy da sie ja wyleczyc czy tez bedzie powracac ?

Artur Lew

Re: Nerczyca | NakaiSuzuki, 01-02-2002, 15:05

Nerczyca to stary termin. Pewnie chodzi Ci o zespół nerczycowy. z.n.= białkomocz > 3,5g/dobę, obniżenie białka w krwi, obrzęki. Jest to objaw różnych chorób nerek, w większoci kłębuszkowych (=glomerulopatii, ~kłebuszkowych zapaleń nerek). Tak więc rokowanie zależy od tego jaka jest przyczyna z.n. - jaki jest wiek pacjenta? - czy białkomocz jest selektywny? - jakie s inne objawy (np. nadcinienie) - czy s inne choroby (np. gociec, cukrzyca) - jakie s poziomy kreatyniny i mocznika? - czy wykonywano biopsję nerki, a jeli tak to jaki był wynik. To może być czynnik najważniejszy. - jaka jest odpowied na leczenie sterydami (jeli takie podano), czy białkomocz się zmniejszył.

Bo tak ogólnie, to tak jakbyć pytał, czy Polacy s wysocy. S tacy i tacy. Pozdrawiam ---------------- Krzysiek, FEBP ---------------- Jeli nie wiesz co robisz, rób to porzdnie

Re: Nerczyca | NakaiSuzuki, 01-02-2002, 16:29

"Artur Lew" wrote in news:a3e5tj$qf8$1 [at] news.tpi.pl: Arturze, ile jest tego białka (jeli było oznaczane ilociowo???)? Co jest jeszcze w moczu ? Ja się niestety już odmeldowuj, także nie dopowiem dzisiaj, ale IMHO jak tego białka nie ma dużo to w 1 rzędzie mylałbym o infekcyjnej przyczynie. Ale powinny być inne objawy, np. leukocyty podniesione (w krwi i w moczu). Skonsultowałm nefrologicznie, ale ja jestem asekurant.
---------------- Krzysiek, FEBP ---------------- Jeli nie wiesz co robisz, rób to porzdnie

Re: Nerczyca | Artur Lew, 01-02-2002, 16:39

- jaki jest wiek pacjenta?
24
- czy białkomocz jest selektywny?
?
- jakie s inne objawy (np. nadcionienie)
Cisnienie niskie ale podczas ciazy gwaltowne zmiany (do 160/110)

- czy s inne choroby (np. goociec, cukrzyca)
nie

- jakie s poziomy kreatyniny i mocznika?
nie wiem :(

- czy wykonywano biopsję nerki, a jeoli tak to jaki był wynik.
nie

Tak dokladnie to lekarz uwaza ze moja zona moze miec nerczyce po urodzeniu dziecka (tydzien temu). Symptomy: bialko w moczu + dosc wysoka goraczka pod wieczor Wydaje mi sie to troche dziwne bo dwa tygodnie wczesniej bialka w moczu nie bylo... Gdyby jednak co czy jest to ciezka choroba i jak wyglada leczenie ?

Artur Lew

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć? Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć?

Grupa krwi 0 Grupa krwi 0

Grupa krwi B Grupa krwi B

Jaja i mleko Jaja i mleko

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Cukrzyca Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Cukrzyca