Powiązane leki
(opisy)

Litocid (Kalii citras)

Proursan (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursocam (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursofalk (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursopol (Acidum ursodeoxycholicum)

Cholesterolum complexe Nr 112

Vitalas ProDen PlaqueOff

Activita Caffeine Power

BioAnacid

Biomag (Magnesii lactas)

Tagi

osada obojetny osad usuwac kawa majdanski tendencja powstawac uzywac kamien

Fora dyskusyjne

zobacz Piaskowanie (5)

zobacz Ściąganie osadu ? (3)

zobacz Smierdzi mi z Ust (2)

zobacz Szybko gromadzący się osad nazębny (6)

zobacz Środki wybielające zęby (5)

zobacz odsłaniające się dziąsła (4)

zobacz osad w moczu (0)

zobacz szczotkowanie przy kamieniu (1)

zobacz guzek na wzgórku łonowym u mężczyzny (1)

zobacz Badanie moczu-wynik (2)

zobacz żółty osad na języku (10)

zobacz opadanie dziasel dolnych jedynek (0)

zobacz Tłuszczak- co to? (1)

zobacz torbiel gardła (0)

zobacz Poranny biały osad na ustach (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Osad na zebach

Osad na zebach

Szczepan Majdański, 05-02-2002, 23:44

ani nie pale ani nie pije kawy; hertabki tak sobie jak normalny czlowiek (ale staram sie ograniczac); jestem w mlodym wieku; troche boje sie dentysty i mam pytanie; jak moge usunac ten osad; slyszalem o sodzie oczyszczonej lub soli ale nie wiem czy to cos pomoze; dzieki za rady prosze na priva

Odp: Osad na zebach | Leo, 06-02-2002, 02:40

.... a moze tak herbatka z cytryna albo z kwaskiem cytrynowym albo "blend-a-med medic white" Leo

Użytkownik Szczepan Majdański w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:a3pk10$60i$1 [at] news.tpi.pl...
ani nie pale ani nie pije kawy; hertabki tak sobie jak normalny czlowiek (ale staram sie ograniczac); jestem w mlodym wieku; troche boje sie dentysty i mam pytanie; jak moge usunac ten osad; slyszalem o sodzie oczyszczonej lub soli ale nie wiem czy to cos pomoze; dzieki za rady prosze na priva

Re: Osad na zebach | Adam 'aimsoft' Michalski, 06-02-2002, 04:35

Użytkownik "Szczepan Majdański" napisał w wiadomości news:a3pk10$60i$1 [at] news.tpi.pl...
ani nie pale ani nie pije kawy; hertabki tak sobie jak normalny czlowiek (ale staram sie ograniczac); jestem w mlodym wieku; troche boje sie dentysty i mam pytanie; jak moge usunac ten osad;
Chodzi Ci o kamien nazebny? Olej, ja tez mam, tez nie pale i nie pije kawy. Kiedys mmi usuwano metoda ultradziekowa, ale po cholere bede sie z tym meczyl? Mialo byc calkowicie bezbolesne, ale nie do konca tak bylo.

slyszalem o sodzie oczyszczonej lub soli ale nie wiem czy to cos pomoze;
Mowie. Olej. Co Ci to przeszkadza, ze masz ten osad?

Re: Osad na zebach | , 06-02-2002, 11:48

On Tue, 5 Feb 2002 21:44:22 +0100, Szczepan Majdański wrote:
ani nie pale ani nie pije kawy; hertabki tak sobie jak normalny czlowiek (ale staram sie ograniczac); jestem w mlodym wieku; troche boje sie dentysty i mam pytanie; jak moge usunac ten osad;
Osad z zębów znika po pewnym czasie używania elektrycznej szczoteczki do zębów, tak było u mnie.

Paweł

Re: Osad na zebach | Mała Mi, 06-02-2002, 12:13

Szczepan Majdański napisał ...

ani nie pale ani nie pije kawy; hertabki tak sobie jak normalny czlowiek (ale staram sie ograniczac);
Są na świecie pechowcy, którzy po prostu mają tendencję do powstawania osadu na zębach. To kwestia składu śliny przede wszystkim.

jestem w mlodym wieku; troche boje sie dentysty i mam pytanie; jak moge usunac ten osad;
Dobra pasta (polecam te z serii "dla palczy", nawet jeśli nie palisz) i dobra szczoteczka na pewno mogą pomóc, ale nie do końca. Jeżeli masz tendencję do szybkiego powstawania osadu i kamienia nazębnego to bez dentysty się nie obejdzie. Usuwanie ultradźwiękami nie jest przyjemne, ale da się to przeżyć. Ja (też z tendencją) poddaję się temu co 6 tygodni i nie narzekam. Przyzwyczaiłam się po prostu. A mój dentysta jest "ludzki pan" i trochę mnie przed tym zabiegiem znieczula. :-) Sam to zaproponował. A jeśli Tobie nie zaproponują, to zawsze możesz poprosić.

Pozdrawiam ! Mała Mi

Re: Osad na zebach | Mała Mi, 06-02-2002, 12:18

Adam 'aimsoft' Michalski napisał ...

Chodzi Ci o kamien nazebny? Olej, ja tez mam, tez nie pale i nie pije
kawy.
Kiedys mmi usuwano metoda ultradziekowa, ale po cholere bede sie z tym meczyl? Mialo byc calkowicie bezbolesne, ale nie do konca tak bylo.
Mowie. Olej. Co Ci to przeszkadza, ze masz ten osad?
To kwestia estetyki (nie każdemu wygląd jest obojętny), ale nie tylko i nie przede wszystkim. Nieusunięte złogi kamienia i osadu bardzo sprzyjają powstawaniu chorób zębów i przyzębia, przy leczeniu których na pewno będziesz się "męczył" bardziej niż przy czyszczeniu ultradźwiękami.

Pozdrawiam ! Mała Mi

Re: Osad na zebach | Adam 'aimsoft' Michalski, 06-02-2002, 16:26

Użytkownik "Mała Mi" napisał w wiadomości news:a3qsoo$12f$1 [at] news.tpi.pl...
Adam 'aimsoft' Michalski napisał ...

kawy.

To kwestia estetyki (nie każdemu wygląd jest obojętny),
Skad wiesz, ze mi jest obojetny? ;-) Choc fakt - jest mi obojetny, w tym sensie ze owszem - myje sie :-) i zakladam na siebie czyste rzeczy, ale nie dbam o to co jest modne, czy to co nosze jest modne i w ogole, bo mi na tym nie zalezy...

ale nie tylko i nie przede wszystkim. Nieusunięte złogi kamienia i osadu bardzo sprzyjają powstawaniu chorób zębów i przyzębia, przy leczeniu których na pewno będziesz się "męczył" bardziej niż przy czyszczeniu ultradźwiękami.
Pewnie masz racje. Teraz to i tak nie mam czasu, bo od 2-ch dni nie spalem, a jutro mam ostatni egzamin. Ale rzeczywiscie - masz racje, tez slyszalem cos o tym, ze powstaje paradontoza czy cos tam i wlasnie kamien nazebny moze sie troche do tego przyczynic. Zastanawia mnie przyczyna jego powstawania (myje zeby o kazdym posilku, co prawda zazwyczaj tylko wieczorem uzywam pasty) - nie wiem dlaczego jednym sie to robi a innym nie. Po tym usuwaniu (ktore zreszta nawet troche bolalo) i tak za pol roku mialem to samo.

A i jeszcze jedno - moze wiecie cos na temat laserowych zabiegow dentystycznych? Czy ta technologia juz do Polski dotarla? Czy sa w Wawie jakies salony dentystyczne, ktorych w ten sposob lecza? Chetnie bym sie tam wlasnie zapisal, jestem bardzo wrazliwy na bol i nie chce po raz kolejny przezywac borowania. Gotow jestem zaplacic nawet duzo, byle by bylo szybko i bezbolesnie.

Re: Osad na zebach | Adam 'aimsoft' Michalski, 06-02-2002, 16:27

Użytkownik "Paweł Paroń" napisał w wiadomości news:slrna61rer.nl.pawelp [at] localhost.localdomain...
On Tue, 5 Feb 2002 21:44:22 +0100, Szczepan Majdański
wrote:
Osad z zębów znika po pewnym czasie używania elektrycznej szczoteczki do zębów, tak było u mnie.
A ja uzywam i to po kazdym posilku (w kazdym razie jak jestem w domu) i mi wcale nie znika :-(

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Atlas osadu moczu Atlas osadu moczu

Biegajmy dla zdrowia. Dzienniczek treningu Biegajmy dla zdrowia. Dzienniczek treningu

Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych

Zioła a alergia pokarmowa Zioła a alergia pokarmowa

100 metod samoleczenia w medycynie naturalnej 100 metod samoleczenia w medycynie naturalnej