Powiązane leki
(opisy)

Tagi

twoj kregoslup zdretwialy zniesc szyjny palec odcinek lokciowy rehabilitant zdjac

Fora dyskusyjne

zobacz NIE do zniesienia ból pleców, szyi, barków (0)

zobacz Całkowite zniesienie lordozy odcinka szyjnego kręgosłupa (0)

zobacz Potrzebna operacja? (2)

zobacz kłopoty z nerwem łokciowym (4)

zobacz Czy mam lordoze? (3)

zobacz lordoza lędźwiowa (1)

zobacz rtg kregoslupa szyjnego (0)

zobacz LORDOZA a chwilowa utrata świadomości (3)

zobacz problem z kręgosłupem (0)

zobacz Uszkodzenie nerwu łokciowego (operacja + EMG) (18)

zobacz Uszkodzenie nerwu łokciowego (15)

zobacz Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa (5)

zobacz Kregoslup Szyjny (4)

zobacz Bóle kręgosłupa a gronkowiec złocisty (0)

zobacz uraz odcinka szyjnego kręgosłupa (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » zdretwiale palce - kregoslup szyjny

zdretwiale palce - kregoslup szyjny

> Paszko , 14-02-2002, 01:34

Witam to jeszcze raz

Jezeli ktos by cos wiedzial, lub sie z tym na swojej skorze spotkał to prosze o pare slow.

Ostatnio od tygodnia, mam jakby zdretwiale, scierpniete dwa palce (maly i serdeczny) w lewej rece, prawdopodobnie jest podrazniony nerw lokciowy, ze zdjecia RTG wyszlo: W odcinku szyjnym kręgosłupa zniesienie fizjologicznej lordozy z wytworzeniem kyfozy. Wysoko?ć trzonów i krżków zachwiania. Na zdjęciach czynno?ciowych w przodo-pochyleniu niestabilno?ć od C4 - C6 wyrównujca się w tyło-zgięciu.

Obenie biore zastrzyki domies do tej reki "Nivalin".

A na kontrol z neurologiem czekam, prawdopodobnie bedzie jakas rehabilitacja.

Co nalezy zrobic by zaniklo to dretwienie palcow, moze jakies cwiczenia; dobrze by bylo, by ktos mi rozjasnil powyzszy opis zdjecia RTG lub napisal swoje doswiadczenie

Serdeczne dzieki

Pawel P

Odp: zdretwiale palce - kregoslup szyjny | India, 15-02-2002, 23:48

Z opisu Twojego zdjęcia Rtg wynika, że zniesiona lordoza szyjna (czyli naturalne wygięcie kręgosłupa w odcinku szyjnym) jest przyczyną ucisku na splot nerwowy, z którego m.in. wychodzi nerw łokciowy. Jaka jest rzyczyna kłopotów z kręgosłupem szyjnym? (np czy uległeś w ostatnim czasie jakiemuś niegrożnie wyglądającemu wypadkowi lomunikacyjnemu czy stłuczce itp, czy może jest to wrodzone). Jako fizjoterapeutka zaleciłabym Tobie wyciąg kręgosłupa szyjnego, a jeśli miewasz bóle promieniujące od kręgosłupa to także np ćwiczenia IZO i mobilizacji czynnej (wiem, że to brzmi skomplikowanie dla kogoć kto się na tym nie zna, ale Twój lekarz, bądź rehabilitant do którego lekarz Cię skieruje z pewnością będzie wiedział o co chodzi) . Noezbędnym pewnie okaże się noszenie zaopatrzenia ortopedycznego (przynajmniej w środkach komunikacji jak samochód, tramwaj itp) w postaci kołnierza stabilizująco-odciążającego. Przekaż te wszystkie sugestie Twojemu lekarzowi lub rehabilitantowi. Na pewno jeszcze mogą się przydać zabiegi fizykalne (ja poleciłabym np galwanizację przepływową lewego przedramienia, prądy interferencyjne z zakresu przekrwiennego lub przeciwbólowego lub inne zabiegi przekrwienno - odżywcze).

Pozdrawiam i życzę sukcesów (jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz na priva, gdyż nie często zaglądam w grupy dyskusyjne) Użytkownik > Paszko w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:a4eqku$g90$1 [at] news.tpi.pl...
Witam to jeszcze raz

Jezeli ktos by cos wiedzial, lub sie z tym na swojej skorze spotkał to prosze o pare slow.

Ostatnio od tygodnia, mam jakby zdretwiale, scierpniete dwa palce (maly i serdeczny) w lewej rece, prawdopodobnie jest podrazniony nerw lokciowy, ze zdjecia RTG wyszlo: W odcinku szyjnym kręgosłupa zniesienie fizjologicznej lordozy z wytworzeniem kyfozy. Wysoko?ć trzonów i krżków zachwiania. Na zdjęciach czynno?ciowych w przodo-pochyleniu niestabilno?ć od C4 - C6 wyrównujca się w tyło-zgięciu.

Obenie biore zastrzyki domies do tej reki "Nivalin".

A na kontrol z neurologiem czekam, prawdopodobnie bedzie jakas rehabilitacja.

Co nalezy zrobic by zaniklo to dretwienie palcow, moze jakies cwiczenia; dobrze by bylo, by ktos mi rozjasnil powyzszy opis zdjecia RTG lub napisal swoje doswiadczenie

Serdeczne dzieki

Pawel P

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Terapia bólów szyjnego odcinka kręgosłupa. Poradnik ilustrowany Terapia bólów szyjnego odcinka kręgosłupa. Poradnik ilustrowany

Masaż punktowy i inne metody refleksoterapii Masaż punktowy i inne metody refleksoterapii

Od badań klinicznych do wytycznych. Ostre zespoły wieńcowe bez uniesienia odcinka ST Od badań klinicznych do wytycznych. Ostre zespoły wieńcowe bez uniesienia odcinka ST

Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny Kręgosłup w stresie. Jak usunąć ból i jego przyczyny

ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy