Powiązane leki
(opisy)

L-Arginina

Proxeed Plus

Vepesid (Etoposidum)

Lastet (kapsułki) (Etoposidum)

Marine Collagen

Testosteronum prolongatum (Testosteroni enanthas)

Olopeg (Macrogolum)

Octenisept

Atossa (Ondansetronum)

Biocell

Tagi

operacja jadro zylak powrozek nasienny operowac plodnosc sprawdzic pekac kasztelowicz

Fora dyskusyjne

zobacz Żylaki powrózka nasiennego. (1)

zobacz Bóle lewego jądra (7)

zobacz Żylaki powrózka nasiennego - po operacji (3)

zobacz Zyły w mosznie ? (7)

zobacz Żylaki powrózka nasiennego a testosteron. (2)

zobacz Żylaki powrozka nasiennego - czy operacja jest konieczna? (4)

zobacz mały guzek na jądrze (2)

zobacz Nieleczone żylaki powrózka nasiennego (4)

zobacz Żylaki powrózka nasiennego a ćwiczenia (0)

zobacz Ból lewego jądra (1)

zobacz wizyta u urologa (2)

zobacz Coś w jądrze (1)

zobacz żylak powrózka nasiennego (1)

zobacz najądrza prawego i lewego jądra różnią się od siebie (13)

zobacz Zgrubienie - 3cie jądro w mosznie. (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Zylaki powrozka nasiennego

Zylaki powrozka nasiennego

Klaudia, 17-02-2002, 12:27

Jak to jest z tymi żylakami? Operuje się czy nie. Spotykałam się z różnymi opiniami na ten temat, na studiach uczą mnie, że się operuje, bo mogą prowadzić do niepłodności. Ale spotkałam się z opiniami, że można zostawić. Więc jak to jest?

Klaudia

Re: Zylaki powrozka nasiennego | Piotr Kasztelowicz, 18-02-2002, 10:18

On Sun, 17 Feb 2002, Klaudia wrote:

Jak to jest z tymi żylakami? Operuje się czy nie. Spotykałam się z różnymi opiniami na ten temat, na studiach uczą mnie, że się operuje, bo mogą prowadzić do niepłodności. Ale spotkałam się z opiniami, że można zostawić. Więc jak to jest?
a jest jest problem z plodnoscia u ww. mezczyzny?

P. ---- Piotr Kasztelowicz [www.am.torun.pl/~pekasz]

Re: Zylaki powrozka nasiennego | Klaudia, 18-02-2002, 18:59

Jak to jest z tymi żylakami? Operuje się czy nie. Spotykałam się z różnymi opiniami na ten temat, na studiach uczą mnie, że się operuje, bo mogą prowadzić do niepłodności. Ale spotkałam się z opiniami, że można
zostawić.
Więc jak to jest?
a jest jest problem z plodnoscia u ww. mezczyzny?

Jeszcze nie miał okazji sprawdzić :o) I pewnie jeszcze przez najbliższe 5 lat nie sprawdzi (ma 20 lat). Sęk w tym, że dochodzi jeszcze podłoże genetyczne (o ile można w ogóle tak powiedzieć). Jego ojciec miał problemy (nie związane z żylakami). Więc operować, czy to nie ma wielkiego znaczenia? W końcu jedno jądro jest ok. No ale sama nie wiem. Jak już mówiłam każdy mówi coś innego.

Klaudia

Re: Zylaki powrozka nasiennego | Piotr Kasztelowicz, 19-02-2002, 10:20

On Mon, 18 Feb 2002, Klaudia wrote:

Więc operować, czy to nie ma wielkiego znaczenia? W końcu jedno jądro jest ok. No ale sama nie wiem. Jak już mówiłam każdy mówi coś innego.
Moze tak a moze nie, tego sie nie da powiedziec w drodze "porady internetowej" - zalezy od wielkosci zylakow, czy powoduja dolegliwosci bolowe i w jakich okolicznosciach no i czy wreszcie zaburzaja plodnosc, co mozna sprawdzic badaniem nasienia. Doswiadczony urolog i androlog moze sluzyc tutaj jakas istotna rada.

Pozdrowienia

P. ---- Piotr Kasztelowicz [www.am.torun.pl/~pekasz]

Re: Zylaki powrozka nasiennego | Marcin Kuzminski, 22-02-2002, 14:59

Ja też miałem żylaki... robilem test przed i po... po operacji zdecydowanie lepiej...

Operacja nie jest bardzo grozna... ale.... Ja mialem drobna infekcje (cholera) i musieli mi troche otworzyc rane zeby sie wysaczyla... i teraz mam szersza blizne... pozatym bralem zastrzyk z antybiotykiem... Obecnie czasem sie pojawia a czasem zanika zylak bo to nie jest wyciecie tylko przeciecie i podwiazanie zyly... Ogólnie czuję się lepiej... aczkolwiek jadro jest bardziej czule... Kiedy się stuknę czy coś koło tego to potrafi zaboleć...

Acha no i ze 2-3 tygodnie zgłowy ;(

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jak radzić sobie z żylakami Jak radzić sobie z żylakami

Dieta płodności. W zgodzie z naturą Dieta płodności. W zgodzie z naturą

Płodność, niepłodność, bezpłodność. Przyczyny, badania, leczenie Płodność, niepłodność, bezpłodność. Przyczyny, badania, leczenie

Żylaki i inne choroby żył Żylaki i inne choroby żył

Współczesne operacje wojskowe Współczesne operacje wojskowe