Powiązane leki
(opisy)

Pimafucort (Hydrocortisonum, Natamycinum, Neomycinum)

Nystatyna (tabletki dopochwowe) (Nystatinum)

Propolisan (Propolis extractum)

Pirolam (Ciclopiroxum)

Nystatyna (granulat, drażetki) (Nystatinum)

Macmiror Complex (Nifuratelum, Nystatinum)

Mycosolon (Mazipredonum, Miconazoli nitras)

Triacomb (Gramicidinum, Neomycini sulphas, Nystatinum, Triamcinoloni acetonidum)

Sebidin (Chlorhexidini hydrochloridum, Acidum ascorbicum)

Doxicin (Doxycyclinum)

Tagi

bakteryjny pestka recepta przeciwgrzybiczy infekcja antybiotyk zapalic pokarmowy grzybica gardlo

Fora dyskusyjne

zobacz Zapalenie? (20)

zobacz Infekcja bakteryjna (1)

zobacz pieczenie okolic intymnych (18)

zobacz Zapalenie gardła - bakteryjne, nie angina-powikłania (1)

zobacz Zapalenie tylnej ściany gardła - zdjecia (33)

zobacz Zaczerwienione gardło (4)

zobacz candida albinea - grzybek w gardle (4)

zobacz Prosze o pomoc w analizie badań i moich dolegliwości (3)

zobacz Zapalenie gardła i ucha środkowego. Gronkowiec złocisty. (11)

zobacz upławy (4)

zobacz grzybica i inne infekcje układu płciowego (12)

zobacz Swedzenie (4)

zobacz infekcja bakteryjna (3)

zobacz grzybica przewodu pokarmowego (2)

zobacz Wirusowe zapalenie gardła- nie chce minac juz 3 tydzien (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Zapalenie gardla

Zapalenie gardla

Michalek, 04-03-2002, 18:46

Od okolo 2 miesiecy mam zapalenie gardla (tak mi sie przynajmniej wydaje) - 37.4 C, przeszkoda w gardle itp. - czy ktos z Was zna moze jakies dobre lekarstwo na to? Probowalem Cholinex, NeoAngin ale nie bardzo dzialalo...

Re: Zapalenie gardla | Wojciech Poręba, 04-03-2002, 18:56

Radziłbym jednak do lekarza... Przypilnuj, żeby zrobić posiew + antybiogram, to jest ważne. Jeżeli będą antybiotyki, to koniecznie jakiś lek przeciwgrzybiczy i jogurty (dostępne bez recepty :-)). Powrotu do zdrowia życzę, Wojtek.

Michalek napisał(a):
Od okolo 2 miesiecy mam zapalenie gardla (tak mi sie przynajmniej wydaje) - 37.4 C, przeszkoda w gardle itp. - czy ktos z Was zna moze jakies dobre lekarstwo na to? Probowalem Cholinex, NeoAngin ale nie bardzo dzialalo...
.

Re: Zapalenie gardla | Sark, 04-03-2002, 23:57

Użytkownik "Wojciech Poręba" napisał w wiadomości news:3C839922.1A86C6BC [at] microb.uni.wroc.pl...
Radziłbym jednak do lekarza... Przypilnuj, żeby
zrobić posiew +
antybiogram, to jest ważne. Jeżeli będą
antybiotyki, to koniecznie jakiś
lek przeciwgrzybiczy i jogurty (dostępne bez
recepty :-)).
Powrotu do zdrowia życzę, Wojtek.
Oprócz tego polecam płukanie gardła, tak min 3 razy dziennie, GARGARINEM ( a z rana to nawet oczyszczenie z języka nalotu specjalnie przeznaczoną do tego małą szczoteczką do zębów) lub roztworem z pestek grejfruta (a także ich jedzenie :-))

Sark

Re: Zapalenie gardla | iza, 05-03-2002, 00:16

Radziłbym jednak do lekarza... Przypilnuj, żeby zrobić posiew + antybiogram, to jest ważne. Jeżeli będą antybiotyki, to koniecznie jakiś lek przeciwgrzybiczy i jogurty (dostępne bez recepty :-)).
Mozesz mi wyjasnic dlaczego lek przeciwgrzybiczy? Czy jest mozliwosc ze po braniu antybiotykow pojawi sie grzybica na lokciu? (mowie o szczegolnym przypadku tzn. u osob z tendencja do grzybicy) Czym leczyc taka grzybice? Przepraszamjesli to bedzie glupie pytanie ale meczy mnie...

iza

Re: Zapalenie gardla | jotem, 05-03-2002, 01:11

iza wrote:

Mozesz mi wyjasnic dlaczego lek przeciwgrzybiczy? Czy jest mozliwosc ze po braniu antybiotykow pojawi sie grzybica na lokciu? (mowie o szczegolnym przypadku tzn. u osob z tendencja do grzybicy) Czym leczyc taka grzybice? Przepraszamjesli to bedzie glupie pytanie ale meczy mnie...

iza
1.Nie ma wskazań do rutynowego stosowania leków przeciwgrzybiczych w leczeniu zapalenia gardła u osób bez poważnych czynników ryzyka. 2.Nie ma w pimiennictwie medycznym żadnych dowodów na przeciwbakteryjne działanie wycigu z pestek grejpfruta. W jednej z ostatnich prac wykazano bardzo przekonujco, że słabe efekty przeciwbakteryjne s zwizane ze rodkami konserwujcymi, dodawanymi do preparatów. 3.Jeli objawy utrzymuj się przez dłuższy czas, to trzeba bezwzględnie zgłosić się do lekarza. Przyczyn może być zakażenie, ale niekoniecznie, jest wiele czynników mogcych prowadzić do takich objawów. jotem

Re: Zapalenie gardla | Wojciech Poręba, 05-03-2002, 13:17

Leki przeciwgrzybicze stosuje się (powinno się stosować...) podczas kuracji antybiotykowej. W skrócie: antybiotyki zabijają bakterie będące przyczyną choroby (np. gardła) ale tłuką też i te "dobre" bakterię, żyjące w naszym przewodzie pokarmowym. Po wyjałowieniu przewodu pokarmowego istnieje niebezpieczeństwo infekcji grzybiczej, dlatego też Nystatyna i inne leki (nazw nie pamiętam, nie jestem lekarzem ani farmaceutą). A jogurty właśnie po to, żeby zrekonstruować przwodłową florę bakteryjną naszego ukł. pokarmowego. Pozdrawiam, Wojtek

iza napisał(a):

iza
.

Re: Zapalenie gardla | Krzysztof, 05-03-2002, 16:47

Od okolo 2 miesiecy mam zapalenie gardla (tak mi sie przynajmniej
wydaje) -
37.4 C, przeszkoda w gardle itp. - czy ktos z Was zna moze jakies dobre lekarstwo na to? Probowalem Cholinex, NeoAngin ale nie bardzo dzialalo...
Skoro tak dlugo masz infekcje gardla, to jedynym sensownym lekarstwem jest udanie sie do lekarza. Dziwne, ze przez 2 miesiace masz 37.4 i dopiero teraz szukasz skutecznej terapi. Wbrew pozorom, gardlo moze sie przerodzic w naprawde "gardlowa sprawe". Dobrze jest wykonac wymaz, celem stwierdzenia, czy infekcja ma podloze bakteryjne. Gudlak.

Re: Zapalenie gardla | , 05-03-2002, 16:58

On Mon, 4 Mar 2002 16:46:29 +0100, Michalek wrote:
Jak już oblecisz wszystkich lekarzy w okolicy, zrobisz wszystkie wymazy, zastosujesz neoangin, tantum verde, płukanki, antybiotyki, inhalacje, naświetlania, bioprądy, elektrokoagulacje, pasywację, anodyzację, itp., a gardlo nadal bedzie bolalo, to idz do alergologa. Ja mialem tak, ze przez dwa lata potwornie bolalo mnie gardlo, mniej wiecej od kwietnia do sierpnia, dopiero przy ktorejs tam wizycie u lekarza trafilem na takiego, ktory zajarzyl co to moze byc. Objawy mialem takie, jak na pierwszej stronie dowolnej ulotki o alergiach na pylki, debil by poznal, gdyby wczesniej przeczytal chociaz taka ulotke.

Pawel

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć? Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć?

Kompendium antybiotyków 2009 Kompendium antybiotyków 2009

Kompendium antybiotyków ambulatoryjnych 2009 Kompendium antybiotyków ambulatoryjnych 2009

Przewodnik antybiotykoterapii 2011 Przewodnik antybiotykoterapii 2011

Bezsenność. Jak dobrze sypiać? Poradnik holistyczny Bezsenność. Jak dobrze sypiać? Poradnik holistyczny