Powiązane leki
(opisy)

Bupivacainum hydrochloricum (Bupivacaini hydrochloridum)

Lignocainum hydrochloricum (żel) (Lidocaini hydrochloridum)

Emla (Lidocainum, Prilocainum)

Lidocain (Lidocainum)

Chlorek etylu (Ethylis chloridum)

Polocainum hydrochloricum (Procaini hydrochloridum)

Lignocainum hydrochloricum 2% cum noradrenalino 0,00125% (Lidocaini hydrochloridum, Norepinephrinum)

Indocollyre 0,1% (Indometacinum)

Citocartin (Articainum, Epinephrinum)

Alcaine (Proxymetacaini hydrochloridum)

Tagi

migdalek wyciac wycinac zabieg trzymac lezec znieczulic przechodzic miejscowa szpital

Fora dyskusyjne

zobacz trzeci migdał (8)

zobacz Jak długo trzyma znieczulenie miejscowe (1)

zobacz wycinanie migdału (7)

zobacz jakie znieczulenie? (7)

zobacz Jogurty po wycinaniu migdałów. (10)

zobacz Wycinanie migdałów. (3)

zobacz wycinanie migdałów - garść pytań (5)

zobacz Polipy w zatokach nosowych (3)

zobacz zespol ciesni nadgarstka- zabieg-znieczulenie (0)

zobacz Gardło - wycinanie migdałków (81)

zobacz Usunięcie migdałów (80)

zobacz Wycięcie migdałów (6)

zobacz zabieg wycięcia 3 migdała (10)

zobacz Ból głowy po znieczuleniu miejscowym (1)

zobacz Przepuklina pachwinowa - znieczulenie. (27)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Wyciecie migdalkow

Wyciecie migdalkow

Dwach, 20-03-2002, 18:57

Witam;

Czeka mnie ten zabieg za kilka dni i chcialem sie dowiedziec jak to jest... - jest znieczulenie ogolne / miejscowe? - przez otwor gebowy czy cos przecinaja - jak tak to gdzie? - jak dlugo po zabiegu jest sie w szpitalu? - jakie konsekwencje zabiegu?

Moze pytania "dziecinne" ale dla mnie to zagadka... a lekarz powiedzial ze "raz, dwa, trzy i po problemie"... malo konkretna odpowiedz

D.

Re: Wyciecie migdalkow | Kasia, 20-03-2002, 23:35

Nie jest to nic przyjemnego, przeszłam to parę lat temu. Znieczulenie jest miejscowe, zabieg trwa ok. pół godziny, a w szpitalu zostaje się tydzień. Znam ludzi, którzy przechodzili to całkiem łagodnie. Myślę, że i Ty nie masz się czym przejmować. Trzymam kciuki! Kasia

Użytkownik "Dwach" napisał w wiadomości news:a7abe2$88p$1 [at] serwer.infinity.net.pl...
Witam;

Czeka mnie ten zabieg za kilka dni i chcialem sie dowiedziec jak to
jest...
- jest znieczulenie ogolne / miejscowe? - przez otwor gebowy czy cos przecinaja - jak tak to gdzie? - jak dlugo po zabiegu jest sie w szpitalu? - jakie konsekwencje zabiegu?

Moze pytania "dziecinne" ale dla mnie to zagadka... a lekarz powiedzial ze "raz, dwa, trzy i po problemie"... malo konkretna odpowiedz

D.

Re: Wyciecie migdalkow | Massai, 21-03-2002, 10:59

Użytkownik "Kasia" napisał w wiadomości news:a7as13$apj$1 [at] news.tpi.pl...
Nie jest to nic przyjemnego, przeszłam to parę lat temu.
Znieczulenie jest
miejscowe, zabieg trwa ok. pół godziny, a w szpitalu zostaje się
tydzień.
Znam ludzi, którzy przechodzili to całkiem łagodnie. Myślę, że i Ty
nie masz
się czym przejmować. Trzymam kciuki! Kasia
To rzeczywiscie przechodziłaś to kilka lat temu. Były jakieś powikłania, że trzymali Cię aż tydzień???

Użytkownik "Dwach" napisał w wiadomości news:a7abe2$88p$1 [at] serwer.infinity.net.pl...
to
jest...
miejscowe
zależy od techniki, zazwyczaj trzeba migdał wyłuskać z torebki ( a to się robi nożem)

u nasz robi się to ambulatoryjnie, po znieczuleniu tylko trzeba zostać z godznkę...

???? A jaki jest powód zabiegu?

Pozdro Massai

Re: Wyciecie migdalkow | Bonzi, 21-03-2002, 11:08

cześc! ja przechodziłam wycinanie migdałków 2 lata temu ale załatwiłam sobie to na znieczulenie ogólne bo słyszałam że miejscowe jest okropne, po zabiegu leżałam w szpitalu około tygodnia to było dla mnie nie najprzyjemniejsze, trzeba leżeć na boku nie wolno na plecach od razu po zabiegu ponieważ wszystko jest spuchnięte i jeszcze krew leci, zabieg robią przez otwor gebowya. Nie martw sie wszystko da sie wytrzymac :)) nie takie ludzie cierpienia przechodzą :)) Pozdrwiam i trzymam kciuki Jak bedziesz po to daj znać

jest...
ze

Re: Wyciecie migdalkow | Raf, 25-03-2002, 15:41

Czesc:-) Mialem to 2 lata temu, razem z moim dzieckiem, wycinano nam migdaly prawie o tej samej godzinie, tylko w innych salach;-) On juz po poludniu zapomnial ze cos mial wycinane, drugiego dnia jadl co chcial a ja... Pocierpialem troche. Polecam septolete, kilka dni po zabiegu gdy nie chcialo mi sie goic, zaczalem brac te tabletki, dopiero wtedy wszystko poszlo "z kopyta" i zagoilo sie. Lezalem od wtorku do soboty, jakos przezyjesz. Pozdrawiam Raf -- Zmien tw na pl w koncowce maila

Pozdrowka Użytkownik "Dwach" napisał w wiadomości news:a7abe2$88p$1 [at] serwer.infinity.net.pl...
Witam;

Czeka mnie ten zabieg za kilka dni i chcialem sie dowiedziec jak to
jest...
- jest znieczulenie ogolne / miejscowe? - przez otwor gebowy czy cos przecinaja - jak tak to gdzie? - jak dlugo po zabiegu jest sie w szpitalu? - jakie konsekwencje zabiegu?

D.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Znieczulenie ogólne. Zatorowość płucna Znieczulenie ogólne. Zatorowość płucna

Nowoczesna dietetyczna książka kucharska Nowoczesna dietetyczna książka kucharska

Sukces i radość życia (CD-ROM gratis) Sukces i radość życia (CD-ROM gratis)

Szpital Dobrej Woli. Szpital Wolski 1939-1945 Szpital Dobrej Woli. Szpital Wolski 1939-1945

Zakażenia szpitalne. Podręcznik dla zespołów kontroli zakażeń Zakażenia szpitalne. Podręcznik dla zespołów kontroli zakażeń