Tagi

pocic najbardzie szkola papieros rozmowa chodzic organizm sprobowac lagodzic woda

Fora dyskusyjne

zobacz Nadmierne pocenie się (17)

zobacz JAK SCHUDNĄĆ (4)

zobacz pocenie (4)

zobacz Perspi-Block a zatrzymywanie wody (1)

zobacz Krew z stolca,bardzo osłabiony organizm (0)

zobacz czuje się ociężała (6)

zobacz Jak to powidzieć rodzicom? (12)

zobacz opuchnięte nogi (7)

zobacz uporczywy bolesny kaszel, bole w piersi i woda w organizmie (0)

zobacz Woda (6)

zobacz Straszne problemy z rodzicami. (3)

zobacz Dziwne, poranne pocenie (0)

zobacz Nadmierne pocenie (5)

zobacz Nadmierne pocenie się (0)

zobacz guzek odbytu - jak leczyć (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » pomocy! czemu sie poce?

pomocy! czemu sie poce?

Krystian, 05-04-2002, 19:47

Czesc, Od kilku tygodni dzieje sie cos niedobrego - otoz strasznie sie poce pod pac hami. Przez reszte ciala wydalam wode normalnie, ale spod pach doslownie mi sie leje! Nie mam pojecia co jest tego przyczyna i jak temu zapobiec. Wiem, ze sa antyperspiraty itd. ale wolalbym dociec przyczyny a nie tylko lagodzic skutki. Zreszta poce sie tak bardzo, ze antyperspiraty i tak nic nie daja. D odam, ze naleze ludzi, kotrzy poca sie troche bardzej niz wiekszosc, ale to co dzieje sie ostatnio to juz naprawde problem. Jedyne co zmienilem w swoim stylu zycia przez te ostatnie kilka tygodni to to, ze zaczalem chodzic na si lownie i od czasu do czasu zapalam papierosa. Na silownie juz kiedys chodzil em i nie bylo takiego problemu, papierosa w ustach mam tez nie pierwszy raz w zyciu, dlatego nie mam pojeca co moze byc przyczyna. Jak narazie odstawile m calkowicie nikotyne. Co do samego pocenia sie to zauwazylem, ze najbardzie j poce sie w nastepujacych sytuacach: - rano, po przybicu do szkoly i najczesciej przez reszte zajec - podczas rozmowy przez telefon - po goracej kapieli W godzinach popoludniowych przechodzi mi calkowicie i jest wszystko w porzad ku (no chyba, ze wezme wspomniana wyzej kapiel albo rozmawiam przez tel.). C zy mozecie mi cos poradzic?

Pozdrawiam, Krystek

Re: pomocy! czemu sie poce? | Lukasz, 05-04-2002, 20:10

Bardzo dziwne ! Nie mam pojecia. Chyba jestes kosmita. Użytkownik Krystian w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:a8kgss$go1$1 [at] news.onet.pl...
Czesc, Od kilku tygodni dzieje sie cos niedobrego - otoz strasznie sie poce pod
pac
hami. Przez reszte ciala wydalam wode normalnie, ale spod pach doslownie
mi
sie leje! Nie mam pojecia co jest tego przyczyna i jak temu zapobiec.
Wiem,
ze sa antyperspiraty itd. ale wolalbym dociec przyczyny a nie tylko
lagodzic
skutki. Zreszta poce sie tak bardzo, ze antyperspiraty i tak nic nie daja.
D
odam, ze naleze ludzi, kotrzy poca sie troche bardzej niz wiekszosc, ale
to
co dzieje sie ostatnio to juz naprawde problem. Jedyne co zmienilem w
swoim
stylu zycia przez te ostatnie kilka tygodni to to, ze zaczalem chodzic na
si
lownie i od czasu do czasu zapalam papierosa. Na silownie juz kiedys
chodzil
em i nie bylo takiego problemu, papierosa w ustach mam tez nie pierwszy
raz
w zyciu, dlatego nie mam pojeca co moze byc przyczyna. Jak narazie
odstawile
m calkowicie nikotyne. Co do samego pocenia sie to zauwazylem, ze
najbardzie
j poce sie w nastepujacych sytuacach: - rano, po przybicu do szkoly i najczesciej przez reszte zajec - podczas rozmowy przez telefon - po goracej kapieli W godzinach popoludniowych przechodzi mi calkowicie i jest wszystko w
porzad
ku (no chyba, ze wezme wspomniana wyzej kapiel albo rozmawiam przez tel.).
C
zy mozecie mi cos poradzic?

Pozdrawiam, Krystek

Re: pomocy! czemu sie poce? | Gosia, 05-04-2002, 21:10

Rozumiem twoj problem, bo sama sie z nim od paru ladnych lat borykam. Nie jestem wprawdzie lekarzem ale wydaje mi sie, ze zazwyczaj takie dolegliwości pojawiają sie w okresie dojrzewania. Nie wspominasz nic o wieku ale piszesz, ze chodzisz do szkoły czyli prawdopodobnie masz nascie lat. Niestety mi nie udalo sie z tym uporac ale lekarze mowią, ze to jest juz taka specyfika organizmu i sie z tego wyrasta. Ja jeszcze nie wyroslam a juz wyszlam z okresu dojrzewania. Spotkalam sie rowniez z taka opinia, ze taka dolegliwosc pojawia sie z powodu nadprodukcji niektorych hormnow w organizmie lub w wyniku stresu. Na przyklad rozmowa przez telefon moze byc emocjonujaca lub stresujaca, rano spieszysz sie do szkoly i dlatego mozesz sie denerwowac. Po kompieli organizm jest rozgrzany i dlatego uwalnia duze ilosci plynow aby go schlodzic. W kazdym razie trudno jest pozbyc sie tego problemu. Jednym z lepszych srodkow na potliwosc jest chyba krem Spirial, popytaj o niego w aptekach, w duzym stopniu lagodzil potliwosc. Moj dziadek opowiadal, ze jak byl mlody to smarowalo sie rece gliceryna i przestawaly sie pocic. Ja jednak nie odwazylam sie tego sprobowac bo wydaje mi sie, ze to jest drastyczna metoda, i uszkadza skore ale nie wiem tego dokladnie, moze sie ktos z takim zjawiskiem spotkal to prosze o wskazowki.

Pozdrawiam,

Gosia

Re: pomocy! czemu sie poce? | Jan Werbiński, 05-04-2002, 22:11

Spróbuj prysznic z wodą ciepłą i zimną na przemian. Na koniec obowiązkowo woda jak najbardziej zimna. Podobno to zamyka pory i może zmniejszyć pocenie.

-- Jan Werbiński +48 68 3630000 +48 606269777 janwer [at] pf.pl pa54.zgora.sdi.tpnet.pl/

Re: pomocy! czemu sie poce? | Lukasz Rewerenda, 07-04-2002, 07:40

In article , Krystian wrote:

Od kilku tygodni dzieje sie cos niedobrego - otoz strasznie sie poce pod pac hami. [..]
Sprobuj Etiaxilu lub innego srodku na bazie chlorku aluminium.

LR

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Psychoterapia. Teoria Psychoterapia. Teoria

Przez żołądek do zdrowego serca Część 1 Przez żołądek do zdrowego serca Część 1

Rzucić palenie. 52 wspaniałe pomysły Rzucić palenie. 52 wspaniałe pomysły

Zamiast papierosów. Tylko spokój może Cię uratować Zamiast papierosów. Tylko spokój może Cię uratować

Uzdrawiająca siła wody Uzdrawiająca siła wody