Tagi

wlasciowsci wstrzykiwac slina natlenic program prosba szeryf wazny pijawka swiezy

Fora dyskusyjne

zobacz RZS Bardzo bardzo wazna prosba (0)

zobacz Prosba o analize wynikow krwi (1)

zobacz szukam porady (1)

zobacz Czy terapia pijawkami pomogła Ci w walce z z zakrzepicą? (1)

zobacz stopa cukrzycowa (0)

zobacz Skutki ugryzienia pijawki (1)

zobacz Jak ochronić się przed kleszczem (12)

zobacz ketonal 50mg (1)

zobacz Skleroterapia Aethoksysclerol (3)

zobacz Tomografia Komputerowa stopy (1)

zobacz zespol ciesli nadgarstka (1)

zobacz Krew w kolanie. (2)

zobacz Insulina - przedawkowanie (2)

zobacz kontrast w czasie renozansu (1)

zobacz Poparzone oczy. (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Prosba o informacje. Wazny jest czas!!

Prosba o informacje. Wazny jest czas!!

SzErYf, 08-04-2002, 11:27

Witam wszystkich grupowiczow. Nie zagladam tu czesto, ale sytuacja zyciowa mnie zmusila. Sprawa wyglada tak: Kuzynowi mojego kolegi spadl na stope slupek z cegiel. Nastapilo skomplikowane otwarte zlamanie. Kosci zostaly poskladane, podrutowane, posrubowane. Mechanicznie noga jest OK. Ale po wypadku i operacji jest problem z krazeniem krwi w stopie. Wiadomo obolale i opuchniete naczynia krwionosne nie sa w stanie przekazac odpowiedniej ilosci krwi do stopy. Chlopakowi w przypadku braku poprawy grozi amputacja stopy. I teraz moje pytanie: kiedys na Discovery widzialem program o leczeniu takich przypadkow za pomoca pijawek. Pijawka przylozona do stopy wysysa z niej krew powodujac naplyw swiezej i natlenionej, dodatkowo slina pijawki ktora jest przez nia wstrzykiwana ma wlasciowsci antykrzepliwe itd. Czy ta metoda jest stosowana gdzies w Polsce? Ten program byl chyba angielski, moze ktos wie gdzie w anglii to jest robione? Moze jest jakas inna metoda? Pomozcie bo sprawa jest naprawde powazna. Dziekuje z gory :)

-- Pozdrawiam Pawel Jakubiak - SzErYf Wroclaw only SA i CA ICQ 110537643 GG 876361 strony.wp.pl/wp/szeryfisch/ *codziennie myslacy o emigracji*

Re: Prosba o informacje. Wazny jest czas!! | Basia, 08-04-2002, 22:16

Użytkownik "SzErYf" napisał w wiadomości news:a8rgov$cti$1 [at] okapi.ict.pwr.wroc.pl...
Witam wszystkich grupowiczow. Nie zagladam tu czesto, ale sytuacja zyciowa mnie zmusila. Sprawa wyglada tak: Kuzynowi mojego kolegi spadl na stope slupek z cegiel. Nastapilo skomplikowane otwarte zlamanie. Kosci zostaly poskladane, podrutowane, posrubowane. Mechanicznie noga jest OK. Ale po wypadku i operacji jest problem z krazeniem krwi w stopie. Wiadomo obolale i opuchniete naczynia krwionosne nie sa w stanie przekazac odpowiedniej ilosci krwi do stopy. Chlopakowi w przypadku braku poprawy grozi amputacja stopy. I teraz moje pytanie: kiedys na Discovery widzialem program o leczeniu takich
przypadkow
za pomoca pijawek. Pijawka przylozona do stopy wysysa z niej krew
powodujac
naplyw swiezej i natlenionej, dodatkowo slina pijawki ktora jest przez nia wstrzykiwana ma wlasciowsci antykrzepliwe itd. Czy ta metoda jest
stosowana
gdzies w Polsce? Ten program byl chyba angielski, moze ktos wie gdzie w anglii to jest robione? Moze jest jakas inna metoda? Pomozcie bo sprawa
jest
naprawde powazna. Dziekuje z gory :)

Pozdrawiam Pawel Jakubiak - SzErYf Wroclaw only SA i CA ICQ 110537643 GG 876361 strony.wp.pl/wp/szeryfisch/ *codziennie myslacy o emigracji*
Napisz do TVN-u ( www.tvn.pl) oni chyba kiedyś w wizjerze pokazywali takiego gościa ktory leczy pijawkami :)

Pozdrawiam Basia

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Świeże soki z warzyw i owoców mogą uratować Twoje życie Świeże soki z warzyw i owoców mogą uratować Twoje życie

Odchudzanie bez odchudzania Odchudzanie bez odchudzania

Bici biją Bici biją

Joga hormonalna. Jak zachować równowagę w okresie przekwitania Joga hormonalna. Jak zachować równowagę w okresie przekwitania

Leczenie nerkozastępcze - poradnik dla pacjentów i ich rodzin Leczenie nerkozastępcze - poradnik dla pacjentów i ich rodzin