Powiązane leki
(opisy)

Zdrovit Magnesium

Pronoran (Piribedilum)

Pridinol (Pridinoli hydrochloridum)

Afibron (Sibutramini hydrochloridum)

Lindaxa (Sibutramini hydrochloridum)

Meridia (Sibutramini hydrochloridum)

Obesan (Sibutramini hydrochloridum)

Ubretid (Distigmini bromidum)

Zelixa (Sibutramini hydrochloridum)

Prevento

Tagi

dyskusyjny wizyta nasilac ender pzdr twoj grupa zaczac alkohol drzec

Fora dyskusyjne

zobacz Drżenie ciała z nerwów (3)

zobacz Drżenie (3)

zobacz niewyjaśniona dolegliwość (2)

zobacz Kłujący ból w klatce piersiowej. (8)

zobacz Nadpotliwość oraz uczucie wewnętrznego drżenia (1)

zobacz Problem z nerwami? Wiele objawów (5)

zobacz Lęki podczas jazdy samochodem (104)

zobacz Nerwica, fobia, alko? (10)

zobacz Interpretacja badania EEG (1)

zobacz Prosze o zinterpretowanie wynikow EEG (0)

zobacz uciążliwe drżenie nóg (1)

zobacz letrox (8)

zobacz USG czy badanie krwi (9)

zobacz widze "kropki" (2)

zobacz Drżenie Rąk (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » drżenie ręki

drżenie ręki

Dorota, 09-04-2002, 15:18

Mam 20 lat i od kilku miesięcy (właściwie nie wiem, kiedy się zaczęło. Chyba w sierpniu, ale mam wrażenie, że teraz jest gorzej) problemem jest dla mnie drżenie jednej z rąk. Chodzi o prawą dłoń. Zazwyczaj , kiedy uniosę ją w powietrzu, lewa jest "spokojna", a prawa trzęsie się, zupełnie tak, jak trzęsą się ręce alkoholika, albo staruszków. To bardzo denerwujące i krępujące szczególnie w towarzystwie, kiedy to ludzie dziwnie na mnie patrzą, bo np. jedzenie spada mi z widelca, albo wylewa się herbata z kubka trzymanego w tej ręce. A najgorzej jest, kiedy drżenie nasila się pod wpływem silniejszych uczuć: podniecenia, strachu, złości. Wtedy ręka drży bardzo mocno i potrzeba kilku/kilkunastu minut na opanowanie, uspokojenie jej. Nie wiem, co może być przyczyną. Jestem wegetarianką, więc przyszło mi do głowy, że to może brak jakiegoś składnika w organizmie. Poza tym nie przyjmuje na stałe żadnych leków. Tylko pigułki antykoncepcyjne, ale one raczej nie stanowią przyczyny, gdyż problem był już zanim zaczęłam je brać. Może wtedy tylko mniej mi ta dłoń drżała, choć... nie jestem pewna, przez dłuższy czas nie zwracałam na to uwagi. Teraz zastanawiam się, co powinnam robić i czy iść do lekarza, a jeśli tak, to do jakiego?

Dorota

Re: drżenie ręki | Claris, 09-04-2002, 15:38

Mam 20 lat i od kilku miesięcy (właściwie nie wiem, kiedy się zaczęło. Chyba w sierpniu, ale mam wrażenie, że teraz jest gorzej) problemem jest
dla
mnie drżenie jednej z rąk.
[ciach]

jeden z objawow choroby Parkinsona, ale w Twoim wieku to raczej mało prawdopodobne, sugerowałabym jednak wizytę u lekarza rodzinnego (pierwszego kontaktu) a on ewentualnie skieruje Cie dalej.

claris

Re: drżenie ręki | Ender, 09-04-2002, 22:58

Użytkownik Dorota w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:a8uik6$clq$1 [at] news.tpi.pl...
Mam 20 lat i od kilku miesięcy (właściwie nie wiem, kiedy się zaczęło. Chyba w sierpniu, ale mam wrażenie, że teraz jest gorzej) problemem jest
dla
mnie drżenie jednej z rąk. Chodzi o prawą dłoń. Zazwyczaj , kiedy uniosę
w powietrzu, lewa jest "spokojna", a prawa trzęsie się, zupełnie tak, jak trzęsą się ręce alkoholika, albo staruszków. To bardzo denerwujące i krępujące szczególnie w towarzystwie, kiedy to ludzie dziwnie na mnie patrzą, bo np. jedzenie
spada
mi z widelca, albo wylewa się herbata z kubka trzymanego w tej ręce. A najgorzej jest, kiedy drżenie nasila się pod wpływem silniejszych uczuć: podniecenia, strachu, złości. Wtedy ręka drży bardzo mocno i potrzeba kilku/kilkunastu minut na opanowanie, uspokojenie jej. Nie wiem, co może być przyczyną. Jestem wegetarianką, więc przyszło mi do głowy, że to może brak jakiegoś składnika w organizmie. Poza tym nie przyjmuje na stałe żadnych leków. Tylko pigułki antykoncepcyjne, ale one raczej nie stanowią przyczyny, gdyż problem był już zanim zaczęłam je
brać.
Może wtedy tylko mniej mi ta dłoń drżała, choć... nie jestem pewna, przez dłuższy czas nie zwracałam na to uwagi. Teraz zastanawiam się, co powinnam robić i czy iść do lekarza, a jeśli tak, to do jakiego?

- czy to drzenie pojawia sie tylko po przyjeciu konkretnej pozycji (np wyciagniecie rak) czy tez jest rownie w spoczynku (kiedy reka lezy swobodnie)? - czy podobne objawy mial ktos w twojej rodzinie? - jak zachowuje sie to drzenie po wypiciu alkoholu, np. piwa czy dwoch? - czy poza tym miewasz jakies inne dolegliwosci? - czy jestes osoba nerwowa, pobudliwa? - jak to jest - nasila sie to drzenie, czy caly czas jest takie samo?

pzdr Ender

Re: drżenie ręki | Dorota, 10-04-2002, 00:34

Użytkownik "Ender" napisał w wiadomości news:a8vdjr$2sd$1 [at] news.tpi.pl...
- czy to drzenie pojawia sie tylko po przyjeciu konkretnej pozycji (np wyciagniecie rak) czy tez jest rownie w spoczynku (kiedy reka lezy swobodnie)?
Zawsze (w każdej pozycji) jest takie samo. Jak już pisałam - nasila się tylko pod wpływem silnych emocji takich jak strach, złość, podniecenie.

- czy podobne objawy mial ktos w twojej rodzinie?
Nic mi o tym nie wiadomo.

- jak zachowuje sie to drzenie po wypiciu alkoholu, np. piwa czy dwoch?
Nie piję z regóły alkoholu. Czasem tylko lampke wina, albo szmpana (wyłącznie w święta i Sylwestra)

- czy poza tym miewasz jakies inne dolegliwosci?
Raczej nie. No chyba, że takie, które są spowodowane wieloletnią rezygnacją z mięsa. Np. łamliwe paznokcie, włosy, dzióry w zębach. Ostatnio trochę cierpną mi kolana (bolą, kiedy dłuższy czas siedzę, lub leżę ze zgioętymi nogami) lecz to chyba brak wapnia, albo białka.

- czy jestes osoba nerwowa, pobudliwa?
Nerwową - raczej tak. Pobudliwą - czasami. Złośnik ze mnie straszny i trudno mi panować czasem nad nerwami.

- jak to jest - nasila sie to drzenie, czy caly czas jest takie samo?
Trudno powiedzieć. Właściwie zwróciłam na to uwagę dopiero mniej więcej w grudniu. Wczesniej myslałam, że to tymczasowe i minie, ale nie minęło i zaczęłam sie denerwować. Od grudnia jest wciąż tak samo (znaczy nie nasila się)

Dorota

Re: drżenie ręki | Amadeo Avogadro, 10-04-2002, 01:15

Wszystko jest prawdopodobne...

Użytkownik "Claris" napisał w wiadomości news:a8ujp5$pd9$1 [at] news.tpi.pl...
zaczęło.
dla

[ciach]

jeden z objawow choroby Parkinsona, ale w Twoim wieku to raczej mało prawdopodobne, sugerowałabym jednak wizytę u lekarza rodzinnego
(pierwszego
kontaktu) a on ewentualnie skieruje Cie dalej.

claris

Re: drżenie ręki | Ender, 10-04-2002, 01:20

Użytkownik Dorota w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:a8vj5l$cpi$1 [at] news.tpi.pl...

Coz, czasem warto sie napic ;) chocby w celach diagnostycznych. Powodem drzen moze byc tzw drzenie samoistne, wystepujace rodzinnie (czasem sporadycznie), ustepujace po niewielkiej dawce alkoholu, bez innych objawow i niegrozne. Inna czesta przyczyna to nerwica. Ale jest rowniez wiele innych mozliwosci. Z zasady kazda asymetria objawow mi sie nie podoba, wiec proponowalbym jednak pojsc z tym do lekarza, a ten ewentualnie wysle na konsultacje neurologiczna.

pzdr Ender

Re: drżenie ręki | Dorota, 10-04-2002, 09:26

Dziękuję. :-) (naprawdę mi pomogłeś :-)

Pozdrowienia. Dorota

Użytkownik "Ender" napisał w wiadomości news:a8vlvo$38b$1 [at] news.tpi.pl...
Użytkownik Dorota w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:a8vj5l$cpi$1 [at] news.tpi.pl...

Coz, czasem warto sie napic ;) chocby w celach diagnostycznych. Powodem drzen moze byc tzw drzenie samoistne, wystepujace rodzinnie (czasem sporadycznie), ustepujace po niewielkiej dawce alkoholu, bez innych
objawow
i niegrozne. Inna czesta przyczyna to nerwica. Ale jest rowniez wiele
innych
mozliwosci. Z zasady kazda asymetria objawow mi sie nie podoba, wiec proponowalbym jednak pojsc z tym do lekarza, a ten ewentualnie wysle na konsultacje neurologiczna.

pzdr Ender

Re: drżenie ręki | Ender, 10-04-2002, 09:28

Użytkownik Dorota w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:a90iab$afu$1 [at] news.tpi.pl...
Dziękuję. :-) (naprawdę mi pomogłeś :-)
Ciesze sie. Ale tak naprawde, to nie da sie przez internet diagnozowac czy leczyc... mozna tylko dawac dobre rady, ktore czasem sa zreszta chybione ;) Nic nie zastapi wizyty u lekarza. Na twoim miejscu poszedlbym do niego.

pzdr Ender

Re: drżenie ręki | Dorota, 10-04-2002, 14:54

Pójdę. Pójdę na pewno :-)

D.

Użytkownik "Ender" napisał w wiadomości news:a90iho$bvv$1 [at] news.tpi.pl...

Ciesze sie. Ale tak naprawde, to nie da sie przez internet diagnozowac czy leczyc... mozna tylko dawac dobre rady, ktore czasem sa zreszta chybione
;)
Nic nie zastapi wizyty u lekarza. Na twoim miejscu poszedlbym do niego.

pzdr Ender

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Gotuj zgodnie ze swoją grupą krwi Gotuj zgodnie ze swoją grupą krwi

Uzdrawiające moce w twoim życiu Uzdrawiające moce w twoim życiu

Grupa krwi A Grupa krwi A

Grupa krwi AB Grupa krwi AB

Podstawy fizjoterapii część 3 Wybrane metody fizjoterapii Podstawy fizjoterapii część 3 Wybrane metody fizjoterapii