Powiązane leki
(opisy)

Depo-Provera (Medroxyprogesteroni acetas)

Provera (Medroxyprogesteronum)

Spigelon (tabletki, krople)

Efferalgan (tabletki) (Paracetamolum)

Coffepirine - tabletki od bólu głowy (Acidum acetylsalicylicum, Coffeinum)

Paracetamol (tabletki) (Paracetamolum)

Koferina - tabletki od bólu głowy (Acidum acetylsalicylicum, Coffeinum, Ethenzamidum)

Nurofen (tabletki) (Ibuprofenum)

Polopiryna (tabletki dojelitowe) (Acidum acetylsalicylicum)

Sermion (tabletki, drażetki) (Nicergolinum)

Tagi

ulotka napisac tabletka provera zakrzepowy proszek wlos hormon paloma glowa

Fora dyskusyjne

zobacz Problem z włosami, łysieniem (0)

zobacz Zaburzenia hormonalne? (3)

zobacz Włosy wypadające (30)

zobacz Mięsista wydzielina (6)

zobacz hyperplasia glandularis simplexsine atypia endometrii (0)

zobacz Parlodel (20)

zobacz zapomniana tabletka Novynette (3)

zobacz Kontracept pytanie (2)

zobacz Hormony a migrena (8)

zobacz antykoncepcyja a miesiączka (6)

zobacz Antykoncepcja hormonalna. (18)

zobacz dziwnie się czuje ciagle jest zmęczona i ma huśtawki nastroj (2)

zobacz Qlaira czy Yaz ? (4)

zobacz tabletki anty (56)

zobacz Plastry Evra - krwawienie? (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » "Provera"- tabletki

"Provera"- tabletki

Paloma, 10-04-2002, 18:04

Lekarka w przychodni przyszpitalnej ( ul.Madalńskiego) zapisała mi tabletki "Provera" 5 mg - m ę s k i e h o r m o n y !!! Związane jest to z nadprodukcją pęcherzyków Graffa i ogólnym osłabieniem. Na tą przypadłość byłam już w w/w szpitalu - jeden dzień...Niestety żadnej poprawy nie ma i mi dzisiaj lekarka zapisała te proszki. Na ulotce jest napisane, że tabletki te nie są wskazane jak ktoś ma zakrzepowe zapalenie żył...Ja oczywiście miałam to niedawno, bo mnie w tym szpitalu dorobili weflonem. Pokazałam pani doktór zaświadczenie/ rozpoznanie od chirurga...Uważam, że w takiej sytuacji nie powinna mi zapisywać tych proszków. Jest jeszcze inny problem...Te proszki jako męskie hormony powodują porost owłosienia tam gdzie nie trzeba, a wypadanie włosów z głowy oraz trądzik!!! ( tak jest napisane m.in. na ulotce)...Ponieważ włosow na głowie nie mam za dużo, za to nogi muszę depilować to boję się brać ten "lek"....a mam to brać przez 10 dni i jak w tym czasie krwawienie nie ustanie, to znowu mam się zgłosić jako pacjentka na oddział szpitalny.

Proszę o podpowiedzi, co mam robić, bo siły już tracę ( na szczęście morfologia jeszcze jako taka: czerw.krwinki 3800), ale nie chcę ładować w siebie progesteronu. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, bowiem wieczorem "powinnam" zażyć pierwsze 2 tabletki. Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

paloma

Re: "Provera"- tabletki | Kami, 10-04-2002, 20:44

-Original Message- From: Paloma [mailto:kokosowa [at] poczta.onet.pl] Posted At: Wednesday, April 10, 2002 4:05 PM Posted To: medycyna Conversation: "Provera"- tabletki Subject: "Provera"- tabletki
Lekarka w przychodni przyszpitalnej ( ul.Madalńskiego) zapisała mi tabletki "Provera" 5 mg - m ę s k i e h o r m o n y !!!
Tam jest syntetyczny progesteron (medroksyprogesteron?), który jest ewidentnie kobiecym hormonem! wiem.onet.pl/wiem/004821.html

[...]
Ponieważ włosow na głowie nie mam za dużo, za to nogi muszę depilować
Hmmm... chyba niewiele jest kobiet, które obywają się bez tej wątpliwej przyjemności :-) Aż tak się nie przejmuj.

to boję się brać ten "lek"....a mam to brać przez 10 dni i jak w tym czasie krwawienie nie ustanie, to znowu mam się zgłosić jako pacjentka na oddział szpitalny.
10 dni to chyba zbyt mało, żeby wywołać jakieś niesamowite skutki uboczne.

Proszę o podpowiedzi, co mam robić, bo siły już tracę ( na szczęście morfologia jeszcze jako taka: czerw.krwinki 3800), ale nie chcę ładować w siebie progesteronu.
Jak pisałam wyżej - to jest kobiecy hormon. I tak to produkujesz - być może zbyt mało. Chyba pomyliłaś go z testosteronem.

Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, bowiem wieczorem "powinnam" zażyć pierwsze 2 tabletki.
Skoro lekarka Ci to zaleciła? I pokazałaś jej papierek, gdzie była mowa o zapaleniu żył? Chyba nie byłaby aż tak totalnie nieodpowiedzialna, żeby zlecić Ci zażywanie leku, który mógłby Ci poważnie zaszkodzić...

Tylko... hmmm... ja nie jestem lekarzem, to co napisałam, to ot - moje zdanie po prostu.

Kami ____________________________ kami [at] plsocseks.net ICQ: 81442231 - GG# 436414

Re: "Provera"- tabletki | WaldiM, 10-04-2002, 23:50

Użytkownik "Paloma" napisał w wiadomości news:3CB44689.3C08A6B6 [at] poczta.onet.pl...

Na ulotce jest napisane, że tabletki te nie są wskazane jak ktoś ma zakrzepowe zapalenie żył...Ja oczywiście miałam to niedawno, bo mnie w tym szpitalu dorobili weflonem.
a nie pomylilas zakrzepicy z zapaleniem zyly???

WaldiM

www.antykoncepcja.pl

Re: "Provera"- tabletki | Paloma, 11-04-2002, 00:13

Kami napisał(a):

Tam jest syntetyczny progesteron (medroksyprogesteron?), który jest ewidentnie kobiecym hormonem! wiem.onet.pl/wiem/004821.html
Już tam zajrzałam i przeczytałam. Dziękuję :-)

Zastanawia mnie jednak to, że niby żeński hormon, a powoduje porost męskiego owłosienia i jeszcze na dodatek wypadanie włosow z głowy oraz trądzik młodzieńczy itd, itd :-(

10 dni to chyba zbyt mało, żeby wywołać jakieś niesamowite skutki uboczne.
Ufff...Podniosłaś mnie na duchu i zaraz biorę się za połknięcie pierwszej dawki :-)

Jak pisałam wyżej - to jest kobiecy hormon. I tak to produkujesz - być może zbyt mało. Chyba pomyliłaś go z testosteronem.
To małpiaste owłosienie mnie przestraszyło :-(

Skoro lekarka Ci to zaleciła? I pokazałaś jej papierek, gdzie była mowa o zapaleniu żył?
Tak, pokazałam jej.

Chyba nie byłaby aż tak totalnie nieodpowiedzialna,

żeby zlecić Ci zażywanie leku, który mógłby Ci poważnie zaszkodzić...
Masz rację :-)

Tylko... hmmm... ja nie jestem lekarzem, to co napisałam, to ot - moje zdanie po prostu.
Twoje zdanie jest dla mnie też bardzo ważne :-) Podałaś mi na dodatek linka na onecie i sobie przeczytałam co to za hormon.

Dzięki i pozdrawiam,

paloma

Re: "Provera"- tabletki | Paloma, 11-04-2002, 14:45

WaldiM napisał(a):

a nie pomylilas zakrzepicy z zapaleniem zyly???
Nie wiem :-( Na ulotce jest napisane, że w chorobie zakrzepowej żył...Ja miałam zakrzepowe zapalenie żyły od weflonu. Do tej pory smaruję rękę żelem "Lioton".

pozdrawiam paloma

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia

Kolorowe tabletki Kolorowe tabletki

Piękna na 1001 sposobów Piękna na 1001 sposobów

Ziołowa księga urody Ziołowa księga urody

Żywienie a uroda Żywienie a uroda