Powiązane leki
(opisy)

Bionect Silverspray

Corneregel (Dexpanthenolum)

Solcoseryl (żel do oczu)

Rivel (Ethacridini lactas)

Dermosavit (Retinolum)

Gelclair

Linola (maść, krem) (Fatty acids, unsaturated)

Maść na odleżyny

Maść szałwiowa (Salviae folium)

Płyn Lugola (Solutio Iodi Cum Glycerini Coel)

Tagi

uszkodzenie zlecic gastroenterolog aspat alat gwoli watroba przekroczyc waldim scislosc

Fora dyskusyjne

zobacz Podniesiony ALAT (24)

zobacz jakie badania wykonac? (1)

zobacz alat aspat (58)

zobacz Leki hepatotoksyczne, a wątroba (1)

zobacz Wysoki ASPAT I ALAT a otylość, BMI 46 (1)

zobacz AZW (0)

zobacz Próby wątrobowe, HBV, HCV czy marskość wątroby? (2)

zobacz podwyzszony ALAT i ASPAT (22)

zobacz wysokie wskaźniki alat aspat? (16)

zobacz wysokie alat aspat? (7)

zobacz PODWYZSZONY ALAT,ASPAT (12)

zobacz Jakie badania na wątrobie? (3)

zobacz Interpreytacja wyników wątrobowych (5)

zobacz Czy wątroba może boleć ? (0)

zobacz Dziwnie podwyższone ALAT i ASPAT (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » badania krwi AspAT AlAT

badania krwi AspAT AlAT

jakub, 16-04-2002, 13:44

czesc, czy moze mi ktos objasnic ponizsze cudnosci, to sa wyniki z badania krwi, dwa pierwsze wyniki sa wyraznie pozanorma....

z gory dziekuje kuba

BIOCHEMIA - INTEGRA 400 firmy Roche AspAT 53 U/l N: < 39 AlAT 175 U/l N: < 40 Bilirubina calkowita 0.80 mg/dl N: 0.2 - 1.1

Re: badania krwi AspAT AlAT | WaldiM, 16-04-2002, 18:33

Uzytkownik "jakub" napisal w wiadomosci news:20020416114410.7aeedd6b.root [at] wroc.polska.depfa-it.com...
czesc, czy moze mi ktos objasnic ponizsze cudnosci, to sa wyniki z badania krwi,
dwa pierwsze wyniki sa wyraznie pozanorma....
z gory dziekuje kuba

BIOCHEMIA - INTEGRA 400 firmy Roche AspAT 53 U/l N: < 39 AlAT 175 U/l N: < 40 Bilirubina calkowita 0.80 mg/dl N: 0.2 - 1.1
a jakie cudnosci niby mamy Ci objasnic???? normy przekroczone... watrobka nawala... cos jeszcze? czy to moze kryptoreklama firmy Roche Diagnostic?

-- pozdrawiam

WaldiM

www.antykoncepcja.pl www.londyn.org

Re: badania krwi AspAT AlAT | jakub, 16-04-2002, 18:54

On Tue, 16 Apr 2002 16:33:08 +0200 "WaldiM" wrote:

Uzytkownik "jakub" napisal w wiadomosci news:20020416114410.7aeedd6b.root [at] wroc.polska.depfa-it.com... dwa pierwsze wyniki sa wyraznie pozanorma....

a jakie cudnosci niby mamy Ci objasnic???? normy przekroczone... watrobka nawala... cos jeszcze? czy to moze kryptoreklama firmy Roche Diagnostic?
a watroba, a co konkretnie? wogle do jakiego lekarza z tym isc? i czy to jakies powazne? pytam bo mi takie AspAT nic tam nie mowi...

Re: badania krwi AspAT AlAT | Lech Trzeciak, 16-04-2002, 20:23

jakub wrote:

a watroba, a co konkretnie? wogle do jakiego lekarza z tym isc? i czy to jakies powazne? pytam bo mi takie AspAT nic tam nie mowi...
Odpowiedź pierwsza: stary, jesteś chory na wątrobę, broń boże nie idź do lekarza!

Leszek

Re: badania krwi AspAT AlAT | Lech Trzeciak, 16-04-2002, 20:27

jakub wrote:

Odpowiedź druga: a kto zlecił te badania? Jak jakiś lekarz, to idź do niego. Jak sam sobie zleciłeś, albo zleciła ci praca, to idź z tym do tzw. lekarza pierwszego kontaktu albo lekarza w pracy (jak masz takiego). Jak masz dużo kasy, to idź prywatnie do gastroenterologa, to specjalista od chorób przewodu pokarmowego.

Samo AspAT czy AlAT nic nikomu nie powie, ono jest tylko sygnałem uszkodzenia wątroby (a nawet nie zawsze wątroby, gwoli ścisłości). Podwyższenie AspAT masz bardzo nieznacząne (co nie znaczy, że choroba jest nieznacząca). Jaka to choroba, nie da się zgadnąć.

Leszek

Re: badania krwi AspAT AlAT | jakub, 16-04-2002, 20:37

On Tue, 16 Apr 2002 18:27:14 +0200 Lech Trzeciak wrote:

jakub wrote:

Odpowiedź druga: a kto zlecił te badania? Jak jakiś lekarz, to idź do niego. Jak sam sobie zleciłeś, albo zleciła ci praca, to idź z tym do tzw. lekarza pierwszego kontaktu albo lekarza w pracy (jak masz takiego). Jak masz dużo kasy, to idź prywatnie do gastroenterologa, to specjalista od chorób przewodu pokarmowego.

Samo AspAT czy AlAT nic nikomu nie powie, ono jest tylko sygnałem uszkodzenia wątroby (a nawet nie zawsze wątroby, gwoli ścisłości). Podwyższenie AspAT masz bardzo nieznacząne (co nie znaczy, że choroba jest nieznacząca). Jaka to choroba, nie da się zgadnąć.

Leszek

hmm, no dzieki, jednak chyba pojde do lekarza... choc dziwi mnie troche ze norma x4> przekroczona a objawow czegokolwiek zadnych... pozdrawiam i jeszcze raz dzieki kuba

Re: badania krwi AspAT AlAT | Magda, 16-04-2002, 23:48

Uzytkownik "jakub" napisal w wiadomosci news:20020416183703.35a12d2a.root [at] wroc.polska.depfa-it.com...
On Tue, 16 Apr 2002 18:27:14 +0200 Lech Trzeciak wrote:

to jakies powazne? pytam bo mi takie AspAT nic tam nie mowi...
niego. Jak sam sobie zleciłeś, albo zleciła ci praca, to idź z tym
takiego). Jak masz dużo kasy, to idź prywatnie do gastroenterologa,
uszkodzenia wątroby (a nawet nie zawsze wątroby, gwoli ścisłości).
jest nieznacząca). Jaka to choroba, nie da się zgadnąć.
hmm, no dzieki, jednak chyba pojde do lekarza... choc dziwi mnie troche ze
norma x4> przekroczona a objawow czegokolwiek zadnych...
pozdrawiam i jeszcze raz dzieki kuba
jesli masz co do tych wyników jakies watpliwosci to powtórz te badania... mi raz wyszlo ze mam hbs, powtórzylam dwa razy i za kazdym razem wyszlo ze jednak nie mam...aparaty tez niestety sie myla...

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Przekroczyć zwrotnik raka, opowieści osób które przeszły choroba nowotworową Przekroczyć zwrotnik raka, opowieści osób które przeszły choroba nowotworową

Gastroenterologia praktyczna Gastroenterologia praktyczna

Następstwa uszkodzeń urazowych chrząstek wzrostowych i nasad kości długich Następstwa uszkodzeń urazowych chrząstek wzrostowych i nasad kości długich

Nefropatia nadciśnieniowa. Nadciśnienie tętnicze w chorobach nerek Nefropatia nadciśnieniowa. Nadciśnienie tętnicze w chorobach nerek

Subkliniczne uszkodzenia narządowe w nadciśnieniu tętniczym Subkliniczne uszkodzenia narządowe w nadciśnieniu tętniczym