Powiązane leki
(opisy)

Apinorm (Alo sp., Carum carvi, Pimpinella anisum)

Bryonia Dagomed 37 bóle barku i szyjne

Lormed (Meloxicamum)

Olopeg (Macrogolum)

Octenisept

Atossa (Ondansetronum)

Biocell

Emetron (Ondansetronum)

Mucosolvan (iniekcje) (Ambroxoli hydrochloridum)

Neomycinum (tabletki) (Neomycini sulphas)

Tagi

basia odcinek operacja wizyta schorzenie szyjny neurolog dyskopatia przeswietlic newsgate

Fora dyskusyjne

zobacz ogromny ból całego kręgosłupa i dziwne drętwienie ręki (4)

zobacz Ból karku po zawale (2)

zobacz Problem z kręgosłupem (0)

zobacz Dyskopatia C5/C6 i L5/S1 a ciagly bol przedniej czesci glowy (2)

zobacz Dyskopatia piersiowa i szyjna (1)

zobacz Bóle kręgosłupa szyjnego (1)

zobacz Dyskopatia a poród (0)

zobacz bóle szyi i głowy (5)

zobacz Ból pleców w odcinku lędźwiowym (1)

zobacz ZAWROTY GLOWY (3)

zobacz Zawroty głowy, podczas leżenia (1)

zobacz dyskopatia a bieganie (0)

zobacz Wskazania do operacji dyskopatii odc. piersiowego (0)

zobacz Chory kręgosłup? (15)

zobacz Bol kregoslupa przy schylaniu (L5/S1)? (8)

DYSKOPATIA

, 20-04-2002, 12:37

Niusowicze,

wiem, że to nie poradnia i nie gabinet, ale potrzebuje bardzo informacji na temat dyskopatii kręgów szyjnych i konsekwencji tego schorzenia. Może ktoś wie, gdzie szukać metod leczenia ? Nie moge znaleźć żadnej dobrej strony na ten temat. Z góry dzięki :)))

B4N Yarass

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: DYSKOPATIA | Basia, 21-04-2002, 00:24

Użytkownik napisał w wiadomości news:1066.00001075.3cc144eb [at] newsgate.onet.pl...
Niusowicze,

wiem, że to nie poradnia i nie gabinet, ale potrzebuje bardzo informacji
na
temat dyskopatii kręgów szyjnych i konsekwencji tego schorzenia. Może ktoś
wie,
gdzie szukać metod leczenia ? Nie moge znaleźć żadnej dobrej strony na ten temat. Z góry dzięki :)))

Polecam wizytę u neurologa i prześwietlenie tego odcinka. Zaniedbanie może doprowadzić w późniejszym stadium do poważnych problemó zdrowotnych. Pozdrawiam Basia

Re: DYSKOPATIA | Norbi, 21-04-2002, 01:38

Użytkownik napisał w wiadomości news:1066.00001075.3cc144eb [at] newsgate.onet.pl...
Niusowicze,

na
wie,
gdzie szukać metod leczenia ? Nie moge znaleźć żadnej dobrej strony na ten temat. Z góry dzięki :)))

Domorosli lekarze :-)

B4N Yarass

Re: DYSKOPATIA | Kaja, 21-04-2002, 02:32

Basia napisał(a):

Polecam wizytę u neurologa i prześwietlenie tego odcinka. Zaniedbanie może doprowadzić w późniejszym stadium do poważnych problemó zdrowotnych.
Skoro napisał o dyskopatii, to znaczy, że już wie co mu dolega, bo prześwietlił.

Skoro jesteś taką specjalistką, to napisz jak można tą dyskopatię szyjną wyleczyć, jak ją nie zaniedbywać, bo jeszcze o żadnych cudach nie slyszałam.

-- Kaja

Re: DYSKOPATIA | , 21-04-2002, 09:51

Niusowicze,

wiem, że to nie poradnia i nie gabinet, ale potrzebuje bardzo informacji na temat dyskopatii kręgów szyjnych i konsekwencji tego schorzenia. Może ktoś
wie,

B4N Yarass

znam bardzo dobrego specjaliste który skutecznie pomaga w wszystkich schorzeniach kręgosłupa,tylko wwwwwwwcześniej trzeba sie umówić bo nie zawsze przebywa w kraju ,wizyta kosztuje 100zł ale on naprawde pomaga Grzegorz Jabłoński WŁOCŁAWEK ul;Kaliska 87m10 tel;0605 366159 nieraz przyjmuje też w Gdańsku- pozdrawiam

Re: DYSKOPATIA | , 22-04-2002, 11:40

na
wie,
Postepowanie jest dosc podobne, jak w dyskopatii ledzwiowej. Polecam ci strone na ten temat w Kaciku Pacjenta na www.neurochirurgia.2p.pl.

Pozdrawiam

Piotr

Archiwum grupy: niusy.onet.pl/pl.sci.medycyna

Re: DYSKOPATIA | Marek Bieniek, 23-04-2002, 12:33

Hej,

Użytkownik "Piotr" napisał w wiadomości news:001a01c1e9e2$4e9edf80$cf431399 [at] amg.gda.pl...

Postepowanie jest dosc podobne, jak w dyskopatii ledzwiowej. Polecam ci strone na ten temat w Kaciku Pacjenta na www.neurochirurgia.2p.pl.
Z moich obserwacji (nieznamiennych statystycznie rzecz jasna) wynika, ze leczenie chirurgiczne dyskopatii w odcinku szyjnym z reguly nie przynosi efektow jakich oczekuje pacjent i kierujacy na operacje neurolog. O ile w dyskopatiach L-S wyniki operacji z reguly sa dobre lub bardzo dobre, to po operacji w szyi obserwowalem dosc czesto brak poprawy, a nawet pogorszenie stanu chorego. Nie aspiruje tu do roli wyroczni (zreszta mam na to za male doswiadczenie), ani nie mam zamiaru poddawac w watpliwosc umiejetnosci i dobrej woli neurochirurgow, ale w przypadku dyskopatii szyjnej zalecal bym daleko posunieta ostroznosc przy rozwazaniu wskazan do operacji. O ile objawem dyskopatii szyjnej jest jedynie zespol korzeniowy - leczenie operacyjne raczej bym odradzal. Wiem, ze wtedy poza lekami przeciwbolowymi (i roznymi innymi) pozostaja stare i nie zawsze w 100% skuteczne fizykoterapia i rehabilitacja, ale... Decyzja w kazdym razie nalezy do pacjenta.

Pozdrawiam

m.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Terapia bólów szyjnego odcinka kręgosłupa. Poradnik ilustrowany Terapia bólów szyjnego odcinka kręgosłupa. Poradnik ilustrowany

Od badań klinicznych do wytycznych. Ostre zespoły wieńcowe bez uniesienia odcinka ST Od badań klinicznych do wytycznych. Ostre zespoły wieńcowe bez uniesienia odcinka ST

Choroby układu nerwowego Choroby układu nerwowego

Co mi dolega? Co mi dolega?

Drgawki gorączkowe Drgawki gorączkowe