Powiązane leki
(opisy)

Bioprazol Bio (Omeprazolum)

Contix (Pantoprazolum)

Gasec Gastrocaps (Omeprazolum)

Gasprid (Cisapridum)

Gastrotuss

Helopan (Pantoprazolum)

Losec (kapsułki) (Omeprazolum)

Ortanol Max (Omeprazolum)

Ranloc (Pantoprazolum)

Zantac (Ranitidinum)

Tagi

gastroskopia gastroskop lekarstwo lekcewazyc marchwiowy dolegliwosc przelyk dieta refluks wysylac

Fora dyskusyjne

zobacz Reflux (10)

zobacz wyniki z gastroskopii (1)

zobacz Refluks żółciowy ?? (3)

zobacz Czy to refluks żołądkowo-przełykowy? (3)

zobacz Czy to refluks? (14)

zobacz Ssanie w przełyku czy to reflux (14)

zobacz martwica wątroby ? (1)

zobacz Pytanie o gastroskopię (2)

zobacz Gastroskopia i USG Brzucha (8)

zobacz contix jak długo można brać? (5)

zobacz odruch wymiotny (3)

zobacz problemy z żołądkiem (6)

zobacz Które badanie bardziej wiarygodne by potwierdzić refluks? (1)

zobacz niepokojący ból gardła (2)

zobacz Codzinnie rano jak na kacu (11)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » refluks przelyku

refluks przelyku

Ewelina, 06-05-2002, 16:02

No wlasnie okazalo sie ze cos takiego mam czy ktos z was u waza ze powinnam przejsc gastroskopie zeby przekonac sie jak ten przelyk wyglada czy wystarcza narazie same lekarstwa?! Aha czy znacie jakies stron na ktorych moglabym znalezc diete ktora pomoze przetrwac ta ochydna dolegliwosc!!! Bardzo prosze o rade!!! Pozdrawiam

Re: refluks przelyku | Piotr Kasztelowicz, 06-05-2002, 18:17

On Mon, 6 May 2002, Ewelina wrote:

No wlasnie okazalo sie ze cos takiego mam czy ktos z was u waza ze powinnam przejsc gastroskopie zeby przekonac sie jak ten przelyk wyglada czy wystarcza narazie same lekarstwa?!
trudno powiedziec, ale jesli lekarz proponuje gastroskopie to nalezy sie zdecydowac. Jest bezpieczniej leczyc wiedzac co jest dokladnie niz wylacznie na podstawie objawow .... choc znam przypadki leczenia bez wykonywania gastroskopii, poniewaz wbrew pozorom dostep do gastroskopii w Polsce nie jest jeszcze tak dobry jak powinien

P. ---- Piotr Kasztelowicz [www.am.torun.pl/~pekasz]

Re: refluks przelyku | , 07-05-2002, 13:43

On Mon, 6 May 2002 14:02:42 +0200, Ewelina wrote:

No wlasnie okazalo sie ze cos takiego mam czy ktos z was u waza ze powinnam przejsc gastroskopie zeby przekonac sie jak ten przelyk wyglada czy wystarcza narazie same lekarstwa?!
Ja to mam od wielu lat i z reguły ci poważniejsi lekarze, na których czasem trafiam, wysyłają mnie na gastroskopię. Trafiałem też na ignorantów, którzy moją chorobę lekceważyli, jeden mi powiedział, że "tego się nie leczy, niektórzy tak mają", uważaj na takich "doktorów", to poważna rzecz, której nie można lekceważyć, przyczynia się m.in. do raka przełyku. Przeczytałem też, że gastroskopię powinno się zrobić przed zastosowaniem leków, bo można "zaleczyć" np. wczesne zmiany nowotworowe, które przez to nie będą widoczne.

Aha czy znacie jakies stron na ktorych moglabym znalezc diete ktora pomoze przetrwac ta ochydna dolegliwosc!!!
Ogólnie dieta powinna być taka, żeby nie było dolegliwości, czyli 5-6 małych posiłków, jedzenie lekkostrawne, nie tłuste i nie ostre, gotowane, dobrze robi biały jogurt i kefir (bez żadnych dodatków), sok marchwiowy, siemię lniane, unikać soków (poza marchwiowym), surowych jabłek, rosołów, ociekających konserwantami i barwnikami wędlin, oczywiście żadnych papierochów i alkoholu, kawy, itp. U mnie po kilku miesiącach efekty leczenia były bardzo dobre, brałem też Losec przez 4 tygodnie, ale lekarz powiedział mi, że dieta jest dużo ważniejsza niż leki.

Paweł

Re: refluks przelyku | Marzenka, 08-05-2002, 18:56

Ja jestem po operacji refluksu przełyku dolegliwości mineły czuje się bardzo dobrze. Gastroskopie miałam juz cztery razy i jest bardzo potrzebna. Jest dość nie przyjemna ale da się znieść. Co do diety ,to ja slyszałam tylu ciekawostek większa połowa mi nie pomagała.Przed operacją miałam badanie pH-manometrii na jego podstawie można bardzo dokładnie rozpoznać chorobe refluksową przełyku Pozdrawiam Marzena Użytkownik "Ewelina" napisał w wiadomości news:ab5s6r$nbf$1 [at] news.tpi.pl...
No wlasnie okazalo sie ze cos takiego mam czy ktos z was u waza ze
powinnam
przejsc gastroskopie zeby przekonac sie jak ten przelyk wyglada czy wystarcza narazie same lekarstwa?! Aha czy znacie jakies stron na ktorych moglabym znalezc diete ktora pomoze przetrwac ta ochydna dolegliwosc!!! Bardzo prosze o rade!!! Pozdrawiam

Re: refluks przelyku | marqz, 09-05-2002, 18:56

Ok. Ale jak ja robilem gastroskopie 3 lata temu i pamietam wynik i lekarka niewiele mi pomogla. a teraz gastrolog wysyla mnie na to samo... Ciotka mi dala lekarstwa.. i mi pomogly ale widze ze znow lekko mnie piecze,,,

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Bądź zdrów bez lekarstw Bądź zdrów bez lekarstw

Nowa metoda leczenia ADHD Nowa metoda leczenia ADHD

Dobra dieta dla małych i dużych dzieci Dobra dieta dla małych i dużych dzieci

Nadciśnienie. Profilaktyka i właściwa kuracja Nadciśnienie. Profilaktyka i właściwa kuracja

Opieka nad kobietą ciężarną Opieka nad kobietą ciężarną