Powiązane leki
(opisy)

DX2

Piloxidil (Minoxidilum)

Oenobiol Wypadanie Włosów

Skrzypovita Gęste Włosy

Alpicort E (Prednisolonum, Estradioli benzoas, Acidum salicylicum)

Loxon (Minoxidilum)

Propecia (Finasteridum)

Regaine (Minoxidilum)

Thallium Dagomed 47 łysienie, wypadanie włosów

Spigelon (tabletki, krople)

Tagi

lysawy glowa odrastac uboczny kontaktowac lysiec rogain preparat wlos tabletka

Fora dyskusyjne

Meridia a wypadanie włosów (2)

Proscar na łysienie androgenne - skutki uboczne (18)

Łysienie (2)

wypadanie włosów (2)

Wyrwane włosy na głowie. (13)

Problem z włosami, łysieniem (0)

Lekarstwo na łysienie (1)

Łysienie a przetłuszczanie (16)

wypadanie włosów - wiek 18 lat (1)

Nagłe wypadanie włosów (1)

lysienia placowate u dzieci (0)

Wypadanie włosów z całego ciała (12)

łysienie plackowate (6)

Łysienie (2)

Wypadające włosy - jakie podstawowe badania (8)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » przeciw lysieniu

przeciw lysieniu

, 21-07-1998, 20:05

mam dopiero 19 lat, ale zaczynam sie martwic o moje wlosy, sa dosyc dlugie i nie chcialbym aby nagle zniknely, a staja sie coraz rzadsze... czy te rozne reklamowane srodki sa cos warte? czy mozna pokonac lysienie?

Blacky

B-l-a-c-k-H-a-c-k---------------- pure asm coder from Sixty9 bh [at] kki.net.pl bh_ [at] friko2.onet.pl ----------------------------------

Re: przeciw lysieniu | Adam Gasiorski, 22-07-1998, 11:54

mam dopiero 19 lat, ale zaczynam sie martwic o moje wlosy, sa dosyc dlugie i nie chcialbym aby nagle zniknely, a staja sie coraz rzadsze...
Ja rowniez kiedy spojrze w lustro, to jakby na glowie bylo coraz mniej wlosow. W mojej rodzinie jest to chyba dziedziczne, dziadek, ojciec, wujek - wszyscy lysawi, wiec pewnie mnie to tez czeka. Kontaktowalem sie juz z wieloma lekarzami, ale niewiele byli w stanie mi pomoc. Przez pewien okres czasu zazywalem preparaty homeopatyczne, granulki jak i kompozycje firmy "Dr.Reckeweg" i musze przyznac, ze pomoglo. Wlosy wprawdzie nie odrosly (i tak tez sie nie stanie), ale zatrzymalem lysienie. Kontaktowalem sie oczywiscie z lekarzem homeopata, zreszta bardzo znanym nie tylko w Krakowie ale i calej Polsce.

czy te rozne reklamowane srodki sa cos warte?
Nabylem niedawno preparat woskowy (nazwy nie pamietam, zobacze w domu co to jest). Mozna to kupic w aptece. Wprawdzie w nazwie jest "dla blondynek", ale chodzi o to, by nie uzywac tego na ciemne wlosy. Daje to niezle efekty, juz po kilku uzyciach w wannie widac mniej wlosow.

czy mozna pokonac lysienie?

Tego co bylo nie da sie odzyskac lykajac tabletki i smarujac glowe, ale przynajmniej reszta moze sie uchowac.

Pozdrawiam lysiejacych

Adam Gasiorski

PS. Mowila mi znajoma, ze woli lysawych facetow, gdyz sa bardziej przystojni....

Re: przeciw lysieniu | , 22-07-1998, 16:09

In article , bh [at] kki.net.pl (BlackHack / 69) writes:

Subject:przeciw lysieniu From:bh [at] kki.net.pl (BlackHack / 69) Date:Tue, 21 Jul 1998 20:05:07 GMT

mam dopiero 19 lat, ale zaczynam sie martwic o moje wlosy, sa dosyc dlugie i nie chcialbym aby nagle zniknely, a staja sie coraz rzadsze... czy te rozne reklamowane srodki sa cos warte? czy mozna pokonac lysienie?

Blacky

W Stanach dosc popularnym srodkiem na odrastanie wlosow (to dla lysielcow ;-) jest Rogain. Nie wiem jak dziala, ani tez nie znam skutkow ubocznych (nigdy nie interesowalam sie tym preparatem). Moj znajomy cierpial na lysine od czasow wojskowych i jakies 4 miesiace temu zdecydowal sie na skorzystanie z pomocy Rogain. Musze zaznaczyc, ze byl on juz porzadnie lysy. W tej chwili glowa pokryta jest wlosami, jeszcze tylko w paru miejscach sa niewielkie przeblyski skory, z tym ze ni sa juz to gole "placki". Ja jednak musze przyznac, ze cos jednak jest w lysych panach. Wydaja sie bardziej doswiadczeni, godni zaufania. Moze jednak lepiej sprawaic wrazenie medrca? ;-)

pozdrowienia

Katarzyna

"Let food be your medicine and medicine be your food". Hipokrates

Re: przeciw lysieniu | Mariusz Krawiec, 22-07-1998, 17:11

BlackHack / 69 wrote:

Blacky
Ostatnio dosc czesto reklamowany jest srodek o nazwie "Propecia". W odroznieniu od Rogain sa to tabletki; podobno ma powodowac odrastanie wlosow, ale ma wiele skutkow ubocznych (z impotencja wlacznie). Szczerze powiedziawszy ja bym nie ryzykowal :-) ale jesli sa zainteresowani to odsylam do:

www.hairmed.com/propecia.htm

Mariusz

Re: przeciw lysieniu | Roman Sykulski, 23-07-1998, 08:59

RoiDesRois wrote:

In article , bh [at] kki.net.pl (BlackHack / 69) writes:

W Stanach dosc popularnym srodkiem na odrastanie wlosow (to dla lysielcow ;-) jest Rogain. Nie wiem jak dziala, ani tez nie znam skutkow ubocznych (nigdy nie interesowalam sie tym preparatem). Moj znajomy cierpial na lysine od czasow wojskowych i jakies 4 miesiace temu zdecydowal sie na skorzystanie z pomocy Rogain. Musze zaznaczyc, ze byl on juz porzadnie lysy. W tej chwili glowa pokryta jest wlosami, jeszcze tylko w paru miejscach sa niewielkie przeblyski skory, z tym ze ni sa juz to gole "placki". Ja jednak musze przyznac, ze cos jednak jest w lysych panach. Wydaja sie bardziej doswiadczeni, godni zaufania. Moze jednak lepiej sprawaic wrazenie medrca? ;-)

pozdrowienia

Katarzyna

"Let food be your medicine and medicine be your food". Hipokrates
Rogaine, lub Regaine zawiera minoxidil. To jest srodek, ktory w swoim czsie lansowano na onizenie cisnienia. Zaniechano z powodu dzialan ubocznych, szczegolnie z powodu porostu wlosow. Preparacje zmieniono z tabletek na masc i jak sie wydaje dziala, ale tylko tak dlugo jak sie go uzywa. Po skonczeniu kuracji traci sie wlosy spowrotem. pozdrowienia roman

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Naturalne metody leczenia bólu głowy Naturalne metody leczenia bólu głowy

Ziołowa księga urody Ziołowa księga urody

Kolorowe tabletki Kolorowe tabletki

Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia

Piękna na 1001 sposobów Piękna na 1001 sposobów