Powiązane leki
(opisy)

Reishi + acerola

Fungores (Ketoconazolum)

Daktarin (Miconazoli nitras)

Imazol (Clotrimazolum)

Mykodermina (maść)

Mykodermina (puder leczniczy)

Noxafil (Posaconazole)

Terbinafina (Terbinafini hydrochloridum)

Terbisil Kid (Terbinafinum)

Afugin (Terbinafinum)

Tagi

prysznic pozdro jezdzic zlapac palce recepta noga grzybek grzybica przeciwgrzybiczy

Fora dyskusyjne

zobacz Ból pięty (2)

zobacz Grzybica u dwulatka (4)

zobacz Grzybica ? (1)

zobacz czerwona, zgrubiała wysypka po solarium (15)

zobacz Stopy (2)

zobacz zakażenie grzybicze żołędzi i napletka (7)

zobacz Mam Problem Z Penisem (1)

zobacz guz piersi (1)

zobacz schodzenie skóry z dłoni (1)

zobacz Ból w lewej dłoni (0)

zobacz Grzybica stóp (3)

zobacz co sie dzieje? (12)

zobacz Senność, zimno, drętwienie (0)

zobacz Problem z palcami u stóp (1)

zobacz Dziwna Wysypka (zdjecie) (7)

Grzybica

NKG, 12-05-2002, 10:16

cze :)

Chyba złapałem grzybicę między palcami u lewej nogi. Łuszczy się skóra, czasem trochę swędzi i jest trochę czerwone. Druga noga jak na razie jest zdrowa.

1. Jak się tego pozbyć? 2. Czy mogą być przeżuty? (np. na drugą nogę lub zupełnie gdzie indziej) 3. Czy konieczna jest wizyta u lekarza? 4. Jak temu zapobiegać? (codziennie brałem prysznic, a i tak złapałem)

Z góry dzięki

pozdro Michał

Re: Grzybica | Marek Bieniek, 12-05-2002, 12:45

Hej,

Użytkownik "NKG" napisał w wiadomości news:abl237$c11$1 [at] news.tpi.pl...

Chyba złapałem grzybicę między palcami u lewej nogi. [...] 1. Jak się tego pozbyć?
Stosujac preparaty przeciwgrzybicze - o ile to rzeczywiscie grzybica:)

2. Czy mogą być przeżuty? (np. na drugą nogę lub zupełnie gdzie indziej)
Przerzuty to nie jest dobre slowo, ale moze tak byc.

3. Czy konieczna jest wizyta u lekarza?
Mysle sobie, ze raczej tak. Apteka raczej nie sprzeda Ci srodka przeciwgrzybiczego OTC (OverTheCounter, czyli bez recepty). POza tym tylko lekarz obajrzawszy zmiane powie Ci czy to grzybica, czy nie.

4. Jak temu zapobiegać? (codziennie brałem prysznic, a i tak złapałem)
Akurat codzienny prysznic nie ma wiele do grzybkow - a moze nawet byc dla nich sprzyjajacy, bo: 1. Grzybki lubia miejsca wilgotne - wiec jesli nie wycierales sie dokladnie miedzy palcami i od razu wkladales skarpete i but - to grzybkom w to graj 2. Jesli brales prysznic nie we wlasnej lazience, a w miejscu mniej lub bardziej publicznym (basen, praca...) - grzybki mogly nawiedzic cie Cie wlasnie przez wilgotny brodzik, przeflancowujac sie z innych stop.

Do dermatologa nie jest potrzebne skierowanie (ZTCP). Daj mu szanse:)

m.

Re: Grzybica | NKG, 12-05-2002, 20:00

Stosujac preparaty przeciwgrzybicze - o ile to rzeczywiscie grzybica:)
A jeśli nic nie będę robił? Przeszło by samo? Jakie są zagrożenia wynikające z nie leczenia grzybicy? Bo póki co to je tego prawie w ogóle nie czuję.

Przerzuty to nie jest dobre slowo, ale moze tak byc.
Gdzie?

Mysle sobie, ze raczej tak. Apteka raczej nie sprzeda Ci srodka przeciwgrzybiczego OTC (OverTheCounter, czyli bez recepty). POza tym tylko lekarz obajrzawszy zmiane powie Ci czy to grzybica, czy nie.
U lekarza ostatnio byłem jeszcze przed reformą służby zdrowia.

Akurat codzienny prysznic nie ma wiele do grzybkow - a moze nawet byc dla nich sprzyjajacy, bo: 1. Grzybki lubia miejsca wilgotne - wiec jesli nie wycierales sie
dokladnie
miedzy palcami i od razu wkladales skarpete i but - to grzybkom w to graj
Uuuu

2. Jesli brales prysznic nie we wlasnej lazience, a w miejscu mniej lub bardziej publicznym (basen, praca...) - grzybki mogly nawiedzic cie Cie wlasnie przez wilgotny brodzik, przeflancowujac sie z innych stop.
Pół roku temu jeździłem na baseny ale teraz nie jeżdżę, a to teraz wyskoczyło.

Do dermatologa nie jest potrzebne skierowanie (ZTCP). Daj mu szanse:)
Niestety nie mam czasu na lekarzy :(((

pozdro NKG

Re: Grzybica | Marek Bieniek, 12-05-2002, 20:31

Hej,

Użytkownik "NKG" napisał w wiadomości news:abm3di$7sm$1 [at] news.tpi.pl...
A jeśli nic nie będę robił? Przeszło by samo?
Jasne - na druga stope, moze i na pachwiny, a moze i na inne czesci ciala...

Jakie są zagrożenia wynikające z nie leczenia grzybicy? Bo póki co to je tego prawie w ogóle nie czuję.
Poki co:)

Niestety nie mam czasu na lekarzy :(((
Ja tez nie mam, ale jesli masz watpliwosci - to jedyny sposob. Nikt nie postawi Ci rozpoznania przez internet i nikt nie wypisze w ten sposob recepty.

Zaniedbana grzybica wyglada (i pachnie) paskudnie, wierz mi:)

m.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

ABC Akupresury ABC Akupresury

Zdrowe odżywianie według recept klasztornych Zdrowe odżywianie według recept klasztornych

I ty możesz schudnąć (CD gratis) I ty możesz schudnąć (CD gratis)

Kodeks leczenia twojego dziecka. Leki bez recepty 2009 Kodeks leczenia twojego dziecka. Leki bez recepty 2009

Polski jogin. Recepta na długowieczność 90-letniego mistrza jogi Polski jogin. Recepta na długowieczność 90-letniego mistrza jogi