Powiązane leki
(opisy)

Avamys (Fluticasoni furoas)

Gentos

Prevento

Klin

Antykac

Campral (Acamprosatum)

Disulfiram (Disulfiramum)

KC Super AntyKac

Sylivit

2 KC

Tagi

uczulic uczulenie poglad cialo alkohol plama wypic czerwona boguszewski etanol

Fora dyskusyjne

zobacz Swędzące czerwone plamy na ciele po alkoholu (3)

zobacz plamy na twarzy i szyi (0)

zobacz Czy moge zajsc w ciąże? (5)

zobacz Czy to mozliwe? (4)

zobacz Uczulenia , wysypki , alergia (2)

zobacz Pectosol (5)

zobacz Czerwone plamy (1)

zobacz Czerwone, swędzące plamy (1)

zobacz Alkohol- czerwone plamy na szyi, ramionach, klatce (1)

zobacz Czerwone plamy na ciele (7)

zobacz CZERWONE, SUCHE PLAMY NA CAŁYM CIELE (5)

zobacz Swędzące czerwone plamy na całym ciele. (7)

zobacz Swędzenie skóry i plamy (3)

zobacz Dziwna wysypka na ciele (0)

zobacz czerwone plamy na całym ciele (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » od czego plamy na ciele po wypiciu alkoholu ??

od czego plamy na ciele po wypiciu alkoholu ??

Jacek, 16-05-2002, 01:36

takie czerwone jak przy uczuleniu czy związane z wątrobą ?

pzdr Jacek

Re: od czego plamy na ciele po wypiciu alkoholu ?? | Strzyga, 16-05-2002, 10:43

Użytkownik "Jacek" napisał w wiadomości news:abukdg$pip$1 [at] korweta.task.gda.pl... | | | takie czerwone jak przy uczuleniu | czy związane z wątrobą ? | | Alkohol jak najbardziej może uczulać. Jest mocnym alergenem. Pozdrawiam Teresa

Re: od czego plamy na ciele po wypiciu alkoholu ?? | Pawel Boguszewski, 16-05-2002, 15:17

Strzyga wrote:
Alkohol jak najbardziej może uczulać. Jest mocnym alergenem. Pozdrawiam Teresa
Powiem szczerze, ze piewsze slysze i co wiecej IMHO nie wydaje mi sie to prawdopodobne. Prosilbym o uzasadnienie/poparcie gloszonej tezy. Byc moze sie myle i trzeba bedzie nie pierwszy raz zrewidowac poglady.

Z mojego pobieznego przeszukania medline wynika ze jedynie jedna praca opisuje przypadek smierci na skutek alergi na etanol, ale podchodzil bym do niej z duzym dystansem. www.ncbi.nlm.nih....pt=Abstract

Pozdrowionka ______________________________________________________ Pawel Boguszewski mailto:pmbogusz [at] 1234poczta.onet.pl Just remove 1234 from my email (spam protector)

Re: od czego plamy na ciele po wypiciu alkoholu ?? | Xena d. Bazyl, 16-05-2002, 17:26

Użytkownik "Pawel Boguszewski" napisał w wiadomości news:3CE3952E.BE3FB1CC [at] 1234poczta.onet.pl...

Strzyga wrote:

Powiem szczerze, ze piewsze slysze i co wiecej IMHO nie wydaje mi sie
to
prawdopodobne. Prosilbym o uzasadnienie/poparcie gloszonej tezy. Byc moze sie myle i trzeba bedzie nie pierwszy raz zrewidowac poglady.

Osobiście znam osobę, która ni stąd ni z owąd w wieku czterdziestu lat sotała uczulenia na alkohol. Wypicie chociażby lampki szampana skutkuje właśnie plamami na ciele.

-- Pozdrówka Tatiana

Re: od czego plamy na ciele po wypiciu alkoholu ?? | Pawel Boguszewski, 16-05-2002, 17:53

"Xena d. Bazyl" wrote:

Osobiście znam osobę, która ni stąd ni z owąd w wieku czterdziestu lat sotała uczulenia na alkohol. Wypicie chociażby lampki szampana skutkuje właśnie plamami na ciele.
Jezeli to prawdziwe uczulenie to moze nie byc na sam alkohol ale na dodatkowe skladniki. Pozatym plamy na ciele niekoniecznie moga miec podloze uczuleniowe.

ps. ostatnio lekarze w PL wszystko tlumacza jako uczulenie...

Pozdrowionka ______________________________________________________ Pawel Boguszewski mailto:pmbogusz [at] 1234poczta.onet.pl Just remove 1234 from my email (spam protector)

Re: od czego plamy na ciele po wypiciu alkoholu ?? | Norbert, 17-05-2002, 01:20

A podobno naczynia wlosowate sie rozszerzaja... mozna to zaobserwowac u wielu osobnikow, zwlaszcza pod monopolowym ;)

-- Norbert Kruk norbi [at] skrzynka.pl www.elw.prv.pl www.astronomik.prv.pl #GG 3226283

Re: od czego plamy na ciele po wypiciu alkoholu ?? | Strzyga, 17-05-2002, 13:15

Użytkownik "Pawel Boguszewski" napisał w wiadomości news:3CE3952E.BE3FB1CC [at] 1234poczta.onet.pl... | | | Strzyga wrote: | > | > Alkohol jak najbardziej może uczulać. Jest mocnym alergenem. | > Pozdrawiam Teresa | | Powiem szczerze, ze piewsze slysze i co wiecej IMHO nie wydaje mi sie to | prawdopodobne. Prosilbym o uzasadnienie/poparcie gloszonej tezy. Byc | moze sie myle i trzeba bedzie nie pierwszy raz zrewidowac poglady. | | Z mojego pobieznego przeszukania medline wynika ze jedynie jedna praca | opisuje przypadek smierci na skutek alergi na etanol, ale podchodzil bym | do niej z duzym dystansem.

Od kiedy pamiętam źle czułam się po wypiciu alkoholu - plamy na twarzy i sensacje żołądkowe, bóle głowy. Nie podejrzewałam uczulenia, oczy otworzył mi chirurg po operacji, gdy przyszedł z informacją, że mam uczulenie na spirytus i z pytaniem dlaczego go nie uprzedziłam. Teresa

Re: od czego plamy na ciele po wypiciu alkoholu ?? | Saanale, 27-05-2002, 02:01

On Thu, 16 May 2002 13:17:02 +0200, Pawel Boguszewski wrote:

Strzyga wrote:

Powiem szczerze, ze piewsze slysze i co wiecej IMHO nie wydaje mi sie to prawdopodobne. Prosilbym o uzasadnienie/poparcie gloszonej tezy. Byc moze sie myle i trzeba bedzie nie pierwszy raz zrewidowac poglady.
W mojej rodzinie jest osoba, ktora ma uczulenie na alkohol. Jestem pewna, ze cos takiego istnieje. Ta osoba nie probowala nigdy wypic wiecej niz jeden malutki kieliszeczek, poniewaz mogloby to sie zle dla niej skonczyc. Na niewielka dawke etanolu reakcja w tym przypadku jest bardzo wyraznie widoczna w postaci wlasnie czerwonych plam.

Saanale

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Dieta bezmleczna. Poradnik dla uczulonych Dieta bezmleczna. Poradnik dla uczulonych

Singlom żyje się lepiej Singlom żyje się lepiej

Otyłość Otyłość

Chrapanie Chrapanie

Dieta oczyszczająca wątrobę Dieta oczyszczająca wątrobę