Powiązane leki
(opisy)

Krem F-18

Krem ochronny z witaminą A (Retinolum)

Bactroban (Mupirocinum)

Alantan (maść, krem) (Allantoinum)

Fucidin (krem, maść) (Acidum fusidicum)

Linola (maść, krem) (Fatty acids, unsaturated)

Nizoral (krem) (Ketoconazolum)

Maść na odleżyny

Maść tranowa (Jecoris Aselli oleum)

Clotrimazolum (krem) (Clotrimazolum)

Tagi

mascic zdjac pokrywac wyprobowac krem naskorek grzybica zeskrobac twarz skora

Fora dyskusyjne

zobacz Problem ze stopami (7)

zobacz łuszczenie skóry na wewnętrznej stronie dłoni (7)

zobacz grzybica pachwiny (10)

zobacz Schodzenie skóry z żołędzia (1)

zobacz Szorska sucha wysypka na twarzy (3)

zobacz problem ze skórą dłoni (3)

zobacz Zaczerwieniona skóra wokól nosa (2)

zobacz Grzybica , Lamisilatt to odpowiedni lek ? (7)

zobacz paznokcie u 18 miesiecznej (4)

zobacz Pęknięta pięta (6)

zobacz Brązowo-czarny bąbel na czole. (7)

zobacz Małe zaczerwienienia po pryszczach (13)

zobacz usta (4)

zobacz Czerwone Pachwiny (29)

zobacz dziwna wysypka (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » grzybica na twarzy?

grzybica na twarzy?

to ja, 28-05-2002, 22:04

witam grupowiczow. sprawa jest taka - wyszlo mi cos ostatnio na twarzy - jakies dwa tygodnie temu... srednica okolo 1 cm - wyglada to mniej wiecej tak, ze codziennie rano mam taki zaschniety i popekany naskorek, ktory mozna "zeskrobac paznokciem" - robie to codziennie rano zeby nie bylo widac - zreszta - to schodzi przy myciu twarzy...

anyway - pytanie jest takie - czy z mojego opisu mozecie cos wywnioskowac? czy to moze byc grzybica? i jezeli tak - czy jest jakas masc, ktora moglbym wyprobowac?

a... sprawa wyglada tak, ze teraz jestem w stanach i wracam do Polski dopiero w pazdzierniku no i ubezpieczenie, ktore tutaj mam nie pokrywa leczenia dermatologicznego - moze wiec jest jakas masc ktora moglbym wyprobowac? czy taka masc na grzybice na przyklad ma jakies skutki uboczne? w razie gdyby to nie byla jednak grzybica - moze mi to zaszkodzic? co radzicie? czy pomogloby gdybym podal link do zdjecia tego dziwactwa na mojej twarzy?

Re: grzybica na twarzy? | , 29-05-2002, 03:34

Subject: grzybica na twarzy? From: to ja adres [at] email.com Date: 5/28/02 4:04 PM Eastern Daylight Time Message-id:

witam grupowiczow. sprawa jest taka - wyszlo mi cos ostatnio na twarzy - jakies dwa tygodnie temu... srednica okolo 1 cm - wyglada to mniej wiecej tak, ze codziennie rano mam taki zaschniety i popekany naskorek, ktory mozna "zeskrobac paznokciem" - robie to codziennie rano zeby nie bylo widac - zreszta - to schodzi przy myciu twarzy...

anyway - pytanie jest takie - czy z mojego opisu mozecie cos wywnioskowac? czy to moze byc grzybica? i jezeli tak - czy jest jakas masc, ktora moglbym wyprobowac?

a... sprawa wyglada tak, ze teraz jestem w stanach i wracam do Polski dopiero w pazdzierniku no i ubezpieczenie, ktore tutaj mam nie pokrywa leczenia dermatologicznego - moze wiec jest jakas masc ktora moglbym wyprobowac? czy taka masc na grzybice na przyklad ma jakies skutki uboczne? w razie gdyby to nie byla jednak grzybica - moze mi to zaszkodzic? co radzicie? czy pomogloby gdybym podal link do zdjecia tego dziwactwa na mojej twarzy? -------------------------------------------------------

Przepraszam ze ci nie pomoge ale chce ci powiedziec ze mam identyczny wykwit od dwu miesiecy na wewnetrznej czesci dloni. /notabene tez mieszkam w Stanach/ Stosowalam rozne masci zalecone przez lekarza NIC Nie POMOGLO. Nawet sie lekko powiekszylo. Jeden lekarz powiedzial ze to grzybica drugi ze egzema. Zalecili .... mniej wody!!! Czyli jak najmniej myc rece i ciagle stosowac tluste kremy. Jak tu nie myc rak ???? Opadaja rece. Co to za gangrena panuje w tych Stanach. Sama nie wiem skad to mam pedantycznie dbam o higiene i lekarze mowia ze to wlasnie od tego :( mrufka

Re: grzybica na twarzy? | violeczka, 29-05-2002, 11:22

Uzytkownik "to ja" napisal w wiadomosci news:1638fu84hhmp672oftgm3pmvhabmrcrt82 [at] 4ax.com...
Czy zmaina jest rowno okragla? Reszta rzeczywiscie wskazuje na grzybice. Aha czy pod tym zeskrobanym naskorkiem jest skora zaczerwieniona?

Masci jest kilka, ale nie wiem czy w USA sa dopuszczone i pod jakimi nazwami, w Polsce to : amorolfina (Loceryl) w postaci kremu, cyklopirox (Batrafen, Loprox, Mycoster, Obytin, Nagel batrafen) w postaci kremu i pudru, terbinafina (Lamisil) w postaci kremu - (nazwa handlowa w nawiasie) to sa leki najnowszej generacji skuteczne w przypadku zakazen grzybami drozdzopodobnymi, plesniami oraz dermatofitami wiec powinny pomoc. Wszystkie sa bardzo skuteczne (sprawdzalam doswiadczalnie) i wmiare bezpieczne. Sa jeszcze staesze Klotrimazol, Pimafucin, Mikonazol i ekonazol w postaci kremow, ale swoim dzialaniem nie obejmuja wszystkich rodzajow grzybow, wiec mozesz nie trafic.

a... sprawa wyglada tak, ze teraz jestem w stanach i wracam do Polski dopiero w pazdzierniku no i ubezpieczenie, ktore tutaj mam nie pokrywa leczenia dermatologicznego - moze wiec jest jakas masc ktora moglbym wyprobowac? czy taka masc na grzybice na przyklad ma jakies skutki uboczne? w razie gdyby to nie byla jednak grzybica - moze mi to zaszkodzic? co radzicie?
Dzialania uboczne ma kazdy lek, ale w wiekszosci przypadkow to glownie nadwrazliwosc na jego skladniki jest glownym przeciwwskazaniem do jego stosowania. Ponadto amorolfina - nie wolno stosowac podczas ciazy i karmienia, oraz na duze powierzchnie skory; cyklopirox - ciaza, terbinafina - ciaza.

czy pomogloby gdybym podal link do zdjecia
tego dziwactwa na mojej twarzy?
pewnie tak :)

I jeszcze jedno zmiany grzybicze moga zniknac szybko (choc czesto to zmudne leczenie), ale smarowac nalezy jeszcze przez jakis czas zeby sie nie odnowily. Pozatym jest jeszcze jedna mozliwosc, ze zmiany to nie ognisko, ale odczyn alergiczny na obecnosc grzyba w innym miejscy (mykidy) i wtedy miejscowe leczenie nie pomoze, niestety. Powodzenia

Wioletta Swiatek-Kwapniewska

Re: grzybica na twarzy? | Iwon(k)a, 29-05-2002, 14:31

Uzytkownik "to ja" napisal w wiadomosci news:1638fu84hhmp672oftgm3pmvhabmrcrt82 [at] 4ax.com...

a... sprawa wyglada tak, ze teraz jestem w stanach i wracam do Polski dopiero w pazdzierniku no i ubezpieczenie, ktore tutaj mam nie pokrywa leczenia dermatologicznego - moze wiec jest jakas masc ktora moglbym wyprobowac?
a moze do lekarza pierwszego rzutu bo chyba ta ubezpieczalnie to powinna pokrywac a zawsze cos ci moze pomoga bardziej niz opisywanie na grupie . z masci spobuj te over the counter na grzybice, Monistat, Miconazol. to jedyne co bez lekarza w Stanach mozesz zrobic. jelsi to zapalenie skory bakteryjne, bo tez tak moze byc to pomoze masz Triple antibiotyk oitment. iwon(k)a

Re: grzybica na twarzy? | Tomasz Bednarz, 29-05-2002, 16:23

skoro wszystko dzieje sie w USA to moze to waglik ? :-) TB

Re: grzybica na twarzy? | Iwon(k)a, 29-05-2002, 16:39

Użytkownik "violeczka" napisał w wiadomości news:ad36a3$7da$1 [at] news.onet.pl...

Zapalenia bakteryjne to raczej "mokre" zmiany, a nie luszczaca sie sucha skora.
ok mozliwe, mowie z obserwacji mojej znajomej, ktora miala sucha i byla to bakteria. iwon(k)a

Re: grzybica na twarzy? | violeczka, 29-05-2002, 22:29

Uzytkownik "Iwon(k)a" napisal w wiadomosci news:ad33ah$1o6$1 [at] news.onet.pl...
Uzytkownik "to ja" napisal w wiadomosci
news:1638fu84hhmp672oftgm3pmvhabmrcrt82 [at] 4ax.com...
a moze do lekarza pierwszego rzutu bo chyba ta ubezpieczalnie to powinna
pokrywac
a zawsze cos ci moze pomoga bardziej niz opisywanie na grupie . z masci spobuj te over the counter na grzybice, Monistat, Miconazol. to
jedyne
co bez lekarza w Stanach mozesz zrobic. jelsi to zapalenie skory
bakteryjne, bo tez
tak moze byc to pomoze masz Triple antibiotyk oitment.
Zapalenia bakteryjne to raczej "mokre" zmiany, a nie luszczaca sie sucha skora. Wioletta Swiatek-Kwapniewska

iwon(k)a

Re: grzybica na twarzy? | to ja, 30-05-2002, 20:58

On Wed, 29 May 2002 09:22:41 +0200, "violeczka" wrote:

Czy zmaina jest rowno okragla? Reszta rzeczywiscie wskazuje na grzybice. Aha czy pod tym zeskrobanym naskorkiem jest skora zaczerwieniona?
ok... no wiec te "kwiat" na mojej twarzy nie jest "rowno okrogly"... wlasciwie wcale nie jest okragly... jest troche podluzny - ale ksztalt nie jest regularny...

a pod zeskrobanym naskorkiem skora jest jakas dziwna... moze i zaczerwieniona... i generalnie leciutko swierzbi - nie tak, zebym musial sie drapac, ale czasem po prostu czuje, ze cos mi tam siedzi...

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wszystko o ziołach Wszystko o ziołach

Twarzą w twarz. Moja droga do pierwszego pełnego przeszczepu twarzy Twarzą w twarz. Moja droga do pierwszego pełnego przeszczepu twarzy

Czym jest depresja Czym jest depresja

Astma i alergie. Wszystko o chorobach Astma i alergie. Wszystko o chorobach

Moja droga do zdrowia Moja droga do zdrowia