Powiązane leki
(opisy)

Octenilin

Aquacel

Detreomycyna (Chloramphenicolum)

Maść ichtiolowa (Ammonii bituminosulfonas)

Octenisept

Echinapur (maść) (Echinacea purpurea)

Homeoplasmine

Alantan (maść, krem) (Allantoinum)

Cicaderma

Maść nagietkowa (Calendula officinalis)

Tagi

paznokiec ropa sciagnac goic uplynac opatrunek zabieg zerwac mascic paluch

Fora dyskusyjne

zobacz Zanokcica (10)

zobacz Zerwany paznokieć (2)

zobacz Szukam chirurga do wrastającego pazkokcia (0)

zobacz Rana po mocnym uderzeniu (9)

zobacz niegojąca się rana po oparzeniu (5)

zobacz Po zabiegu (1)

zobacz Otwarte złamanie podudzia (0)

zobacz Ropa pod skórą (1)

zobacz Zerwane Wedzidelko (7)

zobacz Co to może być (4)

zobacz Wrastający paznokieć - po zabiegu. (6)

zobacz Wrastające paznokcie (10)

zobacz Ropa pod paznokciem- problem po. (1)

zobacz krwiak pod paznokciem (0)

zobacz Zapalenie pochewek stawowych (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Zerwany paznokiec-gojenie.

Zerwany paznokiec-gojenie.

obraxan, 17-06-2002, 13:35

Witam. Mam zerwany paznokiec u palucha, z powodu wrastania.Czy mozna jakos przyspieszyc gojenie, chodzi o ta czzesc srodkowa palucha, tu gdzie byl paznokiec.Moze jakies masci, moczenie w jakis plynach? Po z sciagnieciu opatrunku poleca 2 kropelki krwi i siakis plyn, na rope mi to nie wyglada, jest to jakis przezroczyto-zolty.Co mozna z tym zrobic? Dziekuje. pzdr.

Re: Zerwany paznokiec-gojenie. | Sark, 18-06-2002, 00:16

Użytkownik "obraxan" napisał w wiadomości news:aekb9d$a1p$1 [at] news.onet.pl...
Mam zerwany paznokiec u palucha, z powodu
wrastania.Czy mozna jakos
przyspieszyc gojenie, chodzi o ta czzesc
srodkowa palucha, tu gdzie byl
paznokiec.Moze jakies masci, moczenie w jakis
plynach? Po z sciagnieciu
opatrunku poleca 2 kropelki krwi i siakis plyn,
na rope mi to nie wyglada,
jest to jakis przezroczyto-zolty.Co mozna z tym
zrobic?

Matce, od razu po zabiegu to nałożył jakąś masć (nazwy nie znam) i za drugim razem, przy zmianie opartunku też a po 7 dniach zdjąl opatrunek i dobrze sie to przygoiło, nie krwawiło, opatrunek zszedl łatwo. Wtedy kazal stosować maść cholestorolową. Nie wiem ile czasu upłyneło od zabiegu u ciebie ale może warto jeszcze raz odwiedzic chirurga.

Sark

Re: Zerwany paznokiec-gojenie. | obraxan, 18-06-2002, 16:29

Matce, od razu po zabiegu to nałożył jakąś masć (nazwy nie znam) i za drugim razem, przy zmianie opartunku też a po 7 dniach zdjąl opatrunek i dobrze sie to przygoiło, nie krwawiło, opatrunek zszedl łatwo. Wtedy kazal stosować maść cholestorolową. Nie wiem ile czasu upłyneło od zabiegu u ciebie ale może warto jeszcze raz odwiedzic chirurga.
uplynelo jakies 2 tyg., tez mialem masc i bylo z mascia OK, potem nie dawalem masci bo slyszalem ze nie wolno i sie zrobilo brzydko , :(

pzdr

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wszystko o ziołach Wszystko o ziołach

Cień Hipokratesa. Tajemnice Domu Medycyny Cień Hipokratesa. Tajemnice Domu Medycyny

Leczenie odleżyn i ran przewlekłych Leczenie odleżyn i ran przewlekłych

Piękna na 1001 sposobów Piękna na 1001 sposobów

Zatrzymaj młodość Zatrzymaj młodość