Powiązane leki
(opisy)

Cuprenil (Penicillaminum)

Tostran (Testosteronum)

Androtop (Testosteronum)

Apo-Feno 100, Apo-Feno 200M (Fenofibratum)

Fenardin (Fenofibratum)

Xafenor (Fenofibratum)

Lipanthyl NT 145 (Fenofibratum)

Glucardiamid (Glucosum, Nikethamidum)

Grofibrat (Fenofibratum)

Lipanthyl Supra (Fenofibratum)

Tagi

czastka zbior rozwiazac avogadro zadac licznosc czasteczka sztuka stezec nasteujace

Fora dyskusyjne

Sztuka bandażowania (1)

"wytwór" w dziąśle (4)

Ksiązki (4)

Nietypowe pytanie nt wzroku (1)

Czy warto w tym wieku zaczac medycyne? (4)

Przełyk (0)

Piszczenie w uszach (2)

Jak podawać lek Engystol? (2)

Nadwrażliwość smakowa (0)

Staphylococccus epidermidis (0)

Bakterie - wymaz - wyniki (1)

WYMAZ Z RANY (0)

brązowe plamienia, poszerzona szyjka macicy (0)

Co sądzicie o tym suplemencie diety. (13)

Bóle stawów u nastolatek (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » jak rozwiązać nastęujące za

jak rozwiązać nastęujące za

hebron, 17-06-2002, 15:29

bardzo proszę o rozwiązanie następujących zadań ze zbioru Pazdro:

8.45 w 30 g wody rozpuszczono 6 g mieszaniny zawierajacej 40% NaBr i 60% KBr. Obliczyć stężenie procentowe obu soli. 8.46 ile procent siarki zawiera 20% roztwór kwasu siarkowego(VI)? 8.48 w 250 cm3 wody rozpuszczono 12 g mieszaniny KOH i NaOH w stosunku 1 mol na 3 mole. Obliczyć stężenia procentowe i molowe obu składników. 8.49 w 2 kg wody rozpuszczono 200g ZnCl2 zawierającego 3% zanieczyszczeń. Obliczyć stęzenie procentowe roztworu ZnCl2. 8.65 ustalić wzór sumaryczny związku zawierajacego 30,7% manganu , 15.7% azotu oraz tlen, wiedząc, że 20% roztwór wodny tego związku ma gęstość 1,17 g/cm3 i jest rozworem 1,3-molowym. 8.173 zmieszano 100cm3 stężonego kwasu siarkowego(96%) ze 100 cm3 wody. Oblicz objetość roztworu korzystając z tablicy gęstości. 8.172 ile wody należy dodać do 1dm3 roztworu, aby go rozcieńczyc 10-krotnie? 8.170 ile gramów 20% kwasu siarkowego(VI) można przyrządzić z 200g 20% oleum?

Za pomoc z góry dziękuje i bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedż, gdyż rozwiązanie tych zadań potrzebne mi jest już na jutro Aleksandra Garbacz

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: jak rozwiązać nastęujące zadania? zbiór pazdro-stężenia | JVK, 17-06-2002, 19:43

Użytkownik "hebron" napisał w wiadomości news:aekv81$ad7$1 [at] news.gazeta.pl...
bardzo proszę o rozwiązanie następujących zadań ze zbioru Pazdro:

8.45 w 30 g wody rozpuszczono 6 g mieszaniny zawierajacej 40% NaBr i 60% KBr. Obliczyć stężenie procentowe obu soli. 8.46 ile procent siarki zawiera 20% roztwór kwasu siarkowego(VI)? 8.48 w 250 cm3 wody rozpuszczono 12 g mieszaniny KOH i NaOH w stosunku 1 mol na
3
mole. Obliczyć stężenia procentowe i molowe obu składników. 8.49 w 2 kg wody rozpuszczono 200g ZnCl2 zawierającego 3% zanieczyszczeń.
Obliczyć
stęzenie procentowe roztworu ZnCl2. 8.65 ustalić wzór sumaryczny związku zawierajacego 30,7% manganu , 15.7% azotu oraz tlen, wiedząc, że 20% roztwór wodny tego związku ma gęstość 1,17
g/cm3 i
jest rozworem 1,3-molowym. 8.173 zmieszano 100cm3 stężonego kwasu siarkowego(96%) ze 100 cm3 wody. Oblicz objetość roztworu korzystając z tablicy gęstości. 8.172 ile wody należy dodać do 1dm3 roztworu, aby go rozcieńczyc 10-krotnie? 8.170 ile gramów 20% kwasu siarkowego(VI) można przyrządzić z 200g 20% oleum?

Za pomoc z góry dziękuje i bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedż, gdyż rozwiązanie tych zadań potrzebne mi jest już na jutro Aleksandra Garbacz

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -
www.gazeta.pl/usenet/

Cześć. To proste zadania. Napewno zdążysz do jutra. Jak je rozwiążesz bedzie Ci później lżej na klasówie.

potrzebne wzory (tylko cztery):

Cp = ms/mr * 100% Cm = n/V d = m/V M = m/n

gdzie:

Cp - stężenie procentowe (jednostka %) masowe, rzadziej spotyka się objętościowe ms - masa substancji, której stężenie obliczasz mr - masa całości (roztworu, mieszaniny itp) Cm - stężenie molowe (jednostka mol/dm3) n - liczba moli substancji której stężenie liczysz V - objętość całości (jednostka dm3 czyli inaczej litr) d - gęstość (ciężar właściwy) (jednostka g/cm3) m - masa (w tym przypadku w gramach) V - objętość (w tym przypadku w cm3) M - masa molowa (ciężar molowy) (jednostka g/mol) odczytujemy to z układu oktesowego pierwiastków m - masa (w gramach) n - liczba moli

pamiętaj: 1 dm3 = 1000 cm3 1 mol to ilość sztuk odpowiadająca liczbie Avogadro

Powodzenia.

Re: jak rozwiązać nastęujące zadania? zbiór pa | Artur Drzewiecki, 17-06-2002, 20:00

alt.pl.jestem.leniem
Politycznie niepoprawny Artur Drzewiecki. Zwolennik przyznania Ekspertowi Antynobla.

Usuń "nie.", "cierpie.", "spamu." i ".qvx" z mego adresu w nagłówku.

Re: jak rozwiązać nastęujące | Antonia Ujazdowska, 17-06-2002, 20:11

problem w tym ze ja znam wszystkie te wzory a jednak nie wiem jak rowiazac te zadania gdybym nie miala z tym problemu to nie prosilabym nikogo o rozwiazanie. przerobilam juz caly zbiorek pana pazdro, jednak te zadania sprawily mi trudnosc, wiec skoro sa takie latwe dla ciebie to moglbys mi je rozwiazac. bylby to z twojej strony ogromnie dobry uczynek JVK napisał(a):

Użytkownik "hebron" napisał w wiadomości news:aekv81$ad7$1 [at] news.gazeta.pl... 3 Obliczyć g/cm3 i www.gazeta.pl/usenet/

Cześć. To proste zadania. Napewno zdążysz do jutra. Jak je rozwiążesz bedzie Ci później lżej na klasówie.

gdzie:

Cp - stężenie procentowe (jednostka %) masowe, rzadziej spotyka się objętościowe ms - masa substancji, której stężenie obliczasz mr - masa całości (roztworu, mieszaniny itp) Cm - stężenie molowe (jednostka mol/dm3) n - liczba moli substancji której stężenie liczysz V - objętość całości (jednostka dm3 czyli inaczej litr) d - gęstość (ciężar właściwy) (jednostka g/cm3) m - masa (w tym przypadku w gramach) V - objętość (w tym przypadku w cm3) M - masa molowa (ciężar molowy) (jednostka g/mol) odczytujemy to z układu oktesowego pierwiastków m - masa (w gramach) n - liczba moli

Powodzenia.

Re: jak rozwiązać nastęujące zadania? zbiór pazdro-stężenia | JVK, 17-06-2002, 20:32

po pierwsze jaja liczy się na mendle

NAPISAŁEM:

1 mol to ilość sztuk odpowiadająca liczbie Avogadro

A JACEK NA TO:

Bylo tak pieknie, ale ta ostatnia linijka fatalna: na sztuki liczy sie jaja , a nie czasteczki

A POTEM CYTUJE "WIEM":

Liczba Avogadro - liczba cząstek (np. cząsteczek, atomów, jonów, elektronów) w jednym molu dowolnej substancji: NA = 6,022137 razy 10 do 23 potęgi [mol do minus pierwszej] , czyli nieco ponad 600 000 trylionów sztuk.

PRECZYTAJ KOLEGO NAJPIERW TO CO CYTUJESZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MOL TO ILOŚĆ SZTUK I NIWEAŻNE CZEGO (atomów, cząsteczek, jajek) TO JEST POPROSTU LICZBA TAK SAMO JAK: -PI (3,1415 itd) -TUZIN (12), -MENDEL (15), -KOPA (60), -GROS (144), -MOL (liczba Avogadro = 6,022137 razy 10 do 23 potęgi).

BYŁO TAK KIEDY ZACZYNAŁEM STUDIOWAĆ CHEMIĘ I NIE SŁYSZAŁEM, ŻEBY KTOŚ TO ZMIENIŁ CHYBA, ŻE TY JACKU?!?

Re: jak rozwiązać nastęujące | , 17-06-2002, 20:56

szczerze mowiac to dla mnie w tej chwili malo istotny jest fakt czy czasteczki liczy sie na sztuki czy tez moze na łokcie potrzebuje desperacko rozwiazania tych zadan wiec jesli ktorys z was moglby poswwiecic im troche swojego jakze cennego czasu to bylabym nieslychanie wdzieczna, poniewaz od tych zadan zalezy moja ocana z chemii JVK napisał(a):

NAPISAŁEM:

A JACEK NA TO:

Bylo tak pieknie, ale ta ostatnia linijka fatalna: na sztuki liczy sie jaja , a nie czasteczki

A POTEM CYTUJE "WIEM":

Liczba Avogadro - liczba cząstek (np. cząsteczek, atomów, jonów, elektronów) w jednym molu dowolnej substancji: NA = 6,022137 razy 10 do 23 potęgi [mol do minus pierwszej] , czyli nieco ponad 600 000 trylionów sztuk.

MOL TO ILOŚĆ SZTUK I NIWEAŻNE CZEGO (atomów, cząsteczek, jajek) TO JEST POPROSTU LICZBA TAK SAMO JAK: -PI (3,1415 itd) -TUZIN (12), -MENDEL (15), -KOPA (60), -GROS (144), -MOL (liczba Avogadro = 6,022137 razy 10 do 23 potęgi).

BYŁO TAK KIEDY ZACZYNAŁEM STUDIOWAĆ CHEMIĘ I NIE SŁYSZAŁEM, ŻEBY KTOŚ TO ZMIENIŁ CHYBA, ŻE TY JACKU?!?

Re: Odp: jak rozwiązać nastęując | , 17-06-2002, 21:01

czy ja prosze o tak wiele? potrzebuje pomocy z chemii wiec zamiescilam ten o to watek kiedy ja prosze o pomoc wy klocicie sie o sformulowanie definicji liczby avogadro bardzo dziekuje w takim razie za pomoc mam nadzieje ze wam rowniez tak chetnie bedzie ktos pomagal beata napisał(a):

No cóż, nie da się ukryć, że ostatnia linijka kolegi a może koleżanki JVK również była piękna. Popatrz Jacku, jedno zdanie, a więcej w nim mądrosci niż w tym co wypisałeś i nie zrozumiałeś z Onetu.

[...ciach - bełkot niczym z mizernej szkolnej książki..]

Bo czymże jest mol jak nie jednostką podobną do tuzina? No może nieco więcej sztuk liczy :-). Wiecej myślenia, mniej kopiowania bez zrozumienia treści. A grupowiczów przepraszam - nie mogłam się opanować

pozdrawiam beataO

"Daj mi Boże pogodę ducha bym mogła zaakceptować to czego nie mogę zmienić, odwagę bym mogła zmienić to co zmienić mogę i mądrość bym potrafiła te rzeczy rozróżnić."

BARDZO DZIEKUJE ZE NIKT MI NIE POMOGL | , 17-06-2002, 21:07

zamieszczajac ten watek mialam cicha nadzieje ze masa genijalnych biologiczno- chemicznie ludzi pomoze mi w rozwiazaniu kilku zadan z liceum. widze jednak ze sie mylilam. za to dowiedzialam sie ze na sztuki to sie liczy jaja. bardzo ale to bardzo dziekuje za pomoc.

Re: jak rozwiązać nastęujące zadania? zbiór pa | Antonia Ujazdowska, 17-06-2002, 21:20

panie niepoprawny czy tak trudno zrozumiec komus obdarzonemu kilkoma szarymi komorkami ze ja prosze o pomoc nie dlatego ze sie lenie tylko dlatego ze nie rozumiem akurat tych zadan? w zbiorze sa to zadania z 2 gwiazdkami. z jedna gwiazdka potrafie rozwiazac, ale dwie to juz za duzo i niestety nie potrafie ich rozwiazac, wiec jesli nie chce mi pan pomoc to niech pan chociaz nie propaguje swoich ambitnych sloganow "do nauki a nie lenic sie" Artur Drzewiecki napisał(a):

Droga koleżanko - oprócz chemii nie znasz netykiety.:-((( Do nauki a nie lenić się.:-) Politycznie niepoprawny Artur Drzewiecki. Zwolennik przyznania Ekspertowi Antynobla.

Re: jak rozwiązać nastęujące zadania? | Jacek, 17-06-2002, 22:02

JVK wrote:
Użytkownik "hebron" napisał w wiadomości news:aekv81$ad7$1 [at] news.gazeta.pl... 3 Obliczyć g/cm3 i www.gazeta.pl/usenet/

gdzie:

z Wiem Onet Liczba Avogadra, stała Avogadra, NA, liczba cząstek (np. cząsteczek, atomów, jonów, elektronów) w jednym molu dowolnej substancji: NA = 6,022137?1023 mol-1, czyli nieco ponad 600 000 trylionów sztuk.

Mol, gramocząsteczka, jednostka ilości, precyzyjniej liczności cząstek, należąca do układu jednostek SI, stosowana powszechnie w chemii. 1 mol danej substancji jest taką liczbą jej cząsteczek, która jest równa liczbie atomów zawartych w (dokładnie) 12 gramach nuklidu węgla12C. Liczba ta jest nazywana liczbą Avogadra.

Odp: jak rozwiązać nastęujące zadania? zbiór pazdro-stężenia | beata, 17-06-2002, 22:53

No cóż, nie da się ukryć, że ostatnia linijka kolegi a może koleżanki JVK również była piękna. Popatrz Jacku, jedno zdanie, a więcej w nim mądrosci niż w tym co wypisałeś i nie zrozumiałeś z Onetu.

Liczba Avogadra, stała Avogadra, NA, liczba cząstek (np. cząsteczek, atomów, jonów, elektronów) w jednym molu dowolnej substancji: NA = 6,022137?1023 mol-1, czyli nieco ponad 600 000 trylionów sztuk.
[...ciach - bełkot niczym z mizernej szkolnej książki..]

Bo czymże jest mol jak nie jednostką podobną do tuzina? No może nieco więcej sztuk liczy :-). Wiecej myślenia, mniej kopiowania bez zrozumienia treści. A grupowiczów przepraszam - nie mogłam się opanować

pozdrawiam beataO --

"Daj mi Boże pogodę ducha bym mogła zaakceptować to czego nie mogę zmienić, odwagę bym mogła zmienić to co zmienić mogę i mądrość bym potrafiła te rzeczy rozróżnić."

Re: jak rozwiązać nastęujące zadania? zbiór pazdro-stężenia | I.Tichy, 17-06-2002, 22:59

prosze teraz expierd napisze ze zlapal cie w pulapke na trolle typu god bless princetown 6

on jak napisze jakąs głupote i sie mu wytknie to zawsze tak pisze. pozdrawiam Tichy

i znowu karmie trolla ale szlak mnie trafia jak takie coś czepia się porządnych ludzi , i pyta się np. lekarza medycyny jakim prawem wypowiadasz się w kwestii raka pzodrawiam raz jeszcze i najmocnij przepraszam T

Re: jak rozwiązać nastęujące zadania? zbiór pa | Artur Drzewiecki, 17-06-2002, 23:11

Droga koleżanko - oprócz chemii nie znasz netykiety.:-((( Do nauki a nie lenić się.:-)
Politycznie niepoprawny Artur Drzewiecki. Zwolennik przyznania Ekspertowi Antynobla.

Re: BARDZO DZIEKUJE ZE NIKT MI NIE POMOGL | Artur Makowski, 17-06-2002, 23:12

Sajmon Templer wrote:

Od twojego lenistwa i wygodnictwa wieksza jest tylko twoja bezczelność. Wklepałaś sobie pare zadań i myślisz, ze rozwiązania wyskoczą jak z automatu? To jest grupa MEDYCYNA, a nie pl.ogólniak. I jeszcze masz za złe ludziom, że nie spełnili twojego rządania. Weź sie za normalne książki i nie zawracaj wiecej głowy.
Moze wyslal tutaj bo chce isc na medycyne :o

Pozdrawiam

Pogadaj z maszyna. Naucz ja czegos nowego: serwer4you.com/robot/

Re: BARDZO DZIEKUJE ZE NIKT MI NIE POMOGL | Krzysztof, 17-06-2002, 23:20

hebron [at] NOSPAM.poczta.gazeta.pl wrote:

zamieszczajac ten watek mialam cicha nadzieje ze masa genijalnych biologiczno- chemicznie ludzi pomoze mi w rozwiazaniu kilku zadan z liceum. widze jednak ze sie mylilam. za to dowiedzialam sie ze na sztuki to sie liczy jaja. bardzo ale to bardzo dziekuje za pomoc.
Po pierwsze to nikt nie ma Ci obowiązku pomagać, to zależy tylko od jego dobrej woli. Nie ma się więc, co awanturować.

Po drugie to Twoje pytania są lekko NTG. Nie uważasz, ze - jeżeli już - wypadałoby je wysłać na pl.sci.chemia ?

A po trzecia to grupa dyskusyjna. I nie tylko o jajkach we wspomnianym watku dyskutowano., Dostałaś konkretną odpowiedź - tylko podstawić do wzoru. A, że w pewnym momencie wywiązała się dyskusja na temat stałej Avogadro (ew. Avogadro'a) IMO też nie powinno za bardzo dziwić. W końcu to grupa _dysksyjna_, no nie?

Skoro chcesz uzyskać konkretne rozwiązanie w krótkim czasie i bez dyskusji i komentarzy, to może wskazane by było poszukanie korepetytora?

Pozdrawiam, Krzysztof

Re: BARDZO DZIEKUJE ZE NIKT MI NIE POMOGL | Sajmon Templer, 18-06-2002, 00:55

Od twojego lenistwa i wygodnictwa wieksza jest tylko twoja bezczelność. Wklepałaś sobie pare zadań i myślisz, ze rozwiązania wyskoczą jak z automatu? To jest grupa MEDYCYNA, a nie pl.ogólniak. I jeszcze masz za złe ludziom, że nie spełnili twojego rządania. Weź sie za normalne książki i nie zawracaj wiecej głowy. -- Sajmon Templer doms3 [at] interia.pl ...." tyle dróg budują tylko ,k***a, nie ma dokąd pójść ! "... J.Himilsbach

Re: jak rozwiązać nastęujące zadania? | Robert Pyzel, 18-06-2002, 01:31

W news:aelcp5$suq$1 [at] news.gazeta.pl tako rzecze Antonia Ujazdowska

panie niepoprawny czy tak trudno zrozumiec komus obdarzonemu kilkoma szarymi komorkami ze ja prosze o pomoc nie dlatego ze sie lenie tylko dlatego ze nie rozumiem akurat tych zadan?
Słuchaj Antonino Ujazdowsko, o ile nie nazywasz się hebron alias Aleksandra Garbacz. Twoje pytanie, ma tyle wspólnego z grupą pl.sci.medycyna, co pogląd, że lenistwo jest rękojmią zdrowia. Możesz, grzecznie i nieśmiało zapytać na pl.sci.chemia, może jakaś litościwa dusza pomoże Ci odrobić pracę domową.

"Ćwiczenie Tai Chi jest doskonałym treningiem szybkości. Mający 90 lat mistrzowie Tai Chi, poruszają się równie szybko jak młodzi początkujący. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-= rpyzel [at] box43.pl ==-== Robert Pyzel =-=

Re: BARDZO DZIEKUJE ZE NIKT MI NIE POMOGL | Sajmon Templer, 18-06-2002, 01:47

Moze wyslal tutaj bo chce isc na medycyne :o
i myślisz, że tym sposobem sie dostanie? pozdrawiam, -- Sajmon Templer doms3 [at] interia.pl ...." tyle dróg budują tylko ,k***a, nie ma dokąd pójść ! "... J.Himilsbach

Re: jak rozwiązać nastęujące zadania? zbiór pazdro-stężenia | Rafal 'Raf256' Maj, 18-06-2002, 01:50

Jacek wrote in news:1651-1024336958 [at] pd57.katowice.sdi.tpnet.pl:

[...]

co za MATŁO, nie dość że cytujesz po **** 200 lini przedmówcy, to jeszcze ustawiasz durny FUT na pl.test teraz TY głabie idziesz do abuse

Rafał 'Raf256' Maj

Re: jak rozwiązać nastęujące zadania? zbiór pazdro-stężenia | Rafal 'Raf256' Maj, 18-06-2002, 01:53

"JVK" wrote in news:nXpP8.272235$305.3928634 [at] news.chello.at:

[...]

szkoda czasu na trolla golfmaster [at] ... czyli na jacka vel Experta

poczytaj xox.pl/~zamsz/ to zrozumiesz :)

Rafał 'Raf256' Maj

Re: jak rozwiązać nastęujące zadania? zbiór pazdro-stężenia | Rafal 'Raf256' Maj, 18-06-2002, 02:38

Jacek wrote in news:28870-1024360072 [at] pd57.katowice.sdi.tpnet.pl:

Panie Rafale Maj "Raf256" publicznie wzywam Pana po raz ostatni do zaprzestania szkodliwej dzialalnosci na usenecie polegajacej na naruszaniu moich dobr osobistych, wysylaniu wulgarnych, obrazliwych postow
powyższy post naruszył twoje dobra osobiste ;) ?

i znowu ustawiłeś FUT... i znowu zacytowałałeś cały post... a na dodatkek odpoisujesz nieprawidłowo NAD cytatem...

chyba ci się pogarsza ;)

Rafał 'Raf256' Maj

Re: jak rozwiązać nastęujące zadania? | Jacek, 18-06-2002, 04:31

Panie Rafale Maj "Raf256"

publicznie wzywam Pana po raz ostatni do zaprzestania szkodliwej dzialalnosci na usenecie polegajacej na naruszaniu moich dobr osobistych, wysylaniu wulgarnych, obrazliwych postow i nekaniu mnie swoja osobowoscia.

Juz kilka razu Pana ostrzeglem, ze nie moge dluzej tolerowac sytuacji nekania mnie na grupach Panskimi wulgarnymi i obrazliwymi offtopickami. Nie zajmuje sie terapia, nie zajmuje sie psychologia i nie znam podloza tych agresywnych Panskich zachowan. Ale mysle ze na tutaj grupie znajdzie Pan pomoc i porade , a jezeli nie tutaj to gdzie indziej.

Prosze zatem za mna nie chodzic po grupach usenetowych, nie meczyc mnie swoimi problemami, nie odpowiadac offtopickami, nie uzywac slow uwazanych powszechnie za obrazliwe, prosze przestrzegac netykiety i etykiety w miejscu publicznym i prosze robic wszystko, abym wiecej nie spotkal , nie musial czytac Panskiego komentarza w odpowiedzi na moj merytoryczny post .

Oczekuje zaniechania tej dzialalnosci, ktora mnie obraza i narusza moje dobra osobiste i w przypadku kontynuowania tej szkodliwej dzialalnosci, zmuszony bede do podjecia rozwiazania problemu na drodze formalnej.

Zatem Panie Rafale Maj. Widzimy sie po raz ostatni na usenecie, a kazdy kolejny Panski wylgarny, obrazliwy, offtopickowy post uznam za naruszenie prawa i podejme stosowne kroki.

Pisze tutaj, poniewaz dzisiaj wyslal Pan juz za duzo obrazliwych postow, zawierajacych slowa uznane za obrazliwe. Na grupe pl.sci.medycyna, offtopic na grupe pl.soc.prawo,

i nie interesuje mnie rola terapeuty, ani trenera. Prosze sie od tej chwili kontrolowac i kontrolowac kazda czcionke, ktora Pan wysyla do usenetu.

Gdyz w usenecie obowiazuje zakaz watkow osobistych, zakaz offtopickow, zakaz lamerstwa, a obowiazuja zasady etykiety i netykiety. Te zasady Pan nagminnie narusza.

Jacek

Rafal 'Raf256' Maj wrote:
Jacek wrote in news:1651-1024336958 [at] pd57.katowice.sdi.tpnet.pl:

[...]

co za MATŁO, nie dość że cytujesz po **** 200 lini przedmówcy, to jeszcze ustawiasz durny FUT na pl.test teraz TY głabie idziesz do abuse

Rafał 'Raf256' Maj

World's First Holographic Computer incorporating Self(EGO) Technology fit to solve NP problems (knapsack algorithm) at light speed in n** [at] time. Presentation at Ig Nobel Prize Ceremony (October, 2002 Harvard)

Re: BARDZO DZIEKUJE ZE NIKT MI NIE POMOGL | Artur Drzewiecki, 18-06-2002, 06:41

Do szkoły leniu jeden!

Re: jak rozwiązać nastęujące zadania? zbiór pa | Artur Drzewiecki, 18-06-2002, 06:43

Niezależnie od tego, czy zadania są trudne, czy nie powinno się: - wybrać właściwą grupę (pl.sci.chemia np.), - pisać POD cytatem.

Re: jak rozwiązać nastęujące zadania? zbiór pa | Anna_G, 18-06-2002, 09:41

ze ja prosze o pomoc nie dlatego ze sie lenie tylko dlatego ze nie rozumiem akurat tych zadan? w zbiorze sa to zadania z 2 gwiazdkami. z
jedna
gwiazdka potrafie rozwiazac, ale dwie to juz za duzo i niestety nie
potrafie
ich rozwiazac, wiec jesli nie chce mi pan pomoc to niech pan chociaz nie propaguje swoich ambitnych sloganow "do nauki a nie lenic sie"
Nie wiem czy chodzi o lenienie się czy tez nie. w każdym razie z tego co wiem to nikt na grupie (nie tylko tej) nie podstawi ci pod nos gotowych rozwiązań. Nie mniej jednak wiele osób może zaprponowav swoja pomoc i służyc dobra radą i wskazówkami pomocnymi w rozwiązywaniu zadań. pozdrowienia Anka P.S. po co przed wakacjami rozwiązywać zadania z 2 gwiazdkami??

Re: BARDZO DZIEKUJE ZE NIKT MI NIE POMOGL | Artur Makowski, 18-06-2002, 10:53

Sajmon Templer wrote:

i myślisz, że tym sposobem sie dostanie? pozdrawiam,
Co tak powaznie, czy nie zauwazyles tego przerazenia na smiley'u? ;)

Pozdrawiam

Pogadaj z maszyna. Naucz ja czegos nowego: serwer4you.com/robot/

Re: BARDZO DZIEKUJE ZE NIKT MI NIE POMOGL | Sotb, 18-06-2002, 11:53

Użytkownik napisał w wiadomości news:aelc2e$qet$1 [at] news.gazeta.pl...
zamieszczajac ten watek mialam cicha nadzieje ze masa genijalnych
biologiczno-
chemicznie ludzi pomoze mi w rozwiazaniu kilku zadan z liceum. widze
jednak
ze sie mylilam. za to dowiedzialam sie ze na sztuki to sie liczy jaja.
bardzo
ale to bardzo dziekuje za pomoc.

Na łby się z koniem pozamieniałaś? Czy jak? Grupa dyskusyjna to kalkulator?

SOTB

Re: jak rozwiązać nastęujące zadania? | Lech Trzeciak, 18-06-2002, 13:08

Antonia Ujazdowska wrote:

ja prosze o pomoc nie dlatego ze sie lenie tylko dlatego ze nie rozumiem akurat tych zadan? w zbiorze sa to zadania z 2 gwiazdkami. z jedna gwiazdka potrafie rozwiazac, ale dwie to juz za duzo i niestety nie potrafie ich rozwiazac
I bardzo dobrze, dostaniesz taką ocenę, na jaką zasługujesz.

Leszek

Re: jak rozwiązać nastęujące zadania? zbiór pazdro-stężenia | JVK, 18-06-2002, 20:05

Jacek napisał:

Nie pisz juz wiecej. Jezeli nie rozumiesz roznicy miedzy liczba a iloscia, licznoscia, a liczba sztuk to nie pomoge, ale informuje ze liczba dotyczy rzeczy policzalnych, a ilosc takze niepoliczalnych. I tak mol to jednostka ilosci, ale tutaj licznosci czastek, ktore jako takie sa niepoliczalne i dlatego nie mowimy o liczbie/ilosci sztuk czastek, a jedynie i licznosci czastek. I licznosc czastek jest miara liczby czastek z ukladu SI. A przeliczalnosc czy nieprzeliczalnosc zbioru / probki czastek, czasteczek, atomow ma takie znaczenie,

PRZEPRASZAM, ŻE NAPISAŁEM:
Masz rację nie ilość lecz liczność. Widzę, że trochę się napracowałeś w bibliotece :-) Pogoda taka piękna, można było napisać krótko. Wszyscy i tak doceniają Twoją mądrość.

Mam nadzieję, że wybaczysz staremu chemikowi te potoczne wyrażenia. Nie wiedziałem, że oprócz Oli będą mnie czytali tak światli ludzie jak Ty expercie.

Mol wg SI to precyzyjna liczność czyli dokładna liczba stąd moje uproszczenie.

Oczywiście, że liczby Avogadra nie wyznacza się licząc sztuki cząstek, ale w obliczeniach np. bezwzględnej masy pojedynczego atomu lub cząsteczki traktujemy mol jako dokładną ilość sztuk. Mam nadzieję, że wybaczysz staremu chemikowi praktykowi, że tłumacząc podstawy licealistce użył mało naukowego terminu.

Pozdrawiam wszystkich niedocenianych geniuszy.

Re: jak rozwiązać nastęujące zadania? | Jacek, 18-06-2002, 20:12

Nie pisz juz wiecej. Jezeli nie rozumiesz roznicy miedzy liczba a iloscia, licznoscia, a liczba sztuk to nie pomoge, ale informuje ze liczba dotyczy rzeczy policzalnych, a ilosc takze niepoliczalnych. I tak mol to jednostka ilosci, ale tutaj licznosci czastek, ktore jako takie sa niepoliczalne i dlatego nie mowimy o liczbie/ilosci sztuk czastek, a jedynie i licznosci czastek. I licznosc czastek jest miara liczby czastek z ukladu SI. A przeliczalnosc czy nieprzeliczalnosc zbioru / probki czastek, czasteczek, atomow ma takie znaczenie,

ze Liczba Avogadro oznacza liczbe czastek, a nie liczbe/ilosc sztuk czastek O sztukach mozemy mowic gdy liczymy jaja, a nie szacujemy ilosc czastek rzedu wielkosci 600 000 trylionow.

Wtedy powiemy o sztukach czasteczek, gdy bedziemy je liczyli metoda sztuka za sztuka, a nie szacunkowa, czyli bez dokladnego liczenia co do sztuki.

Czy to teraz jest juz jasne ? Na sztuki liczymy jaja. Czasteczek obliczamy ilosc/liczebnosc ale nigdy liczbe sztuk czasteczek .

KPW ?

JVK wrote:

NAPISAŁEM:

A JACEK NA TO:

A POTEM CYTUJE "WIEM":

MOL TO ILOŚĆ SZTUK
Nie. wyraz "sztuk", na koncu zdania wlasnie wszystkich razi, gdyz czastek nie liczy sie na sztuki, a wyznacza/ szacuje ich ilosc/liczbe/ liczebnosc.

Jezeli odrozniasz rzeczy policzalne od niepoliczalnych, to wsrod policzalnych sa tez takie, ktorych ilosc/liczebnosc/ liczbe szacujemy, a nie obliczamy co do sztuki.

KPW ? Jezeli potwierdzisz, ze liczbe Avogadro wyznacza sie przez liczenie czasteczek na sztuki to oczywiscie wtedy sie zgodze, ale przy licznosci rzedu 600 000 trylionow czastek w 1 molu substancji stosuje sie metody porownawcze, szacunkowe, obliczenia ze wzorow, niekoniecznie liczenie czastek na sztuki w liczbie 600 000 trylionow czastek ( nie sztuk).

Przemysl to zanim znow powiesz ze czasteczki liczymy na sztuki.

Re: jak rozwiązać nastęujące zadania? zbiór pa | Miłosz Mikołasjki - onet, 20-06-2002, 03:36

...
panie niepoprawny czy tak trudno zrozumiec komus obdarzonemu kilkoma
szarymi
komorkami ze ja prosze o pomoc nie dlatego ze sie lenie tylko dlatego ze
nie
rozumiem akurat tych zadan? w zbiorze sa to zadania z 2 gwiazdkami. z
jedna
gwiazdka potrafie rozwiazac, ale dwie to juz za duzo i niestety nie
potrafie
ich rozwiazac, wiec jesli nie chce mi pan pomoc to niech pan chociaz nie propaguje swoich ambitnych sloganow "do nauki a nie lenic sie" Artur Drzewiecki
napisał(a):
Zapraszam na korepetycje:)))) A tak naprawde, to zadania z 2 gwiazdkami z Pazdry roznia sie od pozostalych koniecznoscia albo pomyslenia, albo rozwiazania jednej proporcji wiecej:))) Pozdrawiam, Miloszm

Re: jak rozwiązać nastęujące zadania? zbiór pa | Miłosz Mikołasjki - onet, 20-06-2002, 03:38

po co przed wakacjami rozwiązywać zadania z 2 gwiazdkami??
Moze w ramach przygotowan do egzaminu na medycyne:))) Zycze powodzenia... MiloszM

Re: jak rozwiązać nastęujące zadania? zbiór pa | Anna_G, 21-06-2002, 13:40

A tak naprawde, to zadania z 2 gwiazdkami z Pazdry roznia sie od pozostalych koniecznoscia albo pomyslenia, albo rozwiazania jednej proporcji wiecej:)))

tym sie chyba charakteryzuja wszystkie zadania z gwiazdkami pozdrowienia Anka

Re: jak rozwiązać nastęujące zadania? zbiór pa | rymi, 21-06-2002, 20:46

| panie niepoprawny czy tak trudno zrozumiec komus obdarzonemu kilkoma szarymi | komorkami ze ja prosze o pomoc nie dlatego ze sie lenie tylko dlatego ze nie | rozumiem akurat tych zadan? w zbiorze sa to zadania z 2 gwiazdkami. z jedna | gwiazdka potrafie rozwiazac, ale dwie to juz za duzo i niestety nie potrafie | ich rozwiazac, wiec jesli nie chce mi pan pomoc to niech pan chociaz nie | propaguje swoich ambitnych sloganow "do nauki a nie lenic sie" | Artur Drzewiecki napisał(a): |

Czy tak trudno zrozumieć Antonino skoro jesteś obdarzonemu kilkoma szarymi komórkami, że Ty nie prosisz o pomoc tylko o rozwiązanie zadań.

Ryszard

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zapalenie kości Zapalenie kości

Podwyższone steżenie cholesterolu. Profilaktyka i właściwa kuracja Podwyższone steżenie cholesterolu. Profilaktyka i właściwa kuracja

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Cukrzyca Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Cukrzyca

Cholesterol - cichy zabójca Cholesterol - cichy zabójca

Zagadki medyczne i sztuka diagnozy Zagadki medyczne i sztuka diagnozy