Powiązane leki
(opisy)

Postinor-Duo (Levonorgestrelum)

Ellaone (Ulipristali acetas)

Regulon (Desogestrelum, Ethinylestradiolum)

Secural (Nonoxinolum)

Atywia (Ethinylestradiolum, Dienogestum)

Patentex Oval N (Nonoxinolum)

Anteovin (Ethinylestradiolum, Levonorgestrelum)

Artizia (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Harmonet (Ethinylestradiolum, Gestodenum)

Marvelon (Desogestrelum, Ethinylestradiolum)

Tagi

sporadyczny postinor zaplodnic malkiewicz antykoncepcyjny zarudzka dziewczyna tabletka antykoncepcja zazywac

Fora dyskusyjne

zobacz escapelle-co to (8)

zobacz Tabletki antykoncepcyjne (1)

zobacz Co po tabletkach antykoncepcyjnych? (5)

zobacz milocardin a antykoncepcja (0)

zobacz Jak to jest z tymi tabletkami antykoncepcyjnymi? (7)

zobacz Czy leki które zażywam osłabiają działanie antykoncepcji? (0)

zobacz zapobiec ciąży (3)

zobacz postinor (1)

zobacz Co to za lek- Tabletki 72h? (72)

zobacz kobieta pijana d... sprzedana (28)

zobacz Ciąża czy miesiączka. (7)

zobacz Atopowe zapalenie skóry a antykoncepcja (1)

zobacz Nie wiem czy moja dziewczyna jest w ciązy (9)

Postinor

Katarzyna Maj, 01-07-2002, 23:20

Dzis spotkałam sie w internecie z bardzo ciekawą wypowiedzią pewnej pani ginekolog. A ponieważ zaprzeczała wszystkiemu co na ten temat wiem postanowiłam napisać. Otóż pani ta powiedziała tak:

Ewa Zarudzka-Malkiewicz: Najskuteczniejsze są tabletki antykoncepcyjne zażywane codziennie przez 21 dni. Ale ta sytuacja dotyczy kobiet, które współżyją regularnie i dużo. W przypadku kontaktów sporadycznych można po stosunku zażyć tabletkę Postinoru. Kiedy jednak jakaś dziewczyna nie była pewna czy może przyjmować taki środek odpowiedziała na jej pytanie: coolAndre: Czy 16-letnia dziewczyna może zażywać Postinor? Ewa Zarudzka-Malkiewicz: Może sporadycznie, nie częściej niż raz w tygodniu, nie więcej niż 4 tabletki w cyklu.

No to sie bardzo zdziwiłam bo myślałam że postinor nie jest metodąantykoncepcyjną ale raczej środkiem używanym w ostateczności(np. gwałt...) Czy ktos mi może powiedzieć jak to naprawdę jest.

Re: Postinor | WALDIM, 02-07-2002, 01:24

Użytkownik "Katarzyna Maj" napisał w wiadomości news:afqa3e$88v$1 [at] absinth.dialog.net.pl...

coolAndre: Czy 16-letnia dziewczyna może zażywać Postinor? Ewa Zarudzka-Malkiewicz: Może sporadycznie, nie częściej niż raz w
tygodniu,
nie więcej niż 4 tabletki w cyklu.

No to sie bardzo zdziwiłam bo myślałam że postinor nie jest metodąantykoncepcyjną ale raczej środkiem używanym w ostateczności(np. gwałt...) Czy ktos mi może powiedzieć jak to naprawdę jest.
mozna traktowac tez jako metode antykoncepcyjna... generalnie jest to wlasnie forma antykoncepcji awaryjnej... z ograniczeniem, ze nie czesciej niz 4 razy cyklu... --

WaldiM

Serwis antykoncepcyjny www.antykoncepcja.pl

Re: Postinor | tolo, 02-07-2002, 18:54

Postinor w nawet najmniejszym stopniu nie jest środkiem antykoncepcyjnym, bo nie zapobiega zapłodnieniu. Uniemożliwia jedynie implantację zapłodnionej kom. jajowej. Dlatego jest to środek wczesnoporonny. Ograniczenie co do częstości stosowania wynika z dużej zawartości gestagenu / 5x więcej niż w typowej pigułce/.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

ABC bioetyki. Sztuczne zapłodnienie. Jeśli nie in vitro, to co? ABC bioetyki. Sztuczne zapłodnienie. Jeśli nie in vitro, to co?

Naturalne metody leczenia bólu głowy Naturalne metody leczenia bólu głowy

Celiakia Celiakia

Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia

Kolorowe tabletki Kolorowe tabletki