Powiązane leki
(opisy)

Allupol (Allopurinolum)

Zyloric (Allopurinolum)

Purisan

Ginjal (Hippocampus coronatus, Methylthioninii chloridum, Orthosiphon aristatus, Panax ginseng, Sonchi arvensis, Strobilanthus deyerianus)

Nefrobonisol (Achillea millefolium, Betula sp., Equisetum arvense, Solidago virgaurea, Taraxacum officinale, Urtica dioica)

Omega-3 Junior

Acidum folicum (Acidum folicum)

Bio-Omega 3 Plus

Biocol Omega 3.6.9

Biomegalin 3-6-9 (kapsułki)

Tagi

podagra moczanowy surowica podniesc kwasic wynik sygnal paluch moczowy kwas

Fora dyskusyjne

zobacz DNA, PODAGRA (9)

zobacz BÓL STOPY (3)

zobacz Ból palca stopy (3)

zobacz DNA MOCZANOWA (2)

zobacz ból palucha (1)

zobacz proszę o pomoc w analizie wyników (2)

zobacz Wysokie CRP (1)

zobacz Czy to początki reumatyzmu? (1)

zobacz Dna moczanowa (1)

zobacz blizna (7)

zobacz Trądzik- leczenie peelingiem czy laserowo (11)

zobacz kamienie pecherzyka zolciowego (2)

zobacz Problemy z żołądkiem. Cofający sie kwas ? (1)

zobacz Kwas foliowy (13)

zobacz kwas foliowy (13)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Kwas moczowy - podniesiony poziom

Kwas moczowy - podniesiony poziom

, 05-07-2002, 01:06

Witam

Mam podniesiony poziom kwasu moczowego (7,5 mg/dl) co jest pozostałością po kamienicy nerkowej. Chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś naturalne sposoby na obniżenie poziomu kwasu moczowego ? (Słyszałem, że należy wyluczyć z diety podroby)

Pozdrawiam Zbyszek.

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Kwas moczowy - podniesiony poziom | KM, 05-07-2002, 12:41

Mam podniesiony poziom kwasu moczowego (7,5 mg/dl) co jest pozostałością po kamienicy nerkowej. Chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś naturalne sposoby na obniżenie poziomu kwasu moczowego ? (Słyszałem, że należy wyluczyć z diety podroby)
To nie jest wysoka wartosc. Nie leczy sie wynikow !!!

Re: Kwas moczowy - podniesiony poziom | Mariusz Maksiński, 05-07-2002, 13:14

Użytkownik napisał w wiadomości news:718b.00007953.3d24d505 [at] newsgate.onet.pl...
Witam

Pozdrawiam Zbyszek.

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

prawidłowy poziom kwasu moczowego w surowicy krwii wynosi : 2,5 - 8.0 mg/dl

Re: Kwas moczowy - podniesiony poziom | EMET, 07-07-2002, 12:16

Użytkownik "KM" napisał w wiadomoci news:ag3me9$hln$1 [at] news.tpi.pl...
To nie jest wysoka wartosc. Nie leczy sie wynikow !!!

[ 07.07 ]

Tak przy okazji ---

Mój paluch u lewej nogi trochę daje mnie sygnały. Było domniemanie ... podagry. Wynik - 3,7; liczy się stan chorobowy od 9,0. Niemniej jednak paluch dalej daje sygnały; lekarz skwitował to jako "podłoże dnowe". Dziwne to jakie. Wynik mieci się w normie, a tu jakie dywagacje o 'podłożu' ...

Gdyby KM orientował się co we wspomnianej kwestii, byłbym rad.

EMET

Re: Kwas moczowy - podniesiony poziom | Mariusz Maksiński, 07-07-2002, 19:49

Użytkownik "Mariusz Maksiński" napisał w wiadomości news:ag3nv0$qqd$1 [at] news.tpi.pl...
Użytkownik napisał w wiadomości news:718b.00007953.3d24d505 [at] newsgate.onet.pl...

prawidłowy poziom kwasu moczowego w surowicy krwii wynosi : 2,5 - 8.0
mg/dl
Poziom Pana kwasu moczowego w surowicy krwi jest jeszcze w normie. Kwas moczowy w surowicy występuje jako sól sodowa w stężeniu bliskim wysycenia. Przy wyższych stężeniach ( powyżej 8,0 mg/dl) sól ta ulega wykrystalizowaniu w postaci moczanu sodu, co prowadzi do Dny moczanowej ( inaczej podagra), czego skutkiem jest pojawienie się kryształków tej soli w stawach co jest przyczyną silnych bólów ( atak choroby). W ataku choroby ból najczęściej występuje w obrębie palucha, może być zlokalizowany także w stawie kolanowym, skokowym lub w nadgarstkach. Mężczyźni chorują częściej niż kobiety.

Do czynników sprzyjających rozwojowi choroby zaliczana jest dieta zbyt bogata w mięso, ryby ( są źródłem puryn co prowadzi co zwiększenia poziomu kwasu moczowego), konsumpcja bardzo dużych ilości podrobów oraz nadmierne spożywanie alkoholu.

Narazie nie ma co się nie pokroić (poziom kwasu nie przekroczył normy), dopóki nie wystąpią powyższe objawy choroby Dny moczanowej Mariusz Maksiński - Technik Analityki med.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw

Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw wyd.2 Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw wyd.2

Komunikowanie się lekarza z pacjentem Komunikowanie się lekarza z pacjentem

Sygnały ostrzegawcze naszego ciała. Porady medyczne, które mogą uratować twoje życie. Sygnały ostrzegawcze naszego ciała. Porady medyczne, które mogą uratować twoje życie.

Nadmiar kwasu rujnuje zdrowie - przyczyny i skutki Nadmiar kwasu rujnuje zdrowie - przyczyny i skutki