Powiązane leki
(opisy)

Gentos

R-56

Pyrantelum (Pyrantelum)

Vermox (Mebendazolum)

Zentel (Albendazolum)

Condyline (Podophyllotoxinum)

Silgard (Vaccinum Human Papilloma Virus)

Wartec (Podophyllotoxinum)

Tagi

ludzki leza rozkladac cygnus iajmiugvjarlvi cialo ksiazka grupa shark zuko

Fora dyskusyjne

zobacz torbiel jajnika (1)

zobacz zadanie dla dr Housa :) (0)

zobacz PROBLEM Z KOLANAMI I STAWAMI (1)

zobacz bóle brzucha a wyniki dobre (3)

zobacz cysta na jajniku a zapalenie st biodrowego (0)

zobacz Co to za choroba? (1)

zobacz Anemia?Co dalej? (9)

zobacz Bóle kości podczas snu (0)

zobacz Wypieki po prawej stronie twarzy i nadciśnienie (0)

zobacz Pediatra rozkłada ręce a ja czekam na wyniki (2)

zobacz Problemy po zatokach (0)

zobacz Wątroba - rozkładanie amoniaku, dieta (1)

zobacz Osłabienie (1)

zobacz co to za choroba? (1)

zobacz podnoszące się jądra (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Jak dlugo rozklada sie ludzkie cialo?

Jak dlugo rozklada sie ludzkie cialo?

zuko / Shark von Cygnus, 10-07-2002, 01:19

Witam. Wlasnie sobie ogladalem program o anatopomologach (moglem sie pomylic przy pisaniu ;)). No i ciagle tam pokazuja ciala ekshumowanych ludzi. I zaskoczylo mnie to, ze po nawet kilku latach sa one zachowane w dobrym stanie. Myslalem, ze cialo ludzkie szybciej sie rozklada. No i chcialem Was zapytac, ile czasu musi minac, aby ludzkie cialo sie doszczetnie rozlozylo, tak do kosteczek?

P.S. Nie, nie planuje nikogo ukatrupic ;) Ot, po prostu taka ciekawosc.

zuko / Shark von Cygnus e-mail: shark at post.pl; www.zuko.prv.pl - wyciszanie wiatraków

"Dla podkreślenia wagi moich słów Siłacz palnie pięścią w stół."

Re: Jak dlugo rozklada sie ludzkie cialo? | Krzysztof Pujdak, 10-07-2002, 01:26

No i chcialem Was zapytac, ile czasu musi minac, aby ludzkie cialo sie doszczetnie rozlozylo, tak do kosteczek?
To zalezy od warunkow np. wilgotnosci gleby, ilosci roznych drobnoustrojow itp. itd. Wg podrecznika medycyny sądowej do rozkladu czesci miekkich dochodzi po uplywie 3-5 lat, natomiast zupelne zeszkieletowanie (rozpad sciegien, chrzastek, wiezadel) trwa 5-10 lat. Jezeli zwloki pozostawione zostaja na wolnym powietrzu, proces ten skraca sie do ok. 2 lat. pozdrowienia Krzysztof

Re: Jak dlugo rozklada sie ludzkie cialo? | TomeK., 10-07-2002, 01:36

Użytkownik "zuko / Shark von Cygnus" napisał w wiadomości news:iajmiugvjarlvi59iim0oar3jklis4tdhj [at] 4ax.com...
Witam. Wlasnie sobie ogladalem program o anatopomologach (moglem sie pomylic przy pisaniu ;)). No i ciagle tam pokazuja ciala ekshumowanych ludzi. I zaskoczylo mnie to, ze po nawet kilku latach sa one zachowane w dobrym stanie. Myslalem, ze cialo ludzkie szybciej sie rozklada. No i chcialem Was zapytac, ile czasu musi minac, aby ludzkie cialo sie doszczetnie rozlozylo, tak do kosteczek?

anatomopatolog to za leży od warunków w których ciało leży

Re: Jak dlugo rozklada sie ludzkie cialo? | Ewa, 10-07-2002, 12:03

chcialem Was zapytac, ile czasu musi minac, aby ludzkie cialo sie doszczetnie rozlozylo, tak do kosteczek?

nie pamietam niestety autora, ale jest ksiązka pt. "trup" jest tam dokladny opis tego, co dzije sie z ciałem po smierci, w jakim czasie, dlaczego itp. jak umiesz to sobie te ksiązkę odszukaj Ewa

Re: Jak dlugo rozklada sie ludzkie cialo? | Tomek, 10-07-2002, 14:44

nie pamietam niestety autora, ale jest ksiązka pt. "trup" jest tam
dokladny
opis tego, co dzije sie z ciałem po smierci, w jakim czasie, dlaczego itp.
Szczerze polecam, są tam rowniez stadia kolonizacji rozkladanego ciała przez grzybby i owady - ciekawe rzeczy mozna sie dowiedziec...

Tomek

Re: Jak dlugo rozklada sie ludzkie cialo? | Ewa, 10-07-2002, 16:53

Szczerze polecam, są tam rowniez stadia kolonizacji rozkladanego ciała
przez
grzybby i owady - ciekawe rzeczy mozna sie dowiedziec...

Tomek
a autora pamietasz moze? Ewa

Re: Jak dlugo rozklada sie ludzkie cialo? | Tomek, 10-07-2002, 17:04

a autora pamietasz moze? Ewa
Nie wiem czy to ta ksiazka, ale...

Louis-Vincent Thomas Trup. Od biologi do antropologii

wydawnictwo: Ethos

ISBN: 83-85268-93-6

nie ma zdjecia okladki, a wtedy bym skojarzyl T

Re: Jak dlugo rozklada sie ludzkie cialo? | Adamus, 11-07-2002, 13:12

Na zachodzie jest normą balsamowanie ciał, dlatego są w tak dobrym stanie po wielu nawet latach. Czasami moze dojsc do samoistnego zakonserwowania ciala - np. mumifikacji, gdy grob jest suchy, gdy cialo lezy w torfie, gdy ulegnie zmydleniu (w kontakcie z wodami gruntowymi bogatymi w sole wapnia) itp.

Nara,

AB

Użytkownik zuko / Shark von Cygnus w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:iajmiugvjarlvi59iim0oar3jklis4tdhj [at] 4ax.com...

zuko / Shark von Cygnus e-mail: shark at post.pl; www.zuko.prv.pl - wyciszanie wiatraków

"Dla podkreślenia wagi moich słów Siłacz palnie pięścią w stół."

Re: Jak dlugo rozklada sie ludzkie cialo? | Adamus, 11-07-2002, 13:14

Na okladce jest pokazane cwiartowanie zwlok - czyli pogrzeb w Tybecie, gdzie cialo rzucza sie na pastwe scierwojadow a nie grzebie.

Nara,

AB

Użytkownik Tomek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:aghbdh$qmj$1 [at] news.tpi.pl...
Nie wiem czy to ta ksiazka, ale...

Louis-Vincent Thomas Trup. Od biologi do antropologii

wydawnictwo: Ethos

ISBN: 83-85268-93-6

nie ma zdjecia okladki, a wtedy bym skojarzyl T

Re: Jak dlugo rozklada sie ludzkie cialo? | Piotr Kasztelowicz, 11-07-2002, 14:15

On Thu, 11 Jul 2002, Adamus wrote:

Na zachodzie jest normą balsamowanie ciał, dlatego są w tak dobrym stanie po wielu nawet latach. Czasami moze dojsc do samoistnego zakonserwowania
moja propozycja, moze dajmy pokoj z tym tematem albo stworzyc grupe pl.sci.tanatologia

P. ---- Piotr Kasztelowicz [www.am.torun.pl/~pekasz]

Re: Jak dlugo rozklada sie ludzkie cialo? | suzuki nakai, 11-07-2002, 17:43

moja propozycja, moze dajmy pokoj z tym tematem albo stworzyc grupe pl.sci.tanatologia
pl.rec.tanatologia ;-)
-------------- Krzysiek, EBP

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Żyj zgodnie ze swoją grupą krwi Żyj zgodnie ze swoją grupą krwi

Biomechanika kliniczna, część ogólna Biomechanika kliniczna, część ogólna

Jak nie wpaść w depresję. 40 szkodliwych przesądów, które zatruwają nam życie Jak nie wpaść w depresję. 40 szkodliwych przesądów, które zatruwają nam życie

Zdrowie mężczyzn Zdrowie mężczyzn

Zdrowiej! Pokonaj lęk i depresję Zdrowiej! Pokonaj lęk i depresję