Powiązane leki
(opisy)

Imodium (Loperamidi hydrochloridum)

Gastrolit (Chamomilla recutita, Dextrosum, Kalii chloridum, Natrii chloridum)

Smecta (Diosmectite)

Proursan (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursocam (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursofalk (Acidum ursodeoxycholicum)

Ursopol (Acidum ursodeoxycholicum)

Tagi

wojtek szczekoscisk poreba szczekowy wyzynac odwodnic osemka zmienic wielki chirurg

Fora dyskusyjne

zobacz Migdałki (2)

zobacz 4 zeby madrosci (2)

zobacz Bóle nerwów ? (3)

zobacz szczekościsk- objawy? (1)

zobacz Ból zęba - Ogromna "gula" na kosci szczękowej. (5)

zobacz Ciąża a ósemka ( naciecie dziasła) (1)

zobacz okropny ból po ekstrakcji ósemki (0)

zobacz Pytanie o ósemkę (4)

zobacz Chirurgiczne usunięcie ósemek (3)

zobacz Ekstrakcja bolącej ósemki (korzeni). (16)

zobacz zapalenie zatok szczękowych - operacja (3)

zobacz zlamanie szczeki szczekowej? (4)

zobacz ciało obce w zatoce szczękowej (5)

zobacz problem z żuchwą (2)

zobacz Guzek na podniebieniu twardym. (0)

Szczekoscisk

, 10-07-2002, 17:26

Witam, Chcialbym zapytac, co to takiego jest ten szczekoscisk (zlosliwszych uprzedzam, ze nie chodzi o informacje nt pewnych ras psow obronnych :))). Jakie sa przyczyny powstawania, czy jest to grozne dla zdrowia, jak sie to leczy i czy przechodzi samoistnie. Aha, i czy moze miec zwiazek z nieprawidlowo (krzywo) wyrzynajaca sie osemka. Wracajac do leczenia: czy (jezeli dolegliwosc ta wymaga interwencji specjalisty) "wystarczy" pomoc stomatologa, czy tez jest to juz w gestii chirurgow szczekowych. Prosilbym o w miare szczegolowe odpowiedzi lub tez linki do fachowych stron (te, ktore udalo mi sie znalezc sa...hmmmm... lagodnie mowiac dosc pobiezne w tym temacie...). Dzieki wielkie, Pozdrawiam, Wojtek

Re: Szczekoscisk | Ewa, 10-07-2002, 19:45

Aha, i czy moze miec
zwiazek z nieprawidlowo (krzywo) wyrzynajaca sie osemka.
podobno moze , ja tez jestem ciekawa, wiec chetnie pocztam , co obeznani z tematem napisza Ewa

Re: Szczekoscisk | Adam, 10-07-2002, 21:39

Chcialbym zapytac, co to takiego jest ten szczekoscisk (zlosliwszych uprzedzam, ze nie chodzi o informacje nt pewnych ras psow obronnych :))). Jakie sa przyczyny powstawania, czy jest to grozne dla zdrowia, jak sie to leczy i czy przechodzi samoistnie.
tak prosto to przykurcz miesni odpowiedzialnych za otwieranie buzi - oczywiscie moze byc spowodowany utrudionym wyzynaniem osemek, najczesciej dolnych, a konkretnie stanem zapalnym w tym utrudnionym wyzynaniu. leczenie - srodki p zapalne, p bolowe, usuniecie przyczyny :) - o ile to mozliwe. :)

pozdrawiam

Adam

Re: Szczekoscisk | Monika, 11-07-2002, 11:58

Użytkownik "Wojciech Poręba" napisał w wiadomości news:3D2C35E8.809FD070 [at] microb.uni.wroc.allspamers.pl...
Witam, Chcialbym zapytac, co to takiego jest ten szczekoscisk (zlosliwszych uprzedzam, ze nie chodzi o informacje nt pewnych ras psow obronnych :))). Jakie sa przyczyny powstawania, czy jest to grozne dla zdrowia, jak sie to leczy i czy przechodzi samoistnie.
Ja, jak bylam mala mialam szczekoscisk spowodowany odwodnieniem po biegunce. Mialam 7 lat i niewiele pamietam, ale wiem, ze uratowano mnie w ostatniej chwili, ale to pewnie wina odwodnienia, a nie szczekoscisku...

Odp: Szczekoscisk | beata, 12-07-2002, 14:03

Chcialbym zapytac, co to takiego jest ten szczekoscisk [..ciach..]
Kiedyś, będąc jeszcze na studiach miałam "przyjemność" doznać szczękościsku. Uczucie nieprawdopodobne, po obudzeniu się odkryłam, że nie mogę nawet ziewnąć. Nic mnie nie bolało, a jedynie problem stanowiło otworzenie ust. Lekarz stwierdził, że to wskutek wyrzynania się ósemki i skierował mnie do chirurga szczękowego. Ten z kolei zapisał jakiś antybiotyk i kazał przychodzić codziennie na przemywanie dziąsła (za nic w świecie nie pamiętam czym, chyba pachniało anyżkiem). Po krótkim czasie przeszło i więcej nie wróciło.

pozdrawiam beata --

"Daj mi Boże pogodę ducha bym mogła zaakceptować to czego nie mogę zmienić, odwagę bym mogła zmienić to co zmienić mogę i mądrość bym potrafiła te rzeczy rozróżnić."

Re: Szczekoscisk | , 12-07-2002, 18:18

Wielkie dzieki wszystkim za informacje. Precz ze szczekosciskiem!!! Szczekoscisk dla bullterierow!!! ;-))) Wojtek

Re: Szczekoscisk | Grzegorz Redlarski, 09-08-2002, 01:20

Dnia Wed, 10 Jul 2002 15:26:00 +0200 Wojciech Poręba napisal:

Chcialbym zapytac, co to takiego jest ten szczekoscisk
Jakiś czas temu temat ten już tu się pojawił. Odpowiedź z linkami: Message-ID:

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

14 kroków zdrowego człowieka 14 kroków zdrowego człowieka

Czy grubo w tym wyglądam? Czy grubo w tym wyglądam?

Pytania do chirurga plastycznego Pytania do chirurga plastycznego

Zdrowa kuchnia jarska Zdrowa kuchnia jarska

Elementarz życia dla małych, większych i bardzo dużych Elementarz życia dla małych, większych i bardzo dużych